İngilizce çocuk kitapları, bilgiyi bir bağlam ve hikaye içerisinde vererek İngilizce öğrenme ve gelişme sürecini destekliyor. Yaşa, seviyeye ve ilgi alanına göre seçilen kitaplar, bilgiyi akılda tutmayı, daha sonra kolay hatırlamayı ve başka bilgiler ile ilişkilendirmeyi sağlıyor.

İngilizce Çocuk Kitaplarının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Her yaş ve seviyede çocukların tercih edebileceği İngilizce kitapların çocukların gelişimi üzerinde birçok önemli etkisi bulunuyor. Bunlardan ilki, çocukların en meraklı oldukları çağlarda İngilizce kitaplar, sıkılmadan okunabiliyor ve çocukların öğrenme süreçlerini eğlenceli hale getiriyor. Nispeten daha basit dille hazırlanan İngilizce çocuk kitapları, hem çocuklara gereken mesajı aktarabiliyor hem de onları çok fazla zorlamadan yeni bir dile alıştırıyor.

Kitapların bir kısmında çocukların hayal gücünü besleyici ve akılda kalmasını kolaylaştırıcı resim ve görseller bulunabiliyor. Bu görselleri yeni öğrenilen ifade ve sözcükler ile eşleştirmesine yardımcı olan kitaplar, dil öğrenim sürecinde çocuğunuzun görsel hafızasını geliştiriyor. Yeni bir dil öğrenirken tek tek kelimeleri ezberlemek zorlayıcı olduğu gibi akılda kalıcılığı da düşüktür. Bir olay örgüsü ve bağlamda karşılaşılan kelimeler, daha kolay bir şekilde çocuğun kelime dağarcığında yer alıyor.

İngilizce çocuk kitapları, birden çok amaç için çocuklarınıza sunuluyor. Yeni bir dil öğrenirken yaşam ve edebiyat ile ilgili istenilen mesajların da çocuklarınız tarafından algılanmasını sağlıyor. Farklı bir dilde okunan kitaplar, çocukların başarılı olma isteğini ve sevincini destekliyor. İngilizce çocuk kitapları, düz bir metni kolaylıkla okumaktan ziyade bulmaca çözmüş hissi vererek öğrenme ve gelişim sürecini oyunlaştırıyor.

İngilizce Çocuk Kitapları Öğrenme Sürecini Nasıl Destekler?

İngilizce boyama kitapları, yapboz, resim ve illüstrasyonlar ile daha eğlenceli ve heyecanlı hale getiriliyor. Hedef koyma, başarılı olma, bilinmeyeni çözme ve ilişkilendirmeler gibi elementler sayesinde kitap okuma süreci tekdüze bir iş olmaktan çıkıyor.

Masal kitapları, kısa hikayeler, farklı seviye ve yaşa hitap eden kısaltılmış ve sadeleştirilmiş romanlar, boyama kitapları, bulmaca içeren kitaplar ve eğitim setleri ile okuma ve öğrenme süreci çocuklar için en eğlenceli halini alıyor.

İngilizce Çocuk Kitapları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuklar, yeni şeyler öğrenmeye ve öğrendikleri bilgileri daha önceki deneyimleri ile birleştirmeye yatkındırlar. İngilizce çocuk kitapları, ihtiyaç duyulan tüm elementleri en ince ayrıntısına kadar planlamış uzman kişiler tarafından hazırlanmalıdır.

Hassasiyet ile hazırlanan kitaplar sayesinde çocuklarınız yabancı bir dili, daha hayatlarının başındayken ve öğrenmeye en açık oldukları dönemde ve sizin kontrolünüzde öğrenebiliyor. İngilizce kitap okumak sadece okuma becerisini değil dolaylı yoldan dinleme ve konuşma becerilerini de geliştiriyor. Çocuk gelişimi konusunda uzmanlaşmış profesyoneller tarafından hazırlanan kitaplar öğrenme sürecini hızlandırıyor.

Çocukların İngilizce Seviyeleri Nasıl Gelişir?

İngilizce çocuk kitapları hayat bilgisi, günlük rutin, edebiyat, sanat, tarih, biyoloji, fizik, kimya ve aklınıza gelen diğer birçok alanda, en temel seviyeden daha ileri seviyeye kadar gereken tüm bilgileri İngilizce olarak çocuklarınıza ulaştırıyor. Çocuklar kitap okuyarak farklı alanlarda ve bağlamlarda kelimelerin ve deyimlerin kullanımını gözlemliyor. Ana dilinde olduğu gibi birçok eş ve yakın anlamlı kelime ve deyimlerin, hangi durumlarda tercih edilebileceğini daha net bir şekilde görüyor.

Gündelik konuşma ifadelerine ve nesnelere ek olarak daha soyut kavramları somut bir hikaye ve akışta gözlemleyen çocuklar, çok yönlü bir eğitim sürecinin parçası oluyor. Hayal gücü gelişen ve keşfetme yoluyla öğrendiği bilgileri bir araya getiren çocuklar İngilizce çocuk kitapları ile her durumda ne yapması gerektiğini direktifler ile değil; algılayarak ve inceleyerek öğreniyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Kitapları

Random House USA Çocuk
Scholastic USA Çocuk
National Geographic Books Çocuk
Harper Collins USA Çocuk
Penguin Books USA Çocuk
Usborne Publishing UK Çocuk
HarperCollins Publishers Çocuk
Puffin Books UK Çocuk
Grosset & Dunlap Çocuk
USBORNE PUBLİSHİNG Çocuk
Little Tiger Kids Çocuk
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
HepsiLojistik Ürünleri
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 5547 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15039802/80700018/60003466