Geometri

Geometri Kitabı

Hem gündelik hayatta kullanımına ihtiyaç duyulan hem de sınava hazırlıkta ayrı bir branş olarak adından söz ettiren Geometri dersi her geçen gün daha fazla önem kazanmaya devam ediyor. Sınavlara hazırlık ve özellikle de okula destek kaynak olarak basılan geometri kitabı çeşitleri sayesinde geometride anlamadığınız konu kalmıyor. Çizimleri üç boyutlu şekilde tasarlanan, içeriği tamamen yeni nesil ve güncel müfredata uygun olan bu kitaplar sayesinde geometri dersinden başarısız olma gibi bir sıkıntınız olmayacaktır. Özellikle de YKS oturumlarına hazırlanırken hem temel düzeyde geometri sorularını çözebilmek hem de alan düzeyinde daha zorlayıcı sorulara göğüs germek ve kazanan olmak adına doğru kitap ve soru bankalarını kullandığınızdan emin olmalısınız. 

Geometri Kitabı Çeşitleri

Eğitim ve öğretim sektöründe her branşın olduğu kadar geometrinin de kendine özgü bir önemi mevcuttur. Özellikle de lise son seviyesinde üniversite hazırlık aşamasında geometri ayrı bir branş olarak sınavlarda da yerini almaktadır. Bu nedenle hiçbir aksaklık yaşamadan, geometri sorularında fulle yakın soru çözmek adına çeşitli yayınlar tarafından sunulan geometri kitaplarına göz atabilirsiniz. TYT geometri kitaplarından AYT geometri kitaplarına, başlangıç setlerinden ileri seviye kaynaklara, el çalışma kitaplarından soru bankalarına, çözümlü soru bankalarından video destekli soru bankalarına varana dek her türlü geometri kitabını ve yayınlarını temin edebilirsiniz. 

Geometri Başlangıç Kitabı

Geometriye dair hiçbir konuda bilginiz yoksa ve kısa süre içerisinde üst düzeyde geometri bilgisine ulaşmak istiyorsanız geometri başlangıç kitabı size gereken yardımı yapacaktır. Kolaydan zora, somuttan soyuta, basitten karmaşığa teknikleri ile hazırlanan başlangıç kitabı ile temelden geometri öğrenmeye başlayabilirsiniz. Oldukça basit düzeyde anlatılmış olan geometri konularını tek tek detaylı bir şekilde öğrenebilir ve soru çözme tekniğinizi geliştirebilirsiniz. Dilediğiniz her an her yerde çalışmanıza olanak sunan başlangıç kitabı, temelinizi sağlam atmanızda önemli bir kaynaktır. 

Geometri TYT Soru Bankası

YKS oturumlarından biri olan TYT kısmı temel yeterlilik testidir. Bu kısımda sorulan geometri soruları daha temel düzeyde ve daha basittir. Tüm branş ve bölümlere ait öğrencilerin girdiği bir oturum olduğu için alan soruları bu kısımda yer almaz. Temel düzeyde, size puan getirmesini istediğiniz geometri bölümüne çalışmak için tyt geometri kitabı çeşitlerine göz atabilirsiniz. Geometri kitabı tyt modülleri tekli ya da set şeklinde satışa sunulur. Üstelik oldukça uygun fiyatlar kapsamında satışa sunulan bu kitaplar, geometrinin içeriğini daha net şekilde anlamanıza da olanak sağlar. 

Geometri El Kitabı

Bulunduğunuz her yerde geometri konularını tekrar etmek ve unutmayı önlemek istiyorsanız geometri el kitabı türlerine de göz atabilirsiniz. Daha mini boylarda tasarlanan bu kitap çeşitleri sayesinde konuları dilediğiniz her an her yerde tekrar edebilir, okuyabilir ve önemli yerleri çizebilirsiniz. Seyahat ederken, bir kahve molası verdiğinizde, hamağınızda sallanırken geometri çalışmak hem size keyif verecek hem de öğrenmelerinizi uzun vadeli bir şekilde kalıcı kılacaktır. El kitapları tam olarak bu hedefinize odaklanmanıza yardımcı olur. 

Geometri AYT Soru Bankası

YKS oturumlarından bir diğeri alan yeterlilik testidir. AYT olarak bilinen bu oturumda temel düzeyden ziyade herkesin alanına yönelik sorular yöneltilmektedir. Geometri kısmında da alan soruları zorlayıcı şekilde kitapçıkta yerini alır. Ancak bu zorlayıcı soruların üstesinde kolay bir şekilde gelebilmek ve en az yanlışla sınavı sonlandırmak adına sizler de tyt ayt geometri kitabı modüllerine göz atabilirsiniz. Temel yeterlilik için olan konuları hallettikten sonra alan yeterlilik konularına geçiş yapabilirsiniz. Sadece yazılı olarak çalışabileceğiniz gibi üst düzeyde video ve çözümlü soru destekleriyle de çalışabilirsiniz. 

Antrenmanlarla Geometri

İki kitaplık seriden oluşan Antrenmanlarla Geometri, üniversite sınavına hazırlıkta oldukça verimli kaynaklar olarak bilinir. Adından da anlaşılacağı üzere geometri konularını, öğrencilere antrenman yaptırarak öğretir. Açı bilgisi konusuyla başlayan bu muazzam içerikli kitap üçgenlere geçiş yapar. Tüm geometri konularını en basit düzeyde anlatan Antrenmanlarla Geometri öğrencilerin kolaylıkla anlayacağı şekilde tasarlanır. Hem bilgi düzeylerini ölçmeye hem de geometriye olan yatkınlık ve yeteneklerini arttırmaya yönelik olarak hazırlanır. Bir öğrenci bu kitabı temin ettikten sonra, bir konuyu anlamadan diğerine geçemez. Bu hedefe yönelik olarak tasarlanan Antrenmanlarla Geometri, doğal olarak sınavda da yüksek oranlı bir başarı elde etmenizi sağlar. Geometriyi en temelden ele alıp en üst düzeye dek uzanmak isteyenlerin kitabıdır. 

Geometri Tabanlı Matematik Soru Bankası

Tüm konuları kapsayan, tamamen geometri tabanlı sorulara yer verilen ve özel notların yer aldığı Geometri Tabanlı matematik soru bankası sekizinci sınıf seviyesine uygun şekilde hazırlanmıştır. Akıllı tahta uyumlu olması ve özellikle de video çözümlü olması öğrencilerin okuma ve anlama yeteneğini de üst düzeye çıkarır. Toplamda 429 adet soruya sahip olan bu kaynak geometriyi en detaylı şekilde anlamanıza olanak sağlıyor. Üstelik hem okul derslerine destek olan hem de okul dışı soru çözüm ve pratiğinizi geliştirmeye yardımcı olan bir kitaptır. 

TYT-AYT Geometri Çalışma Kitabı

Ciltsiz bir şekilde basılan ve toplamda 500 sayfadan oluşan TYT-AYT geometri çalışma kitabı müfredata uygunluğu ile dikkat çeker. Oldukça ideal düzeyde ve güncel olarak hazırlanan bu çalışma kitabı sayesinde TYT ve AYT konularını kısa sürede halledebilir ve derhal soru çözüm aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Böylece hiçbir konuda eksiğiniz kalmadan tüm soruları da pratik düzeyde ve doğru olarak çözer hale gelebilirsiniz. 

30 Günde Pratik Geometri Kitabı

Bütün Geometri konularını 30 günde bitirmek ister misiniz? O halde 30 Günde Pratik Geometri kitabını temin ederek bu hedefinize kısa sürede verimli bir biçimde ulaşabilirsiniz. Konuların günlere ayrıldığı bu kitap çalışma pratiğini arttırmakta ve zamandan tasarruf etmenize olanak sunmaktadır. Günlere bölünen konuları 1 ay içerisinde bitirdikten ve detaylı bir şekilde çalıştıktan sonra soru pratiğine başlayabilir ve denemeler ile çalışmalarınızı güçlendirebilirsiniz. Tamamen bir plan ve program dahilinde çalışmak isteyenler için ideal bir tercih olacaktır. 

Şekilsiz Geometri Konu Anlatımlı Soru Bankası

İsmi tamamen mizah dolu olan ancak içeriği tam anlamıyla donanımlı bir şekilde hazırlanmış olan Şekilsiz Geometri Konu Anlatımlı Soru Bankası, geometrinin özünü anlamanıza yardımcı oluyor. İster ders için destek amaçlı kullanabileceğiniz isterseniz de tamamen üniversite hazırlık sınavları için kullanabileceğiniz bir soru bankası türüdür. 

AYT Geometri PDF Planlı Ders Föyü Eğitim Vadisi

Temelden geometri öğrenmeye başlayanlar için en önemli şey geometrinin doğru anlatıldığı kitapları bulabilmek ve kullanmaktır. Geometri PDF Planlı Ders Föyü Eğitim Vadisi kitapları sizlere donanımlı bir içerik sunar. Yalnızca yazılı değil aynı zamanda görsel olarak da kapsamlı şekilde sunulur. Geometri içeriği tamamen çizimlerden ve rakamlardan oluşan zorlu sayısal bir içeriktir. Bu nedenle öğrenme aşamasında herhangi bir zorluk yaşamamak ve ömür boyu öğrenilen elemanları, formülleri ve açıları unutmamak adına PDF ve video desteği önem arz eder. 

Geometri Zoru Bankası

Geometri sınavlarının yanı sıra zorlu olimpiyatlara hazırlananlar için tasarlanan Geometri Zoru Bankası, en zor soruların dahi üstesinden gelmenize olanak sağlar. Tam anlamıyla geometrinin özünü anlatan bu kitap, adından da anlaşılacağı üzere zorluğu sizlere sunar. Basit ve temel konuları anladıktan sonra artık üst düzey geometriye geçiş yapabilmek için zoru bankalarına göz atabilirsiniz. Temel düzeyde soru pratiğinizi yeterli derecede yaptığınıza inandıktan sonra başarınızı katlamak ve geometri olimpiyatlarında daha fazla başarı elde etmek için zoru bankaları ideal bir tercih olacaktır. Tekniklerin ve metotların en fazla kullanıldığı bu zoru bankaları normal soru bankalarına oranla daha fazla içeriğe ve geniş kapsama sahiptir. 

Geometri Multi Test Yeni Müfredat

Geometri Multi Test yeni müfredata uygun şekilde hazırlanan kitaplar arasında yer alır. Çoklu şekilde konuları tamamlayabileceğiniz ve tamamen yeni nesil şekilde soruları çözebileceğiniz bir düzeye sahiptir. Multi test şeklinde tasarlanan bu kitaplarda hem konu anlatım kısımları hem soru çözüm kısımları hem de pratik notların yer aldığı kısımlar mevcuttur. Her kısım birbirini takip eden ve pekiştirme odaklı hazırlanan içeriklerden oluşur. 

Geometri Mustafa Kemal Atatürk

Sınav hazırlık ve soru çözümlerinin yanı sıra Geometrinin doğuşu ve ne olduğuna dair bilgiler edinmek istediğinizde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından yazılan Geometri kitabını okuyabilirsiniz. Atatürk bu kitabı ölmeden yaklaşık 1 buçuk yıl önce kaleme almıştır. 1936 senesinin kış aylarında kendi eliyle yazmış olduğu Geometri kitabı, o dönemin hendese derslerinde okutulmuş en önemli kaynaklar arasında yer alır. Terim açısından kavram açısından ve konu anlatımı açısından oldukça geniş bir kapsama sahip olan bu kitap boyutlar, uzay, yüzeyler, düzeyler, yatay ve düşey açılar, dikey ve yöndeş konumlara, üçgenler, dörtgenler, beşgenler, köşegenler, altıgenler, ikizkenar ve paralelkenarlar, yamuklar, artılar, eksiler, dört işlemler ve oran, orantı hakkında da detaylı bilgilere sahiptir. Her bir terim tamamen doğal haliyle orijinal bir şekilde kullanılmış ve Atatürk tarafından hazırlanarak kitabın basımı yapılmıştır. 

3 Hamlede Geometri Altın Kitap Soru Bankası

3 hamlede, geometriye olan ön yargınızı yıkmak ister misiniz? 3 Hamlede Geometri Altın Kitap Soru Bankası sayesinde bu amacınıza kısa sürede ulaşabilirsiniz. Hamle 1’de kuralları öğrenir ve kuralların formüllerle birleşerek nasıl şekil aldığını hayata geçirebilirsiniz. Hamle 2’de verilen örnekleri, öğrendiğiniz kurallarla birlikte açıklayabilirsiniz. Hamle 3’te özel şekilde hazırlanmış soruları tamamen kendiniz çözmeye başlayabilirsiniz. Bu üç hamle sayesinde geometriye dair en önemli tekniği öğrenmiş olacak ve artık hiçbir soruya ön yargıyla yaklaşmayacaksınız. Toplamda 2359 sorunun yer aldığı 3 Hamlede Geometri Altın Kitap Soru Bankası tamamen video çözümlü şekilde desteklenir. Anlamadığınız yerleri anlamak ve çözemediğiniz soruların nasıl çözüldüğünü görmek için oldukça ideal bir kaynaktır. Üstelik kapsamında yer alan ara testler ve ünite değerlendirme testleri sayesinde kitabı kısa sürede verimli şekilde bitirebilirsiniz. 

Kolay Geometri Öğreniyorum Çalışma Günlüğü

Kolay Geometri Öğreniyorum Çalışma günlüğü sayesinde geometri konularınızı günlük olarak çalışabilirsiniz. Üstelik hafif ağırlığa ve normal boya sahip olan bu günlük kitap, geometriye dair her konuyu ince eleyip sık dokuyabileceğiniz özet ve ipuçlarından oluşmaktadır. Özel notlar bulunan kısımları sayesinde adından da anlaşılacağı üzere Geometri konularını gerçek anlamda kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İster okul dersinde kullanabileceğiniz bir ek kaynak olarak ister okul dışında sınav hazırlıklarına destek olabilecek bir kaynak olarak tercih edebilirsiniz. 

Sıfırdan Sonsuza Kilittaşı Geometri

Geometri, temelden başlanarak üst düzey bilgilere ulaşılabilecek bir ders ve branştır. Bu nedenle kolaydan zora, basitten karmaşığa, somuttan soyuta gidecek şekilde bilgiler düzenlenir. Sıfırdan Sonsuza Kilittaşı Geometri kitabında da tüm bilgiler bu teknik ve metotlara göre düzenlenmektedir. Sizler de hız kesmeden ve ara vermeden geometri çalışmalarınıza devam etmek istediğinizde bu kitabı temin edebilirsiniz. Üstelik oldukça uygun fiyatlar kapsamında satışa sunulan kitaplar sayesinde geometriye dair tüm bilgilere kısa sürede ulaşabilecek ve bir uzman niteliğinde geometri sorularını çözmeye başlayacaksınız. 

Baştan Sona Geometri Soru Bankası

Tamamen yeni nesle ve yeni müfredata uygun şekilde basılmakta olan Baştan Sona Geometri soru bankası çek kopar forma sahiptir. Bu formu sayesinde günlük çalışmak istediğiniz ve çözmek istediğiniz soru sayfalarını koparıp dilediğiniz yere götürebilirsiniz. Böylece bütün kitabı yanınızda taşımak zorunda kalmazsınız. Yeni nesil sorular sayesinde sınavlara hazırlıkta gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir soru bankasıdır. Güncellenmiş yeni baskıları ve uygun fiyatı ile de dikkat çeken Baştan Sona Geometri Soru Bankası adından da anlaşılacağı üzere geometriyi baştan sona okumanıza, anlamanıza ve soruları çözmenize olanak sağlar. 

24 Saatte Geometri Soru Bankası

24 saatte Geometriyi anlamak sizce mümkün müdür? Böyle bir şeyin mümkün olduğunu duysanız ne yapardınız? O halde duymaya hazır olun. Adı kadar içeriği de iddialı olan bu geometri soru bankası çözmesi oldukça keyifli bir soru bankasıdır. En çok tercih edilen geometri kitapları arasında yer alır. Hem sınav hazırlık öğrenciler tarafından hem de okula destek kaynak kitap olarak kullanıma uygundur. 

Geometri Ters Yüz Soru Bankası

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından güncel olarak belirlenen müfredata uygun şekilde hazırlanan geometri ters yüz soru bankası eşit ağırlık ve sayısal bölüm öğrencileri için uygundur. Nitelikli bir şekilde YKS hazırlığı yapmak adına sizler de bu harika ve güncel kitabı temin edebilir hızlıca ve verimli bir biçimde sınav hazırlık aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Dilediğiniz her an her yerde kullanabileceğiniz ters yüz soru bankası hem ipuçları ve notlarla hem de güncel, yeni nesil sorularla donatılmıştır. Bu sayede soruların ne kadar zor olursa olsun sonunda başardığınızı göreceksiniz. 

Geometri Kitabı Fiyatları

Geometri kitapları genel olarak uygun fiyatlar kapsamında sunulur. Online raflarda oldukça fazla çeşitli yayın tarafından basılan geometri kitaplarında soru bankaları, konu anlatımları, çözümlü ve video destekli soru bankaları, denemeler, fasiküller, modüller, eğitim setleri ve çek kopar yaprak testler mevcuttur. Her bir tür içeriğine, kapsamına, kalınlığına ve yeni nesil olmasına bağlı olarak farklı fiyatlarla karşınıza çıkabilir. Ancak genel olarak bakıldığında sınav hazırlık için de gündelik yaşamda okul dersinde kullanım için de basılan tüm geometri kitapları uygun fiyatlara sahiptir. Bütçenizi aşmanıza gerek kalmadan tüm geometri kaynaklarını en uygun fiyatlar kapsamında satın alabilirsiniz. 

Geometri Kitaplarında Hangi Konular Yer Alır?

Geometri kitaplarında açılar, üçgenler, dörtgenler, beşgenler, altıgenler, yamuk, paralellik, açı kenar bağlantıları, kenar ortaylar, çokgenler, çember ve daire, prizmalar, küp, silindir, piramit, koni, küre ve analitik konuları yer alır. 

Geometri Kitaplarıyla Hangi Sınavlara Hazırlanılır?

Geometri kitaplarıyla YKS oturumlarına hazırlanabilirsiniz. Temel yeterlilik testinde temel düzeyde geometri soruları sorulurken alan yeterlilik testinde alana özel daha zorlayıcı sorular sorulur. Bu nedenle TYT için daha temel konuların anlatıldığı, AYT içinse daha kapsamlı konuların anlatıldığı soru bankaları temin edilmelidir. 

Geometri Denemeleri Mevcut mudur? 

Geometri denemeleri de mevcuttur. Tüm konuları çalıştıktan ve yeterli düzeyde soru pratiği yaptıktan sonra artık deneme aşamasına geçiş yapılır. Denemeler, eksik konuları analiz etmek ve gidermek, sorular üzerinden başarı değerlendirmesi yapmak ve daha yüksek hedefler koymak için gereklidir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Geometri Kitabı

192 ürün listeleniyor
Eğitim Vadisi Yayınları Geometri
Kartezyen Eğitim Yayınları Geometri
Karekök Yayıncılık Geometri
Okyanus Yayınları Geometri
Yayın Denizi Yayınları Geometri
Aydın Yayınları Geometri
Palme Yayıncılık Geometri
Altın Nokta Yayınları Geometri
Antrenman Yayıncılık Geometri
Bilfen Yayınları Geometri
Doktrin Yayınları Geometri
Nitelik Yayınları Geometri
Pergel Yayınları Geometri
Sıradışı Analiz Yayınları Geometri
Tammat Yayıncılık Geometri
Yüzde Yüz Yayınları Geometri
Çağrışım Yayınları Geometri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 192 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213862/1514643