Yabancı dil eğitimde İngilizce sözlük oldukça önemli bir yere sahiptir. İyi bir şekilde yapılandırılan bir sözlük, kelimelerin kolay bir şekilde ezberlenmesini ve örnekler aracılığıyla benimsenmesini kolaylaştıran bir yapıya sahiptir. Her yaş grubunun ve seviyede kişinin öğrenebileceği şekilde çeşitlendirilen ürünler, öğrenim hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Seçenekler incelendiğinde 2. sınıf İngilizce sözlük çeşitlerinden akademik düzeyde olan kişilerin ihtiyaç duyabileceği kelimeleri içeren seçeneklere kadar farklı ürünler olduğu görülebilir. Bazı 6. sınıf İngilizce sözlük çeşitlerinde örnek cümlelerle birlikte kelimelerin nasıl okunabileceği hakkında bilgiler de bulunur. 5. sınıf İngilizce sözlük gibi yaşa göre tasarlanan ürünlerden intermediate benzeri seviyelere göre düzenlenen alternatiflere kadar aradığınız her seçeneği ürünler arasında rahatlıkla bulabilirsiniz. Yabancı dil kitabı ile birlikte iyi bir İngilizce kelime sözlüğü alarak seviyenizi ilerletebilir, farklı kaynaklar üzerinden daha rahat bir şekilde okuma yapabilirsiniz. Çocuklarınızın dil eğitiminde yol almasını istiyorsanız 4 veya 3. sınıf İngilizce sözlük seçenekleri içinde yaş grubuna uygun olacak şekilde tasarlananı bulabilir, daha rahat bir şekilde kelimeleri öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Her ne kadar İngilizce online sözlük çeşitleri başlangıçta korkutucu gibi gözükse de başarılı bir şekilde yapılandırılan ürünler öğrenmeyi kolaylaştırır. İngilizce sözlük çeşitleri aracılığıyla daha rahat bir şekilde bilgi almaya başlayabilirsiniz. 8. sınıf İngilizce kelime sözlüğü çeşitlerinden C2 seviyesinde bulunan kullanıcıların haznesini genişletebileceği kitaplara kadar aradığınızı kısa süre içinde bulabilir, dil bilginizi ilerletmeye başlayabilirsiniz.

Seviyelere Göre İngilizce Sözlük Çeşitleri

İngilizce sözlük modelleri herkesin gereksinimlerine uygun olacak biçimde kendi içinde çeşitlendirilir. Her seviye ve yaştaki kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak alternatifler içeren sözlükler sayesinde aradığınızı bulmanız kolay hale gelir. Her ne kadar sözlükler üzerinden dil öğrenmek zor gibi görünse de çeşitli örnekler ve resimlerle desteklenen ürünler bu sürecin daha iyi bir hale gelmesine yardımcı olur. Ürünler genel olarak ileri seviye ve giriş seviyesi olmak üzere iki farklı şekilde tasarlanır. Giriş seviyesinde olanlar 2, 3, 4 ya da 5. sınıf İngilizce resimli sözlük gibi kendi içinde yaş grupları özelinde ayrılır. Giriş seviyesi olarak nitelendirilen ürünler genellikle daha basit kelimelerin yer aldığı kitaplardır. Günlük hayatta kullanılan eşyaların, hayvanların ya da renklerin yer aldığı bu kitaplar, daha küçük kaynaklar olmaya meyillidir. Başlangıç seviyesinde olan kullanıcıların da yardım alabileceği giriş seviyesinde olanlara özel olarak tasarlanan sözlükler, küçük yaştaki kullanıcıların yanı sıra dil öğrenmeye yeni başlayan kişilerin de yararlanabileceği kaynaklar olma özelliği gösterir. Başlangıç seviyesindeki kaynaklardan yararlandıktan sonra daha ileri düzeydeki kişiler için tasarlananları tercih edebilir, dil öğrenme serüveninizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Çocuklarınızın dil bilgisini geliştirmek için bir kaynak arayışı içindeyseniz seviyeleri doğrultusunda alternatifler arasından tercihte bulunabilir, İngilizce eğitimlerine katkı sağlayabilirsiniz. Sarı İngilizce sözlük temel kelimelerin ayrıntılı bir şekilde nitelendirildiği ve böylece öğreniminin kolay hale geldiği doğal bir anlatıma sahiptir. Seviyelere göre düzenlenen kaynaklar sayesinde istediğiniz kriterleri karşılayan alternatife kısa sürede sahip olabilirsiniz. İngilizce sözlük fiyatları içinde bütçenize uygun olan alternatifi kolaylıkla bulabilir, dil bilginizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Biraz daha ileri düzeyde olan kullanıcılar için özel olarak tasarlanan ürünler ise daha zor sözcükleri içerisinde barındırır. Çeşitli sınavlara hazırlanırken de kullanılabilecek kaynaklar, dil bilgisinin ilerletilmesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Hangi seviyede olduğunuzu belirledikten sonra alternatifler içinden rahatlıkla bulabilir, lisan eğitiminizi başarılı bir şekilde tamamlamaya başlayabilirsiniz. Bilimsel İngilizce sözlük çeşitleri özellikle akademisyen olan ya da dünya genelinde yapılan çalışmaları araştırmaktan hoşlanan kişilere hitap eder. Akademik çevrede kullanılan kelimelerin de yer aldığı ürünler, temel terimlerin daha iyi bir şekilde anlaşılmasına yardımcı olur. Özellikle makale taramaları yapan kişilerin tercih ettiği bilimsel kaynaklar, tez çalışmaları yapan kişiler için de iyi bir seçenek haline gelir. Okunan makaleyi her anlamda içselleştirmenize yardımcı olan bilimsel sözlükler sayesinde akademik anlamda da kendinizi geliştirebilirsiniz. Literatür taramaları, metodoloji araştırmaları ya da bir konu özelinde derin incelemeler yapılıyorsa bilimsel kelimelerin yer aldığı sözlüklerden yardım alınabilir. Akademik yazılar özelinde tasarlanan kaynaklar sayesinde alanınızda kendinizi ilerletebilir, dünya genelinde yapılan araştırmalar hakkında daha iyi bir şekilde fikir sahibi olabilirsiniz. Akademik çevrelerin yanı sıra dünyada yaşanan olayları daha iyi okumak açısından da ileri seviyedeki kelimelerin yer aldığı kaynaklardan yararlanabilirsiniz. 9. sınıf İngilizce sözlük çeşitlerinden akademik çevreleri daha iyi anlamak için özel olarak tasarlanan kaynaklara kadar aradığınız her tipteki ürüne kısa sürede erişebilir, okuduklarınızı daha iyi bir şekilde anlamaya başlayabilirsiniz. Seviye ilerledikçe daha ağır kelimelerin yer aldığı ürünlere geçiş yapılarak daha sistematik bir şekilde dil bilgisi edinilebilir. Giriş seviyesiyle ileri seviyede bulunan kelimeler birbiriyle farklılık gösterdiği için seviyenizi doğru bir şekilde belirledikten sonra seçenekleri incelemeniz önerilir. Alanlar özelindeki kelimelerin yer aldığı ürünler ile mesleğinizin teknik kelimelerini de öğrenebilir, kendinizi pratik bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Fotoğraflı İngilizce Sözlük Çeşitleri

Seviyeyle birlikte İngilizce sözlükler farklı şekillerde tasarlanmasıyla öne çıkar. Örnek cümlelerin bulunduğu seçeneklerden resimli anlatımların yer aldığı görsel olarak geliştirilmiş sözlüklere kadar birbirinden farklı şekillerde tasarlanmış sayısız alternatif vardır. Yeni başlayanlar için İngilizce sözlük önerisi arayışı içindeyseniz resimli kaynaklar iyi bir seçenek olabilir. 7. sınıf İngilizce resimli sözlük çeşitleri, kelimeleri görseller vasıtasıyla aktardığı için öğrencilerin daha rahat bir şekilde bilgi dağarcığını genişletmesine yardımcı olur. Fotoğraflı İngilizce sözlük çeşitleri temel olarak resimler aracılığıyla öğrenimi kolaylaştırır. Size bir kelimenin anlamını direkt olarak söylemekten ziyade anlamını görseller aracılığıyla göstererek daha somut bir zemine oturtulmasına yardımcı olur. Bir kelimeyi açıklayan diyagram, fotoğraf veya şekillerin yer aldığı görseller gösterir. Eşyalar, hayvanlar ya da renkler gibi temel kelimelerin daha rahat bir şekilde öğrenilmesine yardımcı olan resimli sözlükler, çoğunlukla yeni başlayanlar için tavsiye edilir. Ayrıca kelimelerin daha rahat bir şekilde bir zemine oturtulmasını ve hatırlanmasını kolaylaştırmasıyla da resimli olanlar çoğu kişi tarafından tercih edilir. Kelimelerle durumlar arasında bağlantıların kolaylıkla kurulmasını sağladığı için resimli İngilizce sözlük dil eğitiminde önemli bir yere sahiptir. Görsellerin yer aldığı kaynaklar genellikle alfabetik sıraya göre değil de durumlara göre sıralanır. Bu yapılandırma şekli, nesnenin bağlamının daha iyi bir şekilde anlaşılmasını ve ilişkili durumlarla birlikte bir temele oturtulmasını kolaylaştırır. Benzer durumlar için kullanılan ve birbirini niteleyen kelimelerin birlikte sunulduğu sözlükler, kelime dağarcığının ilerletilmesi söz konusu olduğunda kullanıcılara kolaylık sağlar. Çocuklar ya da dil eğitimine yeni başlayan kişilerin resimli kaynaklardan yararlanması tavsiye edilir. Fotoğraf, şekil ya da diyagram gibi çeşitli ayrıntıların desteğiyle tasarlanan ürünler, kelimenin yanı sıra farklı ayrıntıların da öğrenilmesini mümkün hale getirir. Birbiriyle ilişkili kelimelerin görsel araçlar vasıtasıyla daha rahat bir şekilde kodlanmasına imkan tanır. Böylece zor gibi görünen konuların bile daha kolay bir biçimde öğrenilmesini destekler.

Resimli 50 kelimelik İngilizce sözlük çeşitleri, başlangıç aşamasında bulunan kişilerin görsel detaylarla ilişkilendirerek temel kelimeleri zorlanmadan öğrenmesine yardımcı olur. Belirli bir durum ya da konunun anlaşılması gerektiğinde görsel sözlükler iyi kaynaklar haline gelir. Örneğin, günlük hayatta kullanılan bir makinenin çeşitli parçalarının ismi öğrenilmek istendiğinde her parçayı ayrıntılı bir şekilde gösteren sözlük daha iyi bir seçimdir. Parçaların anlamlarının öğrenilmesinin yanı sıra birbiriyle olan ilişkileri hakkında da somutlaştırılmış bir bilgi dağarcığı oluşturulabilir. Görsel sözlükler aynı zamanda bir meslek özelinde İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği kaynaklar arasında yer alır. Seçtiğiniz meslek ya da mesleğin özel bir alanı hakkında konuları seçerek, belirli kelimeleri hızlı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olur. Mühendisler ve bilimle ilgili diğer meslekler bu tip kaynaklar sayesinde kavramları daha rahat bir şekilde öğrenebilir. Görsel İngilizce sözlük çeşitleri fiziksel dünyayı daha iyi bir şekilde keşfetmenize yardımcı olur. Diyagramlara bakmak size yeni kelimeler öğretmekle kalmaz aynı zamanda işleyişler hakkında daha ayrıntılı bir şekilde zemin oturtmanıza imkan tanır. Konuya göre yeni kelimeler görmek, sözcükleri birbiriyle ilişkilendirmek ve o sistemdeki nesneleri adlandırmayı öğrenmek daha ayrıntılı bir şekilde bilgi edinmenizi destekler. Özel durumlar hakkında ayrıntılara daha iyi bir şekilde vakıf olunmasını sağlayan kaynaklar sayesinde kelime dağarcığınızı ilişkili sözcüklerle birlikte doldurabilir, sistemleri daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Fotoğrafları görsel bir yardımcı olarak kullanan kaynaklar, sözcüklerin daha doğru bir şekilde belleğinizde yer edinmesini sağlayabilir. Anımsatıcı araçlarla öğrenmek daha kolay olduğu için resimli kaynaklar da öğrenim hızını artırmayı başarabilir. Resimli İngilizce sözlük fiyatları arasından bütçenize uygun olanı kolaylıkla bulabilir, ister kendiniz ister çocuklarınız için öğretici kaynaklara kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

Geleneksel İngilizce Sözlük Türleri

Geleneksel sözlükler öğrencilerin tanımları okuyarak dili keşfetmelerine olanak tanır. Ayrıca çoğunlukla sözcüklerin telaffuzuna da yer veren geleneksel sözlükler, temel bilgileri bilen kişiler için iyi bir seçenektir. Başlangıç seviyesinde olan kişiler için de özel olarak tasarlanan ürünler kelime dağarcığının geliştirilmesi söz konusu olduğunda etkili bir kaynak olma özelliği gösterir. Anlamadığınız herhangi bir kelimenin anlamını aramak için bir sözlük kullanabilir, ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bir sözlük, özellikle eğitim hayatında olan kişiler için en önemli kaynaklar arasında bulunur. İlkokuldan ortaokula, liseden üniversiteye kadar her kademede İngilizce sözlükler aracılığıyla kullanıcılar kendini geliştirebilir, dilin detayları hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilir. İyi bir sözlük, üniversitede okurken alanınızı daha iyi bir şekilde anlamanıza yardımcı olur. Sadece yerel kaynaklarla değil dünya çapında kaleme alınan yazılardan da yararlanmanızı sağlar. Bilim dili İngilizce olduğundan sözlükler yardımıyla konulara daha rahat bir şekilde vakıf olabilirsiniz. Ayrıca ürünler, iletişiminizi geliştirmenize ve kelimeleri doğru kullandığınızdan emin olmanıza yardımcı olur. İngilizce sözlük kitap çeşitleri kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılmasıyla herkesin aradığı tarzdaki ürüne kolay bir şekilde ulaşmasını mümkün hale getirir. 4. sınıf İngilizce sözlük çeşitlerinden akademik mecralarda anlatılanların daha iyi bir şekilde algılanmasına yardımcı olacak kaynaklara kadar geniş bir ürün yelpazesi içerir. Böylece ister kendiniz ister çocuklarınız için doğru kaynaklara ulaşmanızı kolaylaştırır. Bazı sözlükler, bir konu özelinde bilinmesi gereken önemli kelimelerin toplandığı özel yayınlardır. Genel sözlüklerde her kelimenin birkaç anlamı olsa da bir alan özelinde toparlanan sözlükler belirli bir kelime için sınırlı bir eş anlam içerir. Bu tip sözlüklere iş sözlüğü ismi de verilir. Yabancılarla çalışmalar yapan şirketlerdeki kişilerin daha iyi bir şekilde iletişim kurmayı öğrenmek için bu tip ürünlerden edinmesi tavsiye edilir.

Yabancı dil kartları ile birlikte sözlükleri kullanarak kelime haznenizi istediğiniz gibi genişletebilirsiniz. Online sözlük İngilizce çeşitleri sayesinde kelimelere daha hızlı bir şekilde ulaşarak dil öğrenimine pratiklik kazandırabilirsiniz. İngilizceden Türkçeye çeviren klasik kaynaklar, sözcüklerin anlamlarına hızlı bir şekilde erişilmesini sağlar. Çift sözlük olarak da isimlendirilen ürünler genellikle ikiye ayrılır. İlk bölümünde İngilizce kelimeler alfabetik sıraya göre dizilir. Böylece bir kaynak üzerinden tarama yaparken bilinmeyenler rahat bir şekilde bulunabilir. İkinci bölüm ise Türkçe sözcüklerden oluşur. Özellikle makale yazarken aklınıza gelmeyen kelimeyi alfabetik olarak sıralanmış sözcükler arasından kolaylıkla bulabilir, çalışmalarınızı daha iyi bir şekilde yönetebilirsiniz. İngilizce sözlük kitap çeşitlerinde bazen kelimelerin yanında nasıl telaffuz edildiklerini gösteren bir bölüm de yer alır. İkinci türdeki ürünler ise İngilizceden İngilizceye olarak bilinir. Normal bir Türkçe sözlükle benzer bir şekle sahiptir. Sadece İngilizce olarak kaleme alınan tek dilli sözlükler, kelimeleri çeviri yoluyla değil açıklayarak anlatır. Bu tip ürünlere gelişmiş İngilizce sözlük ismi de verilir. Dilde belirli bir seviyenin üzerinde olan kişilere genellikle tek dilde yazılan İngilizce sözlük önerisi verilir. Tek dilli olanlar, kelimeleri deyimler ya da örnekler üzerinden anlatmasıyla genel anlamda dili algılama şeklinizi de değiştirmeyi başarır. A sözlük İngilizce seçenekleri alfabetik bir sırayla düzenlendiği için aranılan kelimelere daha rahat bir şekilde erişilmesini mümkün hale getirir. Online sözlük İngilizce çeşitleri de her ne kadar pratik kaynaklar olsa da kitap üzerinden çalışıldığında kelimeler daha iyi bir şekilde benimsenebilir. Aynı zamanda kelimeyi ararken başka sözcükleri de öğrenebilir, fark etmeden bilgi dağarcığınızı genişletebilirsiniz. İngilizce sözlük fiyatları arasında bütçenize uygun olanı bulabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda bilgi haznenizi genişletecek ürünlerden birine sahip olabilirsiniz. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için özel kaynaklardan oluşan koleksiyonu inceleyerek dil gelişimini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce Sözlük Kullanmanın Avantajları

İngilizce sözlük kullanmak hangi seviyede olunduğundan bağımsız olarak kullanıcılarına birtakım avantajlar sağlar. İlk olarak internette yer alan kötü çevirilerden uzak kalınmasını sağlar. Bazı kelimeler cümlelerin içinde farklı anlamlar kazanabildiği için düz çeviri yapan sitelerde o manalara iyi bir şekilde ulaşmak mümkün olmayabilir. İngilizce sözlükler kelimelerin farklı anlamlarını bir arada sunduğu için konuları daha geniş bir kapsamdan incelemenizi ve yanlış çevirilerden uzak kalmanızı sağlar. Genel olarak İngilizce sözlük kullanmanın avantajları şu şekilde özetlenebilir:

  • Ürünler kelimenin anlamının yanı sıra telaffuz, dil bilgisi, kelime aileleri, edatlar, deyimler ve eş anlamlar gibi çeşitli bilgiler içermesiyle de kullanıcılarına daha geniş bir açıdan bilgi sağlar.
  • Her seviye için özel bir ürün olması sayesinde kendinizi tam olarak geliştirmenize yardımcı olur. Böylece ihtiyaçlarınız doğrultusunda sizin için doğru kaynaklara ulaşmanızı kolaylaştırır.
  • Anlayışınızı derinleştirmek ve kelimelerin cümle içindeki kullanımları hakkında bilgi edinmek için de sözlüklerden yardım alabilirsiniz. Ayrıca bir araştırma süreci içerdiği için sözlük üzerinden bilgi edinmek daha kalıcı olabilir.
  • Fotoğraflı sözlükler, belirli bir kelimeyi ararken onunla ilişkili kavramlar hakkında da fikir sahibi olunmasına yardımcı olur. Özellikle bu tip ürünler, çocukların ya da yeni başlayanların öğrenme süreçlerini hızlandırır.
  • İngilizce el sözlüğü çeşitleri, her yere rahat bir şekilde taşıyabileceğiniz bir yapıya sahiptir. Küçük ebatlı olanlar okula ya da işe giderken yolda bile yeni kelimeler öğrenmenizi mümkün kılar.
  • Büyük İngilizce sözlük ise kelime açıklamalarıyla beraber bazı sayfalarda fotoğraflarla destekleyerek daha derin bir anlatım sağlayabilir. Aynı zamanda çok fazla sözcük içerdiği için iyi bir kaynak haline gelir.

Küçük ya da büyük İngilizce sözlük fiyatları arasında bütçenize uygun olanı zorlanmadan bulabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Dijital dünyada İngilizce sözlük gerekli midir?

İnternet her ne kadar bilgiye ulaşmayı kolaylaştırmış olsa da sözlük üzerinden kelime araştırmak alınan bilginin daha kalıcı olmasını sağlar. Ayrıca aranması akla gelmeyecek kelimelerin de fark edilmeden öğrenilmesini mümkün hale getirir.

İngilizce sözlük her seviye için var mıdır?

Ürünler, genel sözlüklerin yanı sıra çeşitli seviyeler özelinde kendi içinde çeşitlendirilir. Böylece dilde ilerledikçe daha üst kategoride yer alan ürünlerden edinerek kelime bilginizi daha iyi bir zemine oturtabilirsiniz.

İngilizce sözlükler ile sınavlara çalışılır mı?

AYT, YDS, YÖKDİL, IELTS ya da TOEFL gibi farklı sınavlar özelinde tasarlanan sözlükler çalışma sürecine pratiklik kazandırır. Son yıllarda sıklıkla çıkan kelimelerin toplandığı kaynaklar sınavlara girecek olan kişilere avantajlar sağlar. İngilizce sözlükler ve fiyatları içinde farklı sınavlar için özel olarak yazılan kaynaklara ulaşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İngilizce Sözlük

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 535 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/9916/1515049