Pikap

Pikap Fiyatları ve Modelleri

Müzik dinleme, kişilerin ruh sağlığını fazlasıyla etkiler. Hayatın bir parçası haline gelen müzik, stres dahil birçok kötü faktörü ortadan kaldırmayı sağlar. Radyoda, evde, sokakta kısaca her yerde rahatlıkla duyabileceğiniz bu melodiler, gündelik yaşamın stresinden ve zorluğundan uzaklara götürebilir.  Müzik dinlemek; bilişsel performansı geliştirebilir, beslenme alışkanlıklarını değiştirebilir, motivasyonu güçlendirebilir ve hafıza güçlendirme gibi birçok önemli konuda kişilere fayda sağlayabilir.  Müzik dinlemeyi daha keyifli ve nostaljik hale getirmek de oldukça mümkündür. Pikap bu nostaljiyi ve keyfi dinleyenlerine sunabilir. Son dönemlerde birçok kişi yeniden pikap çalar modellerine merak salmıştır. Eski zamanlarda dönemin tek müzik dinleme aracı olurken, son dönemlerdeki teknolojiye rağmen pikap merakı insanları sarmayı başarmıştır. Müziği pikaptan dinlemek değişiklik sunan ve farklı bir havaya girmenize neden olur. Plaklar analog kayıt olduklarından dolayı çıkan sesler daha doğal ve tatmin edici olur, plağı çıkarıp takmak kişilere nostalji havasını yaşatır ve plaklar biriktirilerek koleksiyon oluşturulur. Özellikle koleksiyonerler ve eski zaman sevicileri tarafından oldukça rağbet görür. Bunun yanında pikap kullanmak beraberinde bilgi birikimini de getirir. Sadece farklı bir yerden müzik dinlemenin keyfinin yanında hobi olarak da yapılabilir. Böylece kişiler pikap ve plak hakkında birtakım bilgilerle kendilerini donatabilir. Günümüz teknolojisiyle de harmanlanıp üretilen yeni nesil pikaplar insanların beğenisini ve ilgisini kazanmayı da başarmıştır.

Eski zamanlardaki pikap çalarlar ve teknolojisi ile nostaljiyi insanlara yaşatarak son dönemlerde oldukça rağbet görür. Birçok modeli mevcut olan pikap çalarlar, marka ve modellerine göre farklı türlerde özellik gösterebilir. Özellikleriyle ve görsel tasarımlarıyla dikkatleri çeken pikaplar dinlediğiniz müzikleri daha kaliteli ve eğlenceli hale getirebilir. Kaliteliği müziğin yanı sıra kendilerine has şık tasarımlarıyla bulundukları ortama ayrı bir hava katar. Birçok farklı markanın üretmiş olduğu gramafon pikap çeşitli özelliklere sahiptir. Markaların farklılıklarına göre özellikleri de değişen bu pikap türü, ince işçilik ve nostaljik görünümü ile müzik severlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bunun yanı sıra kullanılmamasına rağmen dekoratif olarak zevkle tercih edilebilir. Görünümün yanı sıra gramofon sayesinde sesi tek bir noktadan ve daha yoğun bir şekilde dinleyebilirsiniz.

Teknolojinin Yansıması Olan Pikap Modelleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok alanda ve üründe bunun etkilerini görmek mümkündür. Bunlardan birisi de pikaplardır. Pikaplar nostalji görünümüyle hem dekoratif olarak kullanmak isteyen hem de farklı bir müzik deneyimi yaşamak isteyen kişiler için oldukça dikkat çekicidir. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte halihazırda bulunan pikapların bazı modellerinde da birtakım farklı özellikler olabilir. Artık pek çok yeni üretilen şey telefon, bilgisayar ve diğer elektronik araçlarla bağlantılı bir şekilde kullanılabilir. Söz konusu müzik dinlemek olduğunda ise bu bağlantı kaçınılmazdır. Özellikle, pikapların ses sistemleriyle olan bağlantıları müzik ziyafetini daha da eğlenceli ve keyifli hale getirebilir. Ancak bunun için seçeceğiniz pikabın gerekli kablo giriş çıkış yerlerinin ve bağlantı özelliklerinin olduğuna dikkat etmelisiniz. Bu noktada tercih edilen olan bluetooth pikap oldukça işe yarar olur. Bu pikapların bazı modellerinde kendi hoparlörleri bulunur. Bu yüzden ayrıca bir hoparlör almanıza gerek kalmaz. Bunun yanında UBS güç kablosunun olup olmaması da önemlidir. Bu kablo girişi sayesinde dilerseniz prizle dilerseniz yedek şarj aletine bağlanarak kullanabilirsiniz.

Teknolojinin yansıması olan yeni nesil pikaplarda ise uzaktan kumanda, USB çıkışları, kaset veya CD çalabilme özelliği bulunabilir. Bunun yanında radyo ve hoparlör sistemleri de oldukça yaygın olan özelliklerden birisidir. USB bağlantısı ile bilgisayarınız ile kolaylıkla bağlantıyı sağlayabilirsiniz. Uzaktan kumanda sayesinde ise her şeyi yönetebilirsiniz. Eğer pikabı konumlandıracağınız yer sizden çok çok uzakta ise o zaman uzaktan kullanma imkânını bulduğunuz uzaktan kumandalı pikap işinize yarar. Çocuklu ve bebekli aileler pikaplarını yüksek yerlerde muhafaza etmek zorunda kalabilir. Dolayısıyla bir kumandayla yönetilebilen bir pikap oldukça kullanışlı olur. Ayrıca bu tarz bir model seçmeden önce kumandasını istediğiniz aman yedek halde bulabileceğinizden emin olmalı ve pil değişimlerini zamanında yapmalısınız.

Müzik Dinlemenin Eğlenceli Hali: Pikap Modelleri

Müzik dinlemek pek çok kişinin hobileri arasında yer alır. Gündelik hayatın yoğunluğundan kişileri çıkaran ve keyiflendiren müzik, hayatın pek çok yerine farklı aletlerle girer. Bunlardan nostaljik havasıyla farklı bir müzik deneyimi yaşatan pikaplar, farklı kullanım özellikleriyle çeşitlilik gösterir. Genellikle benzer çalışma prensibi gösterseler de model olarak farklılıklar meydana gelir. Pikaplar çantalı ve entegre edilebilir halde bulunabilir. Çantalı olan modeller, kolay taşınabilir ve içerisinde bulunan hazır hoparlör sistemi sayesinde dikkat çeker. Seyahatlerde de kolaylıkla taşıyabildiğiniz için avantajlıdır. Entegre olan pikap modellerinde ise yine hoparlör ve plakçalar ünitesi yer alır. Bunlar plaktan bağımsız olarak bulunabilir. Dolayısıyla dekoratif olarak da istenilen yere bitişik olmayan bir halde konumlandırılabilirler. Bazı pikap modellerinden ses elde edebilmek için hoparlör ve ses sistemine ihtiyacınız olur. Bu noktada ayıracağınız bütçenin önemi büyüktür. Bu sisteme sahip olanlar genellikle büyük bir alanı buna ayırmak isteyen müzikseverler veya koleksiyonerler olabilir.

Model farklılıklarından birisi de geniş bir müzik sistemi içeren modellerdir. Bu modeller birçok şeyi tek bir yerde topladığından pek çok kişinin ilgisini çeker. Bu modellerde amfi, kasetçalar veya radyo bir arada bulunur. Çoğunlukla hoparlörlerin de dâhil olduğu bu sistemler oldukça kullanışlıdır. Özellikle her şeyin tek bir noktada toplanmasını isteyen kişiler için vazgeçilmez bir tercih olur. Özellikle radyo sayesinde pikap dinlemediğiniz zamanlarda bir alternatif bulabilirsiniz. Yine eski zamanlardan kalma CD ve kasetleri buradan dinleme imkânı yakalayabilirsiniz. Ancak pikap tercihinde bulunmadan önce ihtiyaca yönelik davranmak akıllıca olabilir. Örneğin hiç kasetiniz yoksa veya radyo dinlemeyi sevmiyorsanız, daha az özellikle küçük modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece yerden de tasarruf etmiş olursunuz.  Pikaplar tasarımlarının yanında çalışma prensipleri açısından da farklılık gösterir. Kişilerin istekleri ve kullanım tercihleri birbirinden farklılık gösterdiği için pikapların çalışma prensipleri değişiklik içerir. Bunlardan sıklıkla tercih edilen bir model olan elektrikli pikap, elektrik sorununun olmadığı pek çok yerde rahatlıkla kullanılabilir.  Ancak her zaman elektriğin olması mümkün olmaz. Dolayısıyla bu noktada devreye şarjlı pikap girer. Böylece elektriğin olmadığı ortamlarda bile pikaptan müzik dinleme keyfinden yoksun kalmamış olursunuz.

Daha Uzun Kullanım İçin Pikap Bakımları Nasıl Olmalıdır?

Birçok ürünün kullanımında olduğu gibi pikap kullanımında da özenli davranılması pikabınızın ömrünün artmasını sağlar. Dolayısıyla pikap önerisi kadar pikap bakım önerilerine de kulak vermek oldukça önemlidir. Pikaplar da diğer elektronik aletler veya eşyalar gibi zamanla yıpranabilir. Toz, kir, sıcaklık ve nem gibi faktörler zamanla pikabınızın eski halinden uzaklaşmasına neden olabilir. Ancak tüm bunlar pikabınızın ömrünü uzatmaya engel değildir. Pikaplar, genellikle hassas bir süspansiyon sistemine sahiptir.  Dolayısıyla temizlik aşamasında bu sisteme dikkat etmekte fayda vardır. Bunun yanında bu sistemin zarar görmemesi için olabildiğince sarsıntı olan yerlerden uzakta muhafaza edilmelidir. Böyle bir önlem dinlediğiniz müziğin kalitesini de etkiler. Pikabın hassas noktalarından birisi de iğnesidir. Bu iğnenin de içine zamanla toz ve kir gibi istenmeyen maddeler girebilir. Ancak burasının temizliğini ince uçlu fırça ve özel sıvılarla kolaylıkla yapabilirsiniz. Bakımın yanında belirli bir süre geçtikten sonra iğneyi değiştirmeniz de oldukça önemlidir. İğnenin yanında bazı pikaplarda kayış da bulunabilir. Bu lastikler pikabın dönüş hızını gerçekleştiren parçalarındandır. Dolayısıyla temizliği ve değişimi aksatılan bu parça müzik keyfinizi olumsuz etkileyebilir. Eğer temizliği teferruat olarak görüyorsanız o zaman sizi uğraştırmayan küçük pikap modellerine yönelebilirsiniz.

Bakım ve temizliği etkileyen diğer unsurlar ise pikabınızın hangi maddeden yapıldığıdır. Metal bir pikabınız varsa zamanla paslanma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Paslanma, pikabınızın çalışma performansını doğrudan etkileyen bir durumdur. Bu yüzden metal olan pikaplarınızı olabildiğince nem almayan bir yerde muhafaza etmeniz akıllıca olur. Bunun yanında ahşap pikap kullanıyorsanız su almamasına dikkat etmelisiniz. Tahta özelliği gereği suyu emen bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla ahşap olan pikaplarınızı, nemli bir bez yardımıyla sadece tozunu alarak temizlemeniz mantıklı olur. Pikabın dış yüzeyi kadar iç mekanizmasının bakımı da önemlidir. Uzun süreli pikap kullanımlarında iç parçaların değişmesi gerekebilir. Dolayısıyla bu parçaların değişimi aksatılmamalıdır. Çünkü pikap bakımının aksatılması dinlediğiniz müziğin kalitesini etkiler. Ancak, pikapların iç yapıları dış yüzeyleri gibi basit bir yapıda olmaz. Örneğin süspansiyonları oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla iç temizliğinin mümkün olduğunca pikap bakımıyla yakından ilgili olan kişilere bırakılmasında yarar vardır. Unutulmamalıdır ki özenle kullandığınız ve bakımını yaptığınız pikap müzik ziyafetinizi olabildiğince keyifli bir hale getirir.

Doğru Pikap Nasıl Seçilir?

Hemen hemen birçok ürün alışverişinde ihtiyaçlar, istekler ve belirlenen bütçe göz önünde bulundurulur. Bunun yanında tercih edilen ürünün ne kadar kullanılabileceği de akıllarda yer eden bir durumdur. Müzik severlerin, eski tarzdan hala vazgeçememiş olanların ve koleksiyon yapan kişilerin dikkatini çeken şeylerden birisi de pikaplardır. Pikaplar, kısaca plak ile birlikte çalışan ve kişilere keyifli bir müzik ziyafeti sunan dekoratif olarak da kullanılabilen aletlerden birisidir. Dolayısıyla pikap seçiminde de dikkat edilmesi gereken bazı noktaların bulunması oldukça doğaldır. Pikap tercihinde bulunmadan önce, öncelikli olarak yeni mi eski tarz mı bir pikap seçmek istediğinizi kararlaştırmanız yararlı olur.  Nostalji pikap, tercihinde bulunmak istediğinizde karşınıza amfili ve amfisiz pikaplar çıkar. Amfili modellerin üzerinde ses, bas, balans veya tiz ayarı yapabilmek için düğme ve tuşlar bulunmaz. Hoparlör ve ses sistemini kendiniz almak durumunda kalabilirsiniz.  Amfili pikaplarda ise doğrudan hoparlöre bağlayarak kullanabilirsiniz. Bu cihazlar sayesinde ekstra bir ses sitemi almanıza gerek kalmaz. Bunun yanında amfili olanların üzerinde ses, bas ve tiz ayarlamak için birtakım tuşlar da bulunur. Böylece buradan dinlediğiniz müziğin ses ayarlarını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bazı pikap modellerinde radyo da bulunabilir. Dolayısıyla radyo sever bir kişiliğiniz varsa radyolu pikap seçmek, sizi için daha keyifli bir tercih olabilir. Amfili ve amfisiz olan pikaplarda dikkat etmeniz gereken bir diğer durum ise kasanın mevcut olan büyüklüğüdür. Boyut, her pikap çeşidinde olduğu gibi burada da önemlidir. Pikabı konumlandırmak istediğiniz yer ile pikabın boyutları uyum içerisinde olmalıdır. Aksi halde pikabınız olduğu yerden düşüp zedelenebilir. Almayı düşündüğünüz pikabın genel ölçüleri hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça önemlidir. Böylece daha sağlıklı bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz. Eski tarz bir pikap seçtiğinizde bakımını ve kullanımını göz önünde bulundurmanız gerekirken yeni tarz bir pikap aldığınızda telefon, bilgisayar veya bazı ses sistemlerine bağlama şansınızı da göz önünde bulundurmalısınız. İsteklerin ve ihtiyaçların önemi kadar, pikap almaya ayırdığınız bütçenin önemini atlamamalısınız. Bütçenin de önemi göz önünde bulundurulursa olabildiğince sağlam, dayanıklı ve uzun süre kullanabileceğiniz pikap modelini tercih etmek mantıklı olur. Seçim noktasında ürün özelliklerini detaylı okuyabilir, ayrıca kullanıcı yorumlarına da göz atabilirsiniz.

Pikap Fiyatları

Plak pikap sayesinde müzikleri açığa çıkaran pikabın bir parçasıdır. Plak, 45’lik 33’lük gibi farklı boyutlarda olabilir. Pikap modelleri ise teknolojinin ilerlemesi ve talebin artmasıyla birlikte birbirinden farklı özelliklerle kullanıcıların karşısına sunulmuştur. Hem eğlencenin hem de huzurlu anlara eşlik eden olan pikaplar, taşıdığı özellikler dolayısıyla farklı fiyatlara sahiptirler. Fiyatları etkileyen unsurlar arasında marka, kullanılan malzemenin kalitesi, boyutu, sağlamlığı ve kullanım rahatlığı yer alır. Boyut arttıkça kullanılan malzeme miktarı artıp, içerisindeki sistemler ona göre büyüyeceği için fiyatların değişiklik göstermesi doğaldır. Yine marka tercihi yapılırken bunun fiyatlara da yansıyacağı göz ardı edilmemelidir.  Bazen kişiler, birçok özelliği göz ardı edip direkt marka tercihinde bulunabilir. Ancak bunun yerine ihtiyacınız olan pikabın genel özelliklerini göz önünde bulundurmak da önemlidir. Marka tercihi, uzun süre kullanım için önem taşır. Kullanımı oldukça pratik olan pikapların da fiyatları değişiklik gösterir. Örneğin uzaktan kumandayla yönetilebilen pikaplar, konfor ve kullanım rahatlığı sunduğu için fiyat olarak farklılık taşıması oldukça mümkündür.

Fiyatları etkileyen bir diğer unsur ise alacağınız pikabın antika olup olmadığıdır. Çok uzun yıllardan beri kullanılan üstelik hala sağlam olan antika pikap modelleri, fiyat olarak diğerlerinden doğal olarak farklılık taşır. Gerçek antikanın yanında antika görünümlü pikaplara da rastlamak mümkündür. Bu pikaplar özel olarak vintage pikap şeklinde üretilir. Bu sayede dekorasyonda nostaljik havayı yakalamak isteyen kişiler rahatlıkla kullanabilir. Antika pikap sahibi olamayan veya bulmakta zorlanan kişiler retro pikap çeşitlerine göz atabilirler. Retro pikaplar görünürde antika olmasının yanında özellik olarak teknolojik işlevler barındırabilir. Örneğin telefon veya bilgisayar ile bağlantılı olan modeller teknolojinin yansıması olarak karşınıza çıkabilir. Dolayısıyla tüm bunların fiyatlarda etkili olması oldukça doğaldır. Teknolojik özelliklerin yanında pikap yapımında kullanılan malzemenin kalitesi de fiyatlarda oldukça önemlidir. Temizlik yaparken, pikabın tozunu alırken istenmeyen kazalar yaşanabilir ve pikap yere düşebilir. Bununla birlikte eğer çocuklu bir ailede yaşıyorsanız ve evinize dekoratif amaçlı pikap almak istiyorsanız çocuklarınız da pikabın düşmesine sebep olabilir. Ancak sağlam ve dayanıklı bir malzemeden üretilmiş olan pikaplar, böyle bir durumda olabildiğince az zarar görür. Dolayısıyla severek alınan pikapları daha uzun süre kullanmak için kaliteli malzemeden kaçınılmamalıdır. Farklı model ve özellikteki pikap modellerine ulaşmanız oldukça mümkündür. Bunun yanında kullanıcı yorumlarını okuyarak daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylece almayı düşündüğünüz pikabın farklı kullanıcıların gözünden değerlendirmelerini okuyabilirsiniz. Farklı özellikteki pikap modellerine Hepsiburada’dan ulaşabilirsiniz.

Pikap Ne İşe Yarar?

Pikap, plak üzerine kaydedilmiş olarak bulunan ses sinyallerini okuyarak müziği dışarı ileten bir cihazdır.

Pikap Nasıl Çalışır?

Pikap, plaklar ile kendini gösteren bir cihazdır. Pikap kolunun ucunda yer alan iğneler, plakların içerisindeki boşluklara yerleşir. Böylece ortaya ezgiler çıkmış olur. Pikap ortaya çıkan titreşimlerin sesini yükselterek ortaya çıkan müziğin kişiler tarafından duyulmasını sağlar.

Pikap Nasıl Kullanılır?

Pikabı kullanmak için kolunu kaldırıp, iğnesini plağa oturtmak ve elektrikli ise elektriğe bağlamak yeterli olur. Bundan sonra plağın dönmesi ve pikabın çalışması ile müzik dinlenebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pikap Fiyatları ve Modelleri

411 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 36 / 411 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?