Yaratıcılık

İnsanlar, hayatları boyunca kendilerine meziyetler katmak için birçok kitap okur. Vakit geçirmek için okunan roman, hikaye gibi kurgusal kitapların yanı sıra ders kitaplarına ve mesleki beceri kitaplarına da ihtiyaç duydukça vakit ayrılır. Bunlardan farklı olarak hayata yön veren, günlük yaşamla ilgili ipuçlarının yer aldığı kişisel gelişim kitaplarına ihtiyaç duyanlar da vardır.

Kişisel Gelişim Kitapları Ne Anlatır?

Kişisel gelişim kitapları genelde doğal, akıcı bir anlatım diline sahip olduğu için okuması da oldukça kolay kitaplardır. Sohbet havasında ilerler ve biraz yol aldıktan sonra karşınızda biri varmış gibi hissedersiniz. Genellikle bilimsel verilerden, salt bilgiden uzak içerikler barındırıyor olması da bu sohbet havasını destekler niteliktedir. Genellikle çok sıradan konuların, olguların işlendiği kişisel gelişim kitapları, sahip olduğu farklı bakış açısıyla okuyucuda şaşkınlık hissi yaratır. Bildiği konuya farklı bir pencereden bakma fırsatı bulan okurda, yeni bir şey keşfetmiş hissi uyanır. Kitabın başından sonuna kadar yazarın olay ve olgular özelinde hangi yolları izlediğini öğrenir, kendinizi o yolda hayal eder ve yepyeni yönler keşfedersiniz. Kişisel gelişim kitaplarının özünü aslında deneyimler oluşturur. Bir başkasının deneyimlerini okur ve kendi hayatınızda bu deneyimleri kurgular ve kabul eder veya etmezsiniz. Doğruları, hataları yaşamak yerine bu kitaplarda okuyarak deneyimlemiş hissi yaşayabilirsiniz. Sizde kendi kendinize soru sorma mekanizmasını harekete geçiren bu kitaplar, bazı cevapları kendiniz bulmanız için sizi zorlar. Böylelikle günlük hayatınızda karşınıza çıkan sorunlarla mücadele motivasyonu kazanmanıza yardımcı olur. Kişisel gelişim kitaplarının içerisinde ilgi çeken başlıca içerikleri ise yaratıcılık kitapları oluşturur. Bu kitaplar, hayatınızın her alanında size kolaylık sağlayacak yaratıcı çözümler bulmanız konusunda yardımcı olur.

Yaratıcılık Kitapları Ne Anlatır?

Yaratıcılık, belli bir konu üzerinde çözümler bulabilme yeteneğidir. Yaratıcılıktan genellikle mesleki alanlarda çokça söz edilse de, aslında hayatın her alanında ihtiyaç duyulan bir meziyettir. Mesleki anlamda sizi kestirmeden yukarılara taşıyan bu meziyet, günlük hayatınızı kolaylaştırma noktasında da başvurmak isteyeceğiniz kolaycı bir yoldur. Yaratıcılık kitapları da bu çözüm yollarının alternatiflerini, düşünülmeyenlerini size göstermek üzere hazırlanmış içeriklerle dolu eserlerdir. Genellikle kişisel gelişim kategorisinin altında yer alan bu kitaplar, yazarın kendi deneyimlerini belli bir kurguda size aktardığı kaynaklardır. Spesifik olaylardan ziyade olguları ele alan, ele aldığı olguları kendi deneyimlediği tecrübelerinden yola çıkarak anlatan yazar, sizdeki sorgu mekanizmasını harekete geçirerek aynı olguları farklı olaylar karşısında değerlendirebilmenizi sağlamaya çalışır. Yani yazar, başına gelen olay karşısında kendi yaratıcı çözümünü size aktarırken farklı senaryolarda sizin üretebileceğiniz çözümler konusunda da ipuçları verir. Tüm kitaplarda olduğu gibi, bütün senaryoların kaleme alınamayacağını bilir ve size kendi iç dünyanızdaki dinamikleri harekete geçirmeniz için yol göstericiliği yapar. Yaratıcılığın doğuştan gelen bir meziyet olmadığını, sonradan edinebilecek bir yeti olduğuna da sizi ikna etmeye çalışır. 

Yaratıcı Kitaplar Hangi Alanda İşe Yarar?

Bu soruya "hayatın her alanında" diye cevap vermek mümkün. Bunun sebebi ise içeriğin olaylara değil, genelgeçer olgulara yönelik oluşturulmasıdır. Yaratıcılığın yaşamınızın her anında size kolaylıklar kazandıracağını unutmamanızda fayda var. Tabii ki yaratıcı kitaplar, mesleki anlamda yaratıcılığa daha fazla ihtiyaç duyulan iş kolları için biraz daha faydalı olabilir. Yaratıcı yazarlık, mimarlık, grafik tasarım gibi özgün içeriklere ihtiyaç duyulan meslekler için yaratıcı kitaplar daha fazla önem arz eder. Bunun yanı sıra orta veya üst düzey yöneticiler de yaratıcılık kitaplarında, günlük hayatlarında işlerine yarayacak birçok sorunun cevabını bulabilir. Kısaca yaratıcılık kitapları, size hayatın her anında çözümlere giden kestirme yolları göstermek, bu yolları görmeyi öğretmek için yazılmış kitaplardır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yaratıcılık Kitapları

33 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 33 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?