Dünya Edebiyatı

Dünya Edebiyatı her okurun mutlaka kapısını çaldığı, içinde birbirinden değerli eserler ve yazarlar barındıran bir kavramdır. Dünya Edebiyatının tamamını belirli ülkelerle, akımlarla ya da dönemlerle çerçevelemek oldukça güçtür. Ancak elbette ki bu tip sınırlandırmalar ile daha detaylı bir biçimde incelenmekte ve sınıflandırılmaktadır. Dünya Edebiyatı kategorisinde pek çok farklı ülkeden yazarın yüzyıllardan beri yazdığı pek çok kitabı bulabilirsiniz.

Dünya Edebiyatı Nasıl Okunmalıdır?

Dünya Edebiyatı kitapları oldukça fazla sayıda olduğu için hangi kitabı okumak istediğini henüz belirlememiş okurlar için seçim yapmak da güç olabilmektedir. Öncelikle Dünya Edebiyatı kategorisinde her yaştan, okuma deneyiminden ve beğeniden okurun seveceği kitapların muhakkak olduğunu belirtmek gerekir. Dünya Edebiyatından kitapları temelde kurmaca ve kurgu dışı olarak ikiye ayırmak mümkündür.

Kurmaca eserler, yazar tarafından oluşturulan belli bir kurgu çerçevesinde üretilen roman, öykü gibi türlerdir. Kurmaca edebiyat eserleri tamamen gerçek ögelerden oluşabildiği gibi, içinde hayal dünyasına ait pek çok unsur da barındırabilmektedir. Keza bu sebepten kurmaca edebiyat eserleri bilim-kurgu, polisiye, fantastik, macera ve benzeri pek çok alt sınıfa da ayrılmaktadır. Kurgu dışı eserler ise belirli araştırmalar sonucunda ortaya çıkan ve pek çok konu, olay ya da kişiyle ilgili bilgiler veren kitaplardır. Dünya Edebiyatı kategorisinde iki türden birçok kitabı bulabilirsiniz. Dilerseniz kurmacanın derinliklerine dalarak yazarların size anlattığı hikâyeler ve kahramanlarla keyifli yolculuklara çıkabilir, dilerseniz merak ettiğiniz pek çok konu hakkında detaylı bilgiler öğrenebilirsiniz.

Dünya Edebiyatından Hangi Kitaplar Okunmalı?

Esasen hiçbir kitabı okumak zaman kaybı değildir. Ancak okurlara kitap seçiminde kararsız kaldıkları noktalarda yardımcı olabilecek unsurlardan biri arka kapak yazıları ya da kitaplarla ilgili yorumlardır. Dünya Edebiyatı kategorisinde yer alan kitapların ürün açıklamalarında kitaplar ile ilgili pek çok bilgiye ulaşabilir, diğer okurların kitaplar hakkındaki düşünceleri ve yorumlarına göz atabilirsiniz. Ek olarak, bu kategoride yer alan birçok kitabın ilk sayfalarına göz atabilmeniz için görseller de mevcuttur. Kitapların girişini okumak sizlere kitapla ilgili pek çok fikir verecektir. Böylelikle Dünya Edebiyatından pek çok kitapla tanışabilirsiniz. 

Dünya Edebiyatı Kategorisinde Hangi Kitaplar Var?

Dünya Edebiyatı kategorisinde bulunan kitaplar İngiliz Edebiyatı, Rus Edebiyatı, Fransız Edebiyatı gibi alt kategorilere ayrılmıştır. Eğer tek bir ulusun edebiyatına yönelik okumalar yapmak istiyorsanız kitap aramalarınızı rahatlıkla sınırlandırabilirsiniz. Bazı kitapların normal baskılarına ek olarak yayınevleri tarafından özel olarak tasarlanmış ve farklı ücretlendirmelere sahip özel baskıları da bulunmaktadır. Eğer kitap arşivinizde özel kitaplar bulundurmak istiyor ya da bu tip baskılara ilgi duyuyorsanız indirimli fiyatlar ile kitapları satın alabilirsiniz.

Kitapları yanınızda taşımak sizin için zor oluyorsa ya da seyahatlerde kitaplar için çantanızda yeterli yer açmakta güçlük çekiyorsanız cep boy ya da mini kitaplara da göz atabilirsiniz. Cep boy kitaplar çoğunlukla tam metin içeren ve size taşıma kolaylığı sağlayan kitaplardır. Bu sayede kitabınızı dilediğiniz her yere götürebilirsiniz. 

Kitapları Ana Dillerinde Okuma Fırsatı

Dünya Edebiyatı kategorisinde bulunan kitaplar yalnızca Türkçeye çevrilmiş kitaplardan oluşmamaktadır. Ana dilinde okumak istediğiniz pek çok kitabın İngilizce, Fransızca ve benzeri dillerde baskılarını da bu kategoride bulmanız mümkündür. Türkçeye çevrilmiş kitaplarda ise pek çok okur kitabın çeviri kalitesini oldukça önemsemektedir. Hepsiburada.com'da bulabileceğiniz pek çok yayınevi seçeneği ile satın almak istediğiniz kitabı dilediğiniz çeviriden okuyabilirsiniz. 

Dünya Edebiyatı kitapları ile çıkacağınız serüven oldukça keyifli ve verimli olacaktır. Kafka'dan Orwell'a, Dostoyevski'den Tolstoy'a, Steinbeck'ten Saramago'ya, Zweig'dan Vasconselos'a sayısız önemli yazar ve eserle tanışmak için Dünya Edebiyatı kitapları sizi bekliyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dünya Edebiyatı

6820 ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Edebiyat
Edebiyat
Dünya Edebiyatı
Dünya Edebiyatı
İngiliz Edebiyatı
İngiliz Edebiyatı
Amerikan Edebiyatı
Amerikan Edebiyatı
Fransız Edebiyatı
Fransız Edebiyatı
Rus Edebiyatı
Rus Edebiyatı
Latin Amerika Edebiyatı
Latin Amerika Edebiyatı
Alman-Avusturya Edebiyatı
Alman-Avusturya Edebiyatı
Dünya Edebiyatı
Dünya Edebiyatı
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 64 / 6820 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?