Boyama Önlüğü

Boya pek çok alanda eşyaları onarmak, güzelleştirmek ya da sadece bir aktivite olarak kullanabileceğiniz bir araçtır. Ancak boyanın kalıcılığından dolayı boyayı kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Boya kumaş, plastik, metal veya demir gibi yüzeylere uygulanır ve kalıcıdır. Eğer zarar görmesini ya da boyanmasını istemediğiniz noktalar var ise boya yapmadan önce mutlaka o bölgelerin başka bir araçla örtülmesi gerekir. Bunun için en sık kullanılan ürün boya önlükleridir. Boyama önlüğü, her yaştan kimsenin boyanın sıçramasından ya da bulaşmasından kaçınmak için kullandıkları parçadır. Genellikle boya işiyle uğraşan, hobi olarak boya yapan kişiler veya okulda boyama derslerindeki öğrenciler tarafından kullanılır. Boyama önlüğü genellikle üzerinizdeki giysilerin zarar görmesini engellemek için kullanılır. Bu nedenle üst bedeni daha çok koruyacak şekilde üretilir. Farklı boylarda ve modellerde olsa da temelde üst bedeni kapsayan, kıyafetlere kıyasla daha uygun fiyatlı olan ürünlerdir. Boyalar çoğunlukla fırça çeşitleri ile birlikte yüzeye uygulanır. Fırçaların da boyayı sıçratma ihtimaline karşı boyama önlüğü pek çok anlamda koruyuculuğu üstlenir. Boyama önlükleri pek çok yaş tarafından kullanılabileceğinden dolayı her yaşa ve bedene uygun üretilir. İlkokula gidecek biri için boyama önlüğü 7 yaş grubu için üretilir. Henüz anaokuluna giden çocuklar için boyama önlüğü 3 yaş grubuna aktivitelerinde eşlik edebilir.

Boyama Önlüğü Bedenleri

Boya yaparken çevredeki eşyalar ve üzerinizdeki kıyafetler zarar görebilir. Bu sebepten dolayı, boya önlüğü üreticileri bu talebe yönelik farklı bedenlerde ve ölçülerde boyama önlükleri üretilir. Tuvaller ile çalışırken sıçrayabilen boyalar, kıyafetlerinize zarar verebilir; ya da okulda boya yapan bir öğrencinin okul kıyafetlerine boya bulaşmaması için boyama önlükleri kesinlikle kullanılmalıdır. Boyanın uygulama alanlarının genişliğinden kaynaklı pek çok bedendeki boyama önlüklerini satın alabilirsiniz. Anaokulu boyama önlüğü, küçük yaştaki çocukların yapacakları boyalar esnasında kendilerini ve kıyafetlerini korumaları için onların bedenlerine uygun olarak üretilir. Bunun yanı sıra boya önlüğü ilkokul seviyesindeki çocuklar için de bir ihtiyaçtır. Okullarındaki resim ya da aktivite derslerinde gerekli olan bu önlük sayesinde pek çok lekeden kurtulabilirsiniz. Okul öncesi boyama önlüğüne kıyasla, ilkokul boyama önlükleri beden olarak biraz daha büyüktür. Farklı seçenekleriyle bedeninize uygun bulabileceğiniz boyama önlüklerini online olarak satın alabilirsiniz. Okul çağından daha küçük yaştaki çocuklar hatta bebekler için de bebek boyama önlüğü satın alabilirsiniz. Tüm beden çeşitlerini, kendiniz ya da çocuklar için bulabilirsiniz. Farklı özellikleri de bünyesinde barındıran boyama önlüğü işlevselliği yüksek bir üründür. Doyasıya ve endişesiz yapacağınız boyamaların en iyi eşlik edenidir. Tasarımlarındaki incelikleriyle de kullanımı hem bebekler hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça kullanışlıdır. Farklı yaş grupları için bulabileceğiniz boyama önlüğü 10 yaş bir öğrenci için bulunabilir. Anaokuluna gidecekler için boyama önlüğü 4 yaşa uygun olarak da üretilir.

Boyama Önlüğü Modelleri

Boyama farklı amaçlara hizmet ettiği için boyama önlükleri de bu paralelde üretilmektedir. Yetişkinler için de önlükler tasarlanır. Kuaför salonunda çalışan bir kişi için saç boyama önlüğü en kritik ve önemli ürünlerden biridir. Saç boyaları, diğer boyalara nazaran daha kuvvetli kimyasal maddeler içerdiğinden dolayı herhangi bir yüzeye denk geldiğinde oldukça olumsuz bir sonuca sebep olabilir. Bu yüzden saç boyası kullanan kişi eğer kıyafetlerine zarar gelmesini istemiyor ise mutlaka saç boyama önlüğü kullanması tavsiye edilir. Bunun yanı sıra, profesyonel boya yapan kişiler için de farklı modellerde boyama önlükleri üretilmiştir. Daha uzun üretilen bu modellerde amaç, sadece üst bedeni değil daha geniş yüzeyi boyanın etkilerinden korumaktır. Boyama önlüğü yetişkinler arasında sıklıkla kullanılsa da pazardaki payın daha çoğu çocuklar için üretilen modellerden oluşur. Çocukların boya kullanım alanları daha kısıtlıdır ve bu sebeple üretilen modellerden ziyade işlevselliği daha önceliklendirilmiştir. Bebek önlüklerinden sonra boyama önlüğü 2 yaş çocuklardan itibaren kullanılabilir. Her yaşa uygun modeller mevcuttur. Boyama önlüğü 12 yaş çocuklara kadar üretilir.

Boyama Önlüğü Kullanım Alanları

Boyama önlüğü işlevselliğinden dolayı müşteriler tarafından oldukça beğeni toplar. İhtiyaca yönelik üretilen ve problem çözücü olan bu ürün müşterilerin tercihleri doğrultusunda seçimlerini yaptıktan sonra kullanılır. Günlük hayatımızda sürekli kullanılan bir ürün olmasa da, genellikle okullarda ve boya / aktivite atölyelerinde yoğun şekilde kullanılır. Çocuklardaki kullanım alanlarına baktığımızda ise öncelikle okullar karşımıza çıkar. Okul öncesi eğitimlerde, anaokullarında, ilkokullarda ve ilkokul üstü eğitim seviyelerindeki resim derslerinde kullanılır. Bunlar arasındaki kullanım sıklığına baktığımızda ise okul öncesi, anaokulu ve ilkokul seviyelerinde eğitimlerine devam eden öğrenciler boyama önlüğünü daha çok kullanır. Boyama önlüğü 5 yaş öğrencilere yönelik üretimler de yapar. Anaokulu ve okul öncesi eğitimlerindeki etkinliklerinde kullanabilmeleri için. Aynı şekilde boyama önlüğü 8 yaş öğrenciler için de ilkokuldaki faaliyetlerinde kullanabilmeleri için üretilir. Ortaokul boyama önlüğü kullanacak öğrenciler için biraz daha büyük bir yaş seviyesi olarak düşünülse de aslında boyama önlükleri kıyafetlerimizi korumak için üretildiği için her yaşta gereksinim vardır. Ancak daha küçük yaştaki çocuklar boya ve fırça kullanım kabiliyetine tam hakim olmadıkları için kıyafetlerinin zarar görme olasılığı daha yüksek olur. Bu sebeple daha küçük yaştaki öğrenciler aktivite ve resim derslerinde boyama önlüğünü daha yoğunlukla kullanır. Yetişkinlerin kullanım alanlarına baktığımızda ise, daha çok profesyonel hayatta ve hobi zamanlarında kullanılır. İş dünyasında, ressamlar veya resim öğretmenleri sıklıkla kullanılır. Hobi olarak da, resim atölyelerinde boyama yaparken tercih edilir. Buna ek olarak, laboratuvarlarda da boyama önlükleri kullanılır. Kimyasallarla yapılan işler için de boyama önlükleri koruyucu bir kalkan olarak düşünülüp tercih edilebilir. Laboratuvarlardaki hazırlanacak karışımlar yada yapılan deneyler esnasında kıyafetlerin zarar görmemesi için boyama önlüğü tercih edilenler arasındadır.

Boyama Önlüğü Türleri

Boyama önlüğü pek çok farklı çeşitte ihtiyaca ve talebe yönelik üretilir. İlk ve temel ihtiyaç, boyaların kıyafetlere zarar vermesinden korunmaktır. Bunun için boyama önlükleri farklı formatlarda üretilir. Seçiminizi yapıp satın alabilirsiniz. Temelde uzun kollu ve kolsuz çeşitlerden bahsetmek mümkün. Sıklıkla uzun kollu boyama önlüğü tercih edilir, bunun sebebi olarak da boyaların kollara da bulaşmasını engellenmesidir. Boya bulaşmasını önlerken, uzun kollu olmasına ilaveten kolların manşet kısmına da lastik bulunur. Bu sayede kollardan içeriye boyaların sıçramasına maksimum düzeyde engel olabilir. Kısa kollu üretimler de vardır ancak bunlar çok tercih edilmez. Üretildiği kumaş kalın kumaş olmadığı için sıcak havalarda da uzun kollu boyama önlüğü daha çok tercih edilir. Vücuda gelebilecek boyaları da engelleyeceğinden dolayı özellikle küçük yaştaki müşteriler için uzun kollu modeller daha çok tercih edilir. Buna ek olarak, yetişkin boyama önlüğü çeşitleri de mevcuttur. Burada çocuk modellerine ek olarak, daha çok amaç kıyafetlerinizin ön tarafını yani boya yapacağınız alana yakın kısmı korumak için üretilen boyama önlükleridir. Genellikle boyundan bağlamalı veya ipli olurlar. Daha kalın kumaştan üretilen yetişkin boyama önlüklerinin çocuk boyama önlüklerine göre farklı olmasının temel sebebi yetişkinlerin daha kontrollü boya ve fırça kullanımı olmasından kaynaklıdır.

Boyama Önlüğü Özellikleri

Boya kimyasal bir maddedir ve dokunduğu yerde iz bırakır. Kalıcı bir eser bırakmak isterken kıyafetlerinizde de kalıcı hasarlar bırakabilirsiniz. Bundan kaçınmak için boyama önlüğü kullanımı oldukça kritik bir noktadır. Özellikle küçük yaşta boya yapan kişiler için fırça yanlış kullanımı, boya sıçratma gibi olasılıklar mevcuttur. Bu olasılıklardan kaçınmak için, daha küçük bedenli boyama önlükleri üretilirken olabildiğince maksimum korumayı sağlayacak şekilde tasarlanır. Sulu boya, akrilik boya, gibi su bazlı boyalarla çalışma yaparken su kullanımı olduğu için ürünün su geçirmezliği önemli bir konudur. Su geçirmez kumaşlardan üretilen boyama önlükleri kıyafetlerin sadece boya olmasından değil aynı zamanda ıslanmasından da korur. İkinci bir özellik olarak leke tutmazlığı da önemli bir husustur. Boyalar kalıcılığı yüksek maddelerdir ancak leke itici kumaşlarla üretildiğinde boya kıyafetlerinize geçmediği gibi boyama önlükteki boyalar da yıkadığınızda çıkar. Boyama önlükleri çoğu zaman daha ince ve hafif kumaşlardan üretilir. Bu da rahat çalışmayı kolaylaştıran etmenlerdendir. Tek kullanımlık boyama önlükleri dışında, çoğu boyama önlüğü çamaşır makinesinde yıkanabilir. Ayrıca kolay silinebilir özellikle boyama önlükleri de üretilir. Yıkamanıza gerek kalmadan silerek de bulaşan boyalardan ve kirlerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bazı modellerindeki cep detayı ile resim ve boya yaparken çalışmanız bölünmeden konforlu bir şekilde aktivitenizi gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak, konforu ve giyimi kolaylaştırması için boyama önlükleri cırt cırtlı şekilde üretilmektedir. Özellikle küçük yaştakiler için giymesi ve çıkarması bu şekilde oldukça kolaydır. Genellikle ürünün arka kısmı dikili olarak üretilmez ki daha bol ve rahat bir hareket alanı yaratır.

Boyama Önlüğü Fiyatları

Boyama önlüğü üretimi yapan pek çok marka vardır. İhtiyaca göre de farklı kumaş ve kalitelerde üretilir. Boya önlüğü fiyatları belirlenirken de bu noktalar değerlendirmeye alınır. Aynı zamanda tasarımlarında farklılıklar da mevcuttur. Bu farklılıklar fiyatların belirlenmesinde etkili olurlar. Kumaş kalitesi buradaki en temel belirleyicidir. Leke tutmayan, su geçirmeyen ve dayanıklı kumaşlarla üretilen boya önlüklerinin fiyatı daha yüksektir. Ancak daha uygun fiyatlı ürünler bulmak da mümkündür. Sadece koruyucu ve yıkanabilir boya önlüklerini de kolaylıkla bulabilirsiniz. Hatta tek kullanımlık aktivite ve boyama önlükleri de mevcuttur. Bunlar göreceli olarak daha uygun fiyatlıdır. Ancak toplu satılan farklı renklerden oluşan paket seçenekleri de bulabilirsiniz. Toplu alımdan dolayı fiyat performans ürünü olabilecek seçenekler vardır. Tek kullanımlık boyama önlükleri için toplu 10’lu 20’li gibi setler de mevcuttur. Önlükler boyama setleri ile birlikte satın alınabilir. Aktivite seti olarak da satın alabileceğiniz boyama seti ve boyama önlüğü paketleri boyama başlangıç seti olarak tercih edilen ürünler arasındadır. Hepsiburada ile ürünleri kolayca temin edebilirsiniz.

Boyama Önlüğü Su Geçirir Mi?

Boyama önlüğü, kullanımına bakıldığında boya ve yanında su ile kullanıldığı için üretilirken bu süreç göz önüne alınarak kumaş seçimi yapılır. Su geçirmeyen kumaşlar kullanılarak üretilir.

Boyama Önlüğünün Kolları Lastikli Midir?

Boyama önlükleri kıyafetlerin korunması için tasarlanır ve bu amaçla üretilir. Dolayısıyla kolların manşetlerinden girebilecek boyaların olasılığını en aza çekmek için kolları lastikli olarak üretilir.

Boyama Önlüğü Yıkanabilir Mi?

Boyama önlükleri çok kez kullanılabilir şekilde üretilir. Alacağınız boyama önlüğünü yıkama talimatlarına uyarak makinede ya da elde yıkayabilirsiniz.

Boyama Önlüğü Ütülenir Mi?

Boyama önlüğü leke tutmaz kumaş ile üretilir. Bu sebepten dolayı yıkanabilir ancak ütülenmez. Ütülendiği takdirde kumaşta deformasyonlar oluşabilir. Satın alacağınız ürünün yıkama ve kullanma talimatlarını dikkatlice okuyunuz.

Boyama Önlüğü 6 Yaş İçin Uygun Mudur?

Boyama önlükleri her yaşa ve bedene göre üretilir. Boy ve kilo ya da yaşa bakarak uygun bedenden satın alabilirsiniz. Boyama önlüğü 6 yaş için de üretilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Boyama Önlüğü Fiyatları

152 ürün listeleniyor
Südor
Nova Color
Lino
Bigpoint
Bu-Bu
Bubu
Pratikser
Yorni
Colorbank
Puti
Buffer
Cambridge Polo Club
Dappia
Faber-Castell
IKEA
Maped
Moki
Pin
Adel
Aşkın Parti Evi
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 36 / 152 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?