Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Din kültürü ve ahlak bilgisi kitapları; liselere geçiş sınavlarına hazırlık yapan öğrencilere hitap ediyor. Soru bankaları, konu anlatımları ve özet kitapları halinde öğrencilere sunulan eserler aynı zamanda okul derslerine de yardımcı oluyor. Din kültürü ve ahlak bilgisi alanında başarılı olmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği eserler, sınavlara hazırlanma sürecini en verimli şekilde değerlendirmeyi kolaylaştırıyor. Müfredata uygun soruların yanı sıra çıkmış soruların da çözümleriyle birlikte sunulduğu eserler; alanında uzman öğretmenler ve eğitim kurumları tarafından hazırlanıyor. Din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde işlenen konuları öğrencilerin kavrayabileceği ve yorumlayabileceği şekilde aktaran ders kitapları; renkli puntolar kullanılarak hazırlanıyor. İçeriği ile öğrencilerin ilgisini çeken test kitapları ve konu anlatımlı eserler; okullarda kullanılan akıllı tahtalara uyumlu olması ile dikkat çekiyor.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitapları Hangi Konuları Ele Alır?

Mantık ve muhakeme becerisini artırmayı hedefleyen din kültürü ve ahlak bilgisi eserleri; yeni nesil soruları sistematik bir şekilde öğrencilere sunuyor. İnsan beyninin öğrenme mekanizmasına uygun olarak hazırlanan eserler, öğrencileri bilgi bombardımanına tutmaktan ziyade konuları akılda kalıcı örnekler ve metotlarla birlikte sunuyor. Kolaydan zora doğru ilerleyen test dağılımları öğrencilerin dikkat dağınıklıklarını kontrol altına almaya yardımcı oluyor. İnsan iradesi ve kader meselesine değinen din kültürü ve ahlak bilgisi kitapları, kader ve kaza inancı hakkında merak edilen sorulara cevap veriyor. Kader meselesi ile ilgili kavramların detaylı bir şekilde açıklandığı eserlerde, peygamberlerin hayatları hakkında bilgilere de yer veriliyor. Peygamberlerin örnek alınası hayat hikayeleri, mücadeleleri ve çabalarının yanı sıra mucizelerinin de yer verildiği din kültürü ve ahlak bilgisi kitapları; İslam inancının temellerini öğrencilere kavratmayı amaçlıyor. Ünite değerlendirmelerine ve pratik ipuçlarına yer verilen eserlerde, öğrenciler; testler ve alan sorularıyla sınanıyor.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitapları Meseleleri Nasıl Değerlendirir?

İslam dini ekseninde temel kural ve kaidelerin yer aldığı din kültürü ve ahlak bilgisi kitapları, zekat ve sadaka meselelerini ele alarak paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemini vurguluyor. Zekat ve sadaka vermenin bireysel ve toplumsal faydalarına değinilen eserlerde bu konu ile ilgili ayet ve hadisler öğrencilerin istifadesine sunuluyor. Dinin sosyal hayata etkisi üzerinde çeşitli görüşlere yer verilen kitaplarda, İslam dininin temel gayesinin ne olduğu tartışılıyor. Çeşitli surelerin anlamları ile birlikte verildiği din kültürü ve ahlak bilgisi kitaplarında, İslam dininin önem verdiği davranışlara ve kişisel özelliklere de yer veriliyor. Öğrencilerin İslam dini hakkında bilgi birikimlerini artırmaya yardımcı olan eserlerde, örnek sorulara ve egzersizlere yer veriliyor. Konu anlatım kitaplarında detaylı bir şekilde işlenen tüm konular, soru bankalarında bilgi veya yorum sorusu olarak öğrencilere soruluyor. Dini kavramların ya da ayetlerin sorulduğu test kitaplarında, soruların açıklamalı çözümleri yer alıyor.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitapları Öğrencilere Ne Sunar?

İslam dini peygamberi Hz. Muhammed'in örnek hayatının etraflıca incelendiği din kültürü ve ahlak bilgisi kitaplarında, dürüstlük ve erdem gibi meseleler açıklanıyor. Hz. Muhammed'in doğruluğu ve güvenilirliği hakkında bölümlerin yer aldığı eserlerde, İslam dini peygamberinin merhametli ve affedici oluşu üzerinde de duruluyor. İnsanlara değer veren Hz. Muhammed'in istişareye verdiği önem, sınav sorusu olarak öğrencilere sorulabiliyor. İslam dininin temel kaynakları arasında yer alan Kur'an-ı Kerim hakkında önemli bilgilerin öğrencilere sunulduğu kitaplarda; araştırma, değerlendirme, karşılaştırma ve eşleştirme kutucukları yer alıyor. Öğrencilerin bilgilerini pekiştirmeyi amaçlayan egzersizler; lise giriş sınavlarının yanı sıra okul sınavlarında da öğrencilerin başvurdukları kaynaklar arasında yer alıyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitapları

520 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 50 / 520 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?