1959 yılında Aziz Bozkurt ve Fethi Ul tarafından kurulan Altın Kitaplar, Türkiye yayıncılık tarihinin önemli kilometre taşlarından biri olarak yayın hayatına devam ediyor. Küçük bir aile şirketi olarak başlayan bu yolculuk, zamanla en çok okunan ve satılan serilerin basıldığı büyük ve köklü bir yayınevine dönüşüyor. İlk günden beri devam eden bu başarının arkasında; bilinçli şekilde sürdürülen yayın politikası, geleceğe ve yeniliklere ayak uyduran çizginin bozulmayışı yer alıyor.

Yayın hayatına ilk önce best-seller kitapların basımıyla başlayan Altın Kitaplar, şimdilerde farklı birçok alanda kitaplar basarak diğer alanlardaki uzmanlığını da kanıtlıyor. Geçtiğimiz yıllarda 50. yılını çok görkemli bir organizasyonla kutlayan yayınevi, tüm dünyada ve Türkiye’de aynı anda okuyucuyla kitabı buluşturulan Dan Brown’u ülkemize getirerek günceli yakalamaktaki başarısını da kanıtlıyor ve firmanın marka imajına katma değer sağlıyor. Yayınevinin kitapları arasında; macera, polisiye, çok satanlar, çocuk kitapları, araştırma ve inceleme kitapları, aşk romanları, best-seller yazarlar, okul kitapları, sözlükler gibi birçok alanda yayımlanmış kitap bulunuyor. Yayıncılığa çok satanlar kitaplarını basarak başlayan yayınevi, daha sonra bütün türleri kapsayan bir yayın politikası geliştiriyor.

Çok Satanlar Serisi

Altın Kitaplar Yayınevi, dönemin ruhuna çok benzemeyen ve Türk okuyucusunun önceden çok tanışmadığı "çok satanlar" serilerini yayımlayarak sektöre yeni bir ruh katıyor  ve  yayıncılık sektöründe örnek bir markaya dönüşüyor. Bu seriler iyi kalitesi ve kusursuz çevirileriyle okurların beğenisini kazanıyor ve birçok insanın kütüphanesinde geçmişten günümüze kadar değerini yitirmeden hala yerini ayrıcalıklı bir şekilde koruyor.

Altın Çocuk Serisi

Çocukluğumuzun en eski hatıraları arasında yer alan hatta birçoğumuzun ilk okuduğu kitap olarak unutamadığımız "Altın Çocuk Klasik Kitaplar Serisi" dünya çocuk edebiyatını en iyi tanıtan seriler arasında bulunuyor. Yurt dışından getirilen orijinal kitaplar döneminin en yetenekli ve başarılı çevirmenleriyle çalışılarak yayınevinin kitapları arasına ekleniyor. "100 Temel Eser", "Klasik Türk Edebiyatı Serisi", "Eğlenceli eğitim dizisi", "Bilmece ve Bulmaca ile Öğreniyorum" dizisi gibi çok geniş bir alana yayılan yayınları yayımlayarak çocuk edebiyatının öncüleri arasındaki yerini alıyor.

Libros ve Editura Yayınları

İçinde farklı tarzda birçok kitabın bulunduğu Altın Kitaplar Yayınevi, daha ihtisaslaşmış konuları bir araya toplamak ve hedef okur kitlesine ulaşmayı kolaylaştırmak için iki alt yayınevi açarak sektörde daha uzun soluklu kalmayı hedefliyor. Libros, sıklıkla kişisel gelişim, sağlık ve spiritüel kitapların olduğu; Editura’da genel olarak edebiyat türünde kitapların bulunduğu bir yayınevi olarak okuyuculara ulaşıyor. Piyasanın değişen dinamiklerine uyum sağlamak ve her daim günceli yakalamak ilkesi ile hareket eden Altın Kitaplar, yurt dışı ve yurt içi kitap fuarlarını sürekli takip ediyor.

Altın Kitaplar Okul Kitapları

Eğitim hayatının giderek önem kazanması okuyucularda kaliteli ve etkin ders kitabı arayışını doğuruyor. Altın Kitaplar, bu konuda da sorumluluk hissederek okul kitaplarında, yardımcı ders kitaplarında, sözlük ve atlaslarda üzerine düşeni yapıyor ve alanında uzman kişiler ve profesörlerle çalışarak bu alandaki ihtiyacı ortadan kaldırmayı hedefliyor. Ticari kaygıları geride bırakarak yoluna devam ediyor ve kurumsal bir yayınevi olmanın gereğiyle edebiyat ve felsefe serileri hazırlıyor. Akademi Çocuk Yayınları başlığı altında kolaylıkla bulabileceğiniz okul kitapları dışında; yaratıcı, eğlenceli ve sanatsal aktivite kitaplarıyla birlikte çocukların bilinçli ellerden çıkmış okul kitaplarına ulaşmasını sağlıyor.

Kitap Önerileri Bölümü

Altın Kitaplar, okuyucunun aradığı tarzdaki kitaba en kolay şekilde ulaşabilmesini sağlamak amacıyla web sayfasında kitap önerileri bölümünü okuyucuları için sunuyor. Altın Kitaplar, ülkemiz kültür tarihi için önemli katkılarda bulunmuş ve sektörde uzun süre ayakta kalmayı başarmış bir kültür müessesesi görevi görüyor. Türkiye yayıncılık tarihinin önemli kilometre taşlarından biri olan Altın Kitaplar Yayınevi, 59 yıldır yayın hayatına kesintisiz devam ediyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...