Klasik Türk müziğinin en önemli sazlarından olan tambur, hepsiburada.com güvencesi ve avantajları ile adresinize geliyor.

Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya getirdiği geleneksel yaylı çalgılardan biri olan tambur, oldukça uzun bir sapı olan, 7 veya 8 telli (Günümüzde daha çok 8 telli olarak imal edilir.) bir telli saz olup, mızrapla çalınıyor. Klasik Türk müziğinin temel enstrumanlarından biri olan tambur, amatör veya profesyonel Türk müziği icracılarının her daim ilgisini çekiyor.

Tambur çeşitleri özellikle perde sayıları, sap uzunlukları bakımından farklılık gösterse de, temelde belli nitelikleri ile öne çıkıyor. Metal veya ahşap gövdeli, deri işlemeli gibi farklı tasarımlarda üretilen tamburları çalmak için de boynuz veya kaplumbağa kabuğundan yapılan mızraplar kullanılıyor. Kendine has tınılara sahip sesiyle gönüllerde ayrı bir yeri olan tamburlar, hepsiburada.com'da aksesuarları ile satılıyor. Suya dayanıklı kılıfları tamburların başta nem olmak üzere, olumsuz dış etkilere karşı uzun süre dayanıklı kalmasını sağlıyor. Özel cilaları da tambur gövdesini çizik ve darbelere karşı korurken, ayaklıkları sayesinde de yatırmadan, dik olarak durması mümkün oluyor 

Yaylı çalgılar ve aradığınız diğer müzik aletleri kapsamında zengin seçenekler sunan hepsiburada.com, tambur fiyatları konusunda da bütçenize uygun seçenekler sunuyor. Başta Zeynel Abidin marka tamburlar olmak üzere, diğer markalara ait tambur ve klasik Türk müziği sazları için de kolayca sipariş verip satın alabilmenize olanak tanıyor. 

Tambur Çeşitleri

13 ürün var
  1. Markalar
    1. Zeynel Abidin
    2. Yissi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Ürün Puanı
  4. Satıcı
DSACategoryId/60001501/2147483641/400276/411237/60005891
BAŞA DÖN