Elma yayınevi; "bilgi, iyilik, gelişim" sloganı ile kitaplarını okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan ve gelecek hayalleri kuran bir yayınevi olarak faaliyet gösteriyor. 20. kuruluş yılını kutlayacağı 2018 yılında, daha eğitimli ve daha çok okuyan bir ülkenin parçası olmak ve alanında Türkiye’nin en saygı duyulan kurumu olabilme hayallerini gerçekleştirme arzusu ile çalışıyor.

Elma Yayınevi

Elma yayınevi, 1998 yılında IAT Eğitim Danışmanlık firması altında Academyplus Yayınevi markası olarak yayın serüvenine başladı. 2000 yılında Akademi Artı Yayıncılık markası ile yayın sürecine devam eden yayınevi, 2003 yılından günümüze Elma Yayınevi markası adıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Elma Yayınevi, kuruluşu sonrası Toplumsal Gelişim, İş-Yönetimi, Anı ve Yakın Tarih alanlarında kitaplar yayımlıyor. 2017 yılında aldığı kararla yayımladığı kitap kategorisini genişleten yayınevi; Popüler Bilim, Popüler Kültür, Anne-Çocuk ve Eğitim türlerinde kitapların yayımlanmasına ağırlık veriyor. Yayınevi ayrıca dünya genelinde ilk kez uygulanan bir proje ile yayımladığı kitaplar beğenilmediği takdirde kitabı geri alma garantisi sunuyor.

Elma Yayınevi'nin İlkeler Anayasası

Elma Yayınevi, 2003 yılında, kurumsal kimliğini oluşturması ile birlikte yayın hayatında nerede konumlanacağı ile ilgili ilkeler anayasasını yazılı hale getiriyor. Elma Yayınevi, oluşturduğu ilkeler anayasasında "Önce İnsan" ilkesini yayıncılık anlayışının merkezine yerleştiriyor. Bu ilkeyi takip eden maddelerde insana özgü kuralları aksatmadan uygulamayı amaçlıyor. Yayınevi, faaliyet gösterdiği alanlarda bir sivil toplum kuruluşu anlayışı ile hareket etmeyi esas alıyor. Gelişimi kendisine ana hedef olarak belirleyen yayınevi; ilerleyen, bilgi üreten bir toplum içinde yer almayı hedefleri arasına ekliyor. Kendilerine koydukları en büyük ilke ise yenilikleri takip eden, sistemli çalışan ve ülke kültürüne sahip çıkıp Türkçeyi geliştirmek olarak gösteriyor.

Elma Yayınevi'nin Yan Kuruluşları: İzgören Akademi ve Elma Çocuk

Elma Yayınevi, gelişimine bağlı olarak bazı alanlarındaki kitap türlerini daha bilinir kılmak ve daha nitelikli hale getirmek için farklı markalar oluşturuyor. Bu amacını gerçekleştirmek adına 2006 yılında İzgören Akademi yayın hayatına başlıyor. İzgören Akademi, asıl olarak kurumsal ve bireysel şekilde kurum kültürü ve değerleri konularında eğitim, seminer ve danışmanlık hizmetleri veriyor. Akademi aynı zamanda anı, yakın tarih ve biyografi türlerinde yer alan kitapların basım ve yayın süreçlerini de yürütüyor. Faaliyet yapısı olarak değerlendirildiğinde İzgören Akademi, firmanın kurumsal ve profesyonel yönünü temsil ediyor. Elma Yayınevi bünyesinde 2010 yılında kurulan Elma Çocuk markası yayınevinin çocuklara hitap eden içeriklerini temsil ediyor. Elma Çocuk, kurulduğu günden bugüne nitelikli yapıtlarla çocuklara ve ailelerine ulaşmayı hedefliyor. Yayınevi, ürettiği birçok çalışma ile ailelerin ve çocuk kuruluşlarının takdirini kazanıyor. Ülkemizin önde gelen kurumlarından Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) tarafından layık görülen jüri özel ödülü, bu çalışmalarının karşılığını aldığını gösteriyor.

Sosyal Sorumluluk Uygulamalarının Merkezi: Elma Yayınevi

Elma Yayınevi, bir kitap yayıncısı olmanın toplumla bütünleşmekten geçtiğinin bilinciyle hareket ediyor. Yayınevi; çocukların eğitimini desteklemek, çevreye değer katmak ve kültürel birikimin devamlılığını sağlamak adına farklı konularda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor. Elma Yayınevi, bu doğrultuda kitap bağışı ve toplanması projesi, kitap kazanımı için ağaçlandırma projesi, çocukların kitapları ve yazarlığı sevmeleri için Müzecik: Çocuk Edebiyatı Müzesi ve Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği gibi projeleri hayata geçiriyor.

Bu projelerin en önemlilerinden olan "Uğur Böcekleri" projesi, 2004 yılında temeli atılan bir proje olarak halen sürdürülüyor. Proje; hoşgörü, yurt sevgisi, dürüstlük, girişimcilik ve iş kalitesi ilke ve değerlerini seminerler aracılığıyla gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlıyor. "İyilik yap karşılık bekleme, bilgiyi paylaş karşılık bekleme" sloganı ile harekete geçen proje, yaklaşık 15 yıllık süreçte 400.000'den fazla insana ulaşmayı başarıyor.

Kurumun bu alanda başlattığı ve desteklediği diğer proje "Kitap Bağışlıyoruz Kampanyası" adıyla uygulanıyor. "Bilginin Işığını Yayıyoruz" sloganı ile yola çıkan Elma Yayınevi, bilgiye ulaşmada zorluk yaşayan cezaevleri, çocuk yurtları, kütüphaneler ve okullara yılda 7.000'den fazla kitabın ulaştırılmasını sağlıyor. Bu yolla 7'den 70'e bilgi edinmek isteyen her bireye bilginin ulaştırılması amaçlanıyor. Elma Yayınevi, bu süreci tek başına yürütmüyor, kampanyaya destek veren gönüllüler ve diğer kurumlar ile birlikte bu projenin devamlılığı sağlanıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Elma Yayınevi

303 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Kitap Film Müzik
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar