Çizgi romanlar, derslerden arta kalan zamanları değerlendirmenin en eğlenceli yoludur. Günümüzdeki popüler çizgi romanın tarihi 1930'larda yaratılan Superman'e kadar gidiyor. Geldiğimiz noktada çizgi romanla ilgisi olmasa da Superman'i, Batman'i, Spider Man'i tanımayan insan yok denecek kadar azdır. Çizgi roman kitapları, artık sadece kağıt üzerinde değil; sinemaya, dizi sektörüne ve popüler kültüre yön veriyor.

Hangi Çizgi Romanı Okumalıyım?

Daha önce bir çizgi roman okumadıysanız klasiklerden başlamak yerinde olacaktır. Yıllardır popülerliğini korumuş Marvel ve DC klasikleri çizgi romanı milyonlarca insana sevdirdiği gibi sizin de ilginizi bu alana çekecektir. Çizgi roman kitaplarına zaten ilgiliyseniz de bu popüler serilerinin günümüzde yayımlanan yeni serilerini takip edebilirsiniz. Özellikle filmleriyle ön plana çıkan ve hepsiburada.com'da bulabileceğiniz Avengers serisi keyifli bir okuma olacaktır. Süper kahraman serilerini fazlasıyla okuduysanız yeni popülerleşen ve çizgi dizileri de olan Rick & Morty gibi serileri takip edebilir ve Türkçe çizgi romanları keşfedebilirsiniz.

Çizgi Roman Nasıl Okunur?

Hikayeleri, çizimlerle destekleyen çizgi roman kitaplarını okumak çok keyifli ve kolaydır. Diyaloglar illüstrasyonlar ve konuşma balonlarında metinlerle gösterilir, olay akışını takip etmeniz gereken zamanlarda da yaşanan olaylar çizimlerle birlikte metin olarak verilir. Yani çizgi roman, film izleme ve kitap okuma deneyiminin birleşmiş, eğlenceli hali gibidir. Yaratıcıları tarafından olay okuma takibi düşünülerek kurgulanan çizgi roman kitapları, bu çizimlerin ve metinlerin desteğiyle çok rahat ve keyifli bir şekilde okunabilir.

Popüler Soru: Hangi Çizgi Roman Karakterisin?

Çizgi roman karakterleri, süper güçleri, dikkat çeken farklı kişilikleri ile o kadar detaylı kurgulanmış karakterlerdir ki okuyan kişilerde onların yerine geçme isteği uyandırır. "Hangi çizgi roman karakterisin?" sorusu çocuk ya da yetişkin herkeste heyecan uyandırır ve keyifli bir sohbetin kapısını aralar. Çizgi roman kitaplarını takip ederek size en yakın karakter hangisi veya siz hangisi olmak isterdiniz soruların cevabını bulabilirsiniz. Günümüzde popüler kültür sitelerinde, sosyal ortamlarda popüler bir soru ve sohbet olan bu konudaki cevabını merak ediyorsanız, istediğiniz çizgi romandan başlayabilirsiniz.

Kimler Çizgi Roman Okumalı?

Çizgi romanın henüz bu kadar popülerleşmediği günlerde; çizgi roman okuru, "geek" olarak tanımlanan, bu konulara oldukça meraklı ve hakim özel bir topluluğu vardı. Günümüze keyifli zaman geçirmek isteyen, çizimleri ve hikayeleri seven hemen herkesin çizgi roman okumaktan keyif aldığı biliniyor. Çizgi romanın bu kadar popülerleşmesi çok geniş bir kitleye iyi vakit geçirtecek bir eğlence dünyası sunmasından kaynaklanıyor. Çizgi roman okurları, her sene düzenlenen ComicCon gibi çok büyük etkinliklerde bir araya geliyor ve çizerlerle ve topluluk olarak sosyalleşiyorlar. Çizgi roman okuyan insanları aynı sosyal paydada bir araya toplayan bir yaratıcı dünya ve hikayeleri seven, çizgilerden keyif alan herkes okumalıdır.

Hangi Tarzlarda Çizgi Romanlar Vardır?

Çizgi roman denildiğinde akla hemen süper güçleri olan kahramanlar gelse de aslında hemen her tarzda çizgi romanlar bulunmaktadır. Tarihin gizlerini anlatan tarihi çizgi romanlardan gençlik dizilerinin çizgi hali olarak tanımlanan gençlik çizgi romanlarına, polisiye hikayeleri anlatanlardan çocuklar için öğretici çizgi romanlara kadar pek çok tarz bulunmaktadır. Yani anlatılabilecek hikayelerin tümü çizim dünyasına çizgi romanlarla taşınabilir. Bu kadar çeşitli çizgi romanın olması okuyucuya çok geniş bir yelpazede keşfedilecek keyifli bir alan sunar.

Çizgi roman severler ve çizgi romanla yeni tanışacak olan herkes, istedikleri hemen her konu ve tarzda, keyifle okuyacakları ve hayal dünyalarını genişletecek çizgi roman kitaplarını ​​​​hepsiburada.com'da bulabilir. 


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Çizgi Roman Kitapları

3.024 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Gerekli Şeyler Yayıncılık Çizgi Roman Kitapları
  2. Marmara Çizgi Çizgi Roman Kitapları
  3. Lal Kitap Çizgi Roman Kitapları
  4. Yapı Kredi Yayınları Çizgi Roman Kitapları
  5. Çizgi Düşler Yayınevi Çizgi Roman Kitapları
  6. JBC Yayıncılık Çizgi Roman Kitapları
  7. Hoz Yayınları Çizgi Roman Kitapları
  8. Akılçelen Kitaplar Çizgi Roman Kitapları
  9. Arka Bahçe Yayıncılık Çizgi Roman Kitapları
  10. Karakarga Yayınları Çizgi Roman Kitapları
  11. Alfa Yayınları Çizgi Roman Kitapları
  12. Oğlak Yayıncılık Çizgi Roman Kitapları
  13. Presstij Kitap Çizgi Roman Kitapları
  14. İthaki Yayınları Çizgi Roman Kitapları
  15. DC Comics Çizgi Roman Kitapları
  16. Büyülü Dükkan Çizgi Roman Kitapları
  17. Everest Yayınları Çizgi Roman Kitapları
  18. Çamlıca Basım Yayın Çizgi Roman Kitapları
  19. Marvel Çizgi Roman Kitapları
  20. Desen Yayınları Çizgi Roman Kitapları
 4. Basım Dili
 5. Yazar A-Z
 6. Fotoğraflı Değerlendirme
 7. Boyut
 8. Okuma Listeleri
 9. Güncel Değerlendirme
 10. Fırsat Ürünleri
 11. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196009/211822
Başa dön