Çizgi Roman

Çizgi Roman Kitapları

Öykülerin çizimler vasıtasıyla aktarılması olarak bilinen çizgi romanlar içerisinde yazılardan daha çok çizimlere yer verilir. Verilmek istenen tüm detaylar bu şekilde görseller üzerinden verilir. Mizah dergilerinin 19. Yüzyılda oldukça yoğun bir ilgi görmeye başlamasıyla çizgi romanlar ortaya çıkmıştır. O günlerde yoğun ilgi gören bu kitaplar, popülerliğini hala korur. Bu doğrultuda sık sık karşılaşmış olabileceğiniz çizgi roman kitapları, birbirinden renkli çizimlere sahiptir. Çizimler yoğun olsa da, konuşma kısımlarına da yer verilir. Konuşma kısımlarına balonlar içinde yer verilerek resim ve yazıların bir bütün oluşturması sağlanır. Tüm bu özellikleri doğrultusunda, özellikle çocukların okuma alışkanlığı kazanması ve bu alışkanlığı koruyabilmesi noktasında bu kitapların önemi büyüktür. Sizler de çocuklarınız veya küçükleriniz için çizgi romanlar alarak onları hem mutlu edebilir hem de kişisel gelişimleri için katkıda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda her yaştan kişilerin tercih edebileceği kitaplar olarak da görülürler. Bu yüzden aynı anda farklı yaş gruplarına hitap ederler. Birbirinden farklı birçok çizgi roman vardır. Farklı türlere göz atabileceğiniz bu çeşitlilik içerisinde, türler arasından en ilginizi çekeni tercih edebilirsiniz. 

Çizgi Roman Türleri

Çizgi romanlar birçok farklı şekilde karşınıza çıkabilir. Bu türlerin oldukça popüler olmalarının bir sebebi olarak belki de bünyesinde barındırmış oldukları bu çeşitlilik gösterilebilir. Farklı türleri sayesinde farklı kitlelere hitap eder. Her yaştan okuyucuya sahip bu tür aynı zamanda farklı zevkler doğrultusunda da tercih edenleriyle buluşur. Aksiyon, mizah, bilim kurgu, komedi, distopik, eğitici, gerilim, romantik ve tarihi gibi birçok alana ayrılabilir. Aslında çeşitliliğinin bunların çok daha ötesinde olduğu söylenebilir. Aklınıza gelebilecek çoğu konu temel alınarak çizgi romanlar üzerinden öyküleştirilmiştir. Bunlarla birlikte Japon, popüler, yabancı, Kore ve Marvel olarak da örnekleyebiliriz. Bu alanlardan hangisini kendinize saha yakın hissediyorsanız o alanda bir seçim yaparak sizler de çizgi roman kitap keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

Japon Çizgi Romanları

Manga olarak da sık sık duyabileceğiniz Japon çizgi romanları, çizgi roman tarihinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Japonya kültüründe var olan yazılı basınların %80’lik kısmını çizgi romanlar oluşturur. Tarihte bilinen ilk manga 850 sayfalık bir dergi şeklinde yayınlanmıştır. Birçok farklı çizgi romanı içerdiği için bu kadar uzun bir eser olarak ortaya çıkmıştır. Zamanla konular ayrılarak kitaplaştırılmış ve yavaş yavaş bugünkü halini almaya başlamıştır. Mangaların da kendi aralarında farklı konulara ve kişilere hitap eden farklı türleri vardır. Sizler de tercihleriniz doğrultusunda bunlar arasından seçim yapabilirsiniz. Mangalar birçok konuda karşınıza çıkabilir. Bu konular; aksiyon, bilim kurgu, komedi, korku, fantastik, macera, gizem, iş hatta yemek bile olarak sıralanabilir. Birbirinden farklı konularda sizlerle buluşmayı bekleyen bu mangalar arasından dikkatinizi çeken konular mutlaka olacaktır. Resimlerin içine hapsolurken sayfaları çevirmek istemeyebilirsiniz. Keyifli okuma anları sizleri bekliyor.

Popüler Çizgi Romanlar

Birçok türde ve birçok konuda çizgi romanlar mevcut olduğundan bu türün popülerlik kazanması da oldukça kolay olmuştur. İlk olarak Amerika’da görülen bu eserler zamanla tüm dünyanın severek takip ettiği bir tür haline gelmiştir. Mangalar kadar Türkçe ve İngilizce olarak ortaya çıkmış olanlar da popüler çizgi romanlar arasındadır. Hepinizin muhtemelen bileceği efsane film ‘V for Vendetta’ da çizgi romanlar arasındadır. Alan Moore ve David Lloyd tarafından ortaya çıkarılmış olan bu çizgi roman, 2005 yılında filmleştirilmiştir. Filmiyle gönüllerde oldukça büyük ölçüde yer etmeyi başarmış bu eserin çizimlerle dolu halinde ayrı bir keyif almanız mümkündür. Her sayfada sizi içine çekebilen çizimleriyle başarılı ve popüler eserler arasında yerini alır. Bunun dışında da farklı eserler popülerlik kazanmayı başarmıştır. Hepsinden bahsetmek mümkün olmasa da şu şekilde birkaç farklı türden sıralayabiliriz; Titana Saldırı, A Game of Thrones, Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü, Daredevil, Ricky and Morty, Persepolis ve Naruto 5 Düellocular. Bu eserler gerek çizimleriyle gerekse aktardıkları öykülerle gönüllerde büyük bir yer edinmiştir.

Yabancı Çizgi Roman

Son zamanlarda oldukça dikkat çeken türler olarak yabancı çizgi roman türleri de gelir. Aktardıkları öyküler ve çizimlerde yansıttıkları tüm duygularla birlikte bir bütün olarak ele alınan bu eserler farklı konulara değinir. Birçok konu tema alınarak oluşturulmuş yabancı eserler vardır. Bu doğrultuda sizler de ilgi alanınız dahilinde aralarından seçim yapabilirsiniz. Kimi eserlerde sayfaları çevirdikçe hayrete düşerek ilerleyen sayfalarda ters köşe olabilirken kimi eserlerde ise fantastik ve distopik bir dünyaya tanık olacak ve uzun soluklu yolculukları bambaşka bir duyguyla okuyabileceksiniz. Super Man – Red Son, Cenaze Evi Şenlik Evi, Maus – Hayatta Kalanın Öyküsü, Watchmen ve Güngezgini gibi eserler popüler olmuş çizgi romanlar arasındadır. Sizler de bu kültürle yeni tanışıyor ve nereden başlamanız gerektiğine karar veremiyorsanız tercihinizi bu eserlerden yana kullanabilirsiniz. Daha önce çok fazla okunmuş ve hala da okunmaya devam eden bu çizgi romanlar yabancı popüler eserler arasındadır. 

Kore Çizgi Roman Kitapları

Çizgi romanlar hemen hemen her kültürde kendileri için bir yer bulmuştur. Kore de çizgi roman kültürüne sahip hatta bu kültürü oldukça yoğun bir şekilde yaşayan isimler arasındadır. Kitap okumaya yeni bir boyut getirerek içeriğindeki resimlerle enerji ve canlılık yansıtan çizgi romanlar için katkı konusunda Kore çizgi roman kitapları da önemli bir yere sahiptir. Bu eserler arasında da dilediğiniz konuya rastlamanız mümkündür. Birbirinden çeşitli Kore çizgi romanları arasında keyif alacağınız konular arasından seçimler yaparak kendiniz için kaliteli bir vakit geçirme süreci başlatabilirsiniz. Bu eserler aracılığıyla hayal gücünüzü de keşfedebilir ve geliştirebilirsiniz. Resimlerin yoğun olarak bulunması bu süreç için oldukça etkilidir. Tüm bu özelliklerinden ötürü yaş sınırı olmadan yediden yetmişe herkesin ilgilenebileceği eserler arasına girmeyi başarmışlardır. Sizler de Kore kültürüne ilgi duyuyor ve özellikle edebiyatından örneklere tanık olmak istiyorsanız çizgi romanları tercih etmekle başlayabilirsiniz. Çizgi romanlar her zaman başlangıç için en iyi okuma seçenekleri olarak görülmüşlerdir. Zengin içerikleri, kaliteli baskıları ve okurken de düşündürmeleri gereği birçok farklı kitlenin benimsediği bir tarz haline gelmiştir. 

Marvel Çizgi Roman Kitapları

En çok dikkat çeken çizgi romanların başında kendine has dünyasıyla Marvel evreni gelir. Marvel karakterleri ve içeriği birçok yaştan kişiyi kendi dünyasına çekmeyi başarır. Oldukça kaliteli bir olay örgüsünün kaliteli çizimlerle buluşturulmasıyla karşınıza çıkan Marvel çizgi roman kitapları renkli dünyasıyla sizleri büyülemeyi başarır. Geniş bir yaş aralığına hitap eden bu içeriği sayesinde çizgi romanları da sık sık tercih edilmiştir. Filmlerinin yanı sıra çizgi romanlarının da popülaritesi dünya sınırlarına ulaşmıştır. Süper kahramanların mücadelelerini konu alan bu kitaplar aynı zamanda mücadeleleri geçtiğiniz her sayfada size yaşatabilmeyi de başarıyor. Dünyaca ünlü çizerlerin hayat verdiği bu çizgi romanlar arasında aradığınız birçok hikâyeyi bulabilirsiniz. Tek bir karaktere odaklanarak onların dünyasının içine doğru bir yolculuğa çıkabileceğiniz gibi birçok süper kahramanlar bir arada buluşabilme fırsatına da ulaşmış olursunuz. İster Deadpool, Daredevil, The Punisher, Nova gibi tek karakter odaklı çizgi romanlar tercih edin ister Avengers X-Men gibi serileri tercih edin hepsinde de birbirinden keyifli anlar yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Marvel serisi oldukça uzun bir şekilde devam eder ve son kitapları genelde süper kahramanların ölümü ve mücadelenin son buluşu gibi hikayelerle bitmiş olur. Hikayeler yoğun olarakçocuk ve gençlere hitap etse de yetişkin grubundan da birçok takipçisi vardır. Bu çizgi romanlar onlar için bir koleksiyon malzemesi bile olabilir. Hem okumak hem de biriktirmek amacıyla birçok insan kitap koleksiyonu yapabilir. Konu çizgi romanlar olduğundan renkli dünyasından etkilenerek bunu yapan çok daha fazla kişinin olduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra, direkt olarak yetişkinlere hitap eden eserler de bünyesinde barındırıyor. Sinemada görmüş olduğunuz Captain America: Civil War ve Age of Ultron gibi çizgi romanlar bu yüzden hem genç kesimin hem de yetişkin kesimin dikkatini çekenler arasında yerini alıyor. Bunlar çizimler üzerinden sinemalaştırılan başarılı eserler olarak karşınıza çıkar. Bunun aksine, sinemada oldukça sevilmiş ve sonrasında çizgi romanlaştırılmış eserler de mevcuttur. Star Wars üstün başarısıyla bu eserlerden biri olarak oldukça büyük önem taşır. Kısacası Marvel evreni hem çocuklara hem gençlere hem de yetişkinlere hitap edebilen bir olay örgüsüne ve karakterlerine sahiptir. Bu özelliği ile birçok kitleden insanı bir araya toplayabildiği gibi çocuklar için renkli içeriği ve aksiyon dolu dünyasıyla kitap okuma alışkanlığı da kazandırmış olur. 

Her Yaşa Uygun Çizgi Romanlar

Çizgi romanlar her yaştan kişinin ilgi odağı olabilen kitaplardır. Yediden yetmişe birçok seveni vardır. Tercih eden kitle bu kadar geniş bir yaş aralığına sahipken, olayların da bir o kadar geniş kitleye hitaben tasarlandığını söylemek mümkündür. Çizgi roman tarihinde birçok değişikliğe uğramış olan bu kitaplar başlarda basit ama etkili çizimler üzerinden kişilerin dikkatini çekmeyi başarıyordu. Gelişen teknolojiyle birlikte imkanlar arttığından bu kitapların kalitesi de bir o kadar artmış oldu. Bu teknolojik gelişmelerle çizimler da fazlasıyla gerçekçi bir hal alarak kendini farklı bir boyuta taşıdı. Bu yüzden çizimler artık çok daha sık bir şekilde her yaştan kişinin dikkatini çekmeye başlamıştır. Gerek daha profesyonelce yapılan çizimler gerekse kurgunun daha da güçlendirilmiş olması tercih edilme oranını arttırmıştır. Yaratıcı yazarlar tarafından ortaya atılmış ve güçlendirilmiş olan bu hikayeler çıkış noktasına bakıldığında aslında onların hayal gücünün bir ürünüdür. Yine de onların elinden çıkarak sizin için çizimler haline getirildiği andan itibaren sizin hayal gücünüzün bir parçası olarak hareket etmeye başlarlar. Bu sebepten ötürü de çizgi roman kitaplar oldukça fazla tercih edilir. Hayal etmenize izin vererek özgü düşünmeniz konusunda ilk adımı çizimleriyle sağlar. Siz açtığınız her sayfada o dünyada kendiniz için bir yer bulabilirken çevirdiğinizde geride bıraktığınız o dünyadan kopamayabilirsiniz. Sizi okurken böylesine içinde tutabilen bu çizimler elbette ki her yaş grubuna hitap edebilir. Sevdiğiniz ya da seveceğiniz bir türe karar vererek binlerce seçenek arasından seçimlerinizi daha kolaylaştırmış olabilirsiniz. Küçükler için okuma alışkanlığı kazanması gerektiğini düşündüğünüz noktalarda tercihe edebilir, bu önemli noktada onlar için ilk adımı siz atabilirsiniz. Aynı durum sizin için de söz konusudur. Okumak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bu tür sizin için en iyi başlangıç olabilir. Bunun yanı sıra koleksiyonlardan hoşlanıyor ve kıymetli bir kitap arşiviniz de olsun istiyorsanız birbirinden renkli çizimleri ve dünyasıyla çizgi romanları tercih edebilirsiniz. 

Çizgi Roman Kitap Fiyatları

Kitaplar her bireyin kişisel gelişimi için büyük ölçüde öneme sahiptir. Uzun ya da kısa her kitap bireyler için farkındalıklar oluşturur ve onları düşünmeye sevk eder. Bu yüzden en küçük çağlardan beri kitap okuma alışkanlığı kazandırılması önemlidir. Çocuklarınıza hiçbir şeyi zorla yaptırmak istemeyeceğiniz için bu alışkanlık da onların isteği doğrultusunda gelişsin isteyebilirsiniz. Fakat bazı durumlarda bunu başarılı bir şekilde tamamlamak zor olabiliyor. Çocuklar hassas ve sıkılgan yapıda olduğundan istemedikleri bir şeyi yapmak zorunda kalmamayı tercih ediyor olabilirler. Kitap okumak istediği fakat sıkıldığını söylediği bir durumda onlar için farklı ve doğru alternatiflerden yardım alabilirsiniz. Çizgi romanlar tam bu noktada sizler için devreye giriyor. Çizgi romanların renkli dünyası ve kaliteli çizimleri sayesinde çocuklarınız yalnızca okuma alışkanlığı kazanmakla kalmaz aynı zamanda hayal gücünü de harekete geçirir. Çizimler ve olaylar üzerinde düşünerek karakterler üzerinde analizler geliştirebilirler. Sizler de çocuğunuz için bu kadar önemli bir alışkanlığın edinilmesinde ön ayak olabilirsiniz. Birlikte onunla kaliteli vakitler geçirebilirsiniz. Çizgi romanların sadece onlara değil bütün yaş gruplarına hitap ettiği düşünülürse aynı enerjiyi siz de yakalamış olursunuz. Çevirdiğiniz her sayfada farklı bir bakış açısına sahip olabilir, farklı karakterlerle tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Sizler okumaktan keyif alacağınız gibi bir köşede biriktirmekten de keyif alabilirsiniz. Renkli dünyasını dışarı da yansıtabilen bir kitap olarak çizgi romanlar odanızın veya evinizin en güzel yerinde kendi için bir yere belirleyebilir. Bu çizgi romanlar oldukça farklı şekillerde karşınıza çıkar ve siz de bu doğrultuda seçimler yaparsınız. Birbirinden farklı türlere ve konulara sahip olan kitaplar arasından seçim yapmanız da zor olabilir. Öncelikle size hitap eden türü düşünerek seçenekleri kendiniz için azaltabilirsiniz. Sonra bu tür içerisindeki olay örgülerini ele alarak son kararı verebilirsiniz. Çocuklardan gençlere, yediden yetmişe kadar hitap edebilen bu kitaplar sayesinde sizler de kaliteli vakitler geçirebilirsiniz. Renkli çizimleriyle sizi farklı dünyalara konuk ettiği için bu noktada oldukça özen gösterilir. Son derece kaliteli kağıtlara son derece kaliteli renklendirmeler yapılarak çizimler tamamlanır. Dünyaca ünlü çizerlerin elinden çıkmış çizgi romanları okuyor olabilirsiniz. Size ulaştırılması noktasında oldukça emek verilen bu ürünlere farklı fiyatlar üzerinden sahip olabilirsiniz. Tüm bu özellikler doğrultusunda fiyat farklılıkları görülebilir. Çizgi romanın türüne ve baskısına bağlı olarak değişen fiyatlara tanık olabilirsiniz. Yine de çocuklarınızın kişisel gelişimine ve kaliteli vakit geçirmesine ek olarak sizler için de keyifli anlar sağlayabilecek bu romanlara oldukça uygun fiyatlar üzerinden sahip olabilirsiniz. Bütçenizi aşmadan dilediğiniz türden tercihler yapabilmek için buradan yararlanabilirsiniz. 

Çizgi Romanı Ne İşe Yarar?

Kitap okumak her birey için önemli ve değerlidir. Bir kitabın kişiye katacağı değerler düşünüldüğünde her kişinin mutlaka düzenli kitap okuması gerektiği söylenebilir. Çocuklar için bu alışkanlığın edinebilmesi kolay olmayabilir. Çizgi romanlar tam bu noktada onlar için ideal kaynaklar olacaktır. İçlerinde sık sık çizimlere yer verilmesinden hem kısa sürede bitirebilecek hem de keyif alabileceklerdir.

Hareketli Çizgi Roman Nedir?

Hareketli çizgi romanlar, genelde kısa diziler olarak yayınlanır. Uzun soluklu bir dizinin hikayesini ya da bir grafik romanın tek şeklini canlandıran resimli hikayelerdir. Canlandırma aşamaları, izleyiciyi sıkmamak amacıyla yeterli uzunluklarda tutulmuştur. 

Çizgi Roman Özellikleri Nelerdir?

Çizgi roman; gazete, dergi ve kitap gibi ortamlar aracılığıyla öykülerin çizim yoluyla okuyucuya aktarılmasıdır. Elbette yer yer konuşmalardan da yararlanılır. Konuşmalar konuşma ya da düşünme balonları içinde verilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çizgi Roman Kitapları

6525 ürün listeleniyor
Gerekli Şeyler Yayıncılık
La Kitap
Marmara Çizgi
Akılçelen Kitaplar
Çizgi Düşler Yayınevi
Presstij Kitap
Yapı Kredi Yayınları
Athica Yayınları
Alfa Yayınları
Kurukafa Yayınları
DC Comics
JBC Yayıncılık
Arka Bahçe Yayıncılık
Komik Şeyler Yayıncılık
İthaki Yayınları
Karakarga Yayınları
Marvel
Beta Kids
Marmara Çizgi Yayınları
Kayıp Kıta
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Yayınevi
Toplam 48 / 6525 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?