Bilim Kurgu & Fantastik

Fantastik Kitaplar

Kitap okurken gerçek dünyadan tamamen sıyrılmayı ve hayal gücünün sınırlarında dolaşmayı sevenlerdenseniz, fantastik romanlar sizin için iyi birer seçenektir. Edebiyat dünyasının geniş ürün aralığına sahip fantastik eserleri arasından kendi zevk ve beğenilerinize uygun bir kitap bulabilir, bu sürükleyici kitapları bir solukta okuyabilirsiniz. Yerli ya da yabancı pek çok yazara ait fantastik romanlarla, yeni dünyaları keşfe çıkabilirsiniz.

Fantastik Roman Türü Nedir?

Gerçek dünyadaki sert ve somut kurallara bağlı olarak geliştirilen eserlerin yanında farklılık arayışına girdiğinizde, olağanüstü olayların ve görülmeyen varlıkların bulunduğu fantastik romanların dünyasında yolculuğa çıkabilirsiniz. Böylece bilinen dünyadaki olayların ötesine çıkarak, yazarın hayal gücüne dayanarak oluşturduğu dünyadaki hikayelere tanık olabilirsiniz. Fantastik romanlarda konular, gerçek dünyada yaşanma olasılığı olmayan olayları kapsar ve görülmesi mümkün olmayan bir dünyayı anlatır. Anlatılanların gerçek dünyada karşılaşılamayacak olması, fantastik romanlara olan ilgiyi artıran en büyük sebeplerdendir.

Fantastik romanlarda görülmeyen olaylar ve varlıklar bulunabileceği gibi, gerçek dünyadaki varlıklara da farklı özellikler yüklenebilir. Canlanan ağaçlar ya da konuşan hayvanlar gibi, canlılara kazandırılan farklı özelliklere fantastik kitaplarda sıklıkla rastlayabilirsiniz. Her kitap türünde olduğu gibi, fantastik kitaplar da size farklı alanlarda olumlu etkiler bırakır. Fizik kurallarının dışında bir dünya inşa eden fantastik romanlar, hayal gücünüzü geliştirmesi açısından da önemlidir. Fantastik romanların kahramanları da gerçekçi unsurlarla yazılan romanların kahramanlarında olduğu gibi insanlardan oluşabilir. Vampir ya da cadı şeklinde olağan dışı kahramanların yanında fantastik eserlerde, insanlara da farklı özellikler kazandırılır.

Fantastik Kitaplar Çocuklar ve Gençler Tarafından Okunur mu?

Fantastik romanlar arasında bulunan fantastik çocuk kitapları da sahip oldukları olağanüstü varlıklar nedeniyle çocuğunuz tarafından sevilerek okunur. Çocuğunuza kitap okuma alışkanlığı kazandırmanızda yardımcı olan bu eserler, aynı zamanda hayal güçlerinin de gelişmesini destekler. Çocuğunuz yazarın hayal gücünden yola çıkarak yeni dünyaları keşfeder ve farklı olaylarla karşı karşıya kalır. 

Fantastik romanlarda olaylar sürekli canlı tutulduğu için çocuklar ve gençler tarafından da ilgiyle takip edilir. Böylelikle çocuğunuz sıkılmadan uzun saatler boyunca kitap okuyabilir. Özellikle gençlerin olaylara farklı bakış açılarıyla bakabilmelerini sağlayan yanıyla da gelişimlerini destekler. Okurken eğlendiren yapılarının yanında düşünmenizi de sağlayan fantastik romanlar, hem çocuğunuzun hem de sizin sorgulama yönünüzü geliştirir. Herhangi bir karakterin özelliğiyle ön plana çıkmaması, sadece iyi ve kötü karakterlerin bulunması çocuğunuzun eğitimi açısından önemlidir. Fantastik romanlarda düş ögeleri üzerinden iyi ve kötü karşı karşıya kalır. Olağanüstü özelliklerle dolu iyi ve kötünün karşılaşmasında kazanan iyiler, çocuklar ve gençlere olumlu etkilerde bulunur. 

Fantastik Romanlar Neden Sevilir?

Gerçek yaşamla örtüşmemesinin yanında, içinde bulunduğumuz dünyaya göndermelerde bulunan fantastik romanlar ilgiyle okunan türlerdendir. Sürükleyici öykülerinin yanı sıra çarpıcı karakterlerle sizi özleştirerek kahramanların başlarına gelen sürpriz olayları size de yaşatma imkanı bulur. Evrensel niteliklere sahip olan fantastik kitaplar, tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip edilir ve sevilerek okunur. Herhangi bir mekan, kültürel unsur ya da zaman kavramına bağlı olmayan bu türden eserlerde evrensel temalar işlenir.

Fantastik romanlar size çok farklı bir dünyanın kapılarını aralar. Olay akışı ve sürükleyici kurgularıyla kendi dünyanızdan sıyrılmanızı sağlayarak stresinizi atmanızda da yardımcı olur. Görülmeyen ya da görülemeyen kahramanlara, olmayan ya da olamayacak olaylara karşı olan ilgi ve merakınızı ortaya koyan fantastik kitapları elinizden bırakmak istemeyebilirsiniz. Fantastik romanların size ilham verecek unsurlarından yararlanarak yaratıcılığınızı artırabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca severek okunan fantastik romanlar, heyecan verici özellikleriyle pek çok kişinin favori roman türleri arasındadır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fantastik Romanlar

4508 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Yazar
Toplam 42 / 4508 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?