Karikatürler, insanların gerek günlük yaşamlarını neşelendiren gerekse var olan durumlara eleştirel yaklaşımları görmek isteyen kişilerin en fazla takip ettikleri sanat ve resim çeşidi olarak ön plana çıkıyor. Ülkemizde ve dünyada geçmişi oldukça eski olan karikatürler ile beraber insanlar kendilerini farklı dünyalara götürüyor. Kimileri karikatür kitabı aldıktan sonra hemen okuyup ardından bir kenara bırakırken kimileri içinse karikatür kitapları koleksiyon niteliğindedir. Bu kitapları aldıktan sonra kütüphanelerinde özenle saklarlar. Özellikle de son dönemlere bakıldığı zaman da görülebileceği üzere artık karikatür kitapları, pek çok farklı şekilde basılarak okurlara sunuluyor.

Basımı yapılan karikatür kitabı çeşitlerine bakıldığı zaman, her hafta yayımlanmakta olan dergilerin yıllık versiyonunda birleştirilerek insanların koleksiyonlarındaki yerlerini almayı hedefliyor. İnsanlar bu sayede severek takip ettikleri dergilerin kaçırdıkları sayılarını dahi kolaylıkla tek bir kitapta bulmuş oluyor. Bunun dışında karikatür yazarları da belirli aralıklar ile farklı maceraları içerisinde barındıran karikatür kitaplarını hazırlayarak okuyucuları için yayımlıyor. Böylece her yaştan insan, keyifli bir şekilde zaman geçirmek istedikleri zaman karikatür kitapları, onların eğlenceli bir şekilde vakit geçirmelerini sağlıyor. Bu alandaki isteklerin artış göstermeye başlaması ile beraber yeni yazarların yanı sıra eski yazarlar da düzenli aralıklar ile karikatür kitaplarını yayımlamaya devam ediyor.

En Yeni Karikatür Kitapları Nasıl Hazırlanır?

İnsanların karikatür kitabı konusunda yapmakta oldukları araştırmalar neticesinde her geçen gün farklı kitaplar yayımlanıyor. Karikatür kitaplarının bu denli hızlı bir şekilde yükselişe geçmesi ile beraber pek çok kişinin kitaplığında farklı yazarlara ait karikatür kitapları kendine yer buluyor. Şimdilerde karikatür kitapları ile ilgili incelemeler yapılmaya başladığı zaman da görülebileceği üzere, karikatür dergilerinin yıllıklarının yanı sıra bu kitaplarda çizerlik yapan ve farklı karakterleri ortaya koyan yazarlar, bu karakterlerinin yepyeni maceralarını hazırlıyor. Tek kitaplık maceraların yanı sıra kimi yazarların isim yapmış karakterleri, karikatür kitaplarındaki serilerde can buluyor. Böylece okuyucular, sevdikleri karakterlerin en yeni maceralarını okuma fırsatına erişiyor.

Kaliteli Yazarların Özel Karikatür Kitapları Nasıl Seçilir?

Karikatür çizmek oldukça zordur. Doğru espri ve o espriyi en iyi şekilde ortaya koyacak çizimleri yapan çizerler, ortaya koydukları eserler ile kendilerine hayran kitleleri edinir. Bu kişiler de yazarların en yeni karikatür kitabı serilerini merakla bekler. Yazarlar, takipçilerinin onlardan istediklerini vermek adına farklı maceraların yer aldığı karikatür kitaplarını yayımlıyorlar. Farklı yayınevlerinden çıkmakta olan bu kitaplar sayesinde karikatürlerini büyük bir heyecan ile bekleyen okurlarına istediklerini vermeyi başarıyorlar. Karikatür çizmekten hoşlanan ve okurların istediklerini onlara sunan pek çok yeni yazar, aynı yıllardır bu alanda çalışmalar yapan yazarlar gibi kendi maceralarını ve hayal güçlerini okurlarla buluşturuyor. Okurlar da böylelikle kendi isteklerine ve tarzlarına en uygun olduklarını düşündükleri tarzdaki karikatür kitapları arasından seçimlerini yapabiliyor.

Karikatür Kitap Fiyatları Nelerdir?

Eğlenceli bir şekilde zaman geçirmek isteyenlerin tercihi olan karikatür kitabı, farklı yazarlar ve yayınevlerinde hazırlanarak insanlara sunuluyor. İnsanların bu aşamada tercihlerini yaparken dikkat ettikleri en büyük detaylardan biri, çizimlerini kaliteli buldukları yazarların karikatür kitaplarını seçmek oluyor. Karikatür kitaplarının fiyatları ise ağırlıklı olarak sayfa sayısına bağlı olarak değişim gösteriyor. Kimi kitapların sayfa sayıları az iken karikatür yıllığı ya da kahramanların maceralarını içerisinde barındıran karikatür kitaplarının sayfa sayısı fazla oluyor. Bunlarla beraber yayınevlerinin fiyat politikaları da yine karikatür kitaplarının fiyatlarını etkiliyor. Birbirinden farklı yazarlara ait olan karikatür kitapları ile beraber artık kitap okumak daha öncesinde olmadığı kadar eğlenceli bir hale geliyor.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Karikatür Kitabı

841 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Okuma Listeleri
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Markalar A-Z
  1. Mürekkep Basın Yayın Mizah Karikatür Kitapları
  2. Mart Yayınları Mizah Karikatür Kitapları
  3. Bilgi Yayınevi Mizah Karikatür Kitapları
  4. Doğan Kitap Mizah Karikatür Kitapları
  5. Adam Yayınları Mizah Karikatür Kitapları
  6. İletişim Yayınevi Mizah Karikatür Kitapları
  7. İnkılap Kitabevi Mizah Karikatür Kitapları
  8. Cinius Yayınları Mizah Karikatür Kitapları
  9. Leman Kitapları Mizah Karikatür Kitapları
  10. Penguen Mizah Karikatür Kitapları
  11. Everest Yayınları Mizah Karikatür Kitapları
  12. Çınar Yayınları Mizah Karikatür Kitapları
  13. Az Kitap Mizah Karikatür Kitapları
  14. Okuryazar Yayınevi Mizah Karikatür Kitapları
  15. Pegasus Yayınları Mizah Karikatür Kitapları
  16. Say Yayınları Mizah Karikatür Kitapları
  17. Carpe Diem Kitapları Mizah Karikatür Kitapları
  18. Genç Timaş Mizah Karikatür Kitapları
  19. Arkadaş Yayınları Mizah Karikatür Kitapları
  20. Aksoy Yayıncılık Mizah Karikatür Kitapları
 7. Boyut
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196009/9913
Başa dön