Referans kitaplarına odaklanan Domingo Yayınevi, 2007 yılında yayın hayatına başladı. İlk olarak sade ve anlaşılır bilimsel kitaplarıyla öne çıkan kuruluş, daha sonra yaşam stili, popüler kültür ve edebiyat kategorilerinde yaptığı yayınlarla da adından söz ettirdi. Domingo Yayınevi, yayınlarına özgün bir stil veren illüstrasyon tasarımlarıyla okuyucuyu cezbetmeye devam ediyor.

Gerçekten Bilmeniz Gereken Temel Bilimler Domingo Yayınevi’nde!

İçinde yaşadığımız dünyayı anlamamızı kolaylaştıran fizik, matematik, ekonomi gibi bilimleri sade bir dilde öğrenmek için Domingo Yayınevi doğru adres. ‘’Gerçekten Bilmeniz Gereken’’ serisi olarak adlandırılan bu kitaplar; sanat, mimarlık, psikoloji dallarını da kapsayan geniş bir seçkiden oluşuyor. Serideki kitaplar derin akademik araştırmalara, bilimsel jargonlara çok girmeden alanla ilgili temel seviyedeki bilgileri okuyucuya uygun örneklerle anlatmayı hedefliyor. Modern dünyaya bilimsel pencereden ilk adımı atmak isteyenler Domingo Yayınevi’ni tercih ediyor.

Çocuklar İçin Klasik Edebiyat

Dünya edebiyatının mutlaka okunması gereken klasikleşmiş eserleri Domingo Yayınevi seçkisiyle çocuklara sunuluyor. Görsel ve işitsel mesajların yoğunlaştığı günümüzde çocukların klasik edebiyata ilgi duymaları, odaklanmaları doğal olarak zorlaşıyor. Domingo Yayınevi, çocuklara klasik eserleri sevdirmeyi amaçlayan ‘’Hepsi Sana Miras’’ serisiyle bu sorunu çözmeyi hedefliyor. Günümüzün önemli çocuk kitabı çizerleri tarafından görselleştirilen bu kitaplar, özenle seçilen anlatım üsluplarıyla da çocukların dünyasını renklendiriyor. Aynı zamanda yetişkinlerin de ilgisini çekebilecek bu eserlere kolaylıkla ulaşmak mümkün oluyor.

Dahilerin Unutulmaz Yaşam Öyküleri

Dünyaya adını yazdırmış, ürettikleriyle insanlığa katkısı bulunmuş dahilerin unutulmaz yaşam öyküleri, Domingo Yayınevi bünyesinde 9 yaş üzeri çocuk okuyucularla buluşuyor. Leonardo da Vinci, Isaac Newton, Wolfgang Amadeus Mozart, Marie Curie, Albert Einstein ve Steve Jobs’ın biyografilerinden oluşan seri, çocuklara özgün bir kişiliğe sahip olmanın olumsuz bir nitelik olmadığını anlatıyor. Kendi kararlarıyla, kaderleriyle, duruşlarıyla çoğunluktan ayrılan bu insanların onları başarıyla götüren yolda karşılaştıkları sorunlar yaratıcı çizimlerle gösteriliyor. Domingo Yayınevi’nin ‘’Dahiler Sınıfı’’ adını verdiği seri, çocuklara özgür düşüncenin önemini hatırlatıyor.

İnsan Fizyolojisi Üzerine Keyifli Kitaplar Domingo Yayınevi’nde!

İnsan vücudu ve işleyişi artık sadece doktorların anlayabileceği bir sır olmak zorunda değil. Domingo Yayınevi, kendi organlarını ve onların bedenleri üzerindeki etkilerini anlamak isteyen okurlara özel, keyifli fizyoloji kitaplarıyla karşılık veriliyor. Çeşitli doktorların yazarlığını üstlendiği bu kitaplar, usta çevirmenlerle Türkçeye kazandırılıyor. Bilindik fizyoloji kitaplarının aksine bu kitaplar, aynı zamanda okuyucunun kendini anlamasını, bedeniyle iletişim kurmasını da sağlıyor. Vücudunun nasıl çalıştığını anlayan, onunla konuşabilen insanın ruhunun da zinde olmasını sağlayan bu kitaplar, okuyucuya gündelik hayatta başarı sağlayabilecek bir rehber niteliğinde. ‘’Beyin nasıl çalışır?’’, ‘’Kalp organının kişisel refahla ilgisi nedir?, ‘’İçimizdeki mikroplardan ne kadar haberdarız?’’ gibi sorulara cevap bulan bu yayınlar, aynı zamanda psikoloji, sosyoloji ve felsefeyle bütünleşerek anlatılıyor.

Evren Hakkında Temel Bilgiler

Kuantum fiziği bilgisi göz korkutsa da içinde yaşadığımız sistemi anlatması nedeniyle temel seviyede bilmemiz gereken bilgilerden oluyor. Uzay zamanın varlığı, evrenin genişlemesi, gezegenlerin yerleri, yıldız kaymaları ve dünyamızın ötesinde gerçekleşen tüm olaylara bakış açınızı değiştirecek temel kitaplar sizleri bekliyor. Domingo Yayınevi, özellikle genç okurları hedefleyen evren bilgisi kitaplarıyla öne çıkıyor. Bu kitapların ışığında geçmişe ve tabii ki geleceğe daha bilinçli bakacak, evreni daha iyi yorumlayacaksınız. Büyük Patlama, Albert Einstein’ın İzafiyet Teorisi, Stephen Hawking’in çalışmaları hakkında genel bilgi sahip olacak ve daha ileri okuma için bir temel oluşturacaksınız. Birçok çalışmasıyla dünyada ün yapan fizik profesörlerinin, evren bilimcilerin elinden çıkan bu kitaplar, konuya hakim uzman çevirmen kadrosuyla Domingo Yayınevi bünyesinde sizlerle buluşuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...