Sanattan edebiyata, felsefeden masallara kadar birçok türde eseri okuyucuyla buluşturan Yapı Kredi Yayınları, yayın hayatına 1944 yılında başladı. Çağdaş Türk ve Çağdaş Dünya Edebiyatı eserleriyle öne çıkan Yapı Kredi Yayınları yemek kitapları, gezi kitapları, bilimsel yayınlarla da her yaştan okuyucu kitlesine hitap eden bir vizyona sahip.

 

Türk ve Dünya Masalları Yapı Kredi Yayınları’nda

Öğretici mesajlar içeren, her çocuğun okuması gereken masal kitapları Yapı Kredi Yayınları'nda özgün çizimlerle yer buluyor. Masalın içeriğine göre özel olarak tasarlanmış çizimler çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlıyor. Hem okul öncesi hem de okul çağı çocukları için hazırlanan yayınlar, onların eğitimine de destek oluyor. Özellikle algılama kapasitesi artırma ve okuma alışkanlığı kazandırma işlevi üstlenen masallar, büyüme çağındaki çocukların kişilik gelişimleri için de çok önemli. Masallar, çocuğunuzun yerel ve evrensel kültürü öğrenmesini sağlayarak onların sosyal duyarlılıklarını da geliştiriyor. Yapı Kredi Yayınları, hem yeni nesil masal yazarlarını hem de dünya edebiyatının seçkin kalemlerinden çıkmış eserleri çocuklarınıza sunuyor. 

 

Damaklara Hitap Eden Lezzet Kitapları

Yapı Kredi Yayınları, Lezzet Kitapları adı altında yayınladığı kitaplarıyla yemek kitabı tutkunlarına özel seçenekler sunuyor. Bu özgün seçki hem özel tarifleri içeren kitaplardan hem de dünya mutfaklarını tanıtan eserlerden oluşuyor. Usta yemek yazarlarının ve gurmelerin hazırladığı bu kitaplar, mutfak kültürünü geliştirmek isteyenler için bir yol haritası sunuyor. YKY aynı zamanda yiyeceklerin kültürel tarihlerini merak edenler için de sosyolojik yemek kitapları yayınlıyor. Avrupa’dan Orta Doğu’ya, Asya’dan Afrika’ya kadar birçok bölgenin yemek alışkanlıklarını öğrenirken toplumların yemek kültürlerini de derinlemesine inceleyebiliyorsunuz. 

 

Genel Kültür, Felsefe ve Tarih Yayınları

Dünden bugüne insanlığı ve dünyayı ilgilendiren her konunun detaylı incelendiği genel kültür, felsefe ve tarih temalı eserler YKY aracılığıyla okurlarla buluşuyor. Kitle savaşlarından büyük düşünürlere, toplumsal eylemlerden doğal afetlere kadar birçok konunun derlendiği bu yayınlar okuyucuya genel kültür aşılamayı hedefliyor. ‘’Kent Kültürü’’, ‘’Laiklik’’ gibi çok çeşitli konuların işlendiği yayınlar, küresel dünya sorunlarını mercek altına alıyor ve Türkiye’nin gündemine de değiniyor. Yapı Kredi Yayınları, dergi yayıncılığında da her biri uzun yılları geride bırakan ve ciddi bir okur kitlesine sahip olan dergileriyle de tanınıyor. Düşünce dergisi Cogito, edebiyat dergisi Kitap-lık ve sanat dergisi Sanat Dünyamız, Yapı Kredi Yayınları'nın çatısı altında yayınlanıyor. 

 

Türk ve Dünya Klasikleri Yapı Kredi Yayınları'nda

 

Nobel Edebiyat Ödülü sahiplerinin eserleri Yapı Kredi Yayınları seçkisinde okurlara sunuluyor. Aynı zamanda Türk Edebiyatı'nın mutlaka okunması gereken eserleri de Yapı Kredi Yayınları'nın özenli baskısıyla raflarda yerini alıyor. Özel ve tecrübeli çevirmen kadrosuyla dünya edebiyatını Türkçeye kazandıran Yapı Kredi Yayınları, edebiyat severlerin mutlaka kütüphanelerine katmaları gereken eserleri yayınlıyor. Yayınevi, güncel romanların yanında çeşitli kitap listelerinde adı geçen klasik romanları da seçkisine dahil ediyor. Usta kalemlerin edebi eserleriyle dilin zenginliğini keşfetmek isteyenler için Yapı Kredi Yayınları edebiyat dünyasının tüm kapılarını açıyor.

 

Çizgi Roman Tutkunları İçin Doğru Adres!

Geçmişte edebiyat çevresinde yeterince saygı görmeyen çizgi romanlar, günümüzde ciddi bir değer kazanmış durumda. Hem gençleri, hem de yetişkinleri bir araya getiren bu tutku görsel ve yazılı kültürün özgün kalemlerini üretiyor. Yapı Kredi Yayınları, kült çizgi roman kahramanlarının öykülerini ve ünlü edebiyat eserlerinin de çizgi roman uyarlamalarını yayınlıyor. Yapı Kredi Yayınları Çizgi Roman serisinde sadece çocuklar için üretilen eserler de yer alıyor. Okumayı ve anlamayı kolaylaştıran çizgi romanlar etkileyici görsel sunumlarıyla dikkat çekiyor. Yapı Kredi Yayınları'nın geniş yayın seçkisine hepsiburada.com’dan ulaşmak mümkün. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...