En Ucuz KPSS Genel Kültür Denemesi

KPSS her yıl belirli dönemlerde yapılıyor. Devlet memurluğu için en önemli aşama olan KPSS sınavına farklı yaş aralıklarına sahip birçok kişi giriyor. Lise, önlisans ve lisans seviyelerine göre hazırlanan KPSS sınavının alanlara göre hem içeriği hem de giriş zamanı değişiklik gösteriyor. Zor bir seviyeye sahip olan KPSS sınavında başarılı olmak için adayların düzenli bir çalışma planı yapması gerekiyor. Bazı adaylar hazırlık aşamasında dershane ve kurslara giderken, bazısı ise bireysel olarak yalnızca kitap ve videolardan yararlanıyor. Her iki şekilde de KPSS sınavına hazırlanırken kitaplar ön plana çıkıyor. KPSS kitapları arasında; konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları ve deneme kitapları yer alıyor. ÖSYM’nin belirlediği dersler için özel olarak hazırlanan konu anlatımlı kitaplar, adayların sınav başlıklarını öğrenmelerini sağlıyor. Soru bankaları ise öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesini ve akılda kalmasını destekliyor. Konu anlatımlı kitaplar bittikten sonra tercih edilen KPSS denemeleri, adaylara sınav öncesi kendi seviyesini ölçme konusunda yardımcı oluyor. Dersten derse ve konudan konuya değişiklik gösteren KPSS deneme kitaplarına Hepsiburada ile ulaşarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. KPSS genel kültür deneme kitaplarını fiyat ve içerik açısından detaylı inceleme fırsatı elde edebilirsiniz.

KPSS Denemeleri Ne İşe Yarıyor?

KPSS denemeleri adaylara zaman yönetimini öğretiyor. Sınava hazırlık sürecinde çözülen denemeler, gerçek sınavda zamanı nasıl ayarlaması gerektiği konusunda adaylara fikir veriyor. Ayrıca denemeler ile adayların iyi olduğu dersleri öğrenmesini ve o derslere ağırlık vermesini sağlıyor. Sınava zorlandıkları derslerden başlayan adaylar başarıszlığa uğrayabiliyor. KPSS sınavının ilk dakikalarında ard arda yapılamayan sorular adayların motivasyonunu düşürebiliyor. Aynı zamanda adayların zorlandıkları soruların üzerinde daha fazla durması, zaman kaybına neden oluyor. KPSS denemeleri ile bu gibi sorunlar ortadan kaldırılıyor. Bu sayede adaylar sınava hangi derslerden başlayacağına karar verebiliyor. KPSS paragraf denemeleri sınavda en çok vakit kaybedilen bölümlerden biri olan Türkçe paragraflarında adaylara hız kazandırıyor. Sıklıkla çözülen KPSS denemeleri, adayların zamanı tüm sorulara yetecek şekilde ayarlamalarına yardımcı oluyor. Daha önceki yıllarda çıkmış olan deneme soruları çözülerek sınavın zorluk seviyesi daha iyi anlaşılabiliyor. Ayrıca KPSS çıkmış sınav soruları denemeleri ile adaylar kendilerini gerçek sınavdaymış gibi test edebiliyor ve alacağı puanlar hakkında fikir sahibi oluyor.

Farklı Seviyelere Ait KPSS Denemeleri

KPSS denemeleri hem tek tek derslere özel hem de set halinde satın alınabiliyor. Deneme setinin içerisinde KPSS sınavına ait tüm dersler için deneme soruları yer alıyor. Genel KPSS denemeleri; ortaöğretim, lisans ve önlisans seviyelerinden sınava giren adaylar için farklı düzeylerde hazırlanıyor. Ortaöğretim KPSS deneme setleri liseden mezun olan öğrenciler için uygunluk gösteriyor. KPSS lisans denemeleri, önlisans ve lisans denemelerine kıyasla daha kolay düzeyde hazırlanıyor. Önlisans ve lisans KPSS deneme setleri ise üniversitelerin 2 ve 4 yıllık bölümlerinden mezun olan adaylar için uygun oluyor. KPSS lisans denemeleri 4 yıllık bölümlerden mezun olan birçok adayın alan sınavı öncesi ortak noktası oluyor. Tekli KPSS denemeleri dışında 3’lü, 5’li, 10’lu, 30’lu gibi farklı sayıda denemelerden oluşan kitaplar satışa sunuluyor. Fasikül KPSS denemeleri de tekli ya da set halinde tercih edilebiliyor.

Her Alana Göre Farklı KPSS Denemeleri

KPSS deneme sınavları genel deneme, alan ve eğitim bilimleri olarak farklı içeriklerden oluşuyor. Genel sınavdan sonra yapılan KPSS eğitim bilimlerine öğretmenlik mesleğini yapmak isteyen adaylar giriyor. KPSS eğitim bilimleri sınavında adaylar öğrenme psikolojisi, gelişim psikolojisi, rehberlik, program geliştirme, öğretim yöntem teknikleri, ölçme ve değerlendirmeden sorumlu tutuluyor. Eğitim bilimleri sınavına girebilmek için adayların üniversitelerin 4 yıllık öğretmenlik bölümlerinden mezun olması gerekiyor. Ayrıca KPSS sınavının ilk aşaması olan genel kültür ve yetenek sınavından yeterli puanın alınması da oldukça önemli. KPSS lisans çözümlü denemeler adayların yapamadıkları soruların cevaplarına kolayca ulaşmasını sağlıyor. Çözümlü denemeler sayesinde adaylar yanlışlarını düzelterek anlatılan çözümleri değerlendirebiliyor.

KPSS Denemesi Çözmenin Faydaları

KPSS denemesi çözmenin önemi adaylar için oldukça fazla. Sınava hazırlık sürecinde KPSS denemelerinden yararlanılması zaman yönetimi, pratik soru çözümü, heyecanı yenme ve analitik düşünme gibi birçok avantaj sağlıyor. KPSS deneme sınavlarının adaylara sunduğu avantajlar aşağıda maddeler halinde sıralanıyor.

  • Stres, kaygı gibi olumsuz ruh hallerinin yok edilmesinde önemli bir role sahip olan deneme sınavları, adayların bilgi, beceri ve zamanı kullanmalarına imkan tanıyor.
  • Sınavın bir provası olan KPSS deneme testleri, adayların eksik noktalarını farketmelerini sağlıyor.
  • Farklı yayınevlerine ait KPSS deneme kitapları tercih edilerek sınav öncesi tüm konu eksikleri tamamlanabiliyor. Ayrıca adaylar yapamadıkları sorular üzerinde daha fazla kafa yorabilir.
  • Derslere ait deneme sınavlarını tek tek almak yerine set halinde tercih edilen KPSS denemeleri tüm dersleri içeriyor.
  • Ortaöğretim KPSS denemeleri tercih edilerek en son lisede öğrenilen bilgilerin kalıcılığı ölçülebiliyor.
  • KPSS İçeriği Nedir ve Hangi Derslerden Oluşur?

KPSS Kitapları ve İçerikleri

Sınavda yüksek puanlara ulaşmayı mümkün kılan KPSS kitapları, memur adaylarının başarılı bir çalışma dönemi geçirmesine yardımcı oluyor. Adaylar KPSS kitapları ile farklı sorulara başarılı bir şekilde hazırlanabilir. Birçok yayınevinin hazırladığı yüzlerce kitap denemesi, adayların farklı isimlerin kaleme aldığı sorularla karşılaşmasını sağlıyor. Bu sayede çok sayıda soru çeşidi öğrenilerek prova yapılabiliyor. KPSS genel kültür ya da KPSS genel yetenek kitapları her iki teste de özel olarak hazırlanmayı mümkün kılıyor. Bu sayede adaylar eksiklerinin çok olduğu konulara daha detaylı şekilde çalışabiliyor. KPSS konu anlatımlı kitaplar, konuları ayrıntılı şekilde öğrenme konusunda adaylara yardımcı oluyor. Türkçe, matematik, tarih ve vatandaşlık gibi derslere özel olarak hazırlanan KPSS konu anlatımlı kitaplar, adayların zorlandıkları derslere veya zorlandıkları konulara daha ayrıntılı şekilde bakmasını sağlıyor. Konuların daha iyi şekilde anlaşılmasını hedefleyen KPSS sınav kitapları, sade bir dille anlatım gerçekleştiriyor.

Deneme Sınavları Ne İşe Yarar?

Deneme sınavları, KPSS gibi sınavlara hazırlık çalışmalarında etkililiğini ölçmeye ve adayların herhangi bir konuda gelişme kaydedip kaydetmediklerini öğrenmelerine yardımcı oluyor. Adaylara neyi ne kadar bildiğini gösteren deneme sınavları aynı zamanda sınavı nasıl yönetecekleri konusunda pratiklik kazandırıyor. Ayrıca adaylar deneme sınavları ile sınav teknikleri bakımından kendini geliştirebilir. Bol miktarda deneme sınavı çözen adaylar hangi tür sorularla nasıl başa çıkması gerektiğini öğreniyor. Bu sayede adaylar bir teste ya da bir soruya ne kadar zaman ayırması gerektiğini tahmin edebiliyor. Sınavlarda zaman yönetimi en az konuları bilmek kadar önemli. Deneme sınavları ile pratiklik kazanan adaylar sınav süresini iyi kullanmayı öğreniyor. Testleri çözerken belirli bir sıra belirleyen adaylar bu taktiği hem deneme sınavlarında hem de gerçek sınavda kullanabiliyor. Farklı deneme sınavlar çözen adaylar kendileri için en uygun sıralamayı bulabiliyor. Değişik masa ve sıralarda ya da değişik odalarda çözülen deneme sınavları ile adaylar gerçek sınavda karşılaşacağı şartlara kolayca uyum sağlayabiliyor. Hafta Sonu erkenden kalkılarak yapılan deneme sınavları ile adaylar gerçek sınava prova yapıyor. Deneme sınavları analizleri ile adaylar yanlış sorularını değerlendirerek eksiklerini giderebilir. Sınav pratiği sağlayan deneme sınavları adayların stresini ve paniğini atmasına yardımcı oluyor. Geçmiş yıllara ait çözülen deneme soruları ile adaylar gerçek sınav hakkında fikir edilebiliyor. Farklı yayınlara ait deneme sınavları çözülmesi adayların farklı soru tarzlarını görmesine ve öğrenmesine yardımcı oluyor.

Deneme Çözerken Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Deneme sınavı çözerken adaylar bazı hatalar gerçekleştirebiliyor. Fazla panik ve endişeli olan adaylar soruları görmüyor ya da yanlış okuyor. Bunun dışında bazı adaylar optik işaretleme konusunda sorun yaşıyor. Heyecanını kontrol altına alamayan adaylar sınavda başarılı olamıyor. Deneme çözerken öğrencilerin yaptığı hatalar aşağıda detaylı açıklanıyor.

  • Hızlı Okuma
  • Seçenekler Arasında Kalma
  • Bildiğini Zannetmek
  • Kaygıya Kapılmak

Deneme Çözerken Zaman Nasıl Yönetilir?

Deneme çözerken zaman yönetimi aslında oldukça kolay. Birkaç teknikle ve pratikle zamanı yönetmek mümkün. Bu teknikler arasında; turlama tekniği, hızlı ve doğru anlama, masaj uygulaması, olumsuz düşüncelerden arınma sayılabiliyor.

KPSS Genel Kültür Denemesi Fiyatları

KPSS genel kültür denemesi fiyatlarına Hepsiburada’nın kitaplar kategorisinden ulaşabilirsiniz. Farklı yayınevlerini ait KPSS deneme kitaplarını inceleyerek kendinize en uygun olanı tercih ederek sepetinize ekleyebilirsiniz. Deneme kitapları arasında özellik ve fiyat karşılaştırması yaparak hem bütçenize hem de ihtiyacınıza hitap eden kitabı bulabilirsiniz. KPSS deneme kitaplarını artan fiyat, azalan fiyat, çok satanlar ya da yeni eklenenler şeklinde sıralayabilirsiniz. Ayrıca aradığınız deneme kitabına daha kısa sürede ulaşmak için filtreleme özelliklerini kullanabilirsiniz. Acil KPSS deneme kitabı ihtiyacınız varsa hızlı teslimat yapan satıcıları tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

KPSS Genel Kültür Denemesi

729 ürün listeleniyor
Pegem Akademi Yayıncılık Deneme
Yargı Yayınevi Deneme
Öğreti Akademi Deneme
Yediiklim Yayınları Deneme
Benim Hocam Yayınları Deneme
Dijital Hoca Akademi Deneme
Marka Yayınları Deneme
Hoca Kafası Yayınları Deneme
Uzman Kariyer Yayınları Deneme
Data Yayınları Deneme
Kurul Yayıncılık Deneme
Tercih Akademi Deneme
İndeks Akademi Yayıncılık Deneme
Kara Kutu Yayınları Deneme
Doğru Tercih Yayınları Deneme
Hocawebte Yayınları Deneme
Nobel Sınav Yayınları Deneme
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Deneme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 38 / 729 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?