Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Beni Ödülle Cezalandırma - Özgür Bolat

Doğan Kitap
133,92 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 1
seçenek
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (43)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

192,29 TL
163,60 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/60001735/9935
Beni Ödülle Cezalandırma - Özgür Bolat Beni Ödülle Cezalandırma - Özgür Bolat


Çocuk Eğitiminde Doğru Bildiğimiz Yanlışlar!
Acaba ödülle ilgili tüm bildiklerimiz yanlış mı?

• Ödül, neden motivasyonu düşürür?
• Ödülle değerler neden öğretilemez?
• Ödül, yaratıcılığı neden olumsuz etkiler?
• Ödül, yapay sevginin bir göstergesi midir?
• Ödülle büyüyen çocukları ne tür tehlikeler bekler?
• Mutlu ve başarılı bir çocuk gerçekte nasıl yetiştirilir?

Bunun gibi merak edilen birçok sorunun yanıtını eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat, son 70 yılda yapılan
bilimsel araştırma ve gerçek vakalarla net bir şekilde ortaya koyuyor.
Dr. Özgür Bolat, sadece ödülün görünmeyen gizli zararlarını anlatmıyor; bizlere bir model,
pratik çözümler ve uygulamalar öneriyor.
Kılavuz niteliğindeki bu kitabı okuduğunuzda mutlu, özgüvenli, sorumluluk sahibi ve başarılı
bir çocuk yetiştirmek için önemli bir adım atmış olacak, çocuğunuzla ilişkinizde anlamlı
değişiklikler yaşayacaksınız.

Yazar Hakkında:
Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Türk Eğitim Vakfı ve
Fulbright bursuyla Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı.
Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden aldı. 2007-2008 yılını
MIT Sloan School of Management’ta dersler alarak ve araştırma yaparak geçirdi.
Dr. Özgür Bolat, hürriyet.com.tr’de yazılarına ve Gelişen Aile Akademisi ve
Öğretmen Liderliği Akademisi kurucusu olarak çalışma ve araştırmalarına devam etmektedir.

Doğan Kitap yayınlarından çıkan Beni Ödülle Cezalandırma kitabı her anne - babanın, çocuk yetiştiren ya da çocuklarla yakından ilgili tüm bireylerin kitaplığında bulunması gereken başucu kitapları içerisinde yer alıyor. Bilinenin aksine ödüllendirmenin psikolojik olarak negatif bir etkisi olduğunu, değerlerin öğretilirken ödül kullanılmaması gerektiğini iddia eden kitapta, mutlu bir çocuk yetiştirmek için neler yapılması gerektiğine dair ipuçları da bulunuyor. Bir eğitim bilimci tarafından kaleme alınmış olan kitapta, çoğunluk tarafından kabul gören, geleneksel çocuk gelişimi yaklaşımları dışında alternatif bir yaklaşım dile getiriliyor.

Kitabı çıktığı hafta çok satanlar listesine giren, geleneksel yaklaşımların uzağında durması ile farklılaşan Beni Ödülle Cezalandırma kitabı yazarı Özgür Bolat kariyeri ve bilimsel altyapısı ile dikkat çekiyor. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun olan Bolat, Hürriyet gazetesinde de köşe yazarlığı yapıyor. New York Üniversitesi'nde bir yıllık öğrenme psikolojisi eğitimi aldıktan sonra Fullbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde yüksek lisans yapan Özgür Bolat, çeşitli seminerlere konuşmacı olarak katılıyor. Doktora derecesini Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden alan yazarın 2008 yılında başlattığı Öğretmen Liderliği Programı da bulunuyor. ÖRAV, FODER, TEVİTÖL ve Para Durumu Platformu'nda aktif görev alan yazarın eğitim alanında birçok ödülü bulunuyor. Gelişen Aile Akademisi bünyesinde kurduğu Anne Baba Okulu kapsamında ebeveynlere mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirmenin prensiplerini öğreten yazar, Beni Ödülle Cezalandırma ile bahsettiği ilkelerin pratikte uygulanışı üzerine dersler veriyor.

İki yıl süren geniş bir araştırmadan sonra yazılan kitap, eğitim bilimciler ve çocuk yetiştiren herkes tarafından sürekli olarak kullanılan ödüllendirme tekniğinin aslında zannedildiği kadar masum olmadığını anlatıyor. Ödülün motivasyonu düşürme sebebi, yaratıcılığı olumsuz etkilemesi ve yapay bir sevgi göstergesi olması gibi birçok soruna parmak basan Özgür Bolat'ın Beni Ödülle Cezalandırma kitabı okuyuculara farklı bir model, pratik çözümler ve uygulamalar öneriyor. Son 70 yıl içinde yapılan bilimsel araştırma ve vaka incelemeleri ile desteklenen, ödülün yanlış kullanıldığında tehlikeli olduğu fikrini savunan Beni Ödülle Cezalandırma eğitimciler ve çocuk sahipleri için bir kılavuz niteliği taşıyor. Ödül yerine kullanılabilecek alternatif yollar ve sık kullanılan ödüllendirme yönteminin incelendiği yapıtta eğlenceli ve akıcı bir tarz benimseniyor. Mutlu, özgüven sahibi, sorumluluklarının bilincinde ve başarılı bir çocuk yetiştirmek için birçok önemli tavsiye içeren kitap akademik dilden uzak, sade anlatımı sayesinde de her türden okuyucuya hitap etme özelliği taşıyor.

Genel olarak çocuk eğitiminde doğru bildiğimiz yanlışlar üzerinden şekillenen kitap, özellikle klasik eğitim düşüncesi içerisinde yer alan ödüllendirmenin kırılgan çocuk psikolojisi üzerindeki olumsuz etkilerini de anlatıyor. Kitapta savunulan düşünceye göre, ödüller sayesinde bir eylemi yapan ve yapmaya yönlendirilen çocuklar, öğrenmesi gereken değerleri bir amaç olmaktan çok onu ödüle ulaştıran bir araç olarak görmeye başlıyorlar. Bir ödül için yemek yiyen, ödevini yapan, bulmaca çözen çocukların yaptıkları eylemlerden keyif alma oranlarının düştüğü belirtilen kitapta, bu konu ile yapılmış çalışmalardan çarpıcı örnekler de yer alıyor. Kişisel başarılarının fiziksel bir ödüle karşılık gelmesinin çocuklardaki öz saygı ve başarılı olma algısı ile çatıştığını anlatan Beni Ödülle Cezalandırma çocuklara nasıl yaklaşılması gerektiği ve onları incitmeden bu ödül yanılgısından nasıl uzak durulacağından bahsediyor. İçerdiği örnekler, gerçek olaylar ve bilimsel araştırmaların katkısı sayesinde Özgür Bolat'ın Beni Ödülle Cezalandırma kitabı eğlenceli bir akışla rahat bir okuma sağlıyor. Bu özellikleri ile çocuk gelişimine ilgisi olan herkes tarafından keyifle okunabiliyor.Yazar Özgür Bolat
Sayfa Sayısı 248
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000194E1
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Kardeş Rekabeti - Elaine Mazlish Çocuk Deyip Geçmeyin - Adem Güneş Etkili Anne Baba Eğitimi (EAE) - Thomas Gordon Evliliği Sürdürmenin 7 İlkesi - John Gottman 9789754342383 Çocuğunuzla Birlikte Büyümek - Naomi Aldort Çocuğumun Aklından Neler Geçiyor? - Tanith Carey Açılın Ben Çocuğum - Müjdat Ataman Yetişin Çocuklar Bebeklikten Ergenliğe Çocuk Yetiştirme Kılavuzu - Prof. Dr. Selçuk Şirin Kaygılı Çocuğa Yardım - Ann Wignall Bağırmayan Anne Baba Olmak - Carmine Gallo Yetişin Çocuklar - Yetişin Gençler 2 Kitap Takım - Prof.Dr.Selçuk Şirin Epona Kitap Kaygılı Çocuklar Için Yaratıcı Bdt Müdahaleleri Sorularla Büyüyoruz - Özgür Bolat - Pelin Küçükoğlu Duygusal Olarak Sağlıklı Çocuk Yetiştirmek - Maureen Healy Bağırmayan Karı Koca Olmak - Hal Edward Runkel - Jenny Runkel Enneagram İle Çocuğunu Keşfet - İsmail Acarkan Başarıya Götüren Aile - Doğan Cüceloğlu İnkılap Kitabevi Çocuk Ruh Sağlığı - Atalay Yörükoğlu Bütün Beyinli Çocuk Ağlamalar Ve Öfke Nöbetleri - Aletha J. Solter Çocuğunuzun Resimleri Size Ne Anlatır - İlhami Savaş Anne Beynim Aç - Bahar Eriş Bu Kitap Annelere Çok Iyi Gelecek - Dilek Cesur Konuş ki Dinlesin, Dinle ki Konuşsun - Elaine Mazlish Çocuğum Okulu Sevmiyor Çocuğunuza Kulak Verin - Aletha J. Solter Evet-Beyinli Çocuk - Daniel J. Siegel - Tina Payne Bryson Sevmek Yetmez & Çocuk Yetiştirmedeki Eksik Parça Facebook Çağında Çocuk Büyütmek-James P. Steyer Çocuklarda Sınırlar
Başa dön