Kişisel Gelişim & Psikoloji

Kitap okumak, çoğu insanın sevdiği ve oldukça faydalı bir hobidir. Kişisel gelişim kitapları ise hem bu hobiyi destekler hem de yaşadığınız sıkıntılardan nasıl kurtulabileceğinize dair ipuçlarını sunar. Kişisel gelişim, özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve kalabalıklar arasında kendisini yalnız hisseden insanların üzerine düşmesi gereken bir konu. Kişisel gelişim, bireyin kendini tanımasını, niteliklerini geliştirip hayatını kontrol etmesini, hatta yönetmesini sağlar. 

Günümüzde insanlar hızla kendini geliştirebilecek alanları rahatlıkla bulabilmektedir. Ancak herkes bu kadar şanslı değil. Bazılarımız iç huzura kavuşmak, stresli yaşamdan kurtulmak için daha fazla ve daha zorlu bir mücadele vermekte. Kişisel gelişim kitapları bu bireylerin, eksik gördükleri yönlerini geliştirmelerine yardımcı olur. Böylelikle o kişiyi kendisiyle barışık ve mutlu bir hale getirmek isterler.

Birçok insan, kişisel gelişim kitapları hakkında ön yargılı bir düşünce biçimine sahip. Onlar için kişisel gelişim kitapları, gereksiz ve tamamen para tuzağı olarak görünür. Ancak durum bundan çok daha farklı. Kişisel gelişim kitapları, yazarın hayat tecrübelerini, hayata bakış açısını okura anlatan, okurun ufkunu açan yayınlardır. Okurun etrafında olup bitenlere farklı bir pencereden bakmasını, yeni bir hayat görüşüne sahip olmasını sağlar. 

Kişisel gelişim kitapları, okuyucunun hayatında yeni kapılar açması için onu motive eder. Adeta okuyucuyu harekete geçirir. Okur, kendini kitap okuyor olmaktan ziyade yazarla sohbet ediyormuş gibi hisseder. Bunun sebebi ise kişisel gelişim kitaplarında kullanılan dilin doğallığıdır. Herhangi bir konu hakkındaki düşünceniz için ikinci bir fikir oluşturabilir. Böylelikle farklı konulara farklı pencerelerden bakabilirsiniz. İlham veren, motive eden ve yeni deneyimler aktaran kişisel gelişim kitaplarının okuyucu için yaşam koçluğu dahi yaptığı söylenebilir.

Kişisel gelişim kitapları ile başarılı olmuş birçok insanın, zor yollardan kazandığı tecrübeleri, öğrenebilirsiniz. Böylelikle hayatınızda bir şeyleri başarmak için ne yapmanız gerektiğinin ipuçlarını bu kitaplardan öğrenebilirsiniz. Ayrıca yazım dili de oldukça sade olduğundan kişisel gelişim kitaplarını okurken zorlanmayacaksınız.

Kişisel Gelişim Kitapları Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek 


Kişisel gelişim kitabı yazarları, çoğunlukla geçmişte büyük olaylar yaşamış, başlarından çeşitli olumsuz durumlar geçmiş insanlardan oluşur. Bu kişiler, hayattan anladıklarını, o güne kadar kazandıkları tecrübeleri ve olumsuz durumlardan nasıl çıktıklarını kişisel gelişim kitaplarında anlatır. Okuyucular da bu tür kitapları okuduklarında kişisel gelişim kitabı yazarlarının tecrübelerinden ve anlattıklarından yararlanarak, hayata bakış açılarını değiştiriyor, en azından farklı bir yerden hayatlarına bakabiliyorlar. 

Kişisel gelişim kitapları ile içinizdeki potansiyeli keşfetmek, o potansiyeli açığa çıkarmak da mümkün. Belki de bugüne kadar yaptığınız işten çok daha farklı bir şey için büyük bir yeteneğe sahipsiniz. Belki de içinizde büyük bir müzik dehası, imkansızı başaran bir mühendis ya da rekorları alt üst eden bir sporcu yatıyor. Kişisel gelişim kitapları, içinizdeki bu potansiyeli ortaya çıkarmak için size yardımcı oluyor. 

Kişisel Gelişim Kitaplarının İçeriği

Kişisel gelişim kitapları, profesyonel kariyerinizi, psikolojik durumunuzu, çocuk gelişimini ve daha birçok gündelik konuları içinde barındırır. Dolayısıyla, kişisel gelişim kitaplarının içeriği, oldukça zengindir. Çoğu kişi, kendini geliştirmek, başarılı insanların tecrübelerinden yararlanmak için kişisel gelişim kitaplarına yönelir. Başarısız ve eksik hissettiği durumlarda çözümü bu kitaplar üzerinden bulmaya çalışır. Profesyonel iş dünyasında yer alan veya çocuk büyüten ebeveynlerden birçoğu kişisel gelişim kitaplarından yararlanıyor. 

Kişisel gelişim kitapları, içeriği dolayısıyla insanların günlük hayatta yaşadıkları zorluklarla nasıl başa çıkabileceğini ve sosyal ilişkilerde yaşadıkları problemlerin nasıl üstesinden geleceğini anlatır. Kişisel gelişim kitapları; depresyon, aşk, mutsuzluk, gibi kavramlara farklı yönlerden yaklaşır ve bu konularda sorun yaşayan insanlara bir çözüm önerisi sunmaya, onları duygusal olarak geliştirmeye çalışır. Kişisel gelişim kitaplarının içeriği, yazardan yazara değişse de insanların hayatlarında bir anlam bulmaya, onların dertlerine çözüm olmaya, onların mutsuzluğunu sonlandırmaya çalışır. 

İlişkilerle İlgili Kişisel Gelişim Kitapları 


Özellikle İstanbul gibi büyük ve kalabalık şehirlerde gün içinde pek çok insan birbiriyle iletişim kuruyor. Ancak kurulan bu iletişimlerin ne kadarı sağlıklı ne kadarı sağlıksız bilinmez. Başta kadın-erkek ilişkileri olmak üzere birçok ilişki tarzı ile ilgili fikirler veren ilişkilerle ilgili kişisel gelişim kitapları, iki veya daha fazla insan arasındaki iletişimi ve ilişkiyi düzenleyerek insanların günlük hayatlarındaki mutluluğu artırmayı hedefler. 

İçerikleri de bununla doğru orantılı olarak düzenlenen bu tür kişisel gelişim kitaplarına yönelik günümüzde oldukça fazla talep olduğunu söyleyebiliriz. Bu kitapların yardımıyla, insanlarla olan diyaloğunuzun kalitesi ve verimi artarken pek çok yanlış anlaşılma da sona erecektir. Böylelikle günlük hayatınızda huzura kavuşabileceksiniz. 

Dini Kişisel Gelişim Kitapları

İnsanlar, manevi hayatı kendi içinde yaşamalıdır. Herkes, inandıkları üzerine yaşar ve o inancı doğrultusunda hareket eder. Okurların dini hassasiyeti hakkında konuşan ve onlara manevi inançları doğrultusunda içerikler sunan dini kişisel gelişim kitapları, iyiliği ve barışı anlatır. İnsanlara umut aşılayan bu kitaplar, gündelik yaşantılarını bu erdemler doğrultusunda sürdürmelerini ve ruhsal dünyalarında huzura kavuşmalarını tavsiye eder. 

Kişisel Gelişim Kitaplarının Faydaları Nelerdir?

Kişisel gelişim kitapları, insanları birçok yönden geliştirmekte ve onları daha iyi bireyler hallerine getirmektedir. İnsanlar bu kitapları okuyarak ruhsal olarak güçlenmektedir. Kişisel gelişim kitapları, okuyucuların kendi potansiyellerini fark etmelerine yardımcı olur. Bunun için tavsiyeler verir, yazarın tecrübelerini okuyucuya aktarır. 

Bu tür kitaplar, özellikle yazarların geçmişte kazandığı tecrübelerden oldukça yararlanır. Bu sebeple başarılı olmuş birinin şu anki duruma ulaşana kadar neler yaptığını öğrenmek de kişisel gelişim kitaplarının faydaları arasındadır. Kişisel gelişim kitapları, okuyucunun kendini tanımasını, benliğine odaklanmasını sağlar. Böylelikle kişi hayatına yön verecek kararlar alırken eskisine göre daha fazla özgüvene sahip olur. Kişisel gelişim kitapları, insanların duygusal ya da sosyal dünyalarını yeniden yapılandırır, iş hayatında yaşadıkları sorunlara çözümler sunar. Bu sebeple ruhsal ya da fiziksel dünyasında sorun sahibi olan insanlar kişisel gelişim kitaplarına yönelir. 

Kişisel Gelişim Kitapları Neyi Amaçlar?  


Kişisel gelişim kitapları, bireyin kendini tanımasını ve yapabileceklerine ve yakından bakmasını hedefler. Bunun için de kişisel gelişim kitabı yazarları, kendi hayatlarından örnekler verirler, kazandıkları tecrübeleri okura aktarırlar. Başarılı olmak isteyen ya da hayatında bazı şeyleri değiştirmek hatta yaşamından bazı şeyleri çıkarmak isteyen insanlar kişisel gelişim kitaplarına başvurur. Bu kitapların amacı temelde insanların daha iyi bir yaşam felsefesi edinmesi, insanlara bakış açısını değiştirmesi ve kendi içsel dünyasında keşifler yapmasıdır. Kişisel gelişim kitapları bu yönde tavsiyeler, öğretiler ve örneklerle okuyucusuna daha iyi bir yaşamın kapısını aralayacak bilgiler sunar. 

Kişisel Gelişim Kitabı Alırken Neye Dikkat Edilmeli? 


Günümüzde birçok kişisel gelişim kitabı yazarı bulunmaktadır. Bu yazarlar, ilişkiler, dinler, özgüven, yetenek, depresyon, mutluluk ve aklımıza gelmeyecek daha bir sürü şey hakkında yazar, okurlarına bir şeyler anlatırlar. Siz de kişisel gelişim kitabı satın alırken hangi yazarın kitaplarını okumak istediğinize karar vermelisiniz. Bu yazarların her biri farklı bir yazım diline sahiptir. Dolayısıyla bir kişisel gelişim kitabı almayı düşünüyorsanız, bu yazım dillerinin hangisinin size uygun olduğuna da karar vermeniz gerekir. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kişisel Gelişim Kitapları

10.000+ ürün listeleniyor
Kitap Film Müzik
Kitap Film Müzik
Kitap
Kitap
Kişisel Gelişim & Psikoloji
Kişisel Gelişim & Psikoloji
Zihinsel Gelişim
Zihinsel Gelişim
Stres Yönetimi
Stres Yönetimi
Zaman Yönetimi
Zaman Yönetimi
Yaratıcılık
Yaratıcılık
Sözlü İletişim ve Beden Dili
Sözlü İletişim ve Beden Dili
Başarı
Başarı
Bireysel Gelişim
Bireysel Gelişim
Olumlu - Mutlu Yaşama
Olumlu - Mutlu Yaşama
Duygusal Zeka
Duygusal Zeka
Psikoloji
Psikoloji
Ruhsal & Metafizik
Ruhsal & Metafizik
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Yazar
Toplam 31 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?