Türkiye 'nin önde gelen ve saygın yayınevleri arasında yer alan Doğan Kitap, güncel yazarlara yer veren yayın anlayışıyla büyük bir okur kitlesi tarafından beğeniyle takip ediliyor. Yerli ve yabancı edebiyatçıların önemli eserlerinin telif haklarını elinde bulunduran yayınevi, Türk ve dünya edebiyatının önde gelen isimlerini okuyabilme fırsatı sunuyor. 1999 yılında kurulmuş olan Doğan Kitap, 2009 yılından beri Doğan Egmont Yayıncılık çatısı altında hizmetlerini sürdürüyor. Polisiye ve serbest romanlardan otobiyografilere, otobiyografilerden kişisel gelişim ve yemek kitaplarına kadar çok sayıda türde yayın oluşturan Doğan Kitap yüz binlerce kitapsevere sesleniyor.

Yerli Romanın Değişmez Adresi

Genç ve yetenekli yazarlara verdiği değerle de ön plana çıkan yayınevi, edebiyatseverlerin en çok okuduğu tür olan roman türünde onlarca güncel yazara yer vererek yerli edebiyata büyük bir katkı sağlıyor. Kaliteli kitap baskılarıyla göz dolduran yayınevi, yırtılma problemi yaratmayan sayfalarıyla okuyucuların konforunu arttırıyor. Kitap ve konusunu baz alarak grafik tasarım sanatçıları tarafından tasarlanan estetik kitap kapakları, okuyuculardan geçer not alırken yayınevinin birden fazla edebiyat türüne yönelmesi sayesinde çok geniş bir kültür alanında eserlerle karşılaşılabiliyor. Polisiye romanlarla heyecan verici bir cinayet öyküsü bulabilen okuyucular, tarihi romanlarla geçmiş çağlara uzanan ilgi çekici bir yolculuğa çıkabiliyor. Modern romanlarla birlikte dünyanın ve insanların yaşadığı sorunların derinlemesine işlendiği eserlere ulaşılabiliyor.

Özenli Çevirilere Sahip Yabancı Eserler

Yabancı ülkelerin edebiyat eserlerini okurken yaşanabilen en büyük sorunlardan biri olan çeviri problemlerini ortadan kaldıran Doğan Kitap, çeviri yaptıkları dilde uzmanlaşmış, ilgili bölümlerden mezun olmuş ve çeviri alanında kendisini kanıtlamış nitelikli çevirmenlerden yardım alarak yayına sunduğu yabancı eserlerle okuyucuların modern yazarlarla iyi bir şekilde tanışabilmesine aracı oluyor. Nitelikli kitap tanıtımları ile zenginleşen arka kapaklar, yazar ve eser hakkında genel bir bilgi vererek kitabı satın alıp almama kararı alan okuyucuların yardımına koşuyor. Çevirmen notları ve kitapla ilgili yazılmış değerli ön sözlerle genişletilen eserler, okuyucuların oldukça verimli bir okuma yapabilmesine yardımcı oluyor. 

Dünya Çapında Popülerlik Kazanan "Bestseller" Kitaplar

Modern dünya edebiyatını yakından takip eden Doğan Kitap, dünya çapında milyonlarca satan, sinemadan operaya kadar sanatın birçok alanına etki etmeyi başaran önemli kitapları, Türk okuyucularıyla buluşturan vizyonuyla zamanı yakalıyor. Yüz binlerce baskı gerçekleştirebilen teknik altyapısı ve dağıtım ağıyla edebiyatseverlerin saygısını kazanan Doğan Kitap, okuyucuları iyi edebiyat eserleriyle buluşturuyor. Yayınevi, "bestseller" olarak adlandırılan ve en çok satılan kitapları ifade eden kitapların arasından birçoğunun telif hakkını satın alarak popüler edebiyat alanında da adını sıkça duyuruyor. Korku edebiyatı ve fantastik edebiyatın nitelikli eserlerini Türkçeye kazandıran bir yayınevi olan Doğan Kitap, çocuklara özel gerçekleştirdiği edebiyat serileriyle ebeveynlerden tam not alıyor.

Ebeveynler İçin Kişisel Gelişim 

Çocuk yetiştirmek gibi hayati öneme sahip bir görevi yerine getiren ebeveynlerin bilinçlenerek daha iyi bir şekilde evlatlarını yetiştirebilmeleri adına önemli bir misyon edinen Doğan Kitap, yerli ve yabancı uzmanların hazırladığı kişisel gelişim kitaplarıyla göz dolduruyor. Çocuk gelişimini anlamak ve çocukların dünyasını daha iyi kavramak adına her ebeveynin okuması gereken bilimsel yayınlarla bilinçli anne babalar yetişiyor. Çocuk oyunları ve çocukların kişisel gelişimi gibi konularda uzman psikologların tavsiyelerini içeren kitapları okuyarak daha olgun ve nitelikli bir gelişim dönemi oluşturulabiliyor. Çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiği, ödül ve ceza, sağlık ve ergenlik gibi gibi birçok alt başlığa sahip olan yararlı kişisel gelişim kitaplarıyla daha gelişmiş bir toplum için önemli bir adım atılıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Doğan Kitap

2556 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Kitap Film Müzik
Dijital Ürünler
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler