Yeni getirilen sistemle tüm öğrencilerin girmesi gereken Temel Yeterlilik Testi sınavı, üniversiteye girmek için düzenlenen ilk sınav oluyor. İlk sınav olması nedeniyle sözel ve sayısal alanlarında soruları içeren sınav, tek oturumda düzenleniyor ve sınav Türkçe ve matematik olmak üzere iki testten oluşuyor. Temel Yeterlilik Testi sınavı için ise tıpkı diğer sınavlarda olduğu gibi çeşitli kaynaklardan yararlanmak gerekiyor. Sınava hazırlanmak için gerekli kaynaklar arasında ise matematik ve Türkçe derslerine yönelik farklı türlerde kitaplar bulunuyor.

Türkçe kaynakları arasında soru kitapları ve konu anlatımlı kitaplar yer alıyor. Soru kaynaklarında yalnızca paragraf sorularına yönelik kitaplar ve tüm konuları kapsayan genel soru kitapları öne çıkıyor. Özellikle konu pekiştirmek için ideal olan tüm konuları kapsayan kitapları, birçok farklı yayından temin etmek mümkün oluyor. Paragraf soru bankaları ise Türkçe sınavı için hayatı öneme sahip kaynaklar oluyor. Türkçe sınavının büyük bölümünü kapsayan paragraf soruları için yeni müfredata uygun hazırlanmış, ezberden ziyade okuduğunu anlamaya yönelik soruları içeren kaynakları inceleyebilirsiniz. Türkçe kaynaklar içinde konu anlatımlı kitaplar ise hem derslerde yardımcı kaynak olarak hem de konu tekrarı için iyi bir seçim oluyor. Aynı zamanda Türkçe bölümü için soru çözümünü kolaylaştıracak pratik bilgilerin verildiği kaynakları ve tamamı çözümlü soru kitaplarını inceleyebilirsiniz. Özellikle paragraf konularına yönelik kısa konu anlatımlı kitapları farklı seçeneklerde bulabilirsiniz.

Matematik kaynakları arasında yine soru bankaları ve konu anlatımlı kitaplar ağırlıkta oluyor. Soru kitaplarında her konudan birden fazla test içeren soru sayısı yüksek kaynakları, pratiğe ihtiyacı olan öğrenciler için doğru bir seçim oluyor. Matematiğin yanı sıra geometri konularını da kapsayan soru bankaları da aynı kaynaklardan temin edilebiliyor. Tek soru bankalarının yanı sıra set halinde satılan konu anlatımlı kitaplar ve soru kitapları da bulunuyor. Konu anlatımlı kitaba ihtiyaç duyanlar ise tüm konuları kapsayan kaynakları tercih edebileceği gibi adım adım öğrenmeyi destekleyen ders föylerini de seçebiliyor. Soru kaynaklarının yanı sıra hem Türkçe hem matematik dersine yönelik deneme sınavları kitaplar arasında yerini alıyor.

Temel Yeterlilik Testi Fiyatları

Temel Yeterlilik Testi fiyatları, ürün türüne bağlı oluyor. Kitaplar arasında tek kitaptan oluşmayan çoklu kaynaklar öne çıkıyor. Çoklu kaynaklar, içerik bakımından daha zengin olmakla kalmayıp aynı zamanda eğitim CD’leri veya çevrim içi görüntülü eğitimleri kapsıyor. Eğitimlerin yanında soru bankaları, dest kitapları ve çeşitli yaprak testleri de içeren setler, tek kitaplara nazaran daha üst bütçelere hitap ediyor. Setlerin yanında hem Türkçe hem de matematik testinden çok sayıda test içeren geniş kapsamlı soru bankalarının yakın fiyatlarla satıldığı görülüyor. Yayınevi açısından farklılık göstermekle birlikte soru kapasitesi ile değişen kaynaklara erişebiliyor. Özel ders formatında konu anlatımı ve soru çözümünün birlikte yer aldığı ders föyleri ise aynı fiyat aralığında öğrencilere sunuluyor.

Soru bankalarının yanı sıra konu anlatımlı kitapları ise daha uygun fiyatlara sahip oluyor. Matematik, geometri, Türkçe ve paragraf gibi farklı ders anlatım kitapları, yeni müfredata uygun hazırlanıyor. Farklı derslere ait olmasına rağmen fiyatları arasında çok fazla fark bulunmayan konu anlatımlı kitaplarda bireysel öğrenmeyi kolaylaştıracak anlatıma sahip ürünleri seçebilirsiniz.

Sınava yönelik kaynaklar arasındaki yaprak testlerin ise oldukça uygun fiyatlara satıldığını görebilirsiniz. Deneme setlerinde ise Türkçe ve matematik derslerine yönelik özel denemeleri değişen fiyatlarda bulabilir, setlerin içerdiği deneme sayısını görebilirsiniz. Daha birçok kaynağa erişebileceğiniz Temel Yeterlilik Testi kitapları arasında sınava hazırlanmanıza destek olacak kaynakları kolayca temin edebilirsiniz. 

Temel Yeterlilik Testi

270 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Akıllı Adam Yayınları
  2. İsabet Yayınevi
  3. Elit Eğitim
  4. Evrensel İletişim Yayınları
  5. Editör Yayınları
  6. Test Okul Yayınları
  7. Yargı Yayınevi
  8. Farklı Sistem Yayınları
  9. İzle Akademi
  10. Hız Yayınları
  11. Karekök Yayıncılık
  12. Data Yayınları
  13. Altın Nokta Yayınevi
  14. Benim Hocam Yayınları
  15. Kampüs Yayınları
  16. Karakök Yayıncılık
  17. Kartezyen Eğitim Yayınları
  18. Okyanus Yayıncılık
  19. Palme Yayıncılık
  20. Örnek Akademi Yayınları
 6. Sınıf
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80298195/80298196
BAŞA DÖN