DJ Ürünleri & DJ Setup

Bugün hala aktif olan birçok farklı DJ ürünü ve yatırım yapabileceğiniz bir dizi farklı olası kurulum bulunmaktadır. Bu nedenle, DJ ekipmanınızı satın alırken neyi istediğinizi bilmek önemlidir. Örneğin, bağımsız bir kontrol ünitesi satın alıp daha sonra MIDI denetleyicilerini kullanmaya başlamak isteyebilirsiniz. Ayrıca, en iyi CDJ denetleyicilerini alacaksanız ve bunları DJ yazılımı ile kullanmak istiyorsanız, MIDI veya zaman kodu kullanılabilirliğine sahip olduklarından emin olmanız gerekir. Bütün bunların yapı taşı olan DJ Ürünleri & DJ Setup'un ne denli büyük bir öneme sahip olduğu hali hazırda bütün DJ'ler tarafından bilinmektedir.

DJ Ürünlerinin Temeli: Kontrol Ünitesi

DJ Ürünleri & DJ Setup için kontrol üniteleri kurulumunuzun en önemli parçasıdır ve DJ’lik yaparken harcadığınız zamanın büyük bir kısmı burada geçmektedir.

Birçok ünite farklı kanallara ve bir PA sistemine bağlanmak için çeşitli araçlara sahiptir. Bu açıdan CDJ'ler veya pikaplar kullanmadığınız sürece farklı bir karıştırıcı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Farklı DJ türleri içerisinde yer alan Scratch DJ'ler en kaliteli tırmalama seslerini sağlamak için gerekli olan kontrol ünitesi modellerine yönelmektedir. Mobil DJ'ler ise taşınabilirliği tercih eder, bu nedenle taşımayı çok daha kolay hale getirmek için dâhili bir ses kartı veya yüksek kaliteli ses ara birimi içeren hepsi bir arada kontrol ünitesine sahiptir.

Farklı Özellik ve Efektlerle Donatılmış Denetleyiciler

Hepsi bir arada MIDI denetleyicileri artık kontrol ünitesi olarak nitelendirilebilir, çünkü çoğu en iyi DJ ünitelerini taklit etmek için en son DJ yazılımı ile donatılmıştır. Denetleyiciler birçok farklı özellik ve efektle gelebilir.

DJ Ürünleri & DJ Setup anlamında çok yönlülüğe sahip olmak istiyorsanız, 4 kanallı bir kontrol cihazı almak isteyebilirsiniz. Bu şekilde, bir iPod veya benzeri bir cihazı son dakikada çalmanız gerektiğinde hazırsınız demektir. MIDI denetleyicileri DJ endüstrisi için nispeten yeni bir şeydir, ancak etrafta dolaşacak kadar yetenekli ve etkili olduklarını kanıtlamışlardır.

Piyasadaki en iyi DJ denetleyicileri için dikkate alınması gereken faktörler:

  • Kanal Sayısı (dört ideal sayıdır)
  • DJ yazılımının dâhil edilip edilmediği ilk göze çarpan detaylardandır.
  • Kişisel yaratıcılık için kalan alanın geniş olması DJ için ekstra esneklik avantajı anlamına gelir (ekstra düğmeler, özelliklerin esnekliği).

Kulaklıklarınızın Yardımına İhtiyacınız Olacak

Karışımlarınızı bir Dijital Ses İş İstasyonunda (DAW) üretmediğiniz sürece, DJ olarak gerçekten ihtiyaç duymadığınız kaliteli kulaklıklarla belli bir noktaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca miks üretiyorsanız, DJ ve stüdyo izleme kulaklıklarınız olarak kullanılabilecek birçok harika seçenek vardır.

 Çoğu ‌‌DJ, kulaklık seçimi söz konusu olduğunda, kulak üstü tasarıma sahip modelleri tercih etme eğilimindedir. Bu durumun en temel nedeni ise hangi kulağın ses düzeyinin üzerinde olacağını ayarlayabilme fırsatı sunmasıdır. Yine en fazla tercih edilenler arasında olan dönebilen kulaklıklar ise ideal konforu sağlamanın yanı sıra aynı zamanda kulaklıkları son derece hareketli hale getirir. Bunları stüdyoda, evde veya yolda kolayca kullanabilirsiniz.

DJ Kulaklığı Alırken Dikkate Alınması Gerekenler

Kulaklık, DJ Ürünleri & DJ Setup için olmazsa olmaz konumda yer alır. En iyi DJ kulaklıklarını satın alırken, aklınızda bulundurmanız gereken bazı kriterler vardır. Bunlar büyük olasılıkla sizin için neyin önemli olduğuna ve kulaklıkları ne için kullanacağınıza bağlı olarak değişecektir, ancak göz önünde bulundurulan bazı faktörler şunlardır:

  • Düşük ve orta ölçekli fiziksel darbelere karşı dayanıklı modellere göz atabilirsiniz.
  • Çalışma sırasında önemli bir esneklik avantajına sahip olmanız için geniş ses aralığına sahip kulaklıkları tercih edebilirsiniz.
  • Uzun süre kullanabilmeniz için yapı kalitesinin dayanıklılığını gözden kaçırılmamalısınız.
  • Çevre seslerden etkilenmemeniz için gürültü önleyici özelliğe sahip modelleri öncelik haline getirebilirsiniz. 
  • Uzun süreli ve aralıksız kullanım için üst seviye konfor özelliklerine sahip modelleri odak noktanız olarak belirleyebilirsiniz.

Temiz ve Güçlü Ses için DJ Hoparlörlerinin Etkisi Yadsınamaz

DJ olma hayali kuran bir birey veya profesyonel bir DJ iseniz hoparlörlerin ses çıkışınızın kalbi ve ruhu ayrıca kurulumunuzun çok önemli bir parçası olduğunu biliyor olmalısınız.

Kurulumunuzda bir rota olarak izleyebileceğiniz birçok alan vardır, ancak hoparlörler ekstra dikkate almanızı hak eden önemli bir figürdür. DJ Ürünleri & DJ Setup için önemli yapı taşlarından biri olan hoparlörlerinizin dinleyicilerinize hizmet etmek için yeterli güce sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Hoparlörler sadece kontrol ünitesinde, yazılımınızda vb. ürettiğiniz sesin bir yansıması olsa da, hoparlörlerden çıkan ses sinyalinin ünitenizdeki kulaklıklardan yükseldiğini duyabildiğinizden emin olmalısınız.


ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DJ Ürünleri & DJ Setup

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 167 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483641/60001362/405130