Konu Anlatımlı

KPSS Konu Anlatımı

Üniversite mezuniyetinden ya da ortaöğretim ve lise mezuniyetinden sonra en sık girilen sınav türleri arasında Kamu Personeli Seçme Sınavı yer alır. KPSS olarak adlandırılan bu sınav çok uzun yıllardan bu yana girilen bir sınav türüdür. Devlet kadrolarında meslek sahibi olabilmek ve kamuya hizmet etmek amacıyla yapılan bu sınav, genel yetenek ve genel kültür oturumlarından oluşmaktadır. Öğretmen adayları için bu oturumların yanı sıra eğitim bilimleri oturumu da mevcuttur. Tüm oturumlara girildikten sonra alınan puanlar ortalama şekilde hesaplanır ve kamu kadrolarına giriş ve atama için kullanılır. İçeriğinde Türkçe, Matematik, Geometri, Tarih, Coğrafya, Vatandaşlık ve sözel, sayısal Mantık branşları yer alır. KPSS hazırlığı oldukça zorlu ve stresli bir süreçtir. Ancak bu süreci hem stresten uzak hem de verimli bir çalışma sürecine çevirebilmek için kaliteli kaynakların kullanılması gerekir. Özellikle de KPSS konu anlatımı kapsamında en kaliteli yayınların konu anlatım kitapları tercih edilmelidir. Bu sayede tüm branşlara tek tek nokta atışı yapabilir, konularınızı eksiksiz bir biçimde çalışabilir ve tüm konuları bitirdikten sonra artık gönül rahatlığıyla soru çözme aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Önemli olan pratik bir şekilde soruları en kısa zaman aralığında çözebilmektir. Sınav süresi dikkate alınarak tüm sorulara göz atabilmek ve olabildiğince fazla soru çözerek sınavdan ayrılmak önem arz eder. Bu durum göz önüne alındığında süreç boyunca edinilen kaynakların önemi yadsınamaz. 

KPSS Kitap Çeşitleri

KPSS hazırlanma sürecince konu anlatım kitaplarından soru bankalarına, denemelerden fasiküllere, tüm dersler kitabından pratik not ve ipucu kitaplarına, hafıza tekniklerinden cep kartlarına varana dek binlerce çeşit sizleri bekliyor. KPSS hazırlanmaya başladığınız andan itibaren ilk olarak temin etmeniz gereken kaynaklar arasında kpss konu anlatımı kitap türleri yer alır. Türkçe ve Matematik için genel yetenek konu anlatım kitaplarına, Tarih, Coğrafya ve Vatandaşlık için genel kültür konu anlatım kitaplarına göz atmalısınız. Sözel mantık ve sayısal mantık için de tekli şekilde basılan konu anlatım ve teknik kitaplarına ulaşabilirsiniz. KPSS konu anlatımlı kitap çeşitleri tamamen konu anlatım üzerine hazırlanır. Pratik notlar, kısa bilgiler, önemli alanlar konu anlatım kitapları içerisinde kapsamlı bir şekilde yerini alır. Bu sayede konu eksiklerinizi hızlıca tamamlayabilir, nokta atışı yapabilir ve önemli yerleri fosforlu kalemlerinizle çizebilirsiniz. Böylece baştan sona tüm konuları bitirdikten sonra artık başa döndüğünüzde önemli yerleri çok daha net bir şekilde görebilirsiniz. 

KPSS En Güncel Bilgiler Kitabı

KPSS’de sorulan soruların tümü güncel müfredata göre hazırlanmaktadır. Bu nedenle hazırlanma aşamasında tamamen güncel bilgilere ihtiyaç duyulur. Çeşitli yayınlar tarafından basılan kitaplar arasında genel kültür ve genel yetenek sorularına en güncel şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Özellikle de sınavın içeriğinde başlı başına bir bölüm olarak yer alan güncel bilgiler kısmı için de bu kitaplara ihtiyaç duyulur. Bu nedenle her yıl güncel bilgiler kitapları yıla göre hazırlanmaya devam eder. Sınavın en sürpriz bölümlerinden biri olarak kabul edilen güncel bilgiler kısmı kapsamı en geniş olan kısımdır. Tarihten hukuka, mimariden biyografiye, edebiyattan uluslararası kuruluşlara varana dek her açıdan kapsamı geniş olan bir kısımdır. Bu nedenle de nereden nasıl bir soru türü geleceğine dair tahminde bulunmak oldukça güçtür. Sınava hazırlık sürecinde güncel sorulara dair en öz bilgileri edinmek ve hiçbir şekilde soru kaçırmamak adına güncel bilgiler için özel olarak hazırlanan kitapları temin edebilirsiniz. Tüm kitaplar çıkma ihtimali en yüksek olan bilgiler kapsamında hazırlanır. 

Kpss Lise ve Ön Lisans Genel Yetenek Genel Kültür 

Lise ve ön lisans grubu aynı zorluğa sahiptir. Bu nedenle liseden mezun olan öğrencilerle ön lisans mezunu olan öğrenciler aynı oturumlara katılabilirler. Mezuniyet seviyeniz ne olursa olsun KPSS genel kültür genel yetenek konu anlatımı kitaplarını temin ederek tüm konu içeriklerine rahatlıkla bakabilirsiniz. Hem genel yetenek hem genel kültür konu anlatımı şeklinde ayrılan kitapların içeriğinde Türkçe, Coğrafya, Tarih, Vatandaşlık, Matematik ve güncel konu anlatımlarına ulaşabilirsiniz. Her birine özel olarak belirli sayfa sayısı kadar alan ayrılır. Böylece tek bir kitap içinde tüm derslerin konularına ve içeriklerine erişim sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz her an her yerde açıp okuyabileceğiniz, altını çizebileceğiniz, çeşitli ipuçlarını kontrol edebileceğiniz ve en net, kısa ve öz bilgilere ulaşabileceğiniz konu anlatım kitaplarıdır. Mesleki hazırlık amacıyla da hazırlanmış olan bu kitaplar hem lise hem de ön lisans seviyesinde kullanıma uygundur. 

KPSS Deneme Seti

KPSS hazırlanma sürecinde doğru kaynakları kullanarak konu anlatımlarını tamamladıktan sonra artık yapmanız gereken en önemli eylem soru çözümüne geçmektir. Konu eksiklerinizi bir bir tamamlayarak ardından soru pratiği yapmak konuları unutmanıza engel olacaktır. Her bir konuyu çalıştıktan ve önemli yerlerini iyice öğrendikten sonra sorularını çözmek sınav stresini atmanıza ve sorularda çok daha fazla doğru şıkka ulaşmanıza olanak sağlar. Yeterli düzeyde soru pratiği de yaptıktan sonra artık deneme aşamasına geçebilirsiniz. Deneme çözmek hem hangi konularda eksik olduğunuzu hem de hangi soru tiplerinde zorlandığınızı gözler önüne serer. Konu eksiklerinizi analiz etmek ve soru tiplerine dair değerlendirme yapmak amacıyla deneme çözümüne yeterli düzeyde vakit ayırmalısınız. Her branşa özel tekli denemeler bulabileceğiniz gibi deneme setlerini de temin edebilirsiniz. İçeriğinde tüm derslere ait 15’li, 30’lu gibi denemelerin yer aldığı setler sayesinde birçok konuda uzman hale gelebilirsiniz. Denemeleri çözerken tıpkı sınav ortamında gibi ve sınav süresi tutarak çözmeniz çok fazla avantaj sağlar. Sınav stresini atarken sürenizi yetiştirme konusunda bilgi sahibi olmanızı da sağlar. Denemelerinizi kendinizi gerçek sınav ortamında gibi hissederek çözmeniz çok daha fazla motivasyon ve konsantrasyon sağlar. 

KPSS’nin Anahtarı Hafıza Teknikleriyle Müzik Destekli Pratik Notlar

KPSS hazırlık sürecinde konular çok fazladır. İçeriği ise birbirinden zor ve bolca bilgi ile dolu olan bu sınav için erken dönemde hazırlanmaya başlamak oldukça önemlidir. Hem konuların yetişmesi hem de deneme çözecek kadar vakit kalması gerekir. Burada devreye önemli bazı kitaplar giriş yapar. Bunlardan biri de hafıza teknikleriyle, müzik destekli şekilde hazırlanmış olan pratik notlardır. Konu anlatımında uzun uzun konuları okumak, incelemek size zaman kaybı olarak geri dönebilir. Bu tür bir zaman kaybı yaşamamak adına hafıza teknikleri ve pratik notlar ile dolu olan üstelik video ve müzik desteği sunan kitapları temin edebilirsiniz. Müzik desteği müzik zekası gelişmiş olan ve ders çalışırken faydası dokunan öğrenciler için oldukça idealdir. 

KPSS Vatandaşlık Video Kafa Notlar

Yatay boyutlarda basılan vatandaşlık video kafa notlar, konuları hem yazılı olarak hem de işitsel ve görsel olarak çalışmanıza olanak sağlar. Sınavın vatandaşlık bölümünde hak, TBMM, hukuk, yargı, kanun, yasama, yürütme, anayasa, mahkemeler, cumhurbaşkanlığı sistemi, yurttaşlık, idare hukuku ve insan hakları gibi konular kapsamlı bir şekilde yerini alır. Her bir bölümde konu eksiği bırakmamak ve soruları en doğru şekilde çözebilmek adına sizler de çalışmalarınızı kafa notlar üzerinden devam ettirebilirsiniz. Böylece en özet ve doğru bilgileri temin edebilir, sınavda benzer sorular ile doğru şıklara daha kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz. 

KPSS Genel Kültür Kısa ve Öz Tarih

Genel kültür oturumu içerisinde yer alan Tarih dersi, en kapsamlı ve zor bilgilere sahip olan kısımlardan birisidir. Kaliteli bir yayın tarafından basılmış olan Tarih KPSS konu anlatımı kitaplarını temin ederek tarihe dair tüm bilgileri sindirerek hafızaya alabilirsiniz. Kısa ve öz şekilde tarih bilgilerine yer verilen bu konu anlatım kitaplarında ders notlarını keyifle okuyacağınızdan emin olabilirsiniz. Tarih müfredatında yer alan tüm konulara kapsamlı bir şekilde yer verilmekte ve hiçbir konuda eksiğiniz bırakılmamaktadır. Çeşitli yayınların yüksek kalitede basılan ders konusu kitaplarına Hepsiburada ile erişim sağlayabilir ve keyifle sınav hazırlık sürecine start verebilirsiniz. 

KPSS Haritalar ve Hafıza Teknikleriyle Coğrafya

Coğrafya dersi kimileri için sözel bir auraya sahipken kimileri bu dersi sayısal olarak kabul ederler. Her iki kesim için de ortak olan nokta ise dersin ne kadar zor olduğudur. Endişe etmeden ve tüm bilgilerin zorluğunu aşmak için coğrafya KPSS konu anlatımı kitaplarını temin edebilirsiniz. Özellikle de haritalar ve hafıza teknikleriyle hazırlanmış olan coğrafya kitapları sayesinde bilgiler hafızanızda çok daha uzun vadeli olarak kalmaya devam eder. Coğrafya tamamen görsel ağırlıklı bir branş olarak kabul edilir. Bu nedenle kitap hazırlığı yapılırken bol miktarda harita ve her konuya dair görsel içeriklerin kullanımına özen gösterilir. Hafıza teknikleriyle de birleşen haritalar ve renkli kısımlar zihne daha kolay ve verimli şekilde yerleşir. Bu sayede sınav esnasında zorlanacağınız herhangi bir soru durumunda aklınıza derhal haritalar ve hafıza teknikleri gelerek sizleri zorluktan kurtarır. Kaliteli hocaların ve uzmanların dahilinde hazırlanan bu coğrafya kitapları ile coğrafya oturumunu neredeyse fulle yakın çıkarmaya hazır olabilirsiniz. 

ÖSYM Formatında Tamamı Çözümlü Problemler

ÖSYM formatında tamamı çözümlü problemler, problem konusunda verimli bir çalışma sahası sunar. ÖSYM formatına en yakın yeni nesil problemler öğrencilerin sınav esnasında zorluk çekmesine neden olur. Bu zorluğu çekmemek ve en kısa sürede problem ve diğer matematik sorularını teknikle çözebilmek adına tamamı çözümlü kitapları temin edebilirsiniz. Böylece bir soruda takıldığınız zaman derhal çözümüne bakabilir ve soruyu neden çözemediğinizi kısa sürede anlayabilirsiniz. Çözümlü problem kitapları sayesinde soruları çözerken endişe etmeyi de bir kenara bırakabilirsiniz. Soruları çözerken sorun yaşadığınızda ve sorabilmek için bir uzman bulamadığınızda, kitaplarınız sizin için en verimli uzmanlar olacaktır. 

KPSS Sayısal Mantık Konu Anlatımı

Sayısal mantık sınavın en zorlayıcı kısımlarından birisidir. Soruların daha üst düzeylerde hazırlandığı ve mantığın zorlandığı bu kısmı en kolay şekilde atlatmak için sayısal mantık konu anlatım kitaplarına göz atabilirsiniz. Konu anlatımları sayısal mantığa dayalı olarak teknikler ve ipuçları ağırlıklı hazırlanır. Bu teknikler sayesinde sayısal mantık sorularının nasıl çözüldüğüne dair en önemli bilgileri öğrenebilecek ve hızlıca soruları çözmeye başlayacaksınız. 

KPSS Türkiye Coğrafyası Defteri

Coğrafya dersi hem sayısal hem sözel içeriğe sahip olan zorlayıcı bir derstir. Sınav formatına en uygun soruların ve konuların eksiksiz şekilde yer aldığı Türkiye coğrafyası defteri oldukça kapsamlı bir içeriğe sahiptir. Sınav sürecinde zorlu aşamayı kolayca aşabileceğiniz bu defter tamamen el yazması şeklinde hazırlanmıştır. Bu sayede defter tamamen size özel gibi hissedecek ve çalışmalarınızı daha keyifli şekilde yapabileceksiniz. Deneyimli kadrolar ve alanında uzman coğrafyacılar tarafından hazırlanmakta olan Türkiye coğrafyası defteri sınav hazırlanma sürecinde ihtiyacınız olan her şeyi size sunar. 

KPSS Tarih Cep Bilgisi Kartları

KPSS tarih cep bilgisi kartları, gündelik yaşamda ihtiyaç duyduğunuz her an bilgilere ulaşmanızı sağlar. Hem farklı şekilde sınava hazırlanmak hem de gün boyu her an sınav hazırlık üzerinde olduğunuzu unutmamak adına cep bilgisi kartları büyük avantaj sağlar. Normal boyda ve cep boyunda tasarlanan bu kartlar sayesinde mesleki hazırlığa hızla devam edebilirsiniz. Özellikle de bu cep bilgisi kartları ciltli şekilde hazırlandığı için uzun yıllar boyunca yıpranmadan kullanmaya devam edebilirsiniz. 

100 Soruda Paragrafın Formülü

Tüm sınavlarda olduğu gibi Kpss sürecinde de en önemli eylem okuduğunu anlamadır. Sizler de uzun paragraflardan korkmamak ve okuduğunuzu en verimli şekilde anlamak adına 100 soruda paragrafın formülü adlı kitabı temin edebilirsiniz. Paragraf çözerken tek gerekli olan eylemin okumak olmadığını bu kitap sayesinde anlayacak ve paragrafların uzunluğundan korkmayacaksınız. Paragraf sorularını verimli şekilde çözmek demek diğer tüm branşların içeriğini de anlamak için olanak sağlar. Okuma hızında artış olanağı sunar. Paragrafın başından ortasına gelene dek ne okuduğunuzu unutuyorsanız, bu teknikler ve formüller sayesinde artık unutkanlığı bir kenara bırakabilirsiniz. 

KPSS Türkçe Konu Günlüğü

KPSS Türkçe konu günlüğünde nokta atışı yapılarak çıkma ihtimali en yüksek olan bilgiler ve sorular ele alınmıştır. Güncel konulara yer verilerek hazırlanan Türkçe konu günlüğü öğrenme stratejilerine yönelik olarak bilgilere yer verir. Bu günlük sayesinde gün gün Türkçe konularını çalışabilir ve böylece konularınızın birikmesini engelleyebilirsiniz. Günlük olarak programınızı uygulamaya devam ettiğiniz takdirde konuları eksiksiz şekilde çalışmış olacak ve vakit daralmadan her bir konuyu tamamen bitirmiş olacaksınız. Türkçe konu günlüğü günlere ayrılmış şekilde konuları sizlere sunar. Konularınızı çalıştıktan sonra yapmanız gereken tek şey soru pratiğine geçiş yapmaktır. Konuları detaylı bir şekilde çalıştıktan sonra sorularınızı da çözerek pratik ve pekiştirme elde etmiş olacaksınız. Aynı zamanda günlük içerisinde konular özel etkinlikler ile desteklenmiştir. Bu destekler sayesinde günde yalnızca 30 dakikanızı ayırarak bir konuyu kolaylıkla bitirebilirsiniz. 

KPSS Konu Anlatım ve Soru Bankası Tek Kitap

KPSS konu anlatım ve soru bankası tek kitap ile sunularak sınav çalışanlarına kolaylık sağlar. Sınavda çıkacak olan konulara tam hakimiyet sağlamak ve yeterince örnek soru çözebilmek adına tek kitap temin edebilirsiniz. Başarınızı en ön planda tutabilmek ve sınav formatına en uygun soruları çözebilmek adına tek kitap her yere kolaylıkla taşıma fırsatını da sizlere sunar. Tek kitap içerisinde hem konu anlatımlarına hem soru örneklerine hem de çözümlü soru kısımlarına da erişim sağlayabilirsiniz. Böylece tam anlamıyla verimli bir plan ve program dahilinde çalışmış olur, başarılarınızı giderek daha arttırır hale gelebilirsiniz. 

KPSS Konu Anlatım Kitapları Sınav Hazırlık İçin Yeterli Midir?

KPSS konu anlatım kitapları sınav için yalnızca konu anlatım açısından yeterlidir. Konu anlatımlarına ek olarak soru bankaları, denemeler, fasiküller ve cep kitapları da temin edilerek çalışma süreci daha verimli hale getirilir. 

KPSS Konu Anlatım Kitapları Nasıl Hazırlanır?

KPSS konu anlatım kitapları hazırlanırken yeni nesil soru formatları ve güncel müfredat baz alınarak hazırlanır. Böylece tamamen güncel bilgiler üzerinden çalışmanızı tamamlayabilir ve sınava tam hazır hale gelebilirsiniz. 

KPSS Konu Anlatım Kitapları Tüm Dersler Şeklinde Midir? 

KPSS konu anlatım kitapları tek branşlar şeklinde satışa sunulduğu gibi tüm dersler şeklinde de sunulur. Tüm dersler şeklinde basılan kitapları temin etmek aynı zamanda tek kitap üzerinden çalışma olanağı sunar. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kpss Konu Anlatımı

514 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Konu Anlatımlı
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 514 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?