Roman

İngilizce roman okuyarak İngilizcenizi geliştirebileceğiniz gibi kitapları farklı bir dilde okuyarak yeni bakış açıları edinebilirsiniz. İngilizce roman seçiminde okuyucunun dile hakimiyetini ve ilgi alanlarını göz önünde bulundurmak gerekir.

İngilizce Roman Kitapları Nasıl Okunur?

İngilizce roman okumak İngilizcenizi geliştirmenin en etkili yollarından birisidir. Her gün okuyacağınız 15-20 sayfa dahi kısa süre içerisinde İngilizceyi geliştirmenizi sağlar. İngilizce bir kelimenin pek çok anlamı bulunur ancak kullanım yerleri farklıdır. İngilizce roman okuduğunuzda kelimelerin kullanım yerleri ile ilgili pratik yapabilirsiniz. Ayrıca yeni kelimeler öğrenerek kelime haznenizi de geliştirebilirsiniz. Ancak özellikle İngilizce roman okumaya yeni başlayanlar kitabı okurken zorlanabilir. Kitabı daha kolay okumak için bazı püf noktalar bulunur.

  • İngilizce roman okumak ilk zamanlarda ana dilinizde yazılan bir kitabı okumak kadar kolay olmayabilir. Bu nedenle kitabı okurken dikkatinizi dağıtan tüm uyaranlardan uzaklaşmak ve sadece romana odaklanmakta fayda vardır.
  • Romandaki bilmediğiniz kelimeleri öncelikle cümlenin gidişatından çıkarmaya çalışabilirsiniz. Ardından kelimenin anlamını kontrol ederseniz kelime hazneniz gelişir.
  • İngilizce romanı bitirdikten sonra özetini çıkarmak kitabı daha dikkatli okumanızı sağlar. Kitabın konusu, ana karakterler ve ana düşünceyi İngilizce olarak özetlemek dil bilginizin gelişmesine de yardımcı olur.
  • İngilizce romanları bitirdikten sonra tekrar okuyabilirsiniz. Böylece kitabı okuma akıcılığınız artar ve okumaktan daha fazla zevk almaya başlarsınız.
  • Pratik yapmak öğrenme hızını artırdığı ve uzun süreli hafızaya katkıda bulunduğundan dolayı İngilizce roman okuyarak dil kuralları daha iyi pekiştirilir. Gramer kurallarının yanı sıra İngilizce’de kullanılan kalıp cümleler ve deyimler de romanlarda karşınıza çıktığında öğrenilir.
  • Roman okurken yalnızca bilinen konular pekişmez, aynı zamanda bir sonraki İngilizce seviyesine de hazırlanılır. İngilizce roman okurken hiç fark etmeden cümleler arasındaki bağlar ve kurallar bağdaştırmaya başlanır. Keşfedilen bu kurallar İngilizcede bir üst seviye geçildiğinde faydalı olur.
  • İngilizce roman okumanın gramer bilgilerinin pekişmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Speaking (konuşma) ve reading (okuma) yeteneğinizin de gelişmesine yardımcı olur.

İngilizce Romanlar Nasıl Seçilir?

İngilizce roman okumaya rastgele başlamamakta fayda bulunur. Öncelikle İngilizce seviyenizi değerlendirmeniz ve seviyenize uygun kitap seçeneklerini değerlendirmeniz gerekir. Seviyenizin üzerindeki romanlar kitabı okurken sıkılmanıza ve bir süre sora okumayı bırakmanıza neden olabilir. İngilizce seviyenizin altındaki romanlar ise hem basit gelir hem de dil seviyenizin gelişmesine katkıda bulunmaz.

Okuyacağınız kitabın ilgi alanlarınıza uyumlu olması önemlidir. Ana dilinizde dahi bilim kurgu kitapları okumayı sevmiyorsanız İngilizce bilim kurgu kitapları size cazip gelmeyebilir. İngilizce roman okumaya sevdiğiniz tarz kitaplarla başlarsanız kendinizi çok daha kısa süre içerisinde geliştirebilir ve farklı kitaplar okumaya da başlayabilirsiniz. Yalnızca İngilizce değil Fransızca, Almanca, Rusça, İspanyolca gibi pek çok farklı dilde roman okuyabilirsiniz. Romanları yabancı dilde okumak yeni başladığınız bir dili geliştirmek ya da iyi derecede bildiğiniz dilde gerilememek için oldukça önemlidir.

Hangi İngilizce Romanlar Okunur?

Kitaplar farklı dillere çevrildiğinde yazıldıkları dildeki kadar etkili olmayabilir. Bu nedenle İngilizce roman okumaya yeni başladıysanız öncelikle İngilizce yazılmış romanları okuyabilirsiniz. İngiliz klasikleri, Dünya edebiyatında önemli bir yere sahiptir. Virginia Woolf, Jane Austen, Charles Dickens, William Shakespeare gibi İngiliz edebiyatının en başarılı yazarlarının kitaplarını okuyabilirsiniz.

Önemli İngiliz edebiyatı klasiklerini okuduysanız popüler romanları okuyabilirsiniz. Son yılların en çok okunan kitaplarından oluşan listeleri inceleyerek kendinize uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Popüler romanlar, kolaylıkla okunan kitaplar olduğu için okuyucuyu sıkmaz. Hepsiburada.com ayrıcalığı ile ulaşacağınız zengin İngilizce roman alternatifleri ile siz de İngilizcenizi keyif alarak geliştirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İngilizce Roman Kitapları

10.000+ ürün listeleniyor
Penguin Books UK Roman
Le Livre De Poche Roman
Ast Yayınevi Roman
Platanus Publishing Roman
Harper Collins UK Roman
Vintage Books UK Roman
Oxford University Press UK Roman
Simon & Schuster UK Roman
Penguin Books Roman
Hodder & Stoughton Roman
HarperCollins Publishers Roman
Pan Macmillan Roman
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?