Anı - Anlatı - Günlük - Seyahatname

Başarıya ulaşmış kişilerin, ünlülerin ya da yazarların başlarından geçen olaylar pek çok kişi tarafından merak edilir. Gerçek yaşamdan konuları anlatan anı ve seyahatname kitapları, özellikle de sevdiğiniz kişilerin hayatlarına tanıklık etmenize olanak tanır. Kişisel hayatlarına da ışık tutabilecek bu kitaplarla öğrenmek istediğiniz pek çok bilgiyi öğrenebilirken, farklı deneyimler kazanmanız da desteklenir. 

Anı ve Seyahatnamenin Özellikleri Nelerdir?

Kişisel hayatı konu alan kitaplar, her zaman ilgiyle takip edilir ve okunur. Kişilerin kendi hayatlarından, yaşadıkları ya da şahit oldukları olayları kaleme alarak unutulmaz kıldıkları bu edebi türün en önemli özelliği; yazarın geçmişteki deneyimlerini anlatması ve hayatında iz bırakan belli bir dönemi ele almasıdır. Yazılış amacı bakımından farklılık gösterse de seyahatname de bir anı türüdür. Yazarın kendi üslubuna uygun olarak yazabileceği seyahatname, gezip gördüğü yerler hakkında deneyimlerini paylaştığı kitaplardır. Anı ve seyahatname kitaplarında esas olan yazarın gözlem yeteneğidir. Yazarın gözlem gücünün kuvvetli olması olayların okuyucunun gözünde daha rahat canlanmasını sağlar. 

Anı kitapları, yazarının hayatı hakkında bilgi verirken, üzerinden zaman geçtikten sonra yazılmasından dolayı ancak yazarların hafızalarında kalan kısımları öğrenebilmek mümkün olabilir. Bu nedenle de yazarlar anılarıyla ilgili bazı kısımları yanlış ya da eksik hatırlayabilirler. Kişisel bir tür olan anı kitaplarında, yazar kendi duygu ve düşüncelerine göre ya da içerisinde bulundukları döneme bağlı olarak değişiklik de yapabilir. Bu nedenle de anı kitapları kesin olarak gerçeği anlatmaz ve kesin bir tarihi belge niteliği taşımazlar. Tarihi dönemlerin ve olayların anlaşılmasında kolaylaştırıcı bir etkiye sahiptir.

Anı ve Seyahatname Kitapları Neden Severek Okunur?

Yazarın duygu ve düşüncelerini tüm içtenliğiyle anlattığı bu yazı türü, samimi dili ve akıcı üslubuyla sizi sararak; olayın içerisine girmenizi ve o anları yaşamanızı sağlar. Özellikle başarıya ulaşmış kişilerin, onları başarıya götüren süreçleri kaleme aldıkları kitaplar ufuk açıcı özellikleriyle moral kazanmanızda ve kendinizi daha iyi hissetmenizde rol oynar. Göz önünde bulunan kişilerin ya da yazarların farklı deneyimlerini size aktarma yollarından biri olan anılar, merak duygusunun giderilmesine de yardımcı olur.

Yazarın gezdiği ve gördüğü bölgelerdeki tarihi ve doğal güzellikleri de görerek, içinizde oralara gitme isteği uyandıran anı ve seyahatname kitapları ile güzel vakit geçirebilirsiniz. Yazarın kendi hayatına tanıklık eden bu seyahatnamelerle siz de onun gözünden bir geziye çıkabilirsiniz. Çoğu zaman güldüren, gezi sırasında yaşanan komik anların yazıldığı anı ve seyahatnameler sayesinde eğlenceli anlar yaşayabilir, günlük yaşamın koşuşturmasından ve stresinden uzaklaşabilirsiniz.

Anı ve Seyahatname Kitapları Okumanın Faydaları Nelerdir?

Anı ve seyahatname kitapları sadece kişilerin hayatlarından bir kesit okumanın yanında toplumların da birer aynası görevini görür. Yazar geçmiş dönemde yaşadıklarını kaleme alırken, aynı zamanda o dönemdeki olaylara da ışık tutar. Her yaşam farklı bir deneyim sunar ve yeni bir bilgi öğretir. Kişilerin kendi hayatlarında iz bırakan ve önemli gördükleri olayları kaleme aldıkları anı kitapları, yazarın hayatı üzerinden deneyimlere erişmenize ve dersler çıkarmanıza yardımcı olur.

Seyahatnameler sayesinde farklı kültürler hakkında bilgi edinebilir, yaşadığınız yerlerin dışındaki alanları keşfe çıkabilirsiniz. Farklı halkların yaşayış biçimlerini veya gelenek ve göreneklerini öğrenerek, yazarın karşılaştığı ilginç olayları siz de yaşayabilirsiniz. Anı ve seyahatname okumak, kelime haznenize de yeni kelimeler katmanıza yardımcı olur. Çoğunlukla içerisinde tavsiyelerin de bulunduğu seyahatnameler, sizler için bir rehber niteliği de taşıyabilir. Anı ve seyahatname kitapları ile yazarla birlikte maceradan maceraya atılabilir, yeni bilgiler öğrenebilirsiniz.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Anı ve Seyahatname Kitapları

5992 ürün listeleniyor
Cinius Yayınları
Yapı Kredi Yayınları
Dorlion Yayınları
Doğan Kitap
İş Bankası Kültür Yayınları
Everest Yayınları
İletişim Yayınevi
Bilgi Yayınevi
Can Yayınları
Kırmızı Kedi Yayınevi
Remzi Kitabevi
İnkılap Kitabevi
Heyamola Yayınları
Gece Kitaplığı
Epsilon Yayınevi
Destek Yayınları
Dergah Yayınları
Alfa Yayınları
Belge Yayınları
Ketebe Yayınları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 39 / 5992 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?