Boyama Seti

Boyama isteği çocukluktan başlayıp ileriki yaşlara kadar süren bir arzudur. Küçük yaştayken çocuklar boyama önce duvarlarla başlarlar zamanla bu eylemi profesyonelleştirmeye başlar. Bu eylemin küçüklükten başlamasının ana nedenlerinden birisi de hayal gücünün o yaşlarda çok etkin olmasıdır. Küçüklükten gelen bu boya yapma isteği insanların içerisinde huzur duygusunu canlandırır. Ne kadar küçük çocuk eylemi olarak gözükse de yetişkin bireylerde boya yapanların arasında azımsanmayacak sayıdadır. Bu eylemi yapmak için temel malzemeler yeterlidir. Bu malzemeleri ister kendi zevkinize göre tek tek isterseniz de sizler için oluşturulmuş boyama setleri ile elde edebilirsiniz. Boyama setleri sizler için ihtiyacınıza yönelik paketlerdir. Bu paketler hem başlangıç seviyesine hem de ileri seviye boyama için uygundur. Boya yapmak bu işte ilerlemiş kişiler için artık çok kolaydır. Yeni başlayan insanların daha hızlı öğrenebilmesi renk geçişlerinin renk tonlarının daha kolay kavrayabilmesi için hobi boyama setleri oluşturulur. Bu setlerde boyanacak yerler daha önceden belirlenmiş ve uygun renkler uygun sayılarla belirtilir. Bu sayılar ve renkler bazı setlerde sayıca az bazı setlerde de çok tutulur. Bu tamamen müşterinin zevkine bırakılır. Numaralı boyama setleri ile resim yapmanın bir diğer avantajı 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek şekilde tasarlanmasıdır. Küçük bir çocuğun ilgisini çekecek kadar ilginç yetişkin bir insanı yormayacak kadar kolay bir aktivitedir.

Çok Farklı Boyama Seti Türleri

Boyama denince akla gelen ilk türlerden bir tanesi kalemle yapılan uygulamadır. Boya kalemi kullanılarak yapılan çizimler diğer türlere nazaran daha kolaydır başlangıç seviyesi ve ileri seviye için uygun bir çizim tarzıdır. Boya kalemi setleri içerisinde bulundurduğu ürünler kalem ile yapılacak çizimler için yeterlidir. Kuru boyama kalemleri ile yapılan resimlerde dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Boyamaya açık tonlardan başlanıp koyu tonlara doğru gidilmesi lazımdır. Kalemi fazla veya az bastırarak bu tonları elde edebilirsiniz. Boyama kalem setleri içeriğinde gelen kalemlerde aynı renklerin farklı tonları bulunur bu tonların bir sınırı yoktur. Ne kadar kalemlerde tonlar değişse de sizin ihtiyacınız olan tonları doğru teknik kullanarak sizin oluşturmanız gerekir. Bu işi profesyonel yapanlar çizim yapma konularına daha hakimdirler. Bu yüzden profesyonel çizim yapanlar için boya seti profesyonel bu setler resimde ilerlemiş kişilerin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar. İçerisinde bulunan birbirinden renkli kalemler ve birbirinden farklı tonlar ile resim yapanların huzur bulmasını sağlar. Kalemlerin eli ağrıtmaması eli yormaması en az renkleri kadar önemlidir. Uzun saat resim çizmek isteyenler için el ağrısı büyük bir sorundur bu sorunu setler içerisindeki kalemlerin konforlu yapısı ile ortadan kaldırabilirsiniz. Uzun süreler boyunca resim yapmanıza yardımcı olan konforlu kalem yapısı resim çizmek istediğiniz her yerde kendinizi daha iyi ve kesintisiz ifade etmenizi sağlar. Resim yapmak tüm duygularınızı, isteklerinizi, arzularını, hayallerinizi paylaşabileceğiniz en güvenli limanlardan bir tanesidir. Sadece sizin anlayabileceğiniz sadece size özel veya evrensel mesajlar içeren resimler yapmanız mümkündür. İstediğiniz her tarzda yaptığınız bu resimleri en güzel şekilde renklendirmek için sizlere özel kombine edilmiş setleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Duyguların İfade Biçimi Boyama Setleri

Hayal dünyasını geliştirmek, yorucu ve tempolu hayatın stresinden biraz da olsa uzaklaşmak için resim çizmeye ve boyama yapmaya başlayan insanların sayısı bir hayli fazladır. Boya yapmak, resim çizmek ufkunuzu geliştirmeyle birlikte kendinizi ifade etme gücünüzü de arttırır. Hayatta bir çok iyi veya kötü an yaşanır. Resim yapmak her iki durumda da bazı insanlara iyi gelir. İyi anları resmetmek yaşanılan güzel zamanları hep hatırlatır ve kendinizi iyi hissetmenize olanak sağlar. Kötü anları resmetmek ise derdinizi psikoloğa anlatmaktan farksızdır. İnsan içinde ki kötü anları resmettikçe bir nevi kendiyle hesaplaşma yaşar ve yeniden doğmuş gibi rahatlar. Resim yapmak sadece kötü anılarla hesaplaşmaya değil onlardan kurtulmaya da yarar. Bu resimleri yapmak için bazı materyallere ihtiyaç duyulur. Boyama setleri yetişkin kişinin içerisinde bulunduğu durumu dışarı aktarması için önde gelen araçları içinde bulundurur. Bu setlerin içerisinde görsel doygunluğa ulaşmanızı sağlayacak tarzda resimler bulunur. Boyamak resim çizmek yetişkinlere iyi geldiği kadar küçük yaştaki çocukların gelişiminde de büyük rol oynar. Küçük yaşta boyamaya başlanması çocuğun özgüvenini artırır el göz koordinasyonun gelişmesinde büyük rol oynar. 1 yaş boyama seti içerisinde bulundurduğu çizimler ile küçük yaştaki çocukların gelişiminde büyük rol oynar. Bu boyama setleri beynin sağ tarafını sol tarafına göre daha çok geliştirir. Beynin sağ tarafını geliştiren çocuklar estetik zekaya sahip olurlar.

Hayal Gücünüzü Geliştiren Ahşap Boyama Setleri

Boyama denince genelde akıllara kağıda ve tuvale yapılan resimler gelir. Ancak boyamanın yapılacağı yerin sınır yoktur arabalar, binalar, oturduğumuz banklar daha niceleri vardır. Boya yapmak sanıldığından daha komplike bir iştir ve hayatınızın her yerinde fark edilmese de vardır. Bu boyamalardan en çok bilinenleri ve hobi olarak tercih edilenlerinden birisi de ahşap boyamadır. Ahşap boyalar eskimiş mobilyaları yeniden canlandırır ve onları yeniler. Mobilyanızı yenilemek için yapılan bu boya bir işten daha çok bir hobi olarak düşünülür bu aktivite günün stresini azaltır yorgunluğu alır. Ahşap boyama setleri içerisinde bulundurduğu sayısız renk kişilerin içerisindeki ressama dokunur. İlham verici renkleri ile boya yaparken dokunduğunuz her eşyada yenilenmiş hissini yeterince alırsınız. Yaşadığı yerdeki monotonluğu değiştirmek isteyen insanlar bu setle hayatlarına yeni bir renk katarlar. Boyama seti fiyatları oldukça avantajlı olduğundan yeni eşyalar almak yerine evlerine renk katmak isteyen insanların yoğun ilgisiyle karşılaşır. Sizde yaşadığınız yerleri renklendirirken hayatınıza da renk katmak isterseniz bu setleri tercih edebilirsiniz.

Özel Setler ile Boyama Teknikleri

Geçmiş tarihlerden günümüze kadar birçok boyama tekniği geliştirilir. Bunlardan en eğlenceli ve en çok tercih edilenlerden birisi de sulu boyama tekniğidir. Sulu boyanın tarihi diğer tekniklere nazaran daha yenidir. Sulu boya ilk defa diğer tekniklerden bağımsız bir tür olarak İngiltere’de kullanılmıştır. Bu tekniğin en özel yanlarından birisi de yanınızda sadece sulu boya, fırça ve biraz su olması harika resimler ortaya çıkarmak için yeterlidir. Boyama fırça seti hayal gücünüzle tasarladığınız düşünceleri kağıda dökmeniz için gereken tüm araçları içerisinde barındırır. Yüksek kalitede üretilmiş ve paketlenmiş bu fırçalar sanat severlerin en iyi arkadaşı olacaktır. Tuval boyama setleri içerisinde bulunan fırça ve boyalar hem başlangıç seviyesinde ki ressamlar hem de ileri seviye ressamlar için gayet uygundur. Tuval boyama setlerinin içerisinde tuvalle birlikte birbirinden renkli boyalar da gelir. Bu renkli boyalar ile yapabileceğiniz şeylerin tek sınırı hayal gücünüzdür. Doygun renklere sahip olması bu setleri uzun süreli çizimlerde bir numaralı ürün haline getirir. Profesyonel resim çizerler ve hevesli yeni başlayanlar için boyama fırça seti içerisinde her türlü çizime uygun fırçalar bulundurarak resim çizerleri uygun fırça arama derdinden kurtarır. Fırça bir ressamın en önemli aletidir iyi bir fırça ve hevesli bir ressam birleştimi ortaya harika eserler çıkar. Bu fırçalar için gerekli tek şey ustalıkla çalışacak ellerdir.

Her Zemine Özel Boya Setleri

Boya yapmayı ufak alanlara indirgemek yapılabilecek en büyük yanlışlardan sayılır. Boya hayatın her yerinde vardır. Bu aktiviteyi hemen hemen herkes hayatının ufak bir döneminde de olsa yapmıştır. İlkokul ve öncesinde çocuklara ilk öğretilen şeylerden bir tanesi de resim çizip boya yapmaktır. Hem görsel hemde duyusal açıdan çocukları geliştiren bu aktivite hemen hemen her çocuk tarafından sevilerek gerçekleştirilir. Boyaya dokunmak duyuları geliştirmek ile birlikte bu malzemelerle birlikte çizilen resimler hayal dünyasının sınırsız perdesini aralar. Boyama seti çantalı taşınma bakımından daha rahat ve şık olduğundan ebeveynler tarafından çocuklar için sıklıkla tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Bu ürün sadece çocuklar için değil yetişkinler içinde en çok rağbet gören ürünlerdendir. İçerisinde neredeyse her çeşit ürün bulunması ,her parçanın özel yerinin bulunması ve çantanın tasarımın şık olması nedeniyle oldukça tercih edilir. Boya malzemeleri seti bu işte uzmanlaşmış kişiler tarafından özenle kombine edilir ve siz müşteriler için satışa sunulur. Setlerin içerisinde bulunan renklerin pigmentasyonu çok canlı ve yoğundur. Her set aynı özenle dizayn edilir ve bu özenle satışa sunulur. Siz de boş zamanlarınız için bir aktivite arıyorsanız bu özel setleri tercih edebilirsiniz. Bu setlerden zevkinize hitap edecek ve hobiniz haline gelecek bir sürü ürün vardır. Sizde kendi hayatınıza ve sevdiklerinizin hayatına renk katmak isterseniz bu ürünleri inceleyebilirsiniz.

Yeni Hobi Arayanlara Tavsiye Boya Setleri

Boyama yapmaya kalemlerden başlansa da tek seçenek bu değildir. Boya yapmanın bir sürü yolu vardır. Boya kalemi seti fiyatları en cazip ürünlerden olduğundan ve en kolay başlanabilen aktivitelerden olduğu için sıklıkla tercih edilir. Hemen hemen herkesin bir boya kalemi ile resim yapmışlığı vardır. Bu yüzden resim yapmanın en kolay yolu olarak görülür. İnsanların boya yaparken kendilerini ressam gibi hissedecekleri tuval boyama setleri biraz daha ileri seviyeye özel olarak düşünülür ancak öyle değildir. Tuval kullanarak en basit resimleri bile çoğu insan rahatlıkla çizebilir. Tuvale her boyayla boya yapılmaması onun bir özelliğidir. Özellikle portre ve manzara çizimlerinde eşsiz bir görünüm sağlar. Boya seti ucuz olarak sayılabilecek en güzel hobi araçlarından biridir. Ayrıca her kesim insan tarafından tercih edilen bu hobi çokça sevilir. O eşsiz renklerle resim, boya yapıp rahatlamayacak ve kendini mutlu hissetmeyecek insan sayısı yok denecek kadar azdır. Siz de hem kendiniz hemde sevdikleriniz için güzel vakit geçirebileceğiniz hobi edinmek arayşındaysanız bu setleri Hepsiburada üzerinden alabilirsiniz.

Sulu Boya Lekesi Çıkar mı?

Boya lekelerinin genel olarak zor çıktığı bilinen bir yargıdır.Boyanın yapısına göre değişmekle birlikte sulu boyaların lekesinin çıkması mümkündür.Lekeyi çıkartmak biraz uğraşlı bir iş olsada bunun da kolay yolu vardır. Sulu boyanın değdiği bölgeye pudra döküp biraz bekledikten sonra soğuk suyla durulanır. Katı sabun ile sulu boyanın lekelediği yer güzelce silinir. Böylece sulu boya lekesinden kurtulabilirsiniz.

Boyama Setleri Fiyatları Uygun mu?

Boya yapmayı neredeyse yediden yetmişe herkes sever. Özellikle yoğun iş temposunda olan insanlara bir ilaç gibi gelen bu hobi terapi gibidir. Yaşanan her duyguyu resmetmek ve onları bir insana aktarır gibi bir zemine aktarmanın insana çok faydası vardır. Çok fazla sevilen bu aktivite fiyatı bakımından hemen hemen her cebe uygundur. Fiyat skalası da renkler kadar geniş olan bu setlerin her kesime hitap edecek ürünleri bulunur.

Hiç Bilgisi Olmayan Birisi Boya Yapmaya Başlayabilir mi?

Resim ve boya yapmak çok özel yetenek isteyen bir aktivite değildir. Yetenek sizleri istediğiniz konuma daha hızlı getirecektir ama istek ve arzu tüm bunlardan daha önce gelir. Eğer kişi istekli ise o zaman sıfırdan bile istediği yerlere varabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Boyama Setleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/21005097/15124