Çocukların kendini ifade etme yollarından biri resim yapmaktır. Resimler, özellikle konuşarak kendini ifade edemeyen çocukların zihin dünyaları hakkında bize fikir verir. Bol renkli boyalarla resim yapmak beynin hem sağ hem de sol tarafını çalıştırır. Resim yapmak her yaştan çocuk için mutlu eden bir aktivitedir. Ayrıca yeni figürler çizerken bundan keyif alan çocuk, çevresinden onay aldığında bir şeyleri başarmanın mutluluğunu ve öz güvenini yaşar.

Resim yapmak bir iletişim aracıdır. Çocuğunuz, size söyleyemediği ya da kelimelerle ifade edemediği şeyleri rahatlıkla resme yansıtabilir. Çocuğunuzun resminde kullandığı renklerden, figürlerden ve çizgilerde öfkelerini ve mutluluklarını anlayabilirsiniz. Resim yaparken çocuğunuzla konuşarak gün içinde nelerden etkilendiğini, onu üzen ve sevindiren şeyleri öğrenebilirsiniz.

Parmak Boya Markaları

Parmak boyalar, henüz fırça kullanmaya hazır olmayan çocuklar için ideal bir boya çeşididir. Kağıt ve karton üzerine rahatlıkla kullanılabilen ürün, çocuğunuza zarar verecek maddeler içermez, ayrıca çocuğunuzun teninden ve kıyafetlerinden kolaylıkla çıkar. Böylece çocuğunuz keyifli vakit geçirirken siz de temizlik konusunda sıkıntı çekmezsiniz.

Parmak boyalar sünger ve fırça ile de rahatlıkla kullanılabilir. Boyayı kullanacağınız yüzeye ve araçlara çocuğunuzun yaşına göre karar verebilirsiniz. Çocuğunuz bu aktivite sırasında boyaya dokunarak hisseder ve böylece resim yaparak hayal gücünün yanı sıra dokunma duyusunun da gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz. El ve göz koordinasyonunu gelişmesine yardımcı olan ürün, aynı zamanda kaslarının kontrolünü ve öğrenme becerilerinin de gelişmesine yardımcı olur.

Kullanım kolaylığı sağlayan ürünler rahatlıkla birbiriyle karıştırılabilir ve birçok farklı renk bu sayede meydana gelebilir. Bu sayede yaratıcılığın gelişmesini sağlarken çocuğunuzun renklerle ilgili daha geniş bilgiye sahip olmasını uygulamalı olarak sağlayabilirsiniz. Hangi malzemeyle olursa olsun, resim yapmak çocukların hayal dünyasını zenginleştirir. Parmak boyalar, toplu aktiviteler için de ideal ürünlerdir. Bir kaç çocuğun bir araya gelerek resim yaptığı aktivitelerde çocukların iş birliği becerisi gelişir. Parmak boyaların çocuğun zihinsel gelişimine pek çok faydası vardır. Bunlardan bir diğeri ise, parmak boya kullanırken boyanın azalması ya da bitmesi gibi durumlarda çocuğun materyal kontrolünün gelişmesidir.

Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenin en keyifli yollarından biri olan parmak boya ile resim yapmak, hem çocuğunuzu hem de sizi eğlendirir. Resim yaptıktan sonra çocuğunuzla resim üzerine konuşabilir ve onun hayal dünyasını daha yakından tanıma fırsatı elde edebilirsiniz. Piyasada yerli ve yabancı pek çok parmak boya markaları bulabilir, tamamen doğal maddelerden üretilen boyaları güvenle kullanabilirsiniz.

Parmak Boya Fiyatları

Piyasada tekli parmak boyalardan; 6’lı, 10’lu ve 12’li gibi farklı renklerin bir arada olduğu pek çok alternatifi bulabilirsiniz. Tercih ettiğiniz marka ve ürün adedine göre parmak boya fiyatları da değişiklik gösterir. Görme engelli ya da az görebilen çocuklar için özel olarak dokunma duyusuna hitap eden ürünler de mevcuttur. Genellikle su bazlı olarak üretilirler. Sahip olduğunuz ürünleri birçok farklı yüzey üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin çocuğunuzun odasında ya da evinizin herhangi bir duvarında dekorasyonunuzun bir parçası olacak şekilde parmak boya çalışmaları yapabilirsiniz. Çocuğunuzun küçücük ellerinin rengarenk izlerinden oluşan keyifli bir tablo yaparak unutulmaz bir hatıraya imza atabilirsiniz. Çocuğunuzun arkadaşları geldiğinde bahçenizin duvarlarında ya da büyük kağıtlar üzerinde kocaman resimler yapabilirsiniz. Özellikle bahçe duvarında yapacağınız resimleri yıkayarak daha sonra yapacağınız yeni resimlere yer açabilirsiniz. Böylece çocuğunuzla eğlenceli ve öğretici saatler yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda bu aktiviteyi bir parti konseptine dönüştürerek arkadaşları ile kurduğu iletişimi geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Parmak Boyaları

116 ürün var
  1. Markalar A-Z
    1. Play-Doh
    2. Nova Color
    3. Rubenis
    4. Faber-Castell
    5. Alpino
    6. Craft and Arts
    7. Let's
    8. Creall
    9. Fatih
    10. Bigpoint
    11. Mikro
    12. Nova
    13. Talens
    14. Adeland
    15. Jovi
    16. Pritt
    17. Amos
    18. Monami
    19. Primo
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Fırsat Ürünleri
  4. Ürün Puanı
  5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/21005097/15287
BAŞA DÖN