Aşk Roman ve Öyküleri

Kitaplar; iç dünyanızı yansıtan, duygularınızı daha derinde anlamanızı ve kendinizi daha iyi tanımanızı sağlayan eserlerdir. En yaygın tercih edilen kitap türlerinden biri, romanlardır. Bu eserler de kendi içinde farklı tarzlara ayrılır. Psikoloji, sağlık, sanat, mitoloji, mizah ve aşkla ilgili kitaplar bu kategoriye dâhil edilebilecek olanlardan bazılarıdır. Aşk kitapları, sıklıkla tercih edilen ve edebiyatın en duygusal türlerinden biridir. Size birçok duyguyu tattırabilir. Bir anda hüzünlenirken kimi zaman sevinebilirsiniz. Bir aşk romanı okumaya başladığınızda, olay örgüsü size zamanı unutturabilir ve kendinizi bir döngünün içinde kaybedebilirsiniz. Aşka olan inancınız, duygular arasında yaptığınız gezinti ile birlikte tazelenebilir ve hayalinizdeki aşkı, kahramanlarla birlikte yaşayabilirsiniz. En iyi aşk kitaplarını tercih ederek vaktinizi daha keyifli geçirebilirsiniz.

Aşk Romanlarının Özellikleri

Özünde aşk romanı, iki kahraman arasında gelişen hisler hakkındadır. Bu iki kahraman genellikle kadın ve erkektir. İçerik, kişilerin duygu, düşünce ve arzularının temel alınmasıyla inşa edilir. Her yazarın aşk tanımının birbirinden değişik olmasının yanında, romanda işlenen olayların çeşidi de farklılık gösterir. Örneğin; aşk konulu kitaplar, dram ve trajedi türleriyle birlikte işlenebildiği gibi macera veya mizah dolu olarak da ele alınabilir. Aşk dram kitapları ise en çok tercih edilenler arasındadır. Türk aşk roman kitapları da genellikle dram ile bütünleştirilir. Alt türlerde hazırlanan aşk romanlarının bazı genel özellikleri vardır. Bu detaylar şöyle özetlenebilir:

  • Olay döngüsünde ele alınan ilişkide üstesinden gelinmesi gereken bir durum vardır. Romanda bu duruma meydan okuyan bir çatışma olur.
  • Hikayeler ilham vericidir ve romantik ilişki merkeze alınır. İlişkinin dışındaki konular sınırlı tutulur.
  • Romantik romanlar hem kadın bakış açısıyla hem de erkek tarafından anlatılabilir.
  • Aşk romanları genellikle iyi davranışın koşulsuz sevgiyle ödüllendirildiği ahlakî ilkeye uyar.
Aşk Romanlarının Alt Türleri

Aşk roman kitapları iki temel ilkesiye sahiptir; bir aşk hikayesi ve sıklıkla mutlu bir son. Bu ilkeler bağlamında aşk romanları birçok stil ve konsepte uyarlanabilir. Tarihsel, gerilim, ilham verici ve paranormal aşk romanları; bu alandaki alt türlerin bazılarıdır. Geçmiş zaman diliminlerinde ele alınan hikayeler, tarihsel aşk romanı olarak geçer. Romantik gerilim romanları; merkezindeki ilişkiyi, gizem veya gerilim unsurlarıyla harmanlar. Romantik çiftin çözmesi gereken bir şey vardır ve tipik olarak kadın kahraman kurban, erkek ise koruyucudur. İlham verici bir romantizmde, dinî veya manevî inançlar, aşk hikayesinde temel bir rol oynar. Genel olarak, bu romanlardaki kahramanlar iffetlidir ve küfür veya şiddet bulunmaz. Paranormal romantizm, bir aşk hikayesini fütüristik, fantastik veya paranormal unsurlarla birleştirir. Bu eserleri okurken pratiklik için kitap ayracı kullanabilirsiniz.

Bir Solukta Okuyacağınız Sürükleyici Aşk Romanları

Mutlaka okunması gereken aşk roman kitap önerileri listelenecek olursa hem yerli hem de Dünya klasiklerinden pek çok eser sunulabilir. Tutkunun, romantizmin, hüznün ve mücadelenin en derinde hissedildiği aşk romanları; okuyucuların ilgi odağıdır. Tek solukta okuyacağınız birbirinden sürükleyici aşk romanlarından bazılarını siz de gözden geçirebilirsiniz:

  • Kolera Günlerinde Aşk: Gabriel García Márquez tarafından kaleme alınan bu aşk kitabı, yazarın kendine özgü üslubu ile farklı bir dokuya sahiptir. Romanda uzun soluklu bir aşk hikayesi anlatılır. Bu başarılı roman, beyaz perdede de yerini alır. Kitabı farklı bir tarzda ele alan yazar, okuyucuya duygu seli yaşatarak roman ve okuyucu arasında derin bir bağ kurdurur. Çok az karakterle anlatılan bu hikayede; şehvet, tutku, aşk, hüzün ve felsefe gibi farklı öğeler bulunur.
  • Kürk Mantolu Madonna: Sabahattin Ali tarafından yazılmış olan aşk kitabı, yazarın en ünlü romanıdır. Bu eser, roman hâline gelmeden önce başlangıçta bölüm bölüm olarak gazetede basılan bir hikayedir. Ardından toplu hâlde basılarak roman haline getirilir. Türk Edebiyatı'nda unutulmazlar ve en sevilenler arasında yerini alan Kürk Mantolu Madonna romanı, bambaşka duyguları ve birbirine tezat olayları harmanlanması ile okuyucularına hikayeyi yaşatıyor. Bu romanı çok kısa bir sürede okuyabilir; fakat yıllar öncesine giderek etkisinden kısa sürede çıkamayabilirsiniz.
  • Aşk ve Gurur: Jane Austen’in yazmış olduğu bu roman, tüm zamanların en duygusal ve en romantik aşk romanları arasında yer alır. Ayrıca Dünya klasikleri arasında da üst sıralardadır. Kitabın gerçek adı, Pride and Prejudice’dir. Romanın ismi, Türkçe'ye Aşk ve Gurur şeklinde çevrilmiş olup gurur ve önyargının aşk üzerindeki etkisi, derin bir hikaye ile ele alınır. Kitap, karakter çeşitliliği konusunda oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir. Her karakterin kendine has özelliği ile kitabın ayrıntılı vurguları, onu elinizden bırakmamanız için önemli bir etmendir. Çünkü yazarın akıcı anlatımı ve sürükleyici konusu, sizi ayrıntılara takılıp kalmaktan uzaklaştırır. Birçok yerde mutlaka okunması gereken kitaplar arasında Jane Austen’in bu romanını en üst sıralarda görmeniz mümkündür. Toplumsal farkı, çeşitli noktalarla vurgulayan bu kitap; duygusal hikayeleri sevenler için yerinde bir tercih olabilir.
  • Senden Önce Ben: Yazarı Jojo Moyes olan kitap, 2013 yılında basılmış olup en çok okunan aşk romanları listelerinin başlarındadır. Size bir aşk romanından daha fazlasını sunan kitap, psikolojik yanlara sahiptir ve hayata olan bakışınızda bazı değişikliklere sebep olabilir. Kitabı okurken olayları bizzat yaşıyormuş gibi hissetmeniz mümkündür. Çünkü yazar, olayları etkileyici üslubuyla okuyucuya bir film izletir gibi ele alır. Eğer okurken elinizden bırakamayacağınız ve her duyguyu hissetmek istediğiniz bir aşk romanı arayışındaysanız, bu eseri tercih edebilirsiniz.
Bütçenize Uygun Aşk Romanları

Aşk kitapları, kişileri bulunduğu ortamdan ve yaşadığı sorunlardan soyutlayan alternatif bir seçimdir. Fiyatları ise bazı etmenlere bağlıdır. Kitap fiyatları; içerdiği telif, baskı sayısı ve matbaa işlemlerine göre spesifik değişkenlikler gösterir. Birçok okuyucunun bir fincan kahve ile tercih ettiği en iyi aşk romanları, avantajlı fiyatlarıyla her bütçeye hitap eden aralıkta yer alır. Roman aşk temalı eserler, set hâlinde de bulunabilir. Bu setler zaman zaman aynı yazarın eserlerine aitken bazı durumlarda yayınevleri tarafından basılan farklı romanlar da gruplandırılabilir. Okuyucuların yorumları ve puanlandırmaları göz önünde bulundurularak yüksek puanlama ve olumlu değerlendirmeler sonucu aşk kitapları öneri yazıları oluşturulur. En iyi aşk roman kitapları, sizlerin memnuniyeti için özenle seçilir. Aşk roman kitapları kampanya dönemlerinde avantajlı fiyatlarla sizleri bekler. Hepsiburada’dan kendi zevkinize uygun aşk roman kitapları satın alabilirsiniz.

En Çok Okunan Aşk Kitapları Hangileridir?

Gabriel García Márquez’in Kolera Günlerinde Aşk kitabı, Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna kitabı ve Jane Austen’nin Aşk ve Gurur kitabı en çok okunan aşk romanları arasında yer alır. Bu listeye her geçen gün farklı romanlar da katılır.

Türk Edebiyatı Aşk Romanı Yazarları Kimlerdir?

Ahmet Hamdi Tanpınar, Vedat Türkali, Mehmet Rauf, Reşat Nuri Güntekin ve Orhan Pamuk Türk Edebiyatı'nda aşk romanı yazan en bilindik yazarlardan bazılarıdır. Bununla birlikte yeni dönemde de farklı yazarlar, isimlerini duyurmayı başarır.

Ödül Almış Aşk Kitapları Hangileridir?

Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi kitabı ve Kazuo Ishiguro’nun Günden Kalanlar adlı kitabı dünya çapında ödüller alarak tanınırlık kazanır. Bunlar dışında pek çok eserin kazandığı önemli ödüller de mevcuttur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aşk Roman Kitapları

7099 ürün listeleniyor
Epsilon Yayınevi
Pegasus Yayınları
Cinius Yayınları
Gece Kitaplığı
Ephesus Yayınları
Artemis Yayınları
Nemesis Kitap
Yabancı Yayınları
Doğan Kitap
Müptela Yayınları
İndigo Kitap
Martı Yayınları
Halk Kitabevi
Everest Yayınları
Parola Yayınları
Destek Yayınları
Kişisel Yayınlar
Dorlion Yayınları
Artlantis
Tilki Kitap
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Yayınevi
Toplam 43 / 7099 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?