İngilizce Sanat ve Mimarlık

Yaşamı anlamlı kılan sanat için farklı içeriklere sahip pek çok eser bulunuyor. Çeşitli sanat türlerini içeren öğretici sanat ürünleri en fazla tercih edilenler arasında yer alıyor. Sanatın herhangi bir alanına yönelik teorik ya da pratik bilgi sahibi olmak adına İngilizce sanat içerikleri arasından ilgi alanınıza yönelik olanları tercih edebilirsiniz. Yazınsal, işitsel ya da görsel olabilen İngilizce dilindeki sanat içerikleri tiyatrodan mimariye, sinemadan edebiyata, resimden geziye oldukça geniş bir alan sunuyor. Orijinal dili İngilizce olanlar, Almanca ve Fransızca gibi farklı dillerden İngilizceye çevrimler ya da Türkçe çeviriler de dahil sanat dallarına ait büyük bir külliyat sizleri bekliyor. İngilizce sanat ürünleri içeriklerin niteliği, basım yılı ve yazarı gibi özeliklere bağlı olarak farklılık gösterebiliyor.

İngilizce Sanat İçerikleri Neler?

Farklı sanat dallarına yönelik kaynaklar sayesinde kabiliyetinize ya da ilgi alanınıza yönelik olanları kolayca bulabilir, sanatsal dışavurum metotlarını öğrenerek kendinizi dilediğiniz sanat alanında daha iyi biçimde ifade edebilirsiniz. İngilizce sanat kitapları, farklı alanlara yönelik ana akım sanat kitapları ve bunların alt türleri de dahil olmak üzere pek çok kitabı kapsıyor. Dijital kitaplar, basılı kitaplar ve sesli kitaplar kuramsal, kurmaca ve hatta interaktif özellikli olabiliyor. Örneğin çizerlere yönelik içerisinde boyama ya da çizim alanı bulunan öğretici kitaplar, tiyatroseverler için özel teorik bilgiler, sinema ile ilgilenenlere kamera açılarından ışık gerekliliklerine kadar pek çok konuyu anlatan pratik sanat kitapları bulunabiliyor. Tarih ve sanat tarihi kitapları ya da müze ve gezilecek yerler hakkında bilgi veren İngilizce kitaplar da oldukça fazla ilgi görüyor.

İngilizce Sanat Kitaplarının Avantajları Neler?

Farklı dillerden İngilizceye çevrilen kitaplar, kaynak dili bilmeyen fakat hedef dil İngilizceyi bilenlere avantaj sağlıyor. Örneğin Almanca yazılan bir kitabın İngilizce çevirisinin olması, Almancası olmayan ama İngilizcesi olan kişilerin ilgisini çekiyor. Bir kaynağın Türkçe çevirisinin olmaması durumunda da İngilizce sanat kitapları devreye giriyor. İngilizce sanat kitaplarının en önemli avantajlarından diğeri ise sanat terimlerini orijinal kullanımları ile öğrenmeye imkan tanımasıdır. Herhangi bir sanat alanına yönelik kuramsal, mekanik ve teknik terimlerin kaynağını bilmek konuya hakim olmayı, etimolojik kökene ulaşmayı ve ifade edilenlere daha geniş bir çerçeveden yaklaşabilmeyi mümkün kılıyor. Çünkü terimlerin orijinalleri ile çalışmak hem kelimenin semiyotik karşılığını hem de konuyu daha iyi biçimde kavramayı kolaylaştırabiliyor. Ek olarak, orijinal dili İngilizce olan kaynaklar doğrudan yazarın ifadelerinin bütünü olduğundan okur ile yazar doğrudan iletişim kurabiliyor. 

Kitap Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

İngilizce sanat kitabı seçerken ilgi alanınıza uygun olanlara yönelmeniz gerekiyor. Öğrenmek istediğiniz, hakim olmak ya da profesyonelleşmek hedefinde olduğunuz alanlara yönelik içerikler hakkında araştırma yapmanız da fayda sağlıyor. Gerekli durumlarda yayınevine bakarak tercih yapabilirsiniz. Çocuklara sanatı sevdirmek için onlara kitap satın almayı düşünüyorsanız renkli, resimli ve kuşe kağıtlı olanları göz önünde bulundurabilirsiniz. Kimi kaynaklar farklı kapak tasarımları ile üretilebiliyor, özel seri takipçilerindenseniz bu tür dış tasarım ve dizgi özelliklerine dikkat ederek sanat kitabı satın alabilirsiniz. İngilizce sanat kitabı tercihinde teorik ya da pratik türlerin hangisine ihtiyaç duyduğunuzu da belirlemeniz önem arz ediyor. Örneğin; sinema alanına yönelik otobiyografik, kuramsal, teknik ve çok disiplinli gibi kitaplar bulunuyor, bunlar arasından önceliğinize uygun olanı seçmelisiniz. Resim ile ilgileniyorsanız sulu boya, kara kalem, yağlı boya ve seramik boyama gibi farklı teknikleri içeren kaynaklar arasından yine size hitap edeni tercih edebilirsiniz.

 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İngilizce Sanat

12 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/214049/214057