Akustik Gitarlar

Akustik Gitarlar 

Akustik gitarlar,normal elektronik gitarlardan farklı özelliklerde üretilmiştir. Diğer gitarlar ile akustik gitarlar arasında bir seçim yapmanız gerekiyorsa, seçiminizi akustik olan gitarlardan yana kullanabilirsiniz. Tarzınıza ve müzik zevkinize en uygun olan enstrümanı tercih edebileceğiniz akustik gitarlar ile hoş tınılı müzikler çalabilmeniz mümkündür. Piyasada farklı teknik özelliklere sahip olan akustik gitar modelleri tasarlanarak alıcıların hizmetine sunulmaktadır. Form ve malzemeleri birbirinden farklı olan gitarların teknik özelliklerini çok iyi belirlemeniz gerekmektedir. Gitarları çok iyi tanıyarak, beklentilerinizi de doğru bir şekilde karşılamış olursunuz. Akustik gitarların seçimini yaparken, gövde formuna dikkat etmeniz gerekir. Bu gitar modellerinin gövde formu, Jumbo, klasik ve dreadnought gibi seçeneklere ayrılmaktadır. Klasik gövde yapısına sahip olan akustik gitarlar, diğer gitar tasarımlarına oranla daha minimal gövde yapısına sahiptir. Alt üst ve orta frekansları ise son derece dengeli olan gitarlardır. Elektrogitar kullanıcıları bile akustik formlu gitarları rahatlıkla kullanabilirler. 

Dreadnought gövdeli gitarlar ise daha gür sesli çalma olanağını yakalamanıza yardımcı olur. Gür sesli ve aynı zamanda alt frekansları daha fazla üreten bu modeller, rahatça müzik yapabileceğiniz enstrümanlardan bir tanesidir. Akustik gitarların ince telli yapıları ve küçük formları vardır. Buna bağlı olarak da rahat bir şekilde bu ürünleri kullanabilmeniz mümkündür. Dreadnought gövdeli olarak tasarlanan gitarlar, sap yapısı son derece dayanıklı olan ürünlerdir. Orta kalınlıkta tasarlanan tel yapıları ise rahat bir kullanım olanağı yakalamanıza yardımcı olur. Bu gitarlar arasında, en büyük gövdeli olarak tasarlanan modeller ise Jumbo gövdeli gitarlardır. Low ve bas mid anlamında zengin olan ürünler olduğunu söyleyebiliriz. Kasa yapıları oldukça büyük bir yapıya sahip olduğu için oturarak çalmakta zorlanabilirsiniz. 

Akustik Gitarların Ağaç Türleri

En iyi akustik gitarlar, ağaç malzemelerden üretilerek, müzik tutkunlarının kaliteli müzikler yaratabilmelerine olanak sağlar. Akustik gitarların tonu üzerinde değişken olan faktörler arasında, üretiminde kullanılan ahşap türü yer almaktadır. Gitarların üst kapaklarında, saplarında, klavye kısmında, yanlarında ve arkalarında farklı ağaç türleri kullanılarak tasarımlar yapılır. Genellikle, gitarların üst kapak bölümlerinde tek parçalı olarak masif kullanılmaktadır. Aynı zamanda, katmanlı olarak lamine ağaçlar da akustik gitarların tasarımında kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Fakat tek parçalı olarak kullanılan kapaklar, daha iyi bir titreşim olanağını yakalayabileceğiniz tasarımlara sahiptir. Titreşimin çok iyi bir şekilde çıkması ise sesleri daha iyi yansıtmanıza olanak sağlar. Gitarların bu yapıda tasarlanmış olması ise bu ürünlerin fiyatlarının yüksek olmasına neden olmaktadır. 

Lamine kapaklı olarak tasarlanan gitarlar ise mevsimsel olarak ısı ve nem değişikliklerine karşı korunaklıdır. Dolayısıyla bu gitarların ahşap yapıları, mevsim değişikliklerinden etkilenmeyecektir.Bu özellik sayesinde, gitarlar eğilip bükülmeyecek ve güvenilir bir şekilde kullanılacaktır. Güçlü ve hafif formlu ağaç türlerinden biri olan ladin ağacı, genellikle gitarların üst kapağında kullanılmaktadır. Bu işçilik ise gitarlara berrak bir ton kazandırmaktadır. Gitarlarda kullanılan bir diğer ahşap türü ise sedirdir. Sedirin dengeli ve sıcak bir sesi olduğu için akustik gitarlarda sık sık bu ağaç kullanılmaktadır. Ayrıca akustik gitar önerileri arasında sedir ağacından yapılan gitarlar da yer alır. Sedirden imal edilen gitarların alt frekansları güçlüdür. Bunun yanı sıra, mat bir ton ile sedir ağacından tasarlanan gitarlar ile farklı müzikler yaratabilirsiniz. Sedir, özellikle gitarların üst kapaklarında sık sık kullanılmaktadır. Çünkü müzikal bir ağaç türü olarak sedir sık sık gitarların tasarımında kullanılır. Gitarların tasarımında kullanılan diğer ağaç türleri arasında, maunlar da gitarların arka ve yanlarında kullanılmaktadır. Akustik gitarların üst ve orta kapakları güçlü ve bir o kadar da temiz bir ton yakalamanıza olanak sağlar. 

Sert ve bir o kadar da ağır olan ağaç türleri arasında akçaağaç ilk başı çeker. Gitarlarda bu ağaç türü de sık sık kullanılmaktadır. Ancak gitarların sap kısmında akçaağaçların kullanıldığını söyleyebiliriz. Akçaağaçtan imal edilen gitarlar, sese fazla renk vermez. Bu nedenle, gitarların yan ve arka kısımlarında kullanılır. Gitarların ön kapağından çıkan sesin bu sayede ön plana çıkması mümkün olur. Gitar tasarımında gül ağacı da sertlik özelliğinin üst düzey olduğu malzemelerden bir tanesidir. Gül ağacı, gitarların tuş ve klavye kısmında tercih edilen bir ahşap türüdür. Gül ağacı, dayanıklılığıyla bilinen bir türdür. Dolayısıyla gitarlarda kullanılması da ürünlere artı bir değer kazandırmaktadır. 

Akustik Gitar Nedir?

Akustik gitar nedir? Görünüş olarak gitara benzeyen çalgı aletidir. Ancak tellerinin cinsi bakımından diğer gitarlara göre farklı çelik tellerden üretilmiş olan ürünlerdir. Akustik gitarlar ile elektronik sisteme gerek duymadan müzik yapabilmeniz mümkündür. Bu gitarlar ile yüksek ses olanağı yakalayabilirsiniz. Ancak elektro olarak üretilen akustik gitarlar, amplifikatöre bağlanarak kullanılır. Akustik gitarların telleri sert bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda, bu gitarların akustik olduğunun anlaşılabilmesi için tellerine bakabilirsiniz. Çünkü akustik gitarların telleri kalın ve son derece serttir. Bu nedenle, pinler ile tutturulmuş bir şekilde üretilmiş olan çalgı aletleridir. Akustik gitarların 6 adet teli bulunmaktadır. Ancak, akustik gitarların elektro ve 12 telli şekilde tasarlanan iki ayrı modeli olduğunu da söyleyebiliriz. 

Elektro akustik gitarlar, elektronik devresi sayesinde, amplifikatöre bağlanmanıza gerek kalmadan kullanacağınız çalgılardır. Bu nedenle, genellikle normal akustik gitarlar, kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilmektedir. Akustik gitarların penasız çalınıp çalınmayacağı da müzik tutkunları tarafından yöneltilen sorular arasında yerini alır. Penasız bir şekilde akustik gitarların çalınabilmesi mümkündür. Telleri çok sert olan akustik gitarlar, kalite düzeyi olarak birbirinden ayrılır. 

Akustik Gitar Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Akustik gitar teli, son derece kalın ve serttir. Akustik gitarları satın almadan önce, bir takım detaylara dikkat etmeniz gerekir. Farklı birçok detayın bir arada bulundurulduğu akustik gitar modelleri seçenekler arasında yerini alır. Örnek verilecek olursa, akort kararlığı anlamında ise kalite düzeyi yüksek modeller bulunmaktadır. Kalitesi yüksek olan akustik gitarlar ile daha verimli müzikler yapabilirsiniz. Bazı akustik gitarlarda binding’lere yer verilmiştir. Bu ürünler, son derece şık bir görüntüye sahiptir. Bunun yanı sıra, bu modeller çarpma ve darbelere karış da muhteşem bir direnç göstermektedir. Müzik tutkunlarının ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan akustik gitarları seçenekler arasından kontrol etmesi mümkündür. Akustik gitar modelini seçtikten sonra, bir takım gitar aksesuarlarına da sahip olmanız gerekir. Çünkü gitarınızı korumak için kalın ve kaliteli bir kılıfa da sahip olmanız son derece önemlidir. Bununla birlikte, hava sıcaklıklarından dolayı, tellerin akortlarında bozulmalar meydana gelebilir. Formu bozulan gitar tellerinin ise eski haline döndürülmesi adına, alyan anahtar da satın almanız gerekir. 

Eğlenceli, romantik, keyifli ve neşeli şarkılar tasarlamak ve çalmak için gitar çalma tekniğinizi akustik gitarlar ile geliştirebilirsiniz. Dilediğiniz akustik gitarı bulmak için üretilen gitar modelleri arasından uygun bir seçim yapabilirsiniz. Akustik gitar kategorisinde yer alan ürünleri inceleyerek müzik severler kendilerine hitap eden modeli tercih edebilirler. Akustik gitarların yanı sıra, bu ürünlere uygun olan aksesuar ve kılıf seçenekleri de kategoriler arasında yerini alır. 

Akustik Gitar Modelleri 

Akustik gitarlar, farklı özelliklerde tasarlandığı için model olarak birbirinden ayrılır. Örneğin, elektro akustik gitarlar bu modellerden bir tanesidir. Elektrogitarların yanı sıra, farklı müziklerin çalınabileceği akustik gitarlar geniş bir ürün gamına ayrılır. Beğeni toplayan akustik gitarlar, kullanıcı talepleri doğrultusunda satın alınabilir. Özellikle, elektro akustik gitarlar, özellikle rock müzik tutkunlarının sıklıkla tercih ettiği bir modeldir. Elektrogitarların yüksek ses çıkarabilme özellikleri vardır. Çıkardığı sesten dolayı, genellikle rock müziklerin çalınması bu gitarlar ile mümkündür. Çünkü elektrogitarlar, metalik bir ses çıkararak, bu alanda müzik yapan müzisyenlere destek vermektedir. Müziklerini rock tarz ile icra etmek isteyen bireyler için bu gitarlar uygun bir seçenektir. Çok sayıda farklı gitar markası vardır. Gitar markaları, genellikle kullanıcıların zevkine ve ihtiyaçlarına uygun gitar tasarımlarını yaparlar. Bunun yanı sıra, sanat dalı olarak da geliştirilen elektrogitar modelleri vardır. Her enstrümanda olduğu gibi akustik gitar modellerinin de teknolojik gelişmelerden etkilendiğini söyleyebiliriz. 

Akustik gitar seçenekleri, genel olarak ağaç malzemeler kullanılarak tasarlanır. Çünkü fazla talep gören malzemeler arasında ahşap yer alır. Gitarların gövdesi, sapı ön ve arka kısımları farklı malzemeler kullanılarak tasarlanabilmektedir. Akustik gitarlar, kullanıcıların ihtiyaçlarını ve zevklerini karşılayabilecek seçeneklere ayrılır. Bazı müzisyenler, akustik gitarların doğal ses çıkarma özelliğinden etkilenmektedir. Ancak ses seviyesi yeterli gelmeyen durumlarda ise elektrogitarlara ihtiyaç duyulur. Ancak elektrogitar almak istemeyen müzisyenler ise hoparlörler ile bağlantı kurulabilecek cihazlar ile sesleri yükseltebilirler. Yüksek ses alabilme imkanına olanak sağlayan akustik gitarların farklı giriş noktaları bulunmaktadır. Yüksek sesler ile müziğinizi icra etmek istiyorsanız, jak girişli modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda, akustik gitar seçimi yaparken, kalın kasa tasarımlara sahip gitarları satın alabilirsiniz. Örneğin, ince kasa tasarımıyla imal edilen gitar seçenekleri bulunmaktadır. Bu gitarlar, akustik gitarlara oranla, zarif ve hassas bir yapıya sahiptir. 

Akustik Gitar Özellikleri

Müzik, herkes için farklı bir noktada yer alır. Özellikle, gitarlar ile yapılan müzikler, müzik severler tarafından ilgi çekmektedir. Günlük yaşantıda sıklıkla tercih edilen gitarlar ile farklı şarkılar çalınabilmesi mümkündür. Fakat bazı durumlarda, sadece müziğin ön planda tutulacağı müzikler çalınmaktadır. Bu gibi durumlarda ise elektrogitarlar tercih edilmektedir. Genel olarak, akustik gitarlar, müzik icra eden bireylerin sık sık tercih ettiği bir çalgı aletidir. Enstrüman çalan ve çalmaktan hoşlanan bireyler, kalın ve sert telli olan bu gitarları tercih edebilirler. Doğru müziği icra edebilmeniz için doğru akustik aletini satın almanız gerekir. Dolayısıyla akustik gitarlar, bu anlamda çoğu müzik severin ilk tercihleri arasında yer alır. Akustik gitar modelleri, klasik gitarlara oranla daha kuvvetli güçle çalınması gereken ürünlerdir. Ancak net sesler çıkaran gitarlar olduğunu söyleyebiliriz. 

Akustik gitar modelleri, çeşitli müzik aletleriyle de entegreli bir şekilde çalınabilir. En popüler enstrümanlar arasında yerini alan gitarlar, son derece hoş tınılı müzikler yaratmanıza olanak sağlar. Estetik görünümleri ve kaliteli ezgiler çıkarabilen akustik gitarlar, müzik tutkunları için uygun bir seçim olacaktır. Aynı zamanda, müzik tutkunları tarafından da bu aletler en fazla tercih edilen çalgı aletlerinden bir tanesidir. Eğer gitar almayı düşünüyorsanız, akustik tarzdaki gitar modellerini satın alabilirsiniz. 

Akustik Gitarların Boyutlarının Avantajları

Akustik gitarlar, farklı boyutlarda tasarlanan çalgı aletlerinden bir tanesidir. Müzik bir kültür olduğu için toplumların yaşayışları, müzikler ile ortaya çıkarılmaktadır. Bir enstrüman kullanmak emek isteyen bir durumdur. Akustik gitarların boyutlarından dolayı, kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına en uygun modeli avantajlı bir şekilde kullanabilirler. Kimi müzisyenler, küçük yaşlarda gitar çalmaya başlar. Küçük yaştaki müzik tutkunları için boyutu minimal olarak tasarlanan akustik gitar modelleri vardır. Bu tip enstrümanları çalmaktan hoşlanan bireyler, kendi parmak ve yaşlarına uygun gitarı satın almalılardır. Çocukların kullanabileceği 50 cm ve 59 uzunluğundaki akustik gitarlar, kolay bir kullanıma olanak sağlar. Oyun amaçlı olarak tasarlanan akustik gitarlar, çocukların el becerilerini de artırmaktadır. Çocuklara uygun olarak tasarlanan akustik gitarlar sayesinde, çocukların ilgi duyduğu alanları daha çabuk keşfetmeleri mümkün olur. Böylece çocuklar küçük yaşlardan hedeflerini belirlemiş olur. Müzik aletlerini yeni tanımaya başlayan, 3 yaşındaki çocuklar için uygun boyutta akustik gitar modelleri de vardır. 

Çocukların sonraki süreçlerde eğitim aşamasına geçtiklerinde 6 yaş grubundaki çocuklar için farklı renklerde tasarlanan gitar modelleri vardır. Müziğe yeni başlayan bireyler için tam boy gitar seçenekleri uygun bir seçenektir. Başlangıç aşamasında kullanılabilecek akistik gitarlar, alçak gövdeli ve dar kasası olan modellerdir. Eşsiz bir tasarıma sahip olan akustik gitarlar arasında, çift yönlü sap ayarı yapılabilen gitarlar oldukça işlevseldir. Kolay bir kullanıma sahip olan bu modeller, çizilmez bir yapıya da sahiptir. Müziğe yeni başlayanlar için çeşitli avantajları elde etmek adına bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Yeni başlayanlar için tasarlanan gitarlar, kapak tarafı ladin olan, arka ve gövde bölümü maun ağacından imal edilen ürünlerdir. Aynı zamanda, sap tutuş ve çalma işleminin son derece kolay olduğu modeller olduğunu da söyleyebiliriz. Yeni başlayan kişiler için özel olarak tasarlanan kesik kasa şekilli akustik gitarlar da oldukça kolay bir kullanım yapısına sahiptir. 

Akustik Gitar Fiyatları

Akustik gitar fiyatları, ürünlerdeki teknik özellikler, üretim yapısı, malzemesi ve benzeri niteliklere bağlı olarak farklılık gösterir. Çeşitli yönlerden ürün fiyatlandırmalarına etki eden bir takım durumlar vardır. Akustik gitarların fiyat aralıkları, seçmek isteyeceğiniz ürünün teknik özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örnek verecek olursak; jak girişi bulunan modeller, kullanıcıların yüksek ses seviyeli müzikler yapabilmelerine yardımcı olur. Çünkü ürünlerdeki jak girişleri doğal ses seviyesinin üstünde bir frekans elde etmenize olanak sağlar. Yüksek ses seviyesi yakalayabileceğiniz akustik gitarlar, sesin sınırlı kaldığı yerlerde sıklıkla kullanılır. Jak girişine sahip olan gitar modelleri, bu özelliklerinden kaynaklı olarak fiyat performans yönünden diğer ürünlerden daha farklıdır. 

Akustik gitarların kalın gövde tasarımlı yapıları, bireylerin kolayca bu ürünleri kullanmalarına yardımcı olur. Kalın gövdeli akustik gitarların dışında bir ürün seçmek isterseniz, farklı modellere yönelebilirsiniz. Gitarlar ile ilgili kullanıcıların yorum ve düşüncelerini de gözden geçirebilirsiniz. Çünkü müzisyenlerin bu anlamdaki tecrübeleri, gitar satın almak isteyen bireylere ışık tutacaktır. Akustik gitarların fiyat aralıkları konusunda da kullanıcıların yorumlarını gözden geçirerek, bütçe dostu bir alışveriş yapabilirsiniz. Çünkü akustik gitar fiyat aralıkları, marka, model ve teknik özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bütçenizi sarsmayacak olan gitar modellerinin teknik özelliklerini keşfetmek için size uygun ürünü satın alabilirsiniz.Akustik Gitar Ne İle Çalınmaktadır?

Akustik gitarlar, normal gitar telinden farklı tel özelliklerine sahiptir. Akustik gitarların telleri çelikten imal edildiği için çalma işlemi pena ile yapılmalıdır. 

Akustik Gitarların Klasik Gitarlardan Farkı Nedir?

Akustik gitarlar, ritim açısından avantajlı bir kullanıma olanak sağlayacak modellerdir. Solo olarak çalınabilecek bu gitarlar, metalik ve parlak bir ses vermektedir. Ancak klasik gitarlardaki tellerin yapısı, daha yumuşak formludur. 

Akustik Gitarlar Parmak İle Çalınır Mı?

Akustik gitarların tel kalınlığı fazla olduğu için çalınma işlemini pena ile yapmanız gerekmektedir. Bu sayede, daha avantajlı bir kullanım olanağı yakalamış olursunuz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Akustik Gitarlar

1419 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 24 / 1419 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?