Guaj Boya

Guaj boya kullanım alanı oldukça geniş olan pratik boya çeşitlerinden biridir. Bu boyalar logo tasarımında, amblem biçimlendirme çalışmalarında veya kitaplar, dergiler üzerindeki resim ya da karikatür gibi grafik içeriklerinde sıklıkla kullanılır. Yapısı itibariyle sıvı ve yoğun bir niteliğe sahip olan bu boya türünün, yüzeyleri kaplayan akışkan özelliği kullanıcıların beğenisi toplar. Bu sebeple ürün, çoğunlukla çizim çalışmalarında veya grafik tasarım alanında tercih edilir. Tasarımlarınızı renklendirmek veya çalışmalarınızı dikkat çekici hale getirmek için bu kullanışlı boya seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Çizimlerinizi göz alıcı renklerle süslemenize olanak tanıyan ürünler içerisinden ihtiyacınıza uygun setleri ve adetleri tercih ederek çalışmalarınızı renklendirebilirsiniz. Birbirinden güzel renk seçeneklerine sahip setleri inceleyerek size uygun ton yelpazesini belirleyebilirsiniz. Çalışmalardan önce guaj boyanıza su katarak akışkan bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu adımı tamamladıktan sonra boyaları birbirleriyle karıştırarak zengin renk tonları elde edebilirsiniz. Bu renkleri kağıt üzerine uyguladığınızda boya matlaşır ve tuvale uygun bir görünüm kazanır. Eğer tuval üzerinde topaklanma olmasını istemiyorsanız boyanızı sulandırarak iyice seyreltebilirsiniz. İncelttiğiniz boyayı kağıt üzerine uygulayabilir ve böylece boyanın kapatıcı özelliğini deneyimleyebilirsiniz. Çizim yaptığınız tuval üzerine ya da kağıda boyayı uyguladıktan sonra, sürdüğünüz ilk katmanın katılaşmasını bekledikten sonra üzerine ikinci katmanı sürebilirsiniz. Böylece rengin netliğini sağlayarak boyanın istediğiniz kıvama gelmesini sağlayabilirsiniz. Kağıt üzerine uygulanan boyaların renkleri ancak kuruduktan sonra netleştiğinden onları mümkün olduğunca kurutarak uygulayabilirsiniz. Renk konusunda titiz bir tutum sergiliyorsanız pratik bir guaj boya nasıl kullanılır sorusunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Bu tür boyaları kullanmadan önce ürünlerin hangi materyaller üzerinde kullanılacağına karar vererek bir başlangıç yapabilirsiniz. Yüzeyden yüzeye değişen renk tonlarını deneyerek çalışmalarınız için uygun olan ideal tonu bulabilirsiniz.

Rengarenk Guaj Boya Setleri

Eğer çizime veya grafik motiflere yeni başladıysanız guaj boya nedir sorusunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Bu boyalar farklı materyallerin bir araya getirilmesiyle hazırlanan renklendirme araçlarıdır. Gıda boyası ve yumurta akı ile renklendirilen boya seçenekleriyle birbirinden güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bunlar, pigment kalitesi ve neredeyse her yüzeye uygulanabilen homojen niteliği dolayısıyla birçok kişi tarafından tercih edilir. Boyalar birbirinden farklı yüzeylerde de rahatlıkla kullanıldığından son derece pratiktir. Ayrıca yıkanabilen özelliği sayesinde yüzeylerden kolayca arındırılır. Sarı, mavi, yeşil, fuşya, kobalt mavi, beyaz, siyah, kahverengi, turuncu ve kırmızı gibi seçenekleri dilerseniz set halinde dilerseniz de tekli bir biçimde satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Set halindeki seçenekler 6’lı, 7’li, 10’lu, 12’li ve 18’li olarak sunulur. Setlerde kırmızı, mavi, siyah gibi ana renkler bulunur ayrıca boya adedi fazla olan setlerde birden fazla ara renk seçeneği de mevcuttur. Bu setleri kullanarak gerek güzel beyaz bir tuvali gerekse güzel bir cam objeyi boyayabilirsiniz. Guaj boyalar ile cam yüzeyleri renklendirmek oldukça kolaydır. Önceden edinebileceğiniz düz bir cam objenin üzerine fırça yardımıyla guaj boyayı uygulayabilirsiniz. Cam üzerine çizeceğiniz çiçek, kalp ya da benek gibi motifleri birbirinden farklı renklerle boyayarak objeye canlılık kazandırabilirsiniz. Bu ürünle cam bardakları, sürahileri ve cam şişeleri kolayca boyayabilirsiniz. Sulu boyadan farklı olarak yüzeylerle uyum sağlayan yapışkan özelliği sayesinde ürünü dilediğiniz cam obje üzerinde kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu boya yardımıyla porselenlerinizi de renklendirebilirsiniz. Çizim konusunda yetenekliyseniz siyah renkteki bir porselenin üzerine beyaz guaj boya uygulayarak çizimler yapabilirsiniz. Siyah rengin beyaz ile birleşiminden doğan asil renk uyumu sayesinde sofranıza yaratıcılık katabilirsiniz. Dilerseniz beyaz renkli bir porselen tabağı da renklendirerek sofra takımlarınız ile kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Edineceğiniz ince bir fırça yardımıyla motiflerin detaylarını ve ana hatlarını oluşturduktan sonra guaj boya ile renklendirme işlemine geçebilirsiniz. Boyama işlemini gerçekleştirdikten sonra boyadığınız objeyi yaklaşık 24 saat bekleterek boyanın kurumasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca önceden ısıtılan bir fırına da koyarak guaj boyanın hızlı bir şekilde kurumasını sağlayabilirsiniz.

Her Yüzeye Uygun Ergonomik Guaj Boyalar

Rengarenk seçeneklere sahip guaj boyalar sayesinde renklendirme çalışmalarınızı yapabilir veya renkleri karıştırarak birçok farklı renk tonu elde edebilirsiniz. Bu boyalar sulu boya gibi sıvı boyaların kullanışlı versiyonları olarak nitelenir. Bu boyalar su ile inceltildikten sonra bir palet ve fırça yardımıyla boyanması gereken bölgeye uygulanır. Bu boyalar kağıt, tuval, seramik, tahta, cam, kağıt, polyester, alçılı bölgeler ve duvar gibi pek çok farklı yüzeye sürülür. Guaj boyanın içerisinde bulunan maddeler sulu boyanın içerdiği maddelerde farklıdır. Bu ürün sulu boyadan fazla oranda zamk barındırır. Dolayısıyla pek çok yüzeye kolayca tutunur. Guaj boyanın en fazla uygulandığı yüzeyler tuvaller ve kağıtlardır. Kağıtların seçiminde pürüzlü ve emiciliği yüksek olan çeşitler tercih edilmez. Genellikle emme seviyesi normal ve düz olan kağıtlar kullanılır. Boyayı hazırlayıp palete koyduktan sonra bir fırça, sünger ya da spatula gibi gereçler yardımıyla renklendirme işlemi yapılır. Eğer geniş bir yüzeyi boyamanız gerekirse ürünü önceden hazırlayarak gereken miktarı kaplara da koyabilirsiniz. Renklendirme işleminin yapıldığı obje daha önceden kağıt üzerine bastırılmadan çizilir. Ardından tercih edilen renkler kağıt üzerine uygulanmaya başlanır. Bu aşamada renkler birbirleriyle de karıştırılabilir. Ancak guaj boyalarda en fazla 3 rengin karıştırılması uygundur. Çünkü 3’ten fazla rengin karıştırılması halinde boyanın dokusu değişmeye başlar. Resimlerde kaliteli bir renk elde etmek için renkleri belirli miktarlarda karıştırarak ulaşmak istediğiniz tonu ortaya çıkarabilirsiniz. Son derece pratik ve zahmetsiz olan bu ürünü tercih ederek renklendirme işlemlerinizi ergonomik bir boyanın eşliğinde yapabilirsiniz. Guaj boya seti alarak çizimlerinizi rengarenk boyalarla güçlendirebilirsiniz. Dilerseniz ürünü seramik veya cam yüzeylere uygulayarak farklı tasarımlar ortaya koyabilirsiniz. Guaj boya fiyat indirimlerinden faydalanarak istediğiniz renklere sahip olabilirsiniz.

Farklı Sunumları ile Guaj Boya Çeşitleri

Guaj boya renkleri kullanım farklılıklarından ötürü değişik şekillerde sunulur. Örneğin; bir kısmı küçük plastik şişeler halinde sunulurken bazıları da tüpler içerisinde sunulur. Bunun sebebi her sunum türünün de birbirinden pratik kullanım olanakları sunmasıdır. Tüp biçimindekiler palette kolayca karıştırılır ve sulandırılabilir. Ancak plastik şişede sunulanlar da özellikle geniş yüzeylerde çizim yapmak isteyenler için idealdir. Bu kaplar içlerindeki boyaların sulandırılması ile oldukça kullanışlı bir hale gelir. Onları kullanarak büyük satıhları renklendirebilirsiniz. Guaj boya içeriğindeki zamklı dokusu sayesinde pek çok yüzeyde tutunabilir. Alçılı yüzeyler de bu ürünlerin kullanım alanlarındandır. İsterseniz 12 li guaj boya seçeneklerini değerlendirerek boyamak istediğiniz duvarı rengarenk motiflerle süsleyebilirsiniz. Örneğin; duvara çizmek istediğiniz bir manzara resmi için fırça yardımıyla ana hatları geçtikten sonra renklendirme yapabilirsiniz. Böyle bir durumda plastik şişeler içerisinde sunulan boyalar kullanışlı seçeneklerdendir. Bunlar yardımıyla boyaları hazırlayarak onlarla geniş yüzeyleri boyayabilirsiniz. Bunun haricinde yüzeylere maksimum düzeyde tutunan guaj boya çeşitlerini deneyerek onlarla alçılı bölgeleri ve tahtaları da renklendirebilirsiniz. Özellikle ahşap yüzeylerin boyanmasında akrilik boya seçenekleri tercih edilir. Dekoratif amaçlı kullanılan ahşap objeleri, bahçelerdeki ahşap oturma takımlarını, ahşap masaları ve ahşap merdiven korkuluklarını bunlara uygun guaj boya seçeneklerini değerlendirerek renklendirebilirsiniz. Rengarenk motiflerle tarzınızı ortaya koyabileceğiniz çeşitleri değerlendirerek mobilyalarınızın görünümünü değiştirebilirsiniz. Renk çeşitlerini inceleyerek mobilyalarınıza ya da duvarınıza uygun bir tercihte bulunabilirsiniz. Plastik şişede sunulan seçeneklerin yanı sıra tüp guaj boya setlerini de değerlendirerek kağıt ya da cam gibi yüzeylerde kendi tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı renk seçenekleriyle sunulan tüp ya da plastik şişedeki seçenekleri değerlendirerek motiflere farklı eklemeler yapabilirsiniz. Uygun ürün çeşitlerini inceleyerek boyama alanınıza uygun bir tercihte bulunabilirsiniz.

Geniş Yüzeyler İçin İdeal Guaj Boya Seçenekleri

Guaj boya kullanımı geniş yüzeylerde arttığından yüksek mililitreli seçenekler tercih edilir. Bu tarz ürünler bazen tekli şekilde bazen de set halinde sunulur. Boyama yapmak istediğiniz yüzey alanına ve yakalamak istediğiniz tona göre seçerek renklendirme yapabilirsiniz. Bu tür renklendirmeler genellikle geniş duvarlarda, büyük ölçekteki ahşap mobilyalarda, banyo ve tuvalet zemininde yer alan fayanslarda yapılır. Örneğin renklendirmek için büyük bir ahşap yüzeye sahipseniz önce ahşabın dokusunu inceleyerek bir tercihte bulunabilirsiniz. Eğer ahşap malzeme, suyu emen bir niteliğe sahip ise yüzeyin üzerine bir astar uygulayarak renklendirme yapabilirsiniz. Ancak ahşabın dokusu sıvıları absorbe etmiyorsa o zaman akrilik boyayı doğrudan uygulayarak malzemenizi boyayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan mililitre miktarını önceden belirleyerek zahmetsiz bir renklendirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; sunulan seçenekler içerisinden 500 ml, 300 ml veya 250 ml çeşitlerini satın alarak geniş yüzeyleri boyayabilirsiniz. Böyle durumlarda ambalaj içerisindeki guaj boya ne kadar fazlaysa renklendirme işlemi o kadar pratik olur. Çünkü geniş yüzeylerin tamamının boyanması gerekiyorsa boyalardaki yüksek mililitre ölçeği, pratik bir renklendirme işlemi için oldukça uygun olur. Bazı renk seçenekleri tekli biçimde beyaz, siyah, kahverengi, mavi, yeşil, pembe, mor, sarı, altın sarısı, fosforlu sarı, fosforlu yeşil, gül rengi, açık kahverengi veya inci beyazı olarak sunulur. Ancak bunlar arasında yüksek mililitreli ürünlerin set halinde sunulanları da vardır. İhtiyacınıza uygun miktardaki ve renkteki ürünleri belirleyerek objeleri zahmetsiz bir şekilde renklendirebilirsiniz. Eğer daha önce guaj boya ile renklendirme yapmadıysanız yeni başlayanlar için guaj boya seçeneklerini değerlendirerek ürünün renk, ton skalası hakkında doğrudan bilgi edinebilirsiniz. Bu ürünleri sulandırarak küçük denemeler yapabilir ve ardından uygulamak istediğiniz renk türünü belirleyebilirsiniz.

Metalik Guaj Boyalar

Guaj boya çeşitleri içerisinde yer alan metalik seçenekler şık ve zarif görünümleriyle beğeni toplar. Bunlar kullanıcılar tarafından sevilen parıldayan, mat ve tok bir renk tonuna sahiptir. Uygulandığı yerlere profesyonel bir renklendirme görünümü kazandıran metalik boyalar, guaj boyalar arasında sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. Metalik çeşitler yalnızca gümüşi renklere sahip değildir. Bu boyalar arasında metalik siyah guaj boya, gold metalik boya, mavi metalik boya, metalik yeşil, metalik kırmızı, metalik kahverengi, metalik mor, metalik beyaz, metalik pembe gibi renk seçenekleri mevcuttur. Bu ürünleri ahşap yüzeylere, kağıtlara, kartonlara, tuvale, cam üzerine ya da seramiklere uygulayarak renklendirme yapabilirsiniz. Yaldızlı bir dokuya sahip olan metalik seçenekleri değerlendirerek motiflerinizin çizgilerini belirginleştirebilir ve onların vurgusunu artırabilirsiniz. Metalik boyaların etkisini çizimleriniz üzerinde görerek boyanın yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Bu boya türü ile süs malzemesi olarak kullanılan taşları boyayabilirsiniz. Renklendirdiğiniz taşları saksıların zeminine ya da diğer bölgelere yerleştirerek yaldızlı taşlarla evinize veya ofisinize dekoratif bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu tür objeleri diğer süs eşyalarla kombinleyerek kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra manzara resimlerine hoş bir görünüm kazandıran metalik boya çeşitlerini değerlendirerek estetik çalışmalar ortaya koyabilirsiniz. Yaldızlı renklerle bütünleşen çizgileri, bazı grafik tasarımları ve amblemleri bu tür renklerle boyayabilirsiniz. Vurguları öne çıkaran rengin avantajlı niteliklerini fayanslar üzerinde de deneyebilirsiniz. Fayanslar için genellikle metalik olmayan sade çeşitler kullanılır. Ancak küçük motifler çizerek fayanslarınızı metalik guaj boya ile süsleyebilirsiniz. Metalik çeşitlerin estetik renk tonlarını ahşap veya cam gibi diğer malzemeler üzerinde de deneyebilirsiniz. Onlar sayesinde boyamak istediğiniz objelere hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz. Metalik türde profesyonel guaj boya seçeneklerini tekli şekilde ya da set halinde satın alarak renklendirme yapabilirsiniz.

Uygun Fiyat Avantajlarına Sahip Guaj Boyalar

Guaj boya başlangıç seti gibi diğer seçeneklerin fiyatları ürünlerin özellikleri ve içerikleriyle paraleldir. Bu ürünleri elde ederek birçok yüzeyi renklendirebilirsiniz. Ürünlerin fiyatları, barındırdığı boya adedine ve özelliğine göre değişkenlik gösterir. Örneğin; set halinde sunulanlarla diğer tekli çeşitler arasında fiyat farkı bulunur. Ayrıca metalik seçeneklerle metalik olmayan boyalar arasında da fiyat farkı vardır. Bunun haricinde ürünlerin mililitre ölçüleri dolayısıyla fiyatları da değişkenlik gösterir. 15 mililitrelik ürünler ile 500 mililitrelik ürünler farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Yüksek miligramlara sahip ürünlerin bazıları set halinde sunulur. Bunlar genellikle 500 miligramlık ürün seçenekleridir. Dolayısıyla bunların fiyatları diğer çeşitlerden farklıdır. Boyamak istediğiniz alana göre bir seçim yaparak yüzeyleri renklendirebilirsiniz. Ürünler birbirinden farklı indirim oranlarına sahiptir. Guaj boya kaç TL sorusu akıllara gelebilir. Mililitresine göre farklı oranlarda fiyatlandırılan ürünleri inceleyerek kullanmak istediğiniz renk türüne karar verebilirsiniz. Bazı ürünler kampanya fırsatına sahiptir. Kampanyalı ürünlere ulaşabilmek için ürünlerin fiyat bilgilerini inceleyebilir ve kampanya detaylarını öğrenebilirsiniz. 6 lı guaj boya seçeneklerini değerlendirerek çocuklarınızla birlikte boyama yapabilirsiniz. Onların keyif alarak boyama yapabileceği akışkan boyalar sayesinde çocuklarınızın kolayca renklendirme yapmasına yardımcı olabilirsiniz. Dilerseniz boyaları 12’li ya da 18’li seltler halinde alarak çocuklarınızın kullanabileceği ara renk seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Onlarla gerek kağıt gerekse karton üzerinde boyama çalışmaları yaparak çizim yapmalarını sağlayabilirsiniz. Çocuklar için üretilen setler genellikle plastik şişeler içerisinde sunulur. Bunlar çocukların kullanımına uygun kullanışlı seçeneklerdir. Boyayı içerisinde sulandırabileceğiniz plastik çeşitleri deneyerek pratik bir ürün deneyimine sahip olabilirsiniz. Ayrıca metalik guaj boya çeşitlerini de kullanarak onların farklı renk türleri ile tanışmasını da sağlayabilirsiniz. Rengarenk guaj boya seçeneklerine ulaşmak için Hepsiburada’ya göz atabilirsiniz.

Guaj ve Sulu Boyalar Arasında Nasıl Bir Fark Var?

Guaj boya markaları tarafından üretilen seçenekler, sulu boyadan farklı olarak daha yoğun kıvamdadır. Bu nedenle kılları daha sert olan fırçalar yardımıyla renklendirme yapılır. Guaj boyaların renkleri, sulu boyanın aksine beyaz renk karıştırılarak açılır. Katılan beyaz boyanın miktarıyla beraber, rengin açıklık derecesi değişir.

Guaj ve Sulu Boya Birlikte Nasıl Kullanılır?

Bazı guaj boya önerileri, ürünlerin sulandırılarak kullanılması üzerine tavsiyeler içerir. Bu sayede boya seyreltilir ve ihtiyaç duyulan renk tonu elde edilir. Ancak bu ürünleri sulu boyayla birlikte kullanmak da mümkündür. Sulu boyanın yoğunluk oranı guaj boyanınkinden azdır. Dolayısıyla sulu boyayla boyanan yerlerin üzerinden guaj boyayla geçilerek renksiz kalan kısımların boyanması sağlanır.

Guaj Boya ile Kullanılan Gereçler Nelerdir?

Jel guaj boya gibi seçenekler tek başına kullanılabilen ürünlerdir. Ancak sulandırılması gereken seçeneklerle birlikte bazı materyaller kullanılır. Bunlar birbirinden farklı kalınlıkta boya fırçaları, spatula, renk paleti gibi araçlardır. Bunun haricinde boyamak istediğiniz zeminler kağıt, karton ya da tuval gibi ürünler ile birlikte bu boyaları kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz renkleri kullanarak çalışmalarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Guaj Boyaya Su Katılır mı?

Guaj boyalarda sulu boyalarda olduğu gibi yoğun bir su kullanımı söz konusu değildir. Bazı seçenekler suyla karıştırılarak yalnızca seyreltilir. Bununla birlikte guaj boyaya su katmadan da renklendirme yapmak mümkündür. Çizimde vurgulamak istediğiniz yerleri belirginleştirmek için renklerin koyu, yoğun tonlarını kullanabilirsiniz. En iyi guaj boya markası çeşitlerine ulaşarak ürünleri satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Guaj Boyalar

647 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 647 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?