Çizgi romanlar bir kültür olarak yıllardır yerini koruyor. Bir çok türden ve bir çok kahramanla kendi iç dünyasında özel bir sürükleyiciliği olan bu yapıtlar sevenlerini bekliyor. Batman, süperman, spiderman gibi bilinen kahramanların yanında tommiks, daredevil gibi çok bilinen ünlü çizgi romanlara da ulaşılabiliyor. Bunların yanında modern çağa ayak uyduran daha popüler çizgi romanlar da yer alıyor. Çizgi roman & mizah kitapları kategorisi yüzlerce eser barındırıyor. Macera, aksiyon, heyecan, gerilim benzeri onlarca tür görünüyor. Çok satılan ve okunan mizah dergilerinin yer aldığı bölüm karşınıza çıkıyor. Çocuklardan genç yaştakileri, gençlerden daha büyük yaştakilere hitap eden onlarca tür ve yüzlerce çizgi roman & mizah kitapları özenle hazırlanmış yönlendirme linkleri içerisinde yer alıyor. Her tarza ve okuma alışkanlığına cazip gelebilecek eserler mevcut.  

İki binin üzerinde çizgi roman serisi içinde yabancı ve Türkçe çizgi roman bulunuyor. Kahramanlık ve epik hikayeler daha çok türk çizgi romanlarında yer alıyor. İsimlere ve resimlere bakıldığında tarihi anlatmaya dönük eserler olduğu anlaşılıyor. Çok satanlar linkine tıklayarak en çok okunan türlere ve eserlere ulaşılabiliyor. Markaların yer aldığı bölümde onlarca yayıncı bulunuyor. A dan Z'ye sıralanmış halde eser sahipleri görülüyor. Aranılan esere ya da bir yazarın isminden tüm eserlerine kolaylıkla ulaşılabiliyor. Türk ve yabancı yazarlara ait sayısı değişebilen yüzlerce çizgi roman & mizah kitapları okuyucusunu bekliyor. En yeniler linki yeni çıkan bir ürünü kaçırmadan alabilmek için işi kolaylaştırıyor. Düzenli olarak değişen bu linkler daima güncel kalıyor. Eserlerin altında yer alan yorum bölümleri ve eserlere verilen puanlar ön fikir sahibi olmayı sağlıyor. İyi bir çizgi roman okuyucusu için sanal bir kitabevi olarak düşünülebilecek kadar genişliğe sahip bir yer. 

Günümüz çizgi filmlerinin temel kaynağı olan çizgi roman kitapları, resimli roman olarak da literatürde yer alıyor. Böyle oluşu özellikle çocukların ve gençlerin dikkatini çekiyor. Canlı renkleri ve bulut şeklindeki konuşma kutucukları ilgiyi artırma adına yapılıyor. Çizimi oldukça yoğun bir çalışma temposu gerektiriyor. Her çizgi romanda farklı sayılarda karakter bulunuyor. Bir kahraman etrafında ya da bir olay kurgusu etrafında hikayeleşiyor. Çizgi roman oku denildiğinde bu bir dayatama değil bir sıkıntıyı yok etme eylemi olarak algılanıyor. Baskı kalitesinin artmasıyla daha renkli ve göz alıcı şekilde basılıyorlar. Gazete kağıdına basıldığı günlerden bugün birinci sınıf kuşe kağıtlara basılıyorlar. Eskiden çok okunan ve tutulan çizgi romanların bir kısmı ise yeniden basılarak kalitesi yükseltiliyor. 

Bu kategori bir nevi çizgi roman arşivi görevi de görüyor. Baskısı olmayan ya da orijinal bakısı aranan bir çizgi roman ya da mizahi eser buradan araştırılabiliyor. Bir eseri set halinde ya da adet bazında ürün satışa konuluş şekline göre alınabiliyor. Koleksiyonerler bir serinin eksik baskılarını ya da kaybolan sayılarını buradan temin edebiliyor. Birden fazla tür barındırması sebebiyle de geniş bir kütüphane görevi görüyor. Halen daha yayınlanmakta olan ya da yeni piyasa çıkmış olan çizgi roman kitaplarına ulaşılabiliyor. Popüler mizah dergileri, "sizinkiler" gibi bir dönemin uzun süreli yayınları, karikatür dergileri, geleneksel fıkralar mizah & karikatür linkinde karşılıyor. Karikatür ya da mizah dergileri serilerinin birleştirilecek tek cilt kitap haline getirildiği eserlerde yer alıyor. Mizah kitapları içerisinde de geleneksel fıkra türünden eserlerin yanı sıra daha modern ve ara geçiş dönemi eserleri de bulunuyor. Her yaşa göre mizah karikatür dergileri göze çarpıyor.

Çizgi Roman & Mizah Kitapları

3.839 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Lal Kitap
  2. Gerekli Şeyler Yayıncılık
  3. Marmara Çizgi
  4. Hoz Yayınları
  5. Yapı Kredi Yayınları
  6. Çizgi Düşler Yayınevi
  7. Mürekkep Basın Yayın
  8. Akıl Çelen Kitaplar
  9. Arka Bahçe Yayıncılık
  10. Mart Yayınları
  11. JBC Yayıncılık
  12. Marvel
  13. Karakarga Yayınları
  14. Büyülü Dükkan
  15. Everest Yayınları
  16. Penguen
  17. DC Comics
  18. Pearson Education Yayıncılık
  19. Leman Kitapları
  20. Remzi Kitabevi
 6. Basım Dili
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196009
BAŞA DÖN