Hayatın her türlü anının adeta birer yansımasına dönüşen sanat dalları, yoğun iş ve okul hayatından biraz uzaklaşmak isteyen kitleler için vazgeçilmez olma özelliğini koruyor. Sanat dalları arasında en çok takip edeni ve uygulayanı olan resim sanatına küçük büyük herkes; yetenekleri, aldıkları eğitim ve sahip oldukları ekipmanla diledikleri şekilde katılabiliyor. Okul öncesi dönemden profesyonel olarak resim sanatıyla ilgilenenlere kadar geniş bir yelpazede sunulan sulu boyalar her türlü gereksinime ve beklentiye yanı verecek şekilde üretiliyor.

Sulu Boya Çeşitleri

Üretici markaların ortaya koydukları ürün modeline göre kağıt başta olmak üzere kağıt benzeri yüzeylerde rahatlıkla değerlendirilebilen, parlak, canlı ve örtücü renkleriyle ön plana çıkan sulu boya çeşitleri, çocukların resim yapma yeteneklerini arttırmak amacıyla kullanılabiliyor. Renklerin karışımlarıyla elde edilen farklı tonlar, çocukların hayal güçlerine katkı sağlarken oluşturdukları resmin daha farklı bir yapı kazanmasında da etkili rol oynuyor. Farklı fırça ucu kalınlıklarına sahip sulu boya çeşitleri, kullanım alanı ve oluşturulacak resimler için uygunluk sunarken, arzu edildiği takdirde uç kalınlığı ve fırça genişliğinde boyama fırçaları da edinilebiliyor. Çocuklara özel hazırlanan modellerde palet boyaların yanı sıra özel su hazneleri de yer alabiliyor. Özellikle okul öncesi kurumlara devam eden küçükler için kullanım kolaylığı sağlayan ürünler, sağlığa zararlı maddeler ihtiva etmemeleri sayesinde ebeveynler tarafından gönül rahatlığıyla alınabiliyor. Geleceğin ressamlarına hitap eden sulu boya çeşitleri, sayıca daha çok renk seçeneği ve fırça türü sunarken, floresan formdaki boyalarıyla dikkat çekici eserler oluşturulabilmesine imkan tanıyor. Ayrıca bazı markaların geliştirdiği modeller, birbirine geçebilen tabletleri sayesinde boya dizilimlerinin değiştirilerek ürünün etkin kullanılabilmesine ortam hazırlıyor.

Ahşap yapılı kalemlerle klasik sulu boyalardan farklı olan kuru sulu boya modelleri, detay çizimlerinde değerlendirilebilirken, boyama noktasına gelindiğinde kalemler su ile temas ettirilerek boyama işlemi sulu boya formunda sürdürülebiliyor. Oluşturdukları resimlerde sulu boya etkisi yaratmak isteyen sanatçılar ve küçükler için ideal olan ürünler, kaliteli ahşaptan üretilmelerinin yanı sıra yüksek pigmentli açılabilir uçlarıyla uzun süreli kullanımlarda büyük rahatlık sunuyor.

Profesyonel şekilde resim sanatıyla uğraşan ve resim çalışmalarını en iyi sulu boya takımlarıyla sürdürmek arzusunda olanlara yönelik üretilen sulu boya çeşitleri, yalnızca sulu boya tabletleriyle değil birçok ekstra özellikle birlikte geliyor. Sulu boya maskeleme sıvısı, mat sulu boya verniği, çizim kalemleri, hamur silgi, sünger, su kabı ve çeşitli hayvanların kıllarından elde edilen özel boyut ve serideki fırçalarıyla profesyonellerin beklentilerini karşılıyor.

Sulu Boya Fiyatları

Kullanıcı kitlesi göz önünde bulundurularak üretilen sulu boyalar, sahip oldukları teknik ve yapısal özelliklere bağlı olarak farklı fiyat aralıklarında bulunuyor. Sulu boya fiyatları; marka, model, ürünün sahip olduğu renk sayısı, boya türü ve beraberinde getirdiği ekstra özellik gibi pek çok değişkene göre çeşitlilik gösterirken okul öncesi ve ilkokul düzeyindeki modeller, profesyonel ürünlerden farklı fiyatlara edinilebiliyor.

Çocukların yaratıcılıklarına büyük katkı sağlayan sulu boyalar, profesyonellerce oluşturulmak istenen her türlü sahne için de ideal çözümler sunuyor. Renk zenginliğinin yanı sıra farklı renklerin etkili şekilde karıştırılarak yeni renkler elde edilmesine fırsat veren modeller, küçüklerin ilerleyen yaşlarında bakmak üzere hatıra olarak saklamak isteyebilecekleri birçok boyama yapabilmesine ortam hazırlıyor. Kağıtların yanı sıra karton gibi görece kalın ve dayanıklı yüzeylerde uygulanabilen ürünlerden daha verimli sonuçlar elde etmek arzusunda olanlar, çeşitli boyut ve yapıdaki boya fırçalarını kullanıyor.

Gerek amatör gerekse profesyonel olarak resim sanatıyla ilgilenenler için uygunluk sunan sulu boyaları inceleyerek dilediğiniz modelleri kolaylıkla edinebilirsiniz.

Sulu Boyalar

296 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Schmincke
  2. Faber-Castell
  3. Alpino
  4. Zig
  5. Lefranc&Bourgeois
  6. Artdeco
  7. Fabriano
  8. Pelikan
  9. Play-Doh
  10. Let's
  11. Talens
  12. Craft and Arts
  13. Fatih
  14. Pebeo
  15. Pritt
  16. Adel
  17. Clairefontaine
  18. Winsor & Newton
  19. idora
  20. Canson
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/21005097/15171
BAŞA DÖN