Kitapseverler tarafından en beğenilen serileri Türkçeye kazandıran yayıncılardan biri olan İthaki Yayınları, dünyaca ünlü edebiyat eserlerini Türk okurlarıyla buluşturuyor. Edebiyat ve edebiyat dışı birçok alanda yazılan yüzlerce kitap, İthaki Yayınları sayesinde meraklılarına ulaşıyor. Hem yerli, hem yabancı yazarlar tarafından edebiyat ve bilim dünyasına kazandırılan eserler, İthaki Yayınları kategorisi altında okurların beğenisine sunuluyor.

1997 yılında İstanbul’da kurulan İthaki Yayınları, 20 yılı aşkın süredir yayıncılık sektörü deneyimini profesyonellik ile birleştirerek yoluna devam ediyor. Sevilen eserlerin yeniden baskısı ve çağdaş dünya edebiyatının kült haline gelen yapıtlarının Türk diline kazandırılması İthaki Yayınları hakkında fikir veren en önemli iki misyonu oluşturuyor. 20 yıldan bu yana 1000’den fazla kitap yayınlayan İthaki Yayınları, edebiyat ve sanat dünyasına katkıda bulunmaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük on yayınevinden biri kabul edilen İthaki Yayınları hakkında okurlar olumlu görüşlerini paylaşıyor.

Hem yerli, hem de çeviri eserlerle kendini her gün zenginleştiren İthaki Yayınları kitapları, farklı profillerdeki değişik yaş gruplarına hitap eden yüzlerce yayından oluşuyor. İthaki kitapları, boş zamanlarını okuyarak değerlendirenlerden edebiyat tutkunlarına, sosyoloji ve tarih incelemeleri meraklılarından futbolsever gençlere kadar çok geniş yelpazede, renkli bir okuyucu kitlesine hitap ediyor. Okuma ihtiyacını hobiyle birleştirenler de, belli bir konuda araştırma ve yoğun okuma yapmayı tercih edenler de İthaki Yayınları Kitapları arasında aradığına ulaşıyor. Romandan biyografiye, edebiyat klasiklerinden araştırma kitaplarına, çizgi romandan çocuk klasiklerine kadar geniş bir portföye sahip İthaki Yayınları kitap listesi, size muhteşem kitaplar arasında kaybolmayı vadediyor. İthaki Yayınları, kitapları edebiyat ve edebiyat dışı alanlar olmak üzere iki genel gruba ayırarak aslında bu iki okur kitlesinin ihtiyaçlarını temel aldığını gösteriyor. Yediden yetmişe her yaş grubu, isteklerine uygun kitap seçeneklerine İthaki Yayınları kitapları sayesinde kavuşuyor.

Fantastik, bilimkurgu, polisiye, gerilim ve korku romanları İthaki Yayınları edebiyat arşivlerinin özde türleri olarak karşınıza çıkıyor. Eğer aradığınız dünya klasikleri veya çağdaş dünya edebiyatına dahil eserlerden biriyse, çok satanlar kategorisi altında online olarak onlara ulaşmanız mümkün. Mizah ve çizgi roman tutkunuysanız yine size uygun bir İthaki yayını bulmanız çok kolay oluyor. İthaki Yayınları, Türkçe edebiyat konusunda da iddiasını koruyor. Yılmaz Güney, Kemal Tahir, Suat Derviş gibi yazarlar ve sanatçıların yıllardır sevilerek okunan eserleri, bu seride mevcut bulunuyor. Pek çok genç şairin ve yazarın eserlerini bir arada bulabileceğiniz İthaki Yayınları edebiyat arşivleri, size keyifli okuma zamanı yaratıyor.

Çocukların okuma alışkanlığını geliştirerek okuma büyüsünü bir hobiye dönüştürmek üzere oluşturulan İthaki Yayınları Çocuk Kitaplığı, hem küçük okurların hem de velilerin beğenisini kazanıyor. Gizli dünyalar, hayaletler ve sihirbazların öne çıktığı fantastik çocuk öyküleri yanında sevimli hayvanların kişileştirildiği fabl tadında masallar da İthaki Çocuk Kitaplığı içinde hayat bulan tatlı serüvenleri içeriyor. Fantastik edebiyat ve bilim kurgu türlerinde zirveye ulaşma iddiasını sürdüren İthaki Yayınları bilim kurgu serisi, yayınevinin en iddialı kitap serisini oluşturuyor. Hem yeni çıkanlar hem de çok satanlar kategorileri altında online olarak kolayca ulaşabileceğiniz onlarca bilim kurgu türü roman, İthaki Yayınları bilimkurgu serisi imzasını taşıyor.

Yaşadığımız dünyanın gerçekliğini sorgulatan, distopyaları kendi kurgusal çekiciliği içinde betimleyen pek çok roman, İthaki Yayınları bilim kurgu serisi içinde meraklıların ilgisine sunuluyor. Ray Bradbury, Roger Zelazny, Isaac Asimov ve Aldous Huxley gibi cesur yazarların yapıtları İthaki Yayınları tarafından yeni baskılarıyla edebiyatseverlerin karşısına çıkıyor. Her yıl aralarına yenileri eklenen dünyaca ünlü romanlar ile İthaki bilim kurgu serisi okurlarından tam not alıyor. Yeni çıkanlar kategorisinde kolaylıkla bulabileceğiniz İthaki Yayınları bilim kurgu kitapları, okuyucu yorumlarında en yüksek puanı alan yayınlar arasında yerini alıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...