KPSS'de diğer adaylara karşı fark yaratmanız için önemli soruların yer aldığı Genel Kültür testine konu anlatımlı kitaplarla hazırlanabilirsiniz. Tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel konular hakkındaki soruları kapsayan KPSS Genel Kültür testi bilgi ağırlıklı sorularıyla adayların zorlar. Detay bilgilere yer veren önemli notlarla adayları uyaran bu kitaplar sayesinde eksiklerinizi hızla kapatıp konulara daha hakim hale gelebilirsiniz. Pratik bilgilerle püf noktalara dikkat çeken konu anlatımlı eserler aynı zamanda soru çözümleri için bölüm sonu testleri de içerir. Çalışmanızın ardından ilgili testi çözerek bilgilerinizi daha kalıcı hale getirebilirsiniz. Çözümlü soru bankaları ile KPSS Genel Kültür testindeki tüm derslerle ilgili sorularla bir arada erişirsiniz. Belirlediğiniz programa göre soru bankasını düzenli şekilde çözerek memurluk sınavı için gerekli çalışmaları yapabilirsiniz.

KPSS Genel Kültür Kitap Önerileri Nelerdir?

Modüler setler konu anlatım kitabını ve soru bankasını bir arada içeren çeşitlerle çalışmak istediğiniz Genel Kültür dersine sıkı bir şekilde hazırlanmanızı sağlar. Tarih setleri bilgilerinizi ölçen ve hafızanızı zorlayan sorularla KPSS'de bu bölümde yüksek net oranı yakalamanıza yardımcı olur. Özel cep kitapları ve ders notları aracılığıyla tarih konularına daha hakim hale gelirsiniz. Eski Türk devletleri hakkında alabileceğiniz bilgilere ek olarak Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi gibi farklı konularda da değerli okumalar yapabilirsiniz. Ayrıntıları tek tek aktaran konu anlatım kitapları ÖSYM'nin sormayı sevdiği detay sorulara sizi hazırlar. Soru bankalarındaki yüzlerce farklı soru ile bilgilerinizi sınayıp pekiştirebilirsiniz. Çözüm videoları bulunan soruların nasıl çözüleceğini tarih öğretmenlerinin anlatımıyla öğrenirsiniz. Genel Kültür testinde Türkiye'nin coğrafî, beşerî ve ekonomik özelliklerinden gelen sorulara daha aşina hale gelmek için denemeler çözebilirsiniz. Tüm konuları kapsayan denemeler sınavda soruları daha kısa sürede çözebilmenize de yardımcı olur.

KPSS Genel Kültür Sınavında Soru Dağılımı Nasıldır?

Toplamda 60 soru içeren KPSS Genel Kültür testinin 27 sorusu tarihten gelir. Coğrafya testinden 18 soru gelirken vatandaşlıkta 9 soru ile karşılaşırsınız. Son olarak güncel bilgileri ve güncel olayları konu alan 6 genel kültür sorusuyla bu testi tamamlarsınız. Her biri kendi alanında uzman isimlerin kaleme aldığı konu anlatımı ve soru bankası kitapları ÖSYM'nin stiline uyum sağlamanız için geliştirilmiştir. Kontrollerden geçirilerek hatasız bir şekilde basılan eserler aynı zamanda güncellenen bilgileri de en doğru haliyle size sunar. Video ders notalarına yer veren baskılar akılda tutulması gereken önemli notları bir arada toplayarak sizi sınava hazırlar. Üstlerine dilediğiniz gibi not alabileceğiniz konu anlatımlı Genel Kültür kitapları yeterli boşluklar bırakarak çalışma konforunuzu artırır.

KPSS Genel Kültür Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Yayınevlerinin hazırladığı farklı çalışmaları bir arada satın alarak mümkün olduğunca fazla sayıda ve farklı tipte soru görebilirsiniz. Dikkat ölçen soruları kaçırmamak için soru bankalarında işaretleme yaptıktan sonra çözüm bölümünü okuyabilirsiniz. Çözümlerde dikkat çekilen noktaları göz önüne alarak gerçek sınava daha hazırlıklı hale gelirsiniz. Vatandaşlık notlarını içeren kitaplar ezberlemeniz gereken bölümleri daha çabuk şekilde aklınızda tutmanız için size yardımcı olur. Sınava kısa bir süre kala çıkarılan güncel bilgilerle ilgili kitapçıklardan sipariş ederek Genel Kültür testini başarıyla tamamlayabilirsiniz. Görsellere yer veren anlatımlarıyla hafızanıza daha kolay giren tarih, coğrafya gibi dersler sınavda başarı elde etmenize katkı sağlar. Konu anlatımlı vatandaşlık kitapları kolayca kavrayabileceğiniz şemalarla yasa, yetki ve hiyerarşi gibi konularda bilgiler edinmenize olanak tanır. Çek kopart yaprak testlerden sipariş edip sınav öncesinde Genel Kültür taramaları çözerek açıklarınızı kapatabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kpss Genel Kültür

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Konu Anlatımlı
Soru Bankası
Deneme
Yaprak Testler
Çıkmış Sorular
Cep Kitapları
DVD Eğitim Setleri
KPSS Setler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 2944 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456/60003639