En Ucuz KPSS Genel Kültür Denemesi

Memur olmak isteyen adayların girmek zorunda olduğu, KPSS'de yer alan Genel Kültür Testi için hazırlanmış çok sayıda deneme bulunur. Güncel bilgilerin ve gelişmelerin de sorulduğu KPSS Genel Kültür Testi'nin, bu nedenle yeni bilgileri içeren yayınlardan tercih edilmesi gerekir. Kamu personeli olma yolunda sık sık çözeceğiniz denemelerle soru çözme pratiği edinebilirsiniz. Kazanacağınız bu pratikle beraber farklı soru tiplerine de aşinalık kazanırsınız. Sınav stresini en aza indirmek ve kaliteli sorularla ÖSYM tarzına yatkınlık kazanmak için belirli zaman aralıklarıyla deneme çözebilirsiniz. Sınav zamanı yaklaştıkça deneme çözme sıklığınızı artırabilirsiniz. Çözümlü deneme sınavları detaylı açıklamalara sahip olmalarıyla, hatalı şıkkı seçtiğiniz sorularda nerede yanlış yaptığınızı anlayabilmenize ve aynı zamanda konu tekrarı yapmanıza yardımcı olur.

KPSS Genel Kültür Denemelerinin Fiyatları Ne Kadar?

Alanında adından sıkça söz ettiren yayınevlerinin hazırladığı deneme sınavları, KPSS Genel Kültür testine hazırlanmış biri için ideal bir seçimdir. İçeriklerinde yer alan deneme sayısına göre fiyatları değişen bu testler ile sınavda karşınıza çıkabilecek tüm konular hakkında bilgi sahibi olursunuz. Bütçenize uygun seçimler yapabilmek için, fiyat filtrelemesini kullanarak sadece belirlediğiniz fiyat aralığındaki denemeleri görüntüleyebilirsiniz. Kaliteli baskıları ile dikkat çeken denemeler, yırtılmaya karşı dayanıklı kağıtları ile adayların saygısını kazanır. Önemli noktaları vurgulamak için kağıtların üstünü rahatça çizebilirsiniz. Yazar komisyonlarından oluşan soru hazırlama ekipleri geçmiş yıllarda çıkmış sorulara ve belirlenen müfredat konularına göre güncel sisteme uygun çok sayıda soru oluşturur. Bu sayede deneme aracılığıyla gerçek sınavın ciddi bir provasını yapabilme şansı elde edip bilgi seviyenizi tespit edebilirsiniz. Geçmiş yıllarda çıkmış sorulara yer veren denemelerden satın alarak KPSS Genel Kültür testinde sorulmuş olan soruları daha yakından görebilirsiniz.

KPSS Genel Kültür Testinde Hangi Dersler Var?

Sözel bilgilerin ağırlıkta olduğu bir alan olan Genel Kültür testinde; tarih, coğrafya ve vatandaşlık dersleri ile ilgili sorular yer alır. Çok sayıda bilgiye sahip olmayı gerektiren ve yorumdan ziyade doğrudan bilgi sorularının yer aldığı Genel Kültür bölümüne hazırlanmak için denemelerden yararlanabilirsiniz. Soru çözme alışkanlığı kazanmak ve yanlışlarınızla eksiklerinizi kapatmak için bol bol KPSS Genel Kültür Denemesi çözebilirsiniz. Güncellenmiş yeni baskılar aracılığıyla kitap şeklindeki denemelerden satın alabilirsiniz. Son gelişmelere göre düzenlenen bu baskılar sayesinde tüm denemeler bir kitabın içerisinde yer alır. Karekod okutarak soruların videolu çözümlerine ulaşabileceğiniz denemeler de bulunur. Teknolojinin sunduğu olanaklardan yararlanarak videolu çözümler aracılığıyla bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz. Ayrıntılı açıklamalara sahip videolu çözümler, uzman eğitimciler tarafından gerçekleştirilmiştir.

KPSS Genel Kültür Soru Dağılımı Nasıldır?

Adayların en çok merak ettiği konulardan biri de KPSS Genel Kültür testinde hangi alandan kaç soru geleceği konusudur. Bu sınavda en çok soru, tarih alanından gelmektedir. Oldukça zorlayıcı bilgi sorularıyla karşılaşılabilen tarih testi 27 sorudan oluşur. Tarihin ardından en çok soru ise coğrafya alanından gelir. KPSS Genel Kültür testinde bilginizi ölçen ve genel kültür seviyenizi ortaya çıkartan 18 adet coğrafya sorusu bulunur. Bir diğer zor bölüm ise vatandaşlık testidir. Sık sık değişebilen yasalar ve kurallar dolayısıyla bilgilerinizi güncellemeniz gereken alanlardan olan vatandaşlık bölümünde 9 soru bulunur. Toplam 60 soruluk bir test olan Genel Kültür testinin son 6 sorusu güncel olaylardan ve bilgilerden gelir. Bu bölüme güncel bilgi kitapçıklarıyla çalışabileceğiniz gibi, gündemi ve gelişmeleri yakından takip ederek de hazırlanabilirsiniz. Alternatif yayınevlerinin hazırladığı KPSS Genel Kültür denemelerini sipariş ederek ve farklı soru tiplerini daha iyi öğrenerek sınava çalışabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

KPSS Genel Kültür Denemesi

Kategori
Deneme
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 422 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/234456/60003639/60003651