Genel Konular

Farklı alt tür, konu ve temalara sahip olan roman kitapları keyifli bir okuma deneyimi vadediyor. En fazla tercih edilen edebiyat türlerinden olan romanların romantik, korku, gerilim, polisiye, dram ve bilim kurgu da dahil geniş bir konu ve tür listesi bulunuyor. Belli bir tür ya da alt tür sevenler için farklı türleri içerisinde barındıran öyküleri tercih edenler için de pek çok roman bulunuyor. Sevdiğiniz türdeki romanlarla çeşitli maceralara atılabilir, kitaplığınızı ilgi çekici bulduğunuz kitaplarla doldurabilirsiniz. Konu haricinde yazar ve yayınevi tercihi de yapabilirsiniz. Popüler seriler, çok satanlar, klasikler ya da kültler arasından dilediğiniz romanları satın alabilir, tercihinizi özel baskı ve setlerden yana da kullanabilirsiniz.

Roman Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Genel roman kitapları sizlere geniş bir liste sunuyor. Bu sebeple satın alırken belli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Kitap seçiminde tür, yazar, konu ve tema gibi belirleyenleri dikkate alabilirsiniz. İlk olarak, belli bir tür altındaki kitaplardan hoşlanıyorsanız bu romanlara yönelebilirsiniz. Örneğin, korku ve gerilim kitaplarını seviyorsanız bu türlere, tarihsel akış içerisinde ilerleyen ya da dram ağırlıklı olay örgüleri seviyorsanız da bu tür romanlara göz atmanız faydalıdır. Dünya klasiklerine ilgi duyuyor olabilir, Avrupa ya da İskandinav coğrafyasında geçen öyküleri cezbedici bulabilirsiniz. Belli yazarlar ya da popüler olan ve çok satan kategorisindekiler ilginizi çekiyor olabilir. Özetle, seçiminizi yaparken sevdiğiniz ve merak ettiğiniz içeriklere ağırlık verebilirsiniz. Kitabın arka kapağında yer alan konu özetini veya yeni basım bir kitapsa basın bültenini okuyarak kitap hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir diğer husus yayınevi seçimidir. Bir roman, tek bir yayınevi ya da birkaç yayınevi tarafından yayımlanabiliyor. Farklı yayınevlerinden çıkan aynı eserin sevdiğiniz yayınevinden çıkan versiyonunu tercih edebilirsiniz. Kimi kült, klasik ve popüler roman yazarlarının seçme eserleri ya da seri kitapları özel setlerle satışa sunulabiliyor. Yeniden dizgi ve tasarım sürecine giren bu kitaplar farklı açılardan çeşitli kitlelere hitap ediyor. Örneğin, uygun fiyatlı set satışları ekonomik bir satın alım vadederken özel yeniden tasarımlar koleksiyonculara hitap edebiliyor. Bir yazarın birkaç romanı tek cilt halinde de satışa sunulabiliyor. Takip ettiğiniz, severek okuduğunuz yerli ve yabancı yazarların roman türü kitaplarında zaman zaman özel satış fiyatları da uygulanabiliyor. Bu noktada düzenli takip etmek son derece avantajlıdır. 

Romanlar Okura Ne Vadediyor?

Çeşitli yaşantılara, durumlara ve düşüncelere yer veren romanları okumak, insan ilişkilerinden gündelik yaşama, okul sürecine ve iş yaşamına kadar pek çok alanda bir adım önde olmanıza katkı sağlıyor. Romanlar sürükleyici olmaları ile öne çıkıyor ve okurun kitap okumayı sevmesine katkı sağlıyor. Roman okumanın yeni bilgiler öğrenmek, farklı fikirlerle karşılaşmak, empati kurmak, anlayış göstermek, düşünce ve duyguları açığa çıkarmak gibi pek çok özelliği bulunuyor. Çocuk romanları sayesinde küçükler doğa ve insan sevgisini öğreniyor, aile ve arkadaşlık gibi kavramların değerini keşfediyor. Her yaştan okur için faydalı olan kitap okuma edimi sayesinde hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.

Tasarım Çeşitliliğinin Avantajları Neler?

Konu ve temanın yanı sıra farklı biçimsel yapıdaki romanlar da okura birçok açıdan kolaylık sağlıyor. Romanlar yaygın biçimde kullanılan kitap boyutları ile satışa sunulmakla birlikte özel boyutlarla da hazırlanabiliyor. Normal boy kitapların yanı sıra cep boy, büyük boy, orta boy ve mini kitap gibi boyut çeşitleri bulunabiliyor. Cep boy romanlar ve mini kitaplar seyahat sırasında okura taşıma anlamında kolaylık sağlıyor. Az yer kaplayan mini kitaplar ele uygun yapıları ile ergonomik bir yapı da çiziyor. Büyük boy romanlar daha çok arşiv mantığı düşünülerek hazırlanıyor. Bu romanlarda özenle hazırlanan harita, çizim ve resim gibi çeşitli görseller bulunabiliyor. Ayrıca bir kitabı orijinal basım dilinde okumak isteyenler için Rusça, İngilizce, Almanca ve Arapça gibi dillerde romanlar satışa sunuluyor. Özellikle yazarın dilini ve üslubunu sevenler bu yayınları tercih edebiliyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Genel Roman Kitapları

10.000+ ürün listeleniyor
Gece Kitaplığı
Dorlion Yayınları
Can Yayınları
Cinius Yayınları
Everest Yayınları
İkinci Adam Yayınları
İthaki Yayınları
Tilki Kitap
Doğan Kitap
Artemis Yayınları
Yapı Kredi Yayınları
Ephesus Yayınları
Platanus Publishing
Pegasus Yayınları
İş Bankası Kültür Yayınları
İletişim Yayınevi
Mavi Çatı Yayınları
Epsilon Yayınevi
Timaş Yayınları
Alfa Yayınları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?