Eğitim Setleri

Eğitim setleri ve kitapları arasında okul derslerine yardımcı olması ve sınava hazırlık için kullanılabilecek ürünler bulunduğu gibi kişisel gelişim amaçlı tamamlanabilecek setler de mevcuttur. Eğitim seti üzerinden yapılan çalışmalar öğrenmeyi kolaylaştırır ve kalıcı hale getirir.

Hangi Eğitim Setleri Daha İyidir?

Eğitim setleri seçiminde setin hangi amaçla kullanılacağını göz önünde bulundurabilirsiniz. İlköğretim öğrencilerinin kullanacağı eğitim ve kitap setlerinin mümkün oldukça eğlenceli ve görsel destekli olmasında fayda vardır. İleri yaşlar için hazırlanan eğitim setlerini alırken, öğrencinin öğrenme şekline uygun ürünleri seçmek gerekir. Programlama gibi uygulama yönelik eğitim setlerinde ise konunun yalnızca teorik olarak anlatılmaması ve uygulamalara da yer verilmesi önemlidir.

Eğitim Setleri Ne İşe Yarar?

Eğitim setleri, kitaplar ya da video anlatımlı DVD’lerden oluşabilir. Setlerin amacı, bir konuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olunmasını sağlamaktır. Eğitim setleri sayesinde okul derslerine çalışabilir, YKS, KPSS, YDS gibi sınavlara hazırlanabilir, programa ya da yeni bir yabancı dil öğrenebilirsiniz. Konuları bir öğretmenden dinlemenizi sağlayan eğitim setlerini kullanırken, mümkün oldukça not çıkarıp konuların tekrarını ve uygulamasını yaparsanız eğitimler daha verimli olur.

Okul Dersleri İçin Hangi Eğitim Setleri Alınır?

Okul derslerinde müfredattaki konular işlenir ve konuyla ilgili detaylı bilgiler verilir. ÖSYM sınavlarında olduğu gibi soruları kısa yoldan çözmeniz değil, adım adım çözüm yolunu anlatmanız beklenir. Okul sınavlarına çalışmak için eğitim setlerinde de konuya dair detaylı bilgilerin neden, sonuç ilişkisi göz önünde bulundurularak anlatılmasında fayda bulunur. Ayrıca görsel setlerin yanında soru bankalarının bulunması, konunun pekiştirilmesine yardımcı olur.

YKS İçin Hangi Eğitim Setleri Alınır?

YKS (Yükseköğretim Kurumu Sınavı) için hazırlanan eğitim setleri TYT (Temel Yeterlilik Testi) ve AYT (Alan Yeterlilik Testi) konularını içerisinde barındırır. Konuların bir eğitmenden dinlenilmesi, dersin daha kolay öğrenilmesini sağlar. Konu anlatımlarında animasyon, şema, tablo gibi görsel desteklerin bulunması çalışmanın verimi artırır. DVD anlatımlarının yanı sıra içeriğinde görsel çözümleri olan soru bankalarının bulunması konunun farklı soru tarzları görerek özümsenmesini sağlar.

YKS hazırlık sürecinde fasikül eğitim setlerinden de yararlanılabilir. Fasikül şeklindeki setlerde, her konu farklı kitapçıklarda anlatılır ve konu anlatımının haricinde konu ile çok sayıda soru bulunur. Özellikle zorlanılan ders ve konularda bu fasiküllerden yararlanmak öğrencinin eksiklerini gidermesini sağlar.

KPSS İçin Hangi Eğitim Setleri Alınır?

KPSS için eğitim ve kitap seti alırken hangi KPSS’ye gireceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Lise, ön lisans ve lisans KPSS konuları birbiri ile yakın olsa da soru tarzları farklıdır. Bu nedenle girilecek KPSS’ye uygun set kullanmak gerekir. Ayrıca eğitim setinin öğrencinin seviyesine uygun olması, öğrencinin motivasyonunu kaybetmeden çalışmayı sürdürmesini sağlar.

Programlama İçin Hangi Eğitim Seti Alınır?

Programlama algoritmasını ya da yeni bir yazılım dilini öğrenmek için de eğitim setleri kullanılabilir. Programlama eğitim setlerinin yalnızca teorik bilgiden oluşmaması ve uygulamalara yer verilmesi oldukça önemlidir. Eğitim setinin programlamayı hiç bilmeyenler için mi bildiği dili geliştirmek isteyenler için mi olduğuna dikkat edebilirsiniz. Ayrıca eğitim setinde örnek bir proje olması da öğrenilen konuların kolayca pekişmesini sağlar.

Yabancı Dil İçin Hangi Eğitim Setler ve Kitapları Alınır?

Yeni bir yabancı dil öğrenmek ya da bildiğiniz bir yabancı dili geliştirmek için eğitim setlerini kullanabilirsiniz. Seviyenize uygun bir set alırsanız sıkılmadan çalışmaya devam edebilirsiniz. Yabancı dil eğitim setlerinde gramer bölümünün yanı sıra okuma (reading) ve yazma (writing) bölümlerinin de olması dilin daha doğru şekilde öğrenmesine yardımcı olur.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eğitim Setleri ve Kitapları

1529 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 49 / 1529 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?