Dil bilgisi eğitiminin temeli Türkçe sözcüklerin iyi şekilde anlaşılmasından geçer. Bu nedenle doğru yazılmış ve geniş kapsamlı Türkçe sözlükler, eğitimin en önemli kaynakları arasında yer alır. Sözlük bilgisi edinmek ve sözlükleri doğru okumak, küçük yaşlardan itibaren çağdaş ve bilgili bireylerin yetiştirilmesi için gereklidir. Türkçe sözlükler yaş grupları ve okul sınıf seviyeleri göz önünde bulundurularak yazılır. Doğru okumalar yapmanın yanı sıra sözlüğün, hitap ettiği yaş grubu için açık anlaşılır olması da büyük önem taşır. Bunun dışında profesyonel düzeyde çalışmalar yürütmek için de köklü kurumlar ve yazarların ürettikleri eserler kullanıcılara sunulur.

Sözlüğün gerekli görüldüğü seviye için yeterli olması ve içindeki sözcüklerin anadilde güncel olarak kullanımdan kalkmamış olması da öğrenme için kolaylık sağlayan bir unsurdur. Türkçe sözlükler küçük yaşlardaki çocukların daha iyi anlayabilmesi adına resimli olarak da hazırlanabilir. Görsel öğrenme de yarattığından bu ürünler çok daha verimli sonuçlar elde etmek için etkili alternatiflerdir. 

İlkokul Düzeyinde Türkçe Sözlükler 

Anadil öğrenmesi, ilk olarak ailede başlarken ilkokul çağında konunun bilimsel temelleri atılır. Bu evrede çocuğun dile hakimiyetinin ilerleyebilmesi ve okuma, yazmayı öğrenmesinin ardından okuduklarını anlayabilmesi için Türkçe sözlükler önemli görevlere sahiptir. İlkokul çağında bir çocuğun karşısına çıkabilecek temel kelimelerin yer aldığı küçük kapsamlı ve açık Türkçe sözlükler, hem sınıf içinde hem de çocuğun gündelik hayatında rahatlıkla kullanabileceği özelliklere sahiptir. Eş anlamlı sözcüklerin de yer aldığı Türkçe sözlükler, kelimelerin kısa sürede kavranması için etkilidir. İlkokul çağındaki bir çocuğun doğru bir şekilde sözlük okumayı öğrenmesi için de bu ürünler oldukça geniş bir alan yaratır. Alfabetik sıra gözetilerek hazırlanan ve kelimelerin karşılıklarının tam olarak çocuğun anlayabileceği bir dil ile yazıldığı sözlükler, çocuğun eğitim süreci için son derece gerekli ve faydalı eserlerdir. 

Kitaplıkların Demirbaşı Türkçe Sözlükler 

İlkokulda derslere yardımcı olmasının yanı sıra Türkçe sözlükler, bütün evlerdeki kitaplıkarın demirbaşı niteliğindedir. En az orta düzeyde ve Türkçenin geniş sözcük haznesinin kapsamlıca yer bulduğu Türkçe sözlükler, yediden yetmişe herkesin kullanarak anlayabileceği ve her yaşta öğrenmeyi mümkün kılacak ürünlerdir. Kaliteli ciltleri ile uzun yıllar boyunca kullanılabilen Türkçe sözlükler her çeşidi ile kitaplıklarda sıkça görülen ve elden ele dolaşan eserlerdir. Bununla birlikte değişen zaman koşulları ile birlikte dile katılan yeni sözcük ve söz öbeklerinin eklendiği yenilenmiş basımların da bu kitaplıklara dahil edilmesi doğru bilginin kaynağına ulaşmak için gereklidir. Siz de hem kendiniz hem çocuklarınız için güncel ve doğru sözcük bilgisi edinmek isterseniz kaliteli baskılı, etkili bir Türkçe sözlük edinebilirsiniz. 

Profesyoneller İçin Türkçe Sözlükler

Profesyonel düzeyde okuma ve yazma işi ile uğraşanlar için de Türkçe sözlükler son derece etkili kaynaklardır. Bu düzey için akademik bilgiler ışığında hazırlanmış sözlüklerin kullanılması iyi bir seçimdir. Türkçenin karanlıkta kalmış taraflarının da aydınlatıldığı ve geniş etimolojik çalışmalar sonucu ortaya çıkarılan profesyonel sözlükler özellikler yazarlar, akademisyenler, yayın editörleri gibi meslek grupları için son derece geniş ve işlevsel bir alan yaratır. Değerli dilbilimciler ve hocalar tarafından uzun yıllar alan çalışmalar sonucunda yazılmış ya da derlenmiş olan Türkçe sözlükler içeriklerindeki farklı özellikler ile tercih sebebi haline gelebilir. Yalnızca kelimeler ve karşılıklarından oluşan sözlüklerin yanı sıra deyimlerin yer aldığı, sözcük kökenlerinin açıklandığı ve Türkçenin temel sorunlarına değinilen eserler de kullanım için geniş bir alan yaratır. Siz de her türlü çalışmanız için kitaplarınızın arasına profesyonel düzey bir Türkçe sözlük ekleyebilirsiniz. 


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Türkçe Sözlükler

238 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Anı Yayıncılık Türkce Sözlük Kitapları
  2. Arkadaş Yayınları Türkce Sözlük Kitapları
  3. Karatay Yayınları Türkce Sözlük Kitapları
  4. Türk Dil Kurumu Yayınları Türkce Sözlük Kitapları
  5. Ata Yayıncılık Türkce Sözlük Kitapları
  6. Ema Kitap Türkce Sözlük Kitapları
  7. Fono Eğitim Yayınları Türkce Sözlük Kitapları
  8. Parıltı Yayınları Türkce Sözlük Kitapları
  9. Yargı Yayınevi Türkce Sözlük Kitapları
  10. Akvaryum Yayınları Türkce Sözlük Kitapları
  11. Bilge Kültür Sanat Yayınları Türkce Sözlük Kitapları
  12. Damla Yayınevi Türkce Sözlük Kitapları
  13. Engin Yayınevi Türkce Sözlük Kitapları
  14. Evrensel İletişim Yayınları Türkce Sözlük Kitapları
  15. Gönül Yayıncılık Türkce Sözlük Kitapları
  16. Yuva Yayınları Türkce Sözlük Kitapları
  17. Ötüken Neşriyat Türkce Sözlük Kitapları
  18. İnkılap Kitabevi Türkce Sözlük Kitapları
  19. Açı Yayınları Türkce Sözlük Kitapları
  20. Bilim ve Kültür Yayınları Türkce Sözlük Kitapları
 4. Yazar A-Z
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Sınıf
 9. Basım Dili A-Z
 10. Boyut
 11. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/9916/1515048
Başa dön