Sınava hazırlık sürecinde sınavın tarzını anlayıp, formata uygun kitaplar üzerinden çalışmak başarılı olma şansınızı artırıyor. Doğru kitap seçiminde kendi seviyenizi, öğrenme şeklinizi ve kitap ile ilgili yorumları göz önünde bulundurabilirsiniz.

YKS İçin Hangi Kitapları Kullanmalısınız?

YKS kitaplarını TYT ve AYT dersleri için ayrı ayrı almak, çalışmaların daha verimli olmasını sağlıyor. İki sınavın soru tarzları ve konuları arasında farklar bulunuyor. TYT sorularında daha çok temel bilgilerin yorumlanması isteniyor ve genellikle bilgi soruda veriliyor. AYT’de ise öğrencinin konuya hakim olması ve soruları kendi bilgileri ile çözmesi bekleniyor. Alacağınız sınava hazırlık kitaplarının TYT ve AYT’de karşınıza çıkacak soru tarzlarına uygun olması gerekiyor. Ayrıca ÖSYM tarzı soruları olan kaynakları kullanmak sizi bir adım ileriye taşıyabiliyor.

LGS İçin Hangi Kitapları Kullanmalısınız?

Liselere giriş sınavı, öğrencilerin ilk girdikleri ciddi sınav oluyor. Bu nedenle konu anlatımlı kitaplardan ders çalışılıp, soru bankası yardımı ile konu pekiştirildikten sonra bolca deneme çözmekte fayda bulunuyor. Deneme çözerek öğrenciler gerçek sınavın provasını yapıyor ve sınavda streslerini ve süreyi kontrol etmeleri daha kolay oluyor.

ALES İçin Hangi Kitapları Kullanmalısınız?

Lisans üstü eğitim almak isteyenlerin girmesi geren bir sınav olan ALES’e çalışırken eksik konularınız varsa konu anlatımlı kitaplardan yardım alabilirsiniz. Ancak önemli olan soru çözerek pratiğinizi arttırmaktır. Geçmiş yıllarda çıkan sorulardan oluşan soru bankalarını çözerek netlerinizi arttırabilirsiniz.

DGS İçin Hangi Kitapları Kullanmalısınız?

Ön lisans eğitimi lisansa tamamlamak için girilen DGS’de başarılı olmak için öncelikle seviyenizi belirlemelisiniz. Konu anlatımlı kitaplar, eksiklerinizi gidermek için yardımcı oluyor. Ardından her ders için 1-2 soru bankası bitirebilirsiniz. Sınava bir kursa gitmeden evde kendiniz hazırlanıyorsanız videolu çözümleri olan kitapları tercih etmenizde fayda bulunuyor.

Açık Öğretim Öğrencileri Hangi Kitapları Kullanabilir? 

Açık öğretim öğrencileri derslere girmediği için konu anlatımlı kitapların önemi büyük oluyor. Sınavda başarılı olmak için konunun önemli noktalarını anlatan kitapları kullanabilirsiniz. Ardından ünite sonu sorularını çözerek konuları pekiştirebilirsiniz. Ayrıca AÖL ve AÖF sınavlarında sıkça geçmiş yılların soruları tekrar soruluyor. Bu nedenle geçmiş yılların sorularından oluşan bir soru bankası da edinebilirsiniz.

Görevde Yükselme İçin Hangi Kitapları Kullanmalısınız?

Görevde yükselme sınavları, her kurum için farklı oluyor. Sınava çalışırken kendi kurumunuz için hazırlanmış olan kitapları tercih etmeniz önem taşıyor. Eksikleriniz varsa konu özetli soru bankalarını alabilirsiniz. Ancak mümkün oldukça fazla sayıda soru çözerek konuları pekiştirmeniz gerekiyor.

KPSS İçin Hangi Kitapları Kullanmalısınız?

KPSS’ye hazırlık kitapları alırken gireceğiniz KPSS’ye yönelik kitapları seçmeniz gerekiyor. Konular birbirine yakın olsa da ortaöğretim, ön lisans ve lisans sınavlarının soru tarzları birbirinden farklı olabiliyor. Sınava bir kursa gitmeden hazırlanacaksanız konuları anlaşılır ve kolayca öğrenilir şekilde anlatan konu anlatımlı kitapları inceleyebilirsiniz. Ayrıca video anlatımlı kaynaklar da çalışmanızın daha verimli olmasını sağlayabiliyor. Konuları öğrendikten sonra mümkün oldukça fazla soru çözmenizde fayda bulunuyor. Geçmiş yılların sorularını çözmek de KPSS soru tarzına aşina olmanıza yardımcı oluyor.

YDS İçin Hangi Kitapları Kullanmalısınız?

İngilizce seviyenizi ölçen bir sınav olan YDS, 80 sorudan oluşuyor ve kelime bilgisinden anlatım bozukluklarına kadar pek çok soru soruluyor. YDS’de başarılı olmak için öncelikle kelime bilginizin iyi olması gerekiyor. Bu nedenle kelime bilginizi geliştirecek kitapları kullanabilirsiniz. Ayrıca gramer bilginizin iyi olması ve anlatılanları anlıyor olmanız da önem taşıyor. YDS soru tarzına alışmak ve İngilizce bilginizi pekiştirmek için en az 2 soru bankası bitirmek size büyük fayda sağlayabilir.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ders Sınav Kitapları

TYT & AYT
YGS ve LYS Kitapları
LGS
TEOG Kitapları
ALES
DGS
Yaprak Testler
Açıköğretim Kitapları ve Setleri
Görevde Yükselme Sınavları Kitapları
SPK
Eğitim Yönetimi
Eğitim Setleri
SBS
Öss
KPSS
YDS
1. Sınıf
2. Sınıf
3. Sınıf
4. Sınıf
5. Sınıf
6. Sınıf
7. Sınıf
8. Sınıf
9. Sınıf
10. Sınıf
11. Sınıf
12. Sınıf
Üniversite Hazırlık
Mesleki Hazırlık
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021