Fransız Edebiyatı

Fransız Edebiyatı kitapları, dünya edebiyatında en ünlü olan ve en çok rağbet gören kitaplar arasındadır. Fransız Edebiyatı içinde barındırdığı sayısız önemli yazar ve eser ile yüzyıllardan beri birçok okurun zihninde yeni ufuklar açmaya devam etmektedir. Roman, öykü, şiir ve deneme başta olmak üzere tüm edebi türlerde benzersiz örneklerini görebileceğiniz Fransız edebiyatı kitapları ile keyifli bir okuma serüveni sizleri bekliyor.

Fransız Edebiyatı Kitapları Nelerdir?

Fransız Edebiyatı kitapları, içinde pek çok farklı edebi tür barındırır. Bir edebi türe giriş yapmak ya da o türden verilmiş eserler ile ilgili daha çok fikir sahibi olmak isteyen her okurun zevkine hitap edecek kitaplar mutlaka bulunmaktadır. Örneğin deneme türünde ilk eserleri veren yazar Montaigne ya da ismini bir öykü tarzına veren Maupassant birer Fransızdır. Özellikle Rönesans Dönemi ve sonrasında yazılan neredeyse tüm Fransız Edebiyatı kitapları kendi dönemi için bir emsal niteliği taşımaktadır. 

Fransız Edebiyatı, içinde pek çok edebi akımın da başarılı örneklerini barındıran bir edebiyattır. Özellikle varoluşçuluk, sembolizm, realizm ve gerçeküstücülük akımları başta olmak üzere pek çok edebi akımın edebiyat tarihi içerisinde nasıl işlendiğini Fransız Edebiyatı kitapları ile görmek mümkündür. Söz konusu edebi akımlar kendilerini Fransız Edebiyatı içinde farklı edebi türlerde göstermişlerdir. Örneğin sembolizm akımının en çok görüldüğü edebi tür şiirdir. Baudelaire ve Rimbaud'nun şiirlerinde sembolizmin edebiyattaki temsilini açıkça görmek mümkündür. Öte yandan gerçeküstücülük ve varoluşçuluk, Sartre ve Camus'nün romanlarında kendini göstermektedir. Natüralizm akımının en önemli temsilcilerinden biri olan Emile Zola'nın ya da edebiyatta realizm akımını başlattığı kabul edilen Flaubert'in birer klasik niteliği taşıyan kitapları da Fransız Edebiyatı Kitapları kategorisinde mevcuttur. 

Fransız Edebiyatı Kitapları Nasıl Okunmalıdır?

Fransız Edebiyatı kitaplarından hangisini okuyacağına henüz karar verememiş okurlar için hepsiburada.com tarafından sunulan birkaç kolaylık bulunmaktadır. Hakkında bilgi sahibi olmak istediğiniz ya da okumayı düşündüğünüz kitapların tümünün yayınevi, çevirmenleri, sayfa sayıları gibi bilgiler mevcuttur. Ek olarak kitapların büyük çoğunluğunun konuları ya da arka kapaklarında bulunan yazılar da ürün açıklamaları kısmında bulunmaktadır. 

Okurlara yol gösterici nitelik taşıyabilecek bir diğer unsur ise diğer okurların yorumları ve puanlamalarıdır. Bazı kitapların görsellerine ise kitapların ilk birkaç sayfası eklenmiştir. Bu sayede kitap hakkında fikir sahibi olabilir, okuduğunuz sayfaların devamını merak etmeniz halinde kitap seçiminizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Fransızca bilen okurlar için bazı kitapların Fransızca baskıları da mevcuttur. 

Fransız Edebiyatı Kitapları Ne İşe Yarar?

Fransız Edebiyatı pek çok ulusun edebiyatına ilham kaynağı ve yol gösterici olmuştur. Pek çok yazar, geçmişte yazılmış Fransız Edebiyatı kitaplarından etkilenmiş ve kendi üsluplarını da bu doğrultuda geliştirmişlerdir. Esasen yalnızca bu sebepten bile Fransız Edebiyatı kitaplarını kitaplığınıza katmak bir okur olarak size pek çok şey kazandırmaktadır. Birçok farklı ulustan yazarın kitaplarında çeşitli edebi akımları işleyiş biçimleri veya yaptıkları atıflar ve göndermeler, Fransız Edebiyatına hakim olmakla daha anlaşılır olacaktır.

Fransız Edebiyatı kitapları sizi benzersiz bir yolculuğa çıkaracaktır. Sartre'ın peşinde varoluşçuluğun sınırlarını araştırmak, Proust ile bir kurabiye kokusunun peşine düşmek, Emile Zola ile Fransız mahallelerinde bir tura çıkmak, Camus ile absürt kavramına yeni bir bakış açısı kazanmak, Flaubert ile aşkın anlamını sorgulamak, Jules Verne ile dünya turuna çıkmak, Boris Vian ile zihninizin sınırlarını zorlamak gibi pek çok macera Fransız Edebiyatı kitaplarında sizleri bekliyor. Siz de size yeni dünyaların kapılarını açacak ve keyifli okumalar yapmanızı sağlayacak bu kitapları indirimli fiyatlar ile hepsiburada.com'dan satın alabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fransız Edebiyatı Kitapları

378 ürün listeleniyor
Can Yayınları
İthaki Yayınları
Doğan Kitap
Yapı Kredi Yayınları
İş Bankası Kültür Yayınları
Benekli Kedi
Metis Yayınları
Oğlak Yayıncılık
Sel Yayıncılık
Telos Yayıncılık
Everest Yayınları
Payel Yayınları
İletişim Yayınevi
Ayrıntı Yayınları
Varlık Yayınları
İmge Kitabevi Yayınları
Turkuvaz Kitap
Yordam Edebiyat
Altınpost Yayıncılık
Arion Yayınevi
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 378 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?