Öykü kitapları çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin en sevdiği türler arasında yer alıyor. Ünlü yazarlardan yeni başlayanlara, klasiklerden farklı denemeler yapan avangart içeriklere değin oldukça geniş bir öykü kitabı çeşitliliği bulunuyor. Öykü kitapları her yaştan okura katkı sağlaması ile fark yaratıyor. Hayal gücünüzü geliştirmeye yardımcı kitaplar zihinsel gelişime artı değer sağlaması bir yana bilişsel süreçlere de olumlu yansıyor. Tarzınıza uygun, ilgi alanınızı yansıtan kitaplar satın alarak farklı dünyaların kapılarını aralayabilir, çeşitli maceraların kahramanları olabilir, farklı düşünceleri deneyimleyebilirsiniz. Çocuk seçkileri ve yetişkin öykü kitapları farklı biçim ve içeriklere sahip olduğundan kitap satın alırken yaş aralığını hesaba katmanız önem arz ediyor.

Farklı Yaş Grubu Ne İfade Ediyor?

Çocuk ve yetişkinler için farklı öykü kitapları bulunuyor. Kimi kitaplarda yaş aralığı bilgisi yer alabiliyor, bazıları daha geniş kategoriler altında satışa sunuluyor. Çocuk öykü kitapları çocukların zihinsel süreçlerine son derece temkinli yaklaşıyor. Yetişkin kitaplarında verilmek istenen mesaj, öykülerin ağırlığı – gerçekçiliği, anlatım dili çocuk öykü kitaplarındakinden farklı oluyor. Bu farklılık kendini biçimsel alanda da gösteriyor. Çocuk kitaplarında kompozisyonlar daha büyük harflerle oluşturuluyor, dizgi tercihleri farlı olabilen kitaplar renkli ve resimli tasarımlarla bütünlüklü bir öykü anlatıyor. Kimi çocuk kitapları çeşitli interaktif özellikler ile satışa sunulabiliyor. Çocuk kitapları kendi içerisinde de farklı yaş gruplarına ayrılıyor. Çocukların bilişsel, düşünsel ve psikolojik süreçlerinin gelişim evresi dikkate alınıyor. Örneğin çocuğun sosyalleşmeye başladığı yaşlara uygun ya da etrafında olup bitenleri merak ettiği döneme uygun öğretici öykü kitapları bulunabiliyor.

Yaş aralığının yanı sıra hem çocuklar hem de yetişkinler açısından, sevilen ve ilgi duyulan türlere ağırlık vermek de önemli olabiliyor. Tür ya da alt tür, yazar, tema, üslup gibi etmenler ilgi alanını belirgin kılıyor. Yerli ya da yabancı yazarlara ait oldukça geniş bir öykü kitabı külliyatı bulunuyor, bunlar arasından sevdiğiniz öyküleri tercih edebilirsiniz.

Öykü Kitaplarının Katkıları Neler? 

Öykü kitapları her yaştan bireyin hayal gücüne olumlu etki ediyor. Yaratıcılığın gelişmesine katkı sağlıyor. Bu da hayatın diğer pek çok alanında kendini gösterebiliyor. Zihin açıklığı sağlayan okuma edinimi hem okulda ve iş hayatında hem de gündelik yaşamda daha hızlı okuma ve anlama, daha kolay bağlantı kurma gibi avantajlar sağlıyor. Düzenli kitap okumak genel kültür seviyesini yükseltiyor, düzgün ve anlaşılır cümle kurabilme yetkinliğini artırıyor ve kelime dağarcığına yeni sözcükler eklenmesi anlamında faydalı oluyor. Kelime bilgisi ve anlaşılır cümle kurabilme hayatın pek çok alanında kendinizi göstermenizi mümkün kılıyor. Düşündüklerini düzgün biçimde aktarabilme, en doğru kelimeleri seçerek cümle kurabilme kültür ve yaşam standartlarınızı artırma noktasında kendini gösteriyor. Öykü kitapları farklı tema ve konulardan besleniyor.

Okumayı sevdiğiniz türde ve alt türde kitaplarla empati kurabilme, farklı düşünceleri kabul etme, fikirlere saygı duyma ve duygu durumlarını anlamlandırabilme de mümkün hâle geliyor. Çocuklara yönelik öykü kitapları minikleri okumaya teşvik ediyor, okuduklarını zihinlerinde canlandıran çocukların hayal gücü çok erken yaşta gelişmeye başlıyor. Tüm bunların yanı sıra çocuk öykü kitapları dış dünyayı anlama ve kavrama bakımından da önemli. Doğa, insanlar, toplum, yaşam döngüsü, ailenin ve sevginin anlamı, arkadaşlığın önemi bu kitaplardan öğrenilebilecekler arasında yer alıyor. Çocukların dil gelişimine katkı sağlayan yabancı dildeki öykü kitapları da katkısı dolayısıyla oldukça fazla tercih ediliyor. Çocuğunuzun sevdiği öykü türüne yer veren dil kitapları farklı seviyelere göre satışa sunuluyor. Düzeye uygun öykü kitapları alarak çocuğunuzun öğrenim süreçlerini hızlandırabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Öykü Kitapları

+10.000 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Yazar A-Z
 4. Markalar A-Z
  1. Cinius Yayınları Öykü Kitapları
  2. Can Yayınları Öykü Kitapları
  3. Gece Kitaplığı Öykü Kitapları
  4. Dorlion Yayınları Öykü Kitapları
  5. Yapı Kredi Yayınları Öykü Kitapları
  6. Everest Yayınları Öykü Kitapları
  7. Bilgi Yayınevi Öykü Kitapları
  8. Sokak Kitapları Yayınları Öykü Kitapları
  9. İletişim Yayınevi Öykü Kitapları
  10. Doğan Kitap Öykü Kitapları
  11. İkinci Adam Yayınları Öykü Kitapları
  12. İz Yayıncılık Öykü Kitapları
  13. Ötüken Neşriyat Öykü Kitapları
  14. İthaki Yayınları Öykü Kitapları
  15. Destek Yayınları Öykü Kitapları
  16. Kırmızı Kedi Yayınevi Öykü Kitapları
  17. Alfa Yayınları Öykü Kitapları
  18. Sel Yayıncılık Öykü Kitapları
  19. Şule Yayınları Öykü Kitapları
  20. İş Bankası Kültür Yayınları Öykü Kitapları
 5. Basım Dili A-Z
 6. Okuma Listeleri
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Fırsat Ürünleri
 10. Boyut
 11. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9905
Başa dön