Ders Kitapları ve Yardımcı Kitaplar

Okul dersleri, lise sınavları, üniversiteye giriş sınavları ve kurum sınavları için hazırlanan sayısız yardımcı kaynak bulunur. Eğitim hayatında başarı elde etmek isteyen kişiler için mevcut kaynaklar kadar yardımcı ders kitapları edinmek de oldukça önemlidir. Sayısız çeşitlilik ile sunulan yardımcı kitaplar ilkokul, ortaokul ve lise gibi farklı eğitim düzeylerine özel olarak hazırlanır. Alanında uzman eğitimciler tarafından kaleme alınan eserler, sınavlarda ve okul derslerinde başarı hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. Uzun yıllara dayanan tecrübesini sizinle buluşturan yüzlerce farklı yayınevi, her sınıf düzeyine uygun yardımcı ders ve sınav kitapları ile öne çıkar. Okulların ve sınavların güncel müfredatlarına uygun şekilde hazırlanan eserler, özenli konu anlatımları ve özgün soru tipleri ile öğrencilere büyük oranda yardımcı olur. Konu anlatımlı, soru bankası, çözümlü soru bankası ve deneme sınavı gibi çeşitler ile sunulan yardımcı kitaplar, öğrendiğiniz dersleri pratik şekilde tekrar etmenize de katkı sağlar. Derslerden önce konu anlatımlı kitaplar ile hazırlık yapabilir, öğrendiklerinizi pekiştirerek bilgilerin daha kalıcı hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Soru bankası çeşitleri ile öğrendiğiniz bilgileri test edebilir lise ve üniversiteye giriş sınavları gibi önemli sınavlarda üstün başarılar elde edebilirsiniz. Ders kaynakları her derse ve her konuya özel olarak kaleme alınır.

Türkçe, Matematik, Coğrafya, Fen Bilimleri, Tarih, Felsefe gibi derslere uygun şekilde hazırlanan kaynaklar farklı zorluk seviyelerine sahiptir. Temel bilgilerin yanı sıra zor konuların da açık şekilde ifade edildiği kitaplar, zorlandığınız konuları kalıcı şekilde öğrenmenize destek olur. Farklı seviyelere uygun bir şekilde hazırlanan eserler ipuçları, görsel anlatım tarzları ve özel bilgileri ile daha keyifli şekilde ders çalışmanız için elverişlidir. Soru bankası ve test kitapları da konular ile ilgili kendinizi sınamanıza katkı sağlar. Birbirinden kaliteli yardımcı kitap seçenekleri ile eksiklerinizi kapatabilir, sınavlara ve derslere oldukça verimli şekilde hazırlanabilirsiniz. Hedefe ulaşmanızı daha kolay hale getiren kitapların KPSS, ALES, YDS, AÖF ve DGS gibi seçenekleri ile kariyerinizi planlayabilir, düzenli çalışarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. İlkokuldan üniversite düzeyine kadar her ihtiyaca uygun şekilde hazırlanan eserler, ders çalışmayı daha keyifli hale getirerek eğitim hayatında başarı basamaklarını hızlı şekilde tırmanmanıza yardımcı olur.

İlkokul Öğrencileri İçin Yardımcı Ders Kitapları

Eğitim hayatının temellerinin atıldığı ilkokul dönemi için özel olarak hazırlanan yardımcı kitaplar, her sınıf seviyesine uygun şekilde kaleme alınır. Okul hayatı ile ilk defa tanışan 1.sınıf öğrencileri, yardımcı ders kitapları sayesinde okuma ve yazma pratikleri yapabilir. Küçüklerin hayal güçlerini geliştirmeye yönelik hazırlanan eserler, algılama becerileri göz önünde bulundurularak tasarlanır. Görsel açıdan zenginliğe sahip olan kitaplarda hikaye anlatımları çocukların sıkılmadan ders çalışmasına olanak tanır. Eğlenceli okuma saatleri yapmak ve okulda öğrendiklerini tekrar etmek 1.sınıf öğrencilerinin okula adaptasyon süreçlerine olumlu yönde katkı sağlar. 1., 2., 3., 4., 5. sınıf yardımcı kitaplar sınıf seviyelerinin eğitim müfredatlarına göre her dönem yenilenir. Setler halinde sunulan ürünlerde Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi ve Fen Bilimleri dersleri ayrı şekilde kaleme alınır. Rengârenk görünümleri ile öğretirken eğlendirmeyi hedefleyen yardımcı kaynaklar, öğrencilerin eğitim seviyelerine hitap eden titiz çalışmalar sonucu ortaya çıkar. Türkçe kitaplar birbirinden dikkat çekici okuma parçaları ile çocukların anlama yeteneğinin gelişmesine katkı sağlar. Okuduğunu anlamayı öğrenen çocuklar diğer derslerinde de önemli başarılara imza atabilir. Matematik dersi için hazırlanan eserlerde sayıların dünyası son derece verimli şekilde anlatılır. Toplama, çıkarma, çarpma ve bölme gibi temel matematik işlemleri ile tanışan 1.sınıf öğrencileri, yardımcı kitaplar içinde yer alan testler sayesinde öğrendiklerini pekiştirebilir. Öğrencilerin işlem yapma becerisini geliştirmek üzere tasarlanan eserler, miniklerin Matematik dersine ilgi göstermesini kolaylaştırır.

Hayat Bilgisi yardımcı kitapları, öğrencilerin günlük hayatta karşılaştığı örnekler sayesinde küçüklerin keyifli şekilde konuları öğrenmesine olanak tanır. Öğrencilerin ders konularını sağlam temeller üzerine kurmasına yardımcı olan eserler, sınıf düzeyi yükseldikçe daha farklı içerikler ile donatılır. Eğitim Bilişim Ağı yani EBA için hazırlanan eserler, öğrencilerin evde ve okulda ders çalışmasına yardımcı olur. EBA yardımcı kitaplar, çocukların dersler için pratik yapmalarına imkân sağlar. Okul derslerine büyük oranda yardımcı olan kaynaklar, her derse özgü farklı anlatım tarzlarına sahiptir. İlköğretim dönemini başarılı şekilde tamamlamak isteyen öğrencilere destek olan eserlerde derslere özgü sorular yer alır. Verimli çalışma programı oluşturmak için elverişli olan kitaplar her sınıf seviyesinde öğrencilere katkı sağlar. Kitap seçiminde çocuğunuzun zorlandığı dersleri göz önünde bulundurarak birbirinden zengin içeriklere sahip yardımcı kaynakları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. İlkokul dönemi öğrencileri ortaokul ve lise düzeyine hazırlayan en önemli evrelerden biridir. Dersler ile yeni tanışan öğrencilere konuları sevdiren kitaplar, her düzeydeki öğrenciye eğitim hayatı süresince eşlik eder. Dil eğitimi alan ilkokul öğrencilerine katkı sağlayan yabancı kaynaklar da anne ve babaların öncelikli tercihleri arasında yer alır. Bilgilerin pekiştirilmesini sağlayan kitaplar, yeni konuların ders işlenmeden önce öğrenilmesinde de etkilidir. Çocuklar derslerde öğrendikleri konuları eve geldiklerinde yardımcı kaynaklardan tekrar edebilir, her konuya özel hazırlanan testleri çözerek eksiklerini keşfedebilir.

Ortaokul Düzeyine Uygun Yardımcı Kitap Çeşitleri

İlkokul dönemini başarıyla tamamlayan öğrenciler için ortaokul dersleri yeni bir başlangıç olarak karşılarına çıkar. Derslerin daha zorlaştığı ortaokul döneminde öğrencilerin yardımcı kitaplara olan ihtiyacı da artış gösterir. Ortaokul yardımcı kitapları derslerin yanı sıra liseye giriş sınavlarına da hazırlık yapılması açısından idealdir. 6., 7., 8., 9. sınıf yardımcı kitaplar, test tekniklerinin öğrenilmesi konusunda etkilidir. Konu anlatımları ile birlikte sunulan testler, öğrencilerin konuları iyi kavrayıp kavramadıklarını anlamalarına büyük ölçüde yardımcı olur. Ortaokul yardımcı kitaplar, öğrencilere dersleri sevdiren anlatım tarzları sayesinde son derece keyifli kullanım sağlar. Test teknikleri konusunda öğrencilerin sınavlara doğru şekilde hazırlanmasına katkı sağlayan eserler her derse özel olarak alanında uzman ve tecrübeli eğitimciler tarafından kaleme alınır. Ortaokul yardımcı kitapları arasında Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, İngilizce dersleri için özenle hazırlanan eserlerin konu anlatımlı, soru bankası, fasikül seti, çek kopar test gibi birçok seçeneği bulunur. Her derse özgü tasarlanan yardımcı kitapların yanı sıra tüm derslerin ortak şekilde sunulduğu kitaplar da yoğun ilgi görür. Tüm dersler yardımcı kitabı olarak bilinen kaynaklarda konu anlatımı ve konu testleri tek kitap içinde bir arada sunulur.

Ortaokul derslerine adapte olmaya çalışan öğrenciler aynı zamanda lise giriş sınavı için de hazırlık yapmaya başlar. Öğrencilerin kendi ilgi alanlarını keşfettikleri bir dönem olan ortaokul döneminde, her derse aynı özeni göstermek çocuklar için zor olabilir. Derslerde derinlemesine işlenen konuları evde yardımcı kaynaklardan tekrar etmek öğrencilerin konulara daha hızlı adapte olmasına katkı sağlar. Soru bankası çeşitleri sayesinde eksiklerini keşfeden öğrenciler, zorlandıkları konulara yoğunlaşarak lise sınavlarına verimli şekilde hazırlanabilir. Okula yardımcı kitaplar öğrencilerin okul sınavları konusunda başarı elde etmesine destek olur. Okul puanını ve not ortalamasını yüksek tutmak isteyen öğrenciler, yardımcı kitapları verimli şekilde değerlendirebilir. Ortaokul döneminin önemli bir yılı olan 8.sınıf, öğrencilerin liseye giriş sınavına yoğunlaştığı bir dönemdir. Nitelikli eserler ile sınava hazırlanan öğrenciler, hayalini kurdukları liseyi kazanma şansı yakalayabilir. Bol soru çözme pratikleri sunan eserler, gerçek sınavda sorulan sorular ile benzer özelliklere sahip anlatım tarzları ve soru tipleri ile bir adım öne çıkar.

Üniversite Sınavlarına Hazırlık Sürecini Kolaylaştıran Yardımcı Kitaplar

Ortaokul dönemini başarıyla tamamlayan öğrenciler lise hayatı ile tanışır. Öğrenciler için yeni bir başlangıç olan lise döneminde ilk yıl yani 9.sınıftan sonra öğrenciler ilgi duydukları alana veya kazanmak istedikleri üniversite bölümüne bağlı olarak üç farklı alanda tercih yapar. Lise, öğrencilerin üniversiteye giriş sınavına hazırlandıkları en önemli dönemlerden biridir. Hayalini kurduğu üniversiteyi kazanmak isteyen öğrencilerin nitelikli yardımcıları arasında yardımcı ders kitapları özel bir yere sahiptir. Açıklayıcı bir dil ile hazırlanan eserler, etkili konu anlatımları sayesinde öğrencilerin hem okul derslerinde hem de sınavlarda yüksek başarılar elde etmesine yardımcı olur. 9., 10. 11. ve 12. sınıf yardımcı kitap çeşitleri, öğrencilerin zorlandıkları konuları daha kolay algılamalarına ve öğrenmelerine büyük oranda destek olur. Eserler tekli olarak sunulduğu gibi set halinde de öğrencilerin farklı ihtiyaçlarına cevap verir. Öğrencilerin 10. sınıfta yaptıkları alan seçimi, hangi kaynakları tercih etmeleri gerektiği konusunda doğru seçimler gerçekleştirmelerini sağlar. Sayısal, sözel ve eşit ağırlık dersleri birbirinden farklı konuları ve dersleri kapsar. Sayısal alanı tercih eden öğrenciler için Matematik ve Fen Bilimleri dersleri öncelikli sıralarda yer alır.

Sözel alanda eğitim hayatına devam etmek isteyen öğrenciler ise Sosyal Bilimler ve Türkçe derslerine ağırlık verir. Eşit ağırlık bölümü öğrencileri ise Matematik ve Türkçe derslerine yoğunlaşarak üniversite sınavında hayal ettikleri puanı alabilir. Öğrenciler, üniversiteye giriş sınavının ilk aşamasında alan fark etmeksizin tüm derslerden sorumludur. Bu nedenle hangi alanı seçerseniz seçin tüm derslere önem vermeniz gerekir. Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere yardımcı olan kitaplar soru çözme teknikleri konusunda değerli bilgiler içerir. Gerçek sınavla benzer soru tipleri içeren kitaplar sayesinde öğrenciler hem lise eğitimlerinde hem de sınav sürecinde önemli başarılara imza atabilir. Yardımcı test kitapları farklı zorluk düzeylerinde tasarlanır. Temel, orta ve zor düzeyde kaleme alınan eserlerin öğrencinin seviyesine uygun şekilde tercih edilmesi oldukça önemlidir. Gereğinden zor tercih edilen kitaplar öğrencinin motivasyonunun kırılmasına neden olurken daha basit kitaplar da rehavete kapılmasını beraberinde getirebilir. Seviyenize uygun yardımcı kitapları tercih ederek eğitim hayatınızı doğru şekilde planlayabilir ve hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Sınavlara Hazırlanırken Tercih Edilen Yardımcı Kitaplar

Öğrenciler ilkokuldan üniversite sonrasına kadar uzanan eğitim hayatları boyunca birçok farklı sınava girer. Okul sınavları, liseye giriş sınavı, üniversiteye giriş sınavı gibi aşamaların ardından iş hayatında başarı elde etmek ve alan belirlemek içinde pek çok farklı sınav uygulaması yapılır. ALES, DGS, AÖF gibi sınavlara katılmak isteyen adaylar, sınavlara hazırlanırken yardımcı kaynaklardan sıklıkla faydalanır. AÖF, DGS, ALES yardımcı kitaplar, sınavlara hazırlanan adayların başvurduğu kaynakların başında gelir. Her alana özgü hazırlanan eserler, değerli içerikleri sayesinde yüksek başarılar elde etmenize ve hedeflerine emin adımlar ile ulaşmanıza büyük oranda katkı sağlar. Akademik alanda kariyer planlaması yapan kişiler için ALES oldukça önemli bir sınavdır. Lisans döneminin ardından yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen adayların girdiği ALES, eğitim hayatında yükselmek isteyen ve kariyerine akademide devam etmek isteyenlerin girdiği sınavlar arasında yer alır. Türkçe ve Matematik sorularından oluşan sınavda eşit ağırlık, sözel ve sayısal alanlardan yüksek puan almayı hedefleyen adaylar bol bol soru çözerek sınava verimli şekilde hazırlanabilir.

ALES yardımcı kitapları her alana özgü içeriklerde alanında uzman eğitimciler tarafından kaleme alınır. Tercih etmek istediğiniz alana ve hedeflediğiniz puana göre yardımcı kitaplardan faydalanarak etkili bir çalışma programı oluşturabilirsiniz. Eğitim sürecinizin her anında yanınızda olan kitapların konu anlatımlı olan çeşitleri, dersleri daha etkili şekilde kavramanıza da destek olur. AÖF yardımcı kitapları ise açıköğretim fakültelerinde okuyan adayların sınavlarına destek olmak için özel olarak tasarlanır. Eğitim döneminin ardından alanı lisans düzeyinde tamamlamak isteyen adaylar DGS puanı ile yerleştirilir. Temel bilgilerin sorulduğu DGS’de başarı elde etmek için her sınavda olduğu gibi bol soru çözme pratiği yapmak oldukça önemlidir. Açıköğretim yardımcı kitaplar ders çalışmayı ve soru çözmeyi oldukça kolay ve keyifli hale getirirken hem hızlı hem de etkili şekilde öğrenmenize olanak tanır. Uzman eğitimcilerin hazırladığı sınavlara hazırlık yardımcı kitapları ile yeni püf noktalar öğrenebilir, stratejik soru çözme teknikleri sayesinde sınavlarda başarı elde edebilirsiniz. Ders çalışma sürecini kolaylaştıran eserler ile eğitim hayatınızdaki başarıları bir üst basamağa taşıyabilirsiniz.

Yardımcı Kitap Çeşitlerinin Özellikleri ve Fiyatları

Yardımcı kitaplar alanında uzman birçok farklı yayınevi tarafından size sunulur. Nitelikli eserleri öğrencilerin ve sınavlara hazırlanan adayların beğenisine sunan yayınevleri, her ihtiyaca yönelik değerli eserler ile sizi buluşturur. İlkokul 1.sınıfta üniversitesi sonrasında girilen tüm sınavlara uygun şekilde tasarlanan eserler geniş yelpaze ile piyasada yer alır. Yardımcı kitaplar konu anlatımlı, deneme sınavı, sorun bankası, fasikül, çözümlü soru bankası ve konu anlatımlı soru bankası gibi onlarca farklı seçeneğe sahiptir. Öğretici bir dil kullanarak kaleme alınan eserler, farklı yaş gruplarındaki öğrencilerin sıkılmadan ders çalışmasına olanak tanır. Öğrencilerin yeni bilgiler öğrenmesine katkı sağlayan yardımcı kitaplar, eksiklerin giderilmesi ve konu tekrarı yapılması gibi alanlarda da son derece etkilidir. Yardımcı kitap fiyatları yayınevi, eser türü, içerik ve türe bağlı olarak birbirinden farklı seçenekler ile kullanıcılara sunulur. Her bütçeye uygun eserler geniş fiyat aralıkları sayesinde kullanıcılara birçok farklı alternatif yaratır. Yardımcı kitap fiyatlarını ve özelliklerini yakından inceleyerek kendiniz ve sevdikleriniz için uygun olanları bulabilir, bütçe dostu bir alışveriş yapabilirsiniz.

Eserler tekli olarak sunulduğu gibi set halinde de farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik hazırlanır. Birden fazla ders kitabının ve ders materyalinin bir arada sunulduğu setlerde CD gibi ekipmanlar da yer alır. Konu anlatımlarını öğretmenlerin yaptığı videolar sunan eserler her açıdan ayrıcalık bir deneyim sunar. Öğrenme sürecini keyifli hale getiren eserlerin öğretmenlere özgü hazırlanan çeşitleri de yoğun ilgi görür. Yardımcı öğretmen kitabı çeşitleri ders müfredatına uygun şekilde kaleme alınır. Öğretmenlere konu anlatımı ve soru çözümü için yardımcı olan kitaplar, ulaşılabilir düzeydeki fiyatlar ile satışa sunulur. Gereksinimlerinize uygun ve beklentilerinizi karşılayan yardımcı kitap satın alarak eğitim hayatında nitelikli sonuçlar ve başarılar elde edebilirsiniz. Yardımcı kitaplar yorum bölümünden farklı kullanıcıların gerçek deneyimlerine ulaşabilir, kitap seçimi konusunda ürün değerlendirmelerinden faydalanabilirsiniz.

1.Deneme Sınavı Yardımcı Kitapları Nedir?

Konu anlatımlı yardımcı kitaplar ve soru bankası kitapları gibi yoğun ilgi gören deneme sınavları, birçok soru tipi içeren özel eserlerdir. Liseye giriş sınavı, üniversiteye giriş sınavı, ALES, DGS gibi sınavlara özgü hazırlanan kaynaklarda gerçek sınavdaki soru tiplerini içeren birçok farklı test yer alır.

2.YDS İçin Hangi Yardımcı Kitaplar Tercih Edilebilir?

Yabancı dil alanında yetkinliğini kanıtlamak isteyen adayların YDS’den belirli bir puan alması gerekir. YDS’ye hazırlanırken diğer sınavlarda olduğu gibi bol soru çözme pratiği yapmak oldukça önemlidir. Sınava gireceğiniz alana uygun YDS soru bankası, konu anlatımlı ders kitabı ve deneme sınavı çeşitleri ile verimli şekilde hazırlanabilirsiniz.

3.Üniversite Hazırlık Kitapları Ne Kadar?

Alanında uzman yayınevleri tarafından sunulan TYT ve AYT kitapları, geniş fiyat aralıklarına sahiptir. Kitapların içeriklerine, soru sayılarına ve yayınevlerine bağlı olarak fiyatları değişiklik gösterebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yardımcı Kitaplar

10.000+ ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Eğitim
Eğitim
Ders Kitapları ve Yardımcı Kitaplar
Ders Kitapları ve Yardımcı Kitaplar
Fizik
Fizik
Kimya
Kimya
Biyoloji
Biyoloji
Matematik
Matematik
Coğrafya
Coğrafya
Türkçe
Türkçe
Tarih´
Tarih´
Geometri
Geometri
Tüm Dersler
Tüm Dersler
İngilizce
İngilizce
Fen - Bilişim ve Teknoloji
Fen - Bilişim ve Teknoloji
Sosyal Bilgiler
Sosyal Bilgiler
Hayat Bilgisi
Hayat Bilgisi
Edebiyat
Edebiyat
Psikoloji
Psikoloji
Felsefe
Felsefe
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Sınıf
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?