Öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca pek çok yıl gördüğü zorunlu derslerden biri olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için, kapsamlı içeriklerle hazırlanmış çok sayıda yayın tek bir kategoride toplanıyor. Öğrencilerin öğrenimini kolaylaştıracak eğitim teknikleri baz alınarak hazırlanmış bu yayınlar, okul ödevlerinin hızlı ve doğru şekilde tamamlanabilmesine de yardımcı oluyor.

 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi  

Gençlerin ve çocukların toplumda din kültürü ve ahlak bilgisi konusunda yaygın olarak bulunan hatalı bilgileri görebilmelerine, konuyu kapsamlı ve doğru bilgilerle oluşturulmuş bir müfredat sayesinde öğrenebilmelerine olanak sağlayan bu ders, ilk ve orta öğrenim derecesi sınıflarda okutuluyor. Öğrencilerin konuya ilişkin bilgileri birçok farklı boyutuyla öğrenebilmeleri; onların sorgulama, tümevarım ve akıl yürütme becerileri ile birleştiğinde farkındalığı artmış, doğru yöntemlerle düşünen nesiller yetişmesi sağlanıyor. 

Toplumsal ahlak kurallarına, dinimizin geçmişten günümüze tarihini, kültürünü örnekler ve detaylı çalışmalarla genç nesillere aktarmayı amaçlayan din kültürü ve ahlak bilgisi dersi öğrencilerin vizyon kazanmasına katkıda bulunuyor. 

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitapları

Değişen müfredata uygun standartlarla güncellenen din kültürü ve ahlak bilgisi kitapları, okul ödevleri ve sınavlarında öğrencilere destek oluyor. Çoğu kitapta bulunan detaylı konu anlatımı, okulda tam olarak kavranamayan bilgilerin öğrenilmesine ve çoğu bilginin pekişmesine imkan yaratıyor. 

Kitaplarda kullanılan güncel soru tipleri sayesinde öğrenciler bilgilerini ölçme ve eksiklerini telafi etme şansı buluyor. Birçok kitapta dersin tüm konu başlıkları üzerine hazırlanmış soruların örnek çözümleri de bulunuyor. Bu sayede öğrencilerin, tespit ettikleri eksikliklerini kendi kendilerine telafi edebilmeleri kolaylaşıyor.

Hemen hemen tüm sınıflar için ayrı olarak hazırlanmış din kültürü ve ahlak bilgisi kitapları, doğru kurgulanmış içerikleri ile öğrencilerin eğitim hayatları boyunca okul derslerinin ve girecekleri sınavların en büyük destekcisi oluyor. Ayrıca bu ders içeriğinde bulunan bilgilerin, öğrencilerin toplumsal hayattaki duruşlarını önemli ölçüde belirlediği ve onların genel ahlak kurallarına olan saygılarını artırdığı biliniyor. 

Tüm bu sebeplerden dolayı detaylı ve kolay öğrenilebilir stratejilerle hazırlanmış, müfredata uygun içeriklere sahip din kültürü ve ahlak bilgisi kitapları, okul başarıları konusunda, hem velilerin hem de öğrencilerin vazgeçilmezi oluyor. Bilindiği gibi her yaştan öğrencinin anlama becerisi, şekli ve fonksiyonu ayrı bir çalışma şekli gerektiriyor. Bu sebeple söz konusu ders kitaplarının, özellikle farklı yaş gruplarının kavrama becerileri göz önünde bulundurularak hazırlanmış içerikleri, temel eğitim açısından önemli bir amaca hizmet ediyor.

Çocukların ve gençlerin dini bilgiler konusunda tarafsız bir aktarımla doğru bilgilere ulaşabilmeleri, yetişkinli dönemlerinde hayatlarının her alanına sağlam temeller atılmasına katkıda bulunyor. Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi ile birlikte, öğrencilerin ahlak bilgisi ve toplumsal gereklilikler konusunda küçük yaşta temel bilgilere erişebilme şansları oluyor.

Buna ek olarak edindikleri tüm bilgileri doğru tekniklerle hazırlanmış sorularla test edebilmeleri, öğrenme sürecinde meydana gelmiş olması muhtemel hataların tesptini kolaylaştırıyor. Bu sayede öğrenciler tarafından bilgilerin özümsenemebilmesi ve benzer konular farklı soru tipleri ile karşılarına çıktığında, soruları kolaylıkla çözebilmeleri amaçlanıyor. Ezberci bir öğretim yaklaşımı yerine öğrencilerin konuyu detaylı bir şekilde anlamalarına olanak sağlamayı amaçlayan bu yayınlar, okul sınav notlarının ve dolayısıyla da genel başarı ortalamalarının yükselmelerine olanak sağlıyor.

İhtiyaca yönelik olarak farklı konu dağılımları ile hazırlanmış çeşitli kitaplardan oluşan bu kategori, her başarı düzeyindeki öğrenciye hitap eden kitap alternatiflerini içinde barındırıyor. Bununla birlikte kitaplar konunun alanında uzman hocaları ve yazarları tarafından kaleme alınmış olmakla birlikte güvenilir yayınevlerinin kriterleri arasından süzülerek piyasaya sürülüyor. 

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitapları

73 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Ddy Yayınları
  2. Doğru Cevap Yayınları
  3. Dorya Yayınları
  4. Kültür Yayıncılık
  5. Biltest Eğitim Ve Yayıncılık
  6. Muba Yayınları
  7. Tonguç Akademi Yayınları
  8. Editör Yayınları
  9. Netbil Yayınları
  10. Okyanus Yayıncılık
  11. Palme Yayıncılık
  12. Asistan Yayınları
  13. Başka Yayınları
  14. Bilfen Yayınları
  15. Bilgiyolu Yayınları
  16. Bulut Yayınları
  17. Gezegen Yayıncılık
  18. Hız Yayınları
  19. Koray Varol Akademi
  20. Merkez Yayınları
 6. Sınıf
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/80289091
BAŞA DÖN