Yabancı dil kitapları, konu ya da kategori fark etmeksizin okuyucunun ana dili dışında bir dille yazılmış olan tüm kitapları kapsıyor. Başta eğitim ve edebiyat olmak üzere çeşitli kategorilerde yazılmış kitap alternatifleri bulunuyor. Birçok farklı dilde hazırlanmış olan yabancı dil kitapları kullanılarak yeni bir dil öğrenmek, bilinen bir yabancı dile dair pratik yapmak ve roman, öykü, şiir, araştırma veya biyografi türündeki klasik ve çok satan eserleri ana dillerinde okuma deneyimi yaşamak mümkün oluyor. Yeme ve içme kültürü ile ilgili kitaplarda genel olarak yerel lezzetlere değiniliyor. Sanat ve mimarlık kitaplarında ise müzelerdeki seçme sanat eserlerinden Osmanlı mutfağına kadar kültürel incelemeler yer alıyor.

Yabancı Dil Kitap Çeşitleri Nelerdir?

Yabancı dil kitap çeşitleri içerisinde İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Almanca, Rusça, Çince ve Arapça gibi popüler dillerde yazılmış kitap seçeneklerinin yanı sıra Yunanca, Korece ve Boşnakça gibi daha az öğrenilen ve konuşulan dillerde hazırlanmış olan yayınlar da yer alıyor. Yabancı dil kitapları arasında farklı bir ana dile sahip olan ve Türkçe öğrenmeye çalışan veya pratik yapmak isteyen kişiler için hazırlanmış olan kitap alternatifleri de bulunuyor. İki dilde hazırlanmış olan karşılıklı yayınlar, aynı metin ya da hikayeyi hem ana dilde hem de yabancı dilde okuyarak karşılaştırma yapma olanağı sunuyor. Okuyucular, kitap boyuna da karar verebiliyor. Normal, cep boy ve mini olmak üzere farklı boydaki kitaplar arasından seçim gerçekleştirebiliyor.

Yabancı Dil Kitapları Ne Amaçla Kullanılır?

Öğrencilere yönelik hazırlanmış olan yabancı dil kitapları arasında 1. sınıftan üniversite hazırlık aşamasına varıncaya dek, farklı zorluk ve içerikte alternatifler bulunuyor. Mesleki hazırlık kitapları, yabancı dilin yanında teknik terimlerin öğrenilmesini de mümkün hale getiriyor. Set halinde sunulan ve birden fazla kitap içeren yayınlar, birbirlerinin devamı niteliğindeki kitapları peş peşe okuma fırsatı veriyor. Eğitim setleri, kişilere bireysel ya da grup olarak dil çalışması yapma olanağı sunuyor. Yabancı dil bilen edebiyat tutkunları, Charles Dickens’tan William Shakespeare’e, Jules Verne’den Mark Twain’e kadar birçok önemli yazar tarafından kaleme alınmış olan ölümsüz eserleri orijinal dillerinde okuyarak Türkçe çevirilerle karşılaştırma yapabiliyor.

Yabancı Dil Kitapları Kimler Tarafından Okunabilir?

Yabancı dil kitapları son derece geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Okul öncesi dönemde bulunan çocuklar, yabancı dil kitapları sayesinde erken yaşta yabancı dil altyapısına kavuşuyor. Farklı zorluk seviyelerinde hazırlanan kitaplar, öğrenciliğin başlangıcından sonuna kadar alınan yabancı dil eğitiminde destekleyici bir rol üstleniyor. Bireysel olarak bir yabancı dil öğrenmeye çalışan kişilerin temel yardımcısı durumuna dönüşüyor. Yabancı dil bilen kişiler için düzenli biçimde yabancı kitap okumak ise dillerini geliştirmelerine ve öğrenmiş oldukları bilgileri pekiştirip unutmamalarına olanak sağlıyor.

Yabancı Dil Kitapları Arasından Seçim Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çeşitli yayınevleri tarafından yayınlanmış olan farklı tür ve uzunlukta yüzlerce yabancı dil kitabı seçeneği bulunuyor. Eğitim ve hikaye setleri, birden fazla benzer temalı kitaptan meydana geliyor. Öğrencilerin, okuyucuların ya da araştırmacıların yabancı dilde kitap seçimi yaparken amaçlarına yönelik şekilde hareket etmeleri, gerçekleştirecekleri tercihi oldukça kolaylaştırıyor. Okuyucular, belli yazarlar tarafından yazılmış olan yabancı dil kitaplarının dışında araştırma ekipleri ve komisyonlar tarafından hazırlanan kolektif yayınlardan da faydalanabiliyor. Anonim nitelikteki kitapların yazarları bilinmemekle birlikte farklı dillerde yazılmış olan içerikleri nedeniyle dil pratiği yapmak amacıyla tercih edilebiliyor. Ayrık sayfalardan oluşan dil kartları da dil pratiği için bir diğer alternatif oluyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Yabancı Dil Kitapları

9.128 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Basım Dili A-Z
 4. Markalar A-Z
  1. Nüans Publishing Yabancı Dil Kitapları
  2. Engin Yayınevi Yabancı Dil Kitapları
  3. Dorlion Yayınları Yabancı Dil Kitapları
  4. Fono Eğitim Yayınları Yabancı Dil Kitapları
  5. Gece Kitaplığı Yabancı Dil Kitapları
  6. Pearson Education Yayıncılık Yabancı Dil Kitapları
  7. e-future Yabancı Dil Kitapları
  8. HarperCollins Publishers Yabancı Dil Kitapları
  9. MK Publications Yabancı Dil Kitapları
  10. Oxford University Press Yabancı Dil Kitapları
  11. Cambridge University Press Yabancı Dil Kitapları
  12. Beşir Kitabevi Yabancı Dil Kitapları
  13. Kapadokya Kitabevi Yabancı Dil Kitapları
  14. Dilko Yayıncılık Yabancı Dil Kitapları
  15. Karbon Kitaplar Yabancı Dil Kitapları
  16. Oxford Yabancı Dil Kitapları
  17. Akdem Yayınları Yabancı Dil Kitapları
  18. Fono Yayınları Yabancı Dil Kitapları
  19. Avesta Yayınları Yabancı Dil Kitapları
  20. Blackswan Publishing House Yabancı Dil Kitapları
 5. Sınıf A-Z
 6. Yazar A-Z
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Boyut
 11. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/214049
Başa dön