Bireysel Gelişim

Bireysel gelişim kitapları, kişilerin düşünce, duygu ve davranışlarını dönüştürerek hayatlarında başarıyı, aşkı, bolluk ve bereketi yaratmaları için onlara yol gösteren kitaplardır. Bu tür kitaplar kişilerin eksiklik hissettikleri alanlarla ihtiyaçlarını karşılamaları, sorunlarını gidermeleri için onlara çeşitli yol haritaları ve teknikler sunar. Bireysel gelişim kitapları birçok farklı gruba ayrılır. Her yaştan okur kitlesine hitap eden bireysel gelişim kitapları genellikle kişileri motive eden ilgi çekici başlıklara sahiptir.

Bireysel Gelişim Kitapları Nedir?

Bireysel gelişim kitapları; okurun kendini tanıması, anlaması, eksikliklerini bularak gidermeye çalışması amacıyla yazılmış kitaplardan oluşur. Ruh eşini arayan kişilerin doğru aşkı bulmaları için, iş hayatında arzu ettiği başarıya sahip olamayanların bu yönde eksikliklerini gidermeleri için, maddi sıkıntı yaşayanların bolluk ve bereket bilinçlerini açabilmeleri için çeşitli yollar gösteren bu kitaplar, daima çok satanlar listelerinde yer alır. Bireysel gelişim kitapları yardımıyla okur önce kendini tanır, gündelik yaşamındaki duygu ve düşüncelerini irdeler. Bu şekilde dış dünyasında eksik hissettiği noktaların kendi iç dünyasındaki yansımalarını eşleştirmeye çalışarak nedenleri bulur. Böylece kişi kitapta yer alan öneri, teknik ve egzersizler yardımıyla eksiklik hissettiği konularda ilerleme kaydeder. Bireysel gelişim kitapları aşkı arayanlara yazılmış türler, para ve bolluğu elde etmek isteyenler için yazılanlar, çocuk gelişimi hakkında kaleme alınanlar, iş yaşamında başarıyı hedefleyen türler, spiritüel gelişim adına yazılanlar, yoga konusunda kaleme alınmış olanlar, Tanrı'dan yardım isteyenler, evlilikte başarılı olmanın yollarını anlatanlar, mutlu olmanın sırrını öğretenler ve benzeri çok sayıda gruba ve alt gruba ayrılır. 

Bireysel Gelişim Kitapları Okuması ve Anlaması Kolay mıdır?

Bu tür kitaplar çoğunlukla son derece yalın ve kolay okunan bir dil ve sistemle yazılır. Böylece okurun kolay anlaması ve uygulamaları zorlanmadan yapabilmesi hedeflenir. Zaman zaman büyük sıkıntıların ardından büyük başarılar kazanmış kişilerin hayat hikayeleri anlatılır. Bunlar kişileri cesaretlendirerek harekete geçirmeye yarar. Okurun okuma hızına göre iki-üç günde tamamlanabilen bireysel gelişim kitaplarının daha ileri versiyonları da bulunur. Bu türde kitaplar okumaya alışmış kişiler, daha ileri seviyedeki tekniklerle yukarı basamakları hedefler. Bireysel gelişim kitaplarında yalın bir yazı dilinin yanı sıra ara başlıklar ve maddelerle anlatılan uygulamalar da okur açısından yararlı olur. 

En İyi Bireysel Gelişim Kitapları Hangileridir?

Çok satanlar listelerinde yer alan bireysel gelişim kitapları çok sayıda okur tarafından tercih edilir. Burada yaşamınızın hangi alanında yükselişe geçmek istediğiniz önemlidir. Yaşamınıza ruh eşinizi çekmek ve ömür boyu mutlu bir evlilik sürdürmek arzusundaysanız, aşkı konu alan kitaplara yönelerek o alanda sizin için en iyisini bulmanız doğru olur. Eğer finansal yönde sıkıntılarınız varsa bolluk ve bereket çalışmalarını anlatan bir dizi kitap arasından size en uygun olanları seçebilirsiniz. İş hayatınızda daha başarılı olmak gibi bir hayale sahipseniz, bu yönde yazılanları okumak size fayda sağlayacaktır. Ergenlik çağında çocuğunuzla problem yaşıyorsanız ya da bebeğiniz geceleri uyumuyorsa o konuları içeren kitaplara göz atmanız sizin için yararlı olacaktır. Kendi bakış açınız ve yaşamdaki istekleriniz doğrultusunda kitapları inceleyerek, tanıtım yazılarına göz atarak sizin için en iyilerini bulabilirsiniz.

Bireysel Gelişim Kitapları Yararlı mı?

Bireysel gelişim kitaplarından yarar sağlamak okuduğunuz teknikleri, önerileri ne şekilde uyguladığınıza bağlıdır. Bu tür kitaplar daha okuma aşamasında bile okura motivasyon kazanması, öz güvenini hatırlaması yönünde fayda sağlar ve beyninde açılım yaratır. Ufak bir görüş bile katsa her şekilde yararlıdır. Öte yandan kendinize uygun kitapları bulup, uygulamaları yerine getirip önerilere kulak verirseniz, hayatınızda mucizevi değişim ve dönüşümler sağlayabilirsiniz. Bireysel gelişim kitapları sayesinde hastalıklarından kurtulmuş, psikolojik sorunlarına çözüm bulmuş, maddi olarak ilerlemeler sağlamış birçok kişiye dair çok sayıda hikaye mevcut.

Sizin de yaşamınızda eksiklik duyduğunuz noktalar varsa en başarılı bireysel gelişim kitaplarına göz atabilir, size katkı sağlayacaklarını düşündükleriniz için sipariş oluşturabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bireysel Gelişim

7328 ürün listeleniyor
Destek Yayınları
Pegasus Yayınları
Az Kitap
Cinius Yayınları
Hayykitap
Alfa Yayınları
Epsilon Yayınevi
Sola Unitas
Mona Kitap
Butik Yayınları
Kronik Kitap
Yediveren Yayınları
Doğan Kitap
Doğan Novus
Omega
Yakamoz Yayınları
Diyojen Yayıncılık
Kuraldışı Yayınevi
Nobel Akademik Yayıncılık
İnkılap Kitabevi
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 48 / 7328 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?