Geometri soruları, dersi kavrayan öğrenciler tarafından büyük keyifle çözülen sorular arasında yer alıyor. Doğru kaynaklar kullanılarak, düzenli olarak çalışır ve soru çözerseniz geometri dersinde başarılı olabilirsiniz. Soruların çözüm yollarını görebilmek ve öğrencinin geometride gelişmesi için ise geometri kitabı seçimi oldukça önemli oluyor.

YKS’de Kaç Geometri Sorusu Soruluyor?

Yükseköğretim kurumları sınavı olarak bilinen YKS geometri, Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) olarak iki kısma ayrılıyor. İlk seviye olan TYT’den tüm öğrenciler sorumlu oluyor. AYT geometri sorularını ise yalnızca 4 yıllık sayısal ve eşit ağırlık bölümlerini tercih etmek isteyen öğrencilerin çözmesi gerekiyor.

TYT ve AYT geometri soruları, matematik soruları arasında yer alıyor ve net olarak kaç soru çıkacağı bilinmiyor. 40 adet TYT matematik sorusu bulunuyor ve bunların yaklaşık 8-9 tanesi geometri oluyor. 40 AYT matematik sorusunda ise 10-12 tane soru geometriden geliyor.

YKS Geometri İçin Hangi Kitap Alınır?

Geometri, TYT ve AYT sorularının birbirine en çok benzediği derslerin başında yer alıyor. Ancak tüm konular aynı olmadığı için TYT ve AYT için farklı kitaplar kullanmanızda fayda bulunuyor.

Geometri temelinizi oturtmak için öncelikle bir konu anlatımlı kitap edinebilirsiniz. Konu anlatımlı kitap üzerinden konuyu çalışıp, formülleri öğrenebilir ve ardından soru çözümüne geçebilirsiniz. İlk olarak çözümlü soruları çözmeniz soru tarzlarını kavramanız açısından faydalı olabiliyor.

TYT Geometri İçin Hangi Kitap Alınır?

TYT geometri konu anlatımlı kitaplarının hemen hepsinde soru çözümlerine de yer veriliyor. Geometri konu anlatımları oldukça kısa oluyor ve farklı soru tarzlarını görmeden öğrenmeniz mümkün olmuyor. Eğer geometri temeliniz bulunmuyorsa öncelikle başlangıç seviyesi kitapları kullanabilirsiniz. Örnek soru çözümü ve altında benzer tarz sorular bulunan kitaplar öğrencinin geometriyi kavramasını sağlıyor.

Geometri temelinizi oluşturduktan sonra daha zor soruları çözmeye başlayabilirsiniz. Bunun için kolaydan başlayıp zora doğru ilerleyen soru bankalarını tercih edebilirsiniz. Geometri soru bankalarının çözümlü olması, soruların doğru çözüm yollarını öğrenerek kendinizi geliştirmenize yardımcı oluyor. DVD destekli soru bankası setleri alarak çözümleri video aracılığıyla da görebilir, netlerinizi verimli bir şekilde arttırabilirsiniz.

AYT Geometri İçin Hangi Kitap Alınır?

AYT geometride başarılı olmak için oldukça çok soru çözmenizde fayda bulunuyor. Soru çözmeye ilk başladığınızda kalem oynatmakta dahi zorlanabilirsiniz ancak zaman içerisinde soruları pratik ve hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

AYT geometri soru bankası alırken çok sayıda soru içermesine ve soru tarzlarının farklı olmasına dikkat edebilirsiniz. Ayrıca tek bir soru bankası bitirmek AYT geometride başarılı olmak için yeterli olmayabiliyor. En az iki soru bankası bitirmeye özen gösterebilirsiniz. Geometri sorularınızı her an yanınızda taşımak için yaprak test kullanmayı da düşünebilirsiniz. Böylece okula ya da dershaneye giderken sadece çözeceğiniz testleri yanınızda bulundurabilirsiniz.

Ara Sınıflar İçin Hangi Geometri Kitabı Alınır?

Ara sınıflar için hazırlanan geometri kitapları genellikle çözümlü oluyor. Okul sınavlarında, geometri sorularının çözümlerini adım adım anlatmanız gerektiği için geometri kitaplarında da soruların uzun çözümleri anlatılıyor. Böylece hem okul sınavlarında soruların çözümlerini nasıl yapmanız gerektiğini öğreniyorsunuz hem de soruların çözüm mantığını kavramak kolaylaşıyor.

Geometri Soruları Nasıl Çözülür?

Geometri sorularını çözebilmenin tek yolu, çok fazla soru çözmekten geçiyor. Geometri çalışmaya ilk başladığınızda çözüm yolunu göremeyebilirsiniz. Bu aşamada moral bozmadan çözümlü sorulara yönelmeyi deneyebilirsiniz. Soruların çözümlerini görmeden önce üzerinde zaman harcayabilir, soruları başka bir kâğıda çizerek tekrar çözmeyi deneyebilir ve yine de çözemiyorsanız çözümü inceleyebilirsiniz. Çözümlü soru bankalarını çözerken, çözümü inceleyip geçmemek ve öğrenilen çözüm yolu ile soruyu tekrar çözmek, geometri çözme kabiliyetini artırıyor.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Geometri Kitabı

191 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Sınıf
  1. 9. Sınıf
  2. 10. Sınıf
  3. 11. Sınıf
  4. 12. Sınıf
  5. Üniversite Hazırlık
  6. Mesleki Hazırlık
 4. Markalar A-Z
  1. Kartezyen Yayınları Geometri Kitapları
  2. Gür Yayınları Geometri Kitapları
  3. Eğitim Vadisi Yayınları Geometri Kitapları
  4. Aydın Yayınları Geometri Kitapları
  5. Karekök Yayıncılık Geometri Kitapları
  6. Pergel Yayınları Geometri Kitapları
  7. Antrenman Yayıncılık Geometri Kitapları
  8. Palme Yayıncılık Geometri Kitapları
  9. Eis Yayınları Geometri Kitapları
  10. Yayın Denizi Yayınları Geometri Kitapları
  11. Yüzde Yüz Yayınları Geometri Kitapları
  12. Çap Yayınları Geometri Kitapları
  13. Akıllı Adam Yayınları Geometri Kitapları
  14. Altın Nokta Yayınları Geometri Kitapları
  15. Bilfen Yayınları Geometri Kitapları
  16. Derece Yayınları Geometri Kitapları
  17. Doktrin Yayınları Geometri Kitapları
  18. Doğru Orantı Yayınları Geometri Kitapları
  19. Esen Yayınları Geometri Kitapları
  20. FDD Yayınları Geometri Kitapları
 5. Yazar A-Z
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Basım Dili
 9. Boyut
 10. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/1514643
Başa dön