Roman

Kitap okumak günlük hayatta oldukça büyük bir öneme sahip aktivitelerdendir. Hem kişisel gelişim için hem de zamanın güzel değerlendirilmesi için etkili olan okuma alışkanlığında, okunan eserler kişilere göre değişiklik gösterir. Roman kitapları bu noktada oldukça yüksek okunma oranına sahiptir. Bu kadar geniş kitlelerce okunması ve pek çok yazar tarafından sayısız eser bırakılması roman kitapları nedir sorusunu akıllara getirebilir. Olay örgüsü, karakterleri, mekanlarıyla bir bütün içinde ele alınan, yaşanmış ya da yaşanması olağan durumların anlatıldığı kitaplardır. Roman öykü kitaplarından farklı olarak daha uzun ve çok yönlü bir anlatımla oluşturulur. Uzun, okuyucusunu içine çeken yapısıyla okurlar adeta kendilerini anlatılan olayın bir parçasıymış gibi hissederler ve roman karakteriyle bir bağ kurarlar. Her yaştan okuyucunun beğenerek okuduğu farklı türlerde pek çok yayınlanmış kitap bulunur. Bu farklı türdeki roman kitapları aşk konulu, tarihi, macera, psikolojik, sosyal, fantastik, bilim kurgu olabilir. Yerli yazarların dışında yabancı en iyi roman kitapları da çevrilerek okuyucuya kazandırılır. Türü fark etmeksizin çeşitli yayınevleri tarafından basılarak sizlere sunulan çeviri kitapları sayesinde dünya edebiyatı ile tanışabilirsiniz.

Roman Kitap Çeşitleri

Roman kitap çeşitleri konularına göre bilim kurgu, tarihi, macera, polisiye, aşk, biyografi, korku gibi çok sayıda kategoriye ayrılır. Her yazarın kendine göre yazım üslubu olsa da romanlar genel kurallar çerçevesinde oluşturulur. Bu bağlamda kullanılan teknik ve olay örgüsünün de etkisiyle farklı türlerde sayısız eser karşınıza çıkar. Zaman yenik düşmeyen ve klasikleşen dünya roman kitapları, her kesimden her okuyucuya hitap eden ölümsüz eserlerdir. Kitaplıkların olmazsa olmazlarından olan dünya edebiyatı klasik eserlerinin tüm dünyada büyük bir okur kitlesi bulunur. Aynı zamanda önemli yazar ve eserlerin derlendiği ciltli roman kitapları da kategorilerin arasındadır. Ciltli kitaplar, diğer karton kapaktan üretilen ciltsiz kitapların aksine ansiklopedi hissiyatı veren sert kapaklara sahiptir. Bu tasarımları sayesinde uzun yıllar zarar görmeden muhafaza edilebilir. Aynı zamanda Türk edebiyatının da sıklıkla okunan ve klasikleşen roman kitapları bulunur. Bu başarılı roman kitapları set haline getirerek çok okunan ve beğenilen eser, yazarları sizlerle buluşturan yayınevleri mevcuttur. Set halindeki alternatifler seri kitaplar, aynı yazarın eserleri ya da farklı yazarların en beğenilen eserlerinin derlendiği şekilde oluşturulabilir. Sayısız çeşitler arasından bir diğeri olan hukuk roman kitapları da bu alanda çalışanların, eğitim alanların ya da hukuka ilgi duyanların tercihi olabilir. Sıklıkla tercih edilen bir diğer çeşit ise fantastik roman kitapları alternatifleridir. Gerçek dünyadan farklı olarak olağanüstü olayların anlatıldığı bu kitapların bilim kurgu kitaplarından farkı ise bilimsel verilerin bulunmamasıdır. Daha çok romantik, aşk kitaplarını seven ve ilgi duyan okurlar için ise duygusal roman kitapları önerilir. İki kişi arasında yaşanan aşkı, kavuşmaları ya da kavuşamamalarını anlatan bu türler duygusal yaşantılar etrafında şekillenir. Sizler de sayısız seçenek arasından ilgi alanınıza, zevklerinize hitap eden, merakınızın yöneldiği en güzel roman kitapları arasından dilediğinize sahip olabilir, kitaplığınıza yeni eserler kazandırabilirsiniz.

Sürükleyici Anlatımlarıyla Roman Kitapları

Roman kitaplarındaki sürükleyici anlatım tarzı okurları anlatılan olayların içerisine çekerek okuma zevkini artırır. Sürükleyicilik konusunda oldukça başarılı olan türlerin başında polisiye tarzı heyecanlı roman kitapları gelir. Suçlular, gizli işler, gerilim yaşatacak olaylar bulunduğu için bu eserlere gizemli roman kitapları da denilebilir. Bunların dışında polisiye türünden farklı olarak içerisinde hayal dünyasının da üst düzeyde bulunduğu korku ve maceralı roman kitapları bulunur. Kitaplar anlatmak istediği duygu ve düşünceyi tam anlamıyla okuyucuya aktarır. Duyguların ön planda olduğu romanlar sayesinde okurlar kitapta anlatılanlara ve kahramanlarla bağ kurarak olayları yaşıyormuş hissine kapılırlar. Kitapların böylesine güçlü etkiler bırakmaları ise okuyuculara sürekli yeni kitaplar keşfetme isteği uyandırır. Ayrıca aşk, heyecan ve sevginin işlendiği romantik roman kitapları sıklıkla tercih edilen, okunma oranına yüksek türlerdendir. Bu kitaplarda duygu, arzu ve düşünceler içten, doğal bir şekilde aktarıldığı için okurlar kitapta kendilerinden bir parça bulabilirler. Oldukça beğenilen tarzlardan bir diğeri olan çizgi roman kitapları, içerisinde yer alan karikatür tarzı resimlerle desteklenen diyalog ve anlatımlardan oluşur. Belirli bir okuyucu kitlesi bulunan bu türlerin okunması oldukça zevklidir. Bu türün anime resim sanatıyla çizilmiş olan seçeneklerine ise manga çizgi romanları adı verilir. Ayrıca farklı romanlar keşfetmek istiyorsanız diğer okurların ve yazarların roman kitapları önerileri son derece önemlidir. Önerileri göz önünde bulundurarak kendinize okunacaklar listesi çıkarabilir, farklı yazar ve eserlerle tanışabilirsiniz.

Uygun Aralıklı Fiyatlarla Roman Kitapları

Roman kitapları fiyatları bazı unsurlardan etkilenerek geniş bir yelpazede sizlere sunulur. Bunlar; kitabın yayınevi, yazarı, kağıt kalitesi, sayfa sayısı gibi unsurlardır. Genellikle her bütçe düşünülerek belirlenen fiyatlar uygun aralıktadır. Bu sayede roman kitapları ucuz ve uygun bir şekilde temin edilir. Ayrıca dönem dönem yapılan kampanyalardan faydalanarak daha da uyguna alabilirsiniz. Roman kitap setleri, tekli ürünlere göre farklı fiyatlandırmalarla karşınıza çıkabilir. Ancak tek seferde birçok kitap almayı sağladığı için oldukça avantajlıdır. Setlerin içeriğindeki kitap sayısı arttıkça fiyatında değişiklik olur. Genellikle set halindeki roman kitapları macera ve korku türünde olabilir. Oldukça sürükleyici olan bu seçeneklerden edinerek geçirdiğiniz zamanı daha eğlenceli ve heyecanlı hale getirebilirsiniz. Sizler de uygun aralıklı roman kitapları satın almak istiyorsanız başarılı yazarların kaleminden çıkan binlerce çeşit kitap arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Satın alacağınız seçenek konusunda kararsızlık yaşıyorsanız diğer kullanıcıların deneyimlerini paylaştığı roman kitap tavsiyeleri ve yorumlarından fikir alabilirsiniz. Birbirinden sürükleyici indirimli roman kitaplarını Hepsiburada üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

Roman Kitaplarının Temel Özellikleri Nelerdir?

Yaşanmış ya da yaşanması olağan olan olayların kurgulanarak anlatıldığı eserlerdir. Hikayelere göre daha uzun olan bu türün anlatımında farklı bakış açıları kullanılır. Anlatılan konulara göre değişik türlere ayrılırlar. Olaylardaki kişiler ve mekanlar ayrıntılı bir şekilde anlatılır.

Her Yaşa Uygun Roman Kitapları Var mıdır?

Roman kitapları genç, çocuk, yetişkin her kesimden okuyucuya hitap edecek şekilde kurgulanarak kategorilere ayrılır. Bu noktada özellikle çocuk romanları, onların gelişimi ve hayal dünyası gözetilerek yazarlar tarafından oluşturulur. Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmada oldukça etkili olan bu kitaplar oldukça önemlidir. Hem yetişkinlere hem de çocuklara yönelik olan seçenekler de mevcuttur.

Roman Kitabı Seçimde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Roman kitapları arasından tercih ettiğiniz eserin ilgi alanınıza, zevklerinize yönelik olmasına özen göstermelisiniz. Böylelikle akıcı şekilde okuyacağınız kitaptan almış olduğunuz zevki artırırsınız. Ayrıca yaşınıza uygun roman kitapları almak da önemlidir. Örneğin yetişkinlere hitap edecek şekilde kurgulanmış kitaplar çocuklara ağır gelebilir. Bu nedenle özellikle çocuklar için tercih edilen kitapların yaş grubuna uygunluğuna dikkat edilmelidir. Serili roman kitapları arasından seçim yaparken ise tüm seriyi edindikten sonra ilk kitaptan okumaya başlamanız romanın akışı açısından doğru olur.

Roman Kitaplarının Boyutları Nasıldır?

Roman kitap ölçüleri, yayınevine, yazara göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel kitap boyutu 13x19,5 cm'dir. Bu kitaplardan birkaç cm daha büyük olan seçenekler bulunduğu gibi cep boy olarak isimlendirilen daha küçük seçenekler de mevcuttur. Bu cep kitaplarının boyutları ise genel olarak 11x17 cm'dir. Bu boyutun en büyük avantajı ise taşınmasının kolay olması, böylelikle istenilen her yerde okunabilmesidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Roman Kitapları

10.000+ ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Edebiyat
Edebiyat
Roman
Roman
Aşk Roman ve Öyküleri
Aşk Roman ve Öyküleri
Bilim Kurgu & Fantastik
Bilim Kurgu & Fantastik
Korku-Gerilim
Korku-Gerilim
Macera
Macera
Polisiye
Polisiye
Tarihi
Tarihi
Genel Konular
Genel Konular
Çeviri Romanlar
Çeviri Romanlar
A Yayınları Roman
Abc Yayın Grubu Roman
Abis Yayıncılık Roman
Abm Yayınevi Roman
Abp Yayınevi Roman
Aby Yayınları Roman
Academyplus Yayınevi Roman
Acayip Kitaplar Roman
Açı Yayınları Roman
Açılım Kitap Roman
Açılım Yayınları Roman
Ada Yayınları Roman
Adalet Yayınevi Roman
Adalı Yayınları Roman
Adam Yayınları Roman
Adana Nobel Kitabevi Roman
Kuponlu Ürünler
Sir Arthur Conan Doyle Roman
Stefan Zweig Roman
Lev Nikolayeviç Tolstoy Roman
Agatha Christie Roman
Sabahattin Ali Roman
George Orwell Roman
Beyza Alkoç Roman
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski Roman
Maurice Leblanc Roman
Stephen King Roman
Hüseyin Rahmi Gürpınar Roman
Ahmed Günbay Yıldız Roman
Zülfü Livaneli Roman
Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Yayınevi
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?