Dünya Edebiyatı

Dünya Edebiyatı binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan oldukça kapsamlı bir kavramdır. Bunun en büyük sebebi insanın toplumsal bir varlık olması ve pek çok konudaki fikirlerini, yaşanmışlıklarını ve öngörülerini gelecek nesiller ile paylaşmak istemesidir. Kitaplar; tarihi, kültürleri, tecrübeleri, fikirleri ölümsüz kılan en önemli kaynaklardan biridir. Dünya Edebiyatı kitapları da söz konusu kitapların oldukça büyük bir kısmını oluşturmaktadır.

Dünya Edebiyatı Kitapları Neden Okunmalıdır?

Kitap okumanın sayısız faydası vardır. Ancak iyi bir okur olmanın, başka bir deyişle kitap okumayı hayatın bir parçası haline getirmenin en önemli kazançlarından biri de hayatı anlamlandırmak ve zenginleştirmektir. Tıpkı yine köklü bir geçmişe sahip olan müzik, sinema, resim gibi sanat dallarında olduğu gibi edebiyat da insanların öğrenme ve kendini geliştirme ihtiyaçlarını karşılayan bir yol gösterici niteliği taşımaktadır. 

Dünya Edebiyatı kitaplarını okumak sizi tarihin değişik sayfalarında ve farklı coğrafyalarda yapabileceğiniz sayısız yolculuğa çıkarır. Bu yolculuklarda karşılaşacağınız pek çok karakter ve olay ile çeşitli maceralara atılır, birçok konu ve olgu ile ilgili fikir sahibi olma şansı yakalarsınız. Dünya Edebiyatı derya deniz bir kavram olduğu için içinde felsefeden siyasete, aşktan nefrete, tarihten kurmacaya çok sayıda olgu barındırır.

Dünya Edebiyatı Kitapları Nelerdir?

Dünya Edebiyatı kitaplarını belirli coğrafyalara ait kitaplar olarak sınıflandırmak yerine dünyanın her yerinden ve zamanından yazarların eserleri olarak görmek daha doğru bir tanımlama olacaktır. Çünkü Dünya Edebiyatı; içinde İngiliz, Fransız, Rus edebiyatı gibi belirli milletlerden yazarların eserleri ile birlikte ulus aşırı yazarların ve göçmenlerin de kitaplarını barındırır. Bu sebeple Dünya Edebiyatı kitapları farklı ideolojilere, edebiyat akımı ve anlayışlarına, yaşam koşullarına ve üsluplara sahip binlerce yazarın eserlerinden oluşan bir kavramdır.

Söz konusu çeşitlilik, okura nitelikli ve tercih konusunda çok kapsamlı bir okuma deneyimi imkânı sunar. Dünya Edebiyatı kitaplarının binlerce yıldır popülerliğini hiç yitirmemesi ve gelecekte de yitirmeyecek olması da bu zenginlikten kaynaklanır. Her okur tercih ettiği türe, ideolojiye, uzunluğa ve dile göre kitapları Dünya Edebiyatı içinde bulabilmektedir.

Dünya Edebiyatı Kitapları Nasıl Seçilir?

Kitap okumak kimi zaman okurlara yorucu ve korkutucu bir eylem olarak görünebilir. Bu durumun başlıca sebebi ise başta temel ve modern klasikler olmak üzere pek çok kitabın oldukça ağdalı bir dile sahip olduğunun ve zor okunduğunun düşünülmesidir. Oysa bu düşünce, kolaylıkla kırılabilecek bir ön yargıdır. Dünya Edebiyatı kitapları içinde her okurun sevebileceği ve keyifle okuyabileceği kitaplar bulunmaktadır. Önemli olan doğru kitapları seçebilmektir.

Dünya Edebiyatı kitapları içinde bir oturuşta bitirebileceğiniz kitaplardan sayfa sayısı bakımından hacimli kitaplara, en popüler klasiklerden keşfedilmeyi bekleyen yeni eserlere kadar pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Dünya Edebiyatı kategorisinin alt başlıkları olan Çok Satanlar ve En Yeniler sekmelerinden okurların güncel tercihlerini takip edebilir, indirim oranlarını ve kargo imkânlarını inceleyebilirsiniz.

Dünya Edebiyatı kitaplarını okurken önemsenmesi gereken bir diğer konu ise çeviridir. Satın almak istenilen kitabın birden fazla yayınevinden çıkmış birkaç baskısı varsa, pek çok okur için belirleyici nitelik çeviri kalitesidir. Hepsiburada.com'da, satın almak istediğiniz kitabın yayınevini ve çevirmenini açıklama kısmından rahatlıkla öğrenebilirsiniz. 

Kitapların konularını, sayfa sayılarını, basım yıllarını ve daha pek çok bilgiyi de ürün açıklaması bölümünde bulabilirsiniz. Ek olarak, diğer okurlar tarafından kitaplara verilmiş puanlar ve yapılmış yorumlardan da faydalanabilirsiniz. Bu sayede henüz satın almak istediğiniz kitabı belirlememiş dahi olsanız size en hitap eden kitabı bulmak için keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dünya Edebiyatı

4757 ürün listeleniyor
Can Yayınları
İş Bankası Kültür Yayınları
Yapı Kredi Yayınları
Pegasus Yayınları
İthaki Yayınları
Alfa Yayınları
Doğan Kitap
Kırmızı Kedi Yayınevi
Artemis Yayınları
İletişim Yayınevi
Everest Yayınları
Timaş Yayınları
Epsilon Yayınevi
Martı Yayınları
Katip Yayınları
Kişisel Yayınlar
Zeplin Kitap
Yabancı Yayınları
Sel Yayıncılık
Benekli Kedi
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 38 / 4757 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?