YGS ve LYS Kitapları

YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) ve LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) sınavları, öğrencilerin istediği mesleği yapabilmeleri için büyük önem taşıyan üniversite sınavında başarılı olmak için son derece etkilidir. Doğru kitaplar seçilir, düzenli çalışır ve tekrarlar ihmal edilmezse istenilen üniversite ve bölümü kazanmak zor olmaz.

YGS LYS Türkçe İçin Hangi Kitaplar Kullanılır?

YGS Türkçe, sınava giren tüm öğrencilerin sorumlu olduğu ve puan değeri yüksek bölümlerden birisidir. YGS Türkçe sorularının önemli kısmını paragraf soruları oluşturur. Bu nedenle alacağınız Türkçe kitaplarında paragraf sorularının ÖSYM soru tarzlarına uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Ayrıntılı konu anlatımı olan kitaplarla zaman kaybetmek yerine konu özetli kitapçıklar kullanıp ardından bolca soru çözebilirsiniz. Sınava kadar en az 1-2 YGS Türkçe soru bankası ile beraber en az 1 tane de paragraf kitabı bitirmenizde fayda bulunur.

Sınavın 2. Kademesi olarak bilinen LYS’de, Türkçe-edebiyat soruları bulunur ve bu soruları sözel ile eşit ağırlık öğrencileri çözer. LYS edebiyat sorularını çözebilmek için detaylı konu anlatımı olan kaynakları tercih edebilirsiniz. Özellikle yazar, eser eşleştirmelerini pratik olan öğreten konu anlatımlı kitaplar çok faydalı olur. Seviyenize uygun soru bankaları çözmek ise konuyu pekiştirmenizi sağlar ve netlerinizin yükselmesine yardımcı olur.

YGS LYS Matematik İçin Hangi Kitaplar Kullanılır?

Sınava giren tüm öğrencilerin sorumlu olduğu YGS matematikte daha çok yoruma dayalı sorular bulunur. Yalnızca konuyu bilmeniz yeterli olmaz. Aynı zamanda bol soru çözerek, farklı soru tarzlarını görmeniz gerekir. YGS matematik için çözümlü soru örnekleri olan konu anlatımlı kitapları tercih edebilirsiniz. Soruları kolaydan başlayıp zora doğru ilerleyen soru bankaları öğrencilerin gelişmesine katkıda bulunur.

Sayısal ve eşit ağırlık öğrencilerinin çözmesi gereken LYS matematik soruları arasında hem temel konular hem de türev, integral gibi ileri seviye konular bulunur. LYS matematik sorularını çözebilmek için öncelikle konuyu öğrenmeli ve mümkün oldukça fazla sayıda soru çözmek gerekir. Çözümlü soru bankaları, çözülemeyen soruların çözümlerini öğrenmenizi sağlar. Özellikle sınava evde kendiniz çalışıyorsanız ve yapamadığınız soruları sorabileceğiniz kimse yoksa çözümlü soru bankaları tercih etmek çok faydalıdır.

YGS LYS Fen Bilimleri İçin Hangi Kitaplar Kullanılır?

YGS fen bilimleri sorularını sınava giren tüm öğrencilerin çözmesi beklense de sözel ve eşit ağırlık öğrencilerinin fen bilgisi temeli zayıf olduğundan kaynak seçimine daha fazla dikkat etmekte yarar vardır. Öğrencinin seviyesi ve hedefine uygun kaynaklar tercih etmek motivasyonun bozulmasının önüne geçer. Soru bankası olarak çözümlü soru bankaları tercih edilebilir. Ayrıca soruların kolaydan başlayıp zora doğru gitmesi çalışmanın daha verimli olmasını sağlar.

LYS fen bilimleri sorularını yalnızca sayısal puan türü ile öğrenci alan bölümlere girmek isteyen öğrencilerin çözmesi gerekir. Konuların birçoğu YGS konuları ile aynı olsa da soru tarzları farklıdır. LYS fen bilgisi konunun detayları sorulabilir. Bu nedenle ayrıntılı konu anlatımı olan bir kitaptan çalışmak ve bol miktarda soru ile desteklemek önemlidir.

YGS LYS Sosyal Bilimler İçin Hangi Kitaplar Kullanılır?

YGS LYS sosyal bilimler konu anlatımlı kitap seçiminde öğrencinin öğrenme biçimini göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Ayrıca haritalarla desteklenmiş, tablo ve şemalarla sadeleştirilmiş konu anlatımlı öğrenmeyi kolaylaştırır. ÖSYM soru tarzlarına uygun yorum soruları çözmek net sayılarınızın artmasına yardımcı olur.

YGS LYS İçin Hangi Denemeler Kullanılır?

YGS LYS hazırlık sürecinde deneme çözmek hem eksik konularınızı tespit ederek bu konulara çalışmanız hem de sınav psikolojisine hazırlanmak için gereklidir. Farklı yayınların kolaydan zora ilerleyen deneme setlerini alıp belli aralıklarla çözebilirsiniz. Ayrıca geçmiş yılların YGS LYS sorularından oluşan denemeleri çözmek de ÖSYM soru tarzlarına aşina olmanızı sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ygs Kitapları-Lys Kitapları

1534 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Eğitim
Eğitim
Sınav Hazırlık
Sınav Hazırlık
YGS ve LYS Kitapları
YGS ve LYS Kitapları
LYS
LYS
YGS
YGS
YGS - LYS
YGS - LYS
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 49 / 1534 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?