Şiir

Şiir Kitabı 

Şiir kitabı, bireylerin duygu ve düşüncelerden beslenerek, farklı hislere girmesine yardımcı olan içeriklerden oluşur. Bu sanatta, farklı ses sanatları ve teknikler kullanılır. Kendi içinde ise şiirin farklı ezgileri vardır. Çoğu zaman sembolizmin ağır basarak oluşturulduğu edebiyat türüdür. Şiir sanatının farklı isim ve türleri vardır. Yazılan şiirler ve kitaplar sayesinde okurlar farklı hisleri bir arada yaşayabilmektedir. Dillere destan hale gelen işler ortaya çıkarıldığı için şiir tutkunlarının sayısı günden güne artmaktadır. Şiirler, kimi zaman sevgiliye hitaben kimi zaman ise insanların farklı dertlerine yönelen içeriklerde yazılır. 

Edebiyat dünyasına ise adını altın harflerle yazan birbirinden farklı şiir türleri vardır. Bu şiirleri ise ünlenmiş şairler kaleme almaktadır. Edebiyat ve şiir meraklıları için şiir kitabı önerileri, farklı fiyat aralıklarıyla satışa sunulur. Bu öneriler, duygu ve düşüncelere tercüman olacak özelliklerdedir. Birbirinden özel olan aşk, sanat, destan, epik örnekler, şiir meraklılarının dikkatini çekecektir. Farklı şair ve yazarların kaleme aldığı örnekler, şiir severlerin beğenisine sunulmaktadır. Farklı örnekler ile raflardaki yerini alan şiir kitapları, özel fiyat avantajlarıyla satışı yapılır. 

Bu sanat dalında ünlenmiş olan farklı tarzda yazılar kaleme alan şairler vardır. Geçmişten bu güne kadar efsane olan; Can Yücel, Nazım Hikmet Ran, Attila İlhan ve benzeri yazarlardır. Bu şairlerin şiir kitapları, farklı yayınevleri ve fiyat seçenekleriyle şiir severlerin beğenisine sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, çok bilinen şairler kadar yeni ünlenmeye başlayan şairlerin de şiir kitapları seçenekler arasındadır. 

Hangi Şiir Kitabı Tercih Edilmeli?

Bu kitaplara sahip olmadan önce, şiir kitap önerisi mutlaka alınmalıdır. Çünkü bu anlamda öneri almak hislerinizi daha rahat yansıtabilmeniz adına önemlidir. Edebiyatla ilgili herkesin edinmek istediği şiirin yansıttığı duyguları tam anlamıyla alabilmektir. Çünkü şiir aslında duyguları anlatma sanatı olarak da ifade edilebilir. Okunmakta olan şiir kitapları, her zaman okurların farklı duygular içine girmesine olanak sağlar. Bunun yanı sıra, farklı düşünceleri ve duyguları da keşfetmenize yardımcı olur. 

Şiirlerin tarzları ise birbirinden farklıdır. Farklı tarz ve sanatlar ile yazılan yüzlerce şiir kitabı bulunmaktadır. Bir bakıma şiir kitapları, duygularınızı farklı bir dil ile anlatmanıza imkan tanımaktadır. Örneğin, Nazım Hikmet’in farklı memleket ve insan manzaralarını temalarında ele alması, doğa meraklılarının dikkatini çekmektedir. Nazım Hikmet’in “İnsan Manzaraları” adlı şiiri ise mutlaka şiir severler tarafından okunması gereken şiirler arasındadır. Ülkemizde en önemli ve efsanevi şairler arasında yerini alan Nazım Hikmet’in ciltli olarak hazırlanan Bütün Şiirleri derlemesi de okunması gereken eserler arasında en baş listede yerini alır. 

Farklı bir şair olan Cemal Süreya ise aşkın ne anlama geldiğini, yazmış olduğu şiirlerde vurgular. Örneğin, “Sevda Sözleri” aşkın ne anlama geldiğini tam anlamıyla anlayacağınız bir eserdir. Kitap şiirleri arasında en bilinen ve merak edilen eserler arasında Ahmet Arif’in “Hasretinden Prangalar Eskittim” eseridir. Ömer Asaf’ı da unutmamak gerekiyor tabi ki! Yalnızlık ve duyguları ustalıkla kaleme alan “ Yalnızlık Paylaşılmaz” eseri çok fazla konuşulmuş ve okunmuş bir eserdir. Attila İlhan’ın ise imkansızlığı ve umutsuzluğu anlatmış olduğu “ Ben Sana Mecburum” kitabı, uzun yıllar okunmuş ve okunmaya da devam etmektedir. Turgut Uyar’ın ele almış olduğu ve Tomris Uyar’a hitap ettiği “ Büyük Saat” adlı kitabı, şiir sanatının en önemli eserlerinden bir tanesidir. Efsaneleşmiş eserler arasında, Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Yaş Otuz Beş” şiiri de yer alır. Bu eser de mutlaka okumanız gereken şiir kitapları arasında yerini almaktadır. 
En Beğenilen Şiir Kitapları Hangileridir?

Şiir kitabı seti olarak öneride bulunabileceğimiz çok fazla eser bulunmaktadır. Ancak bu şiirler, farklı tarz ve özelliklerde yazılmaktadır. Şiir sanatı farklı konuları ele aldığı için duygulara tercüman olur. Bu nedenle, her şair severin şiir zevki farklı bir kapıyı aralamaktadır. Şair severlerde farklı duygular uyandıran ve bireylerin kendilerini bulma yolundaki en önemli eserler şiir kitaplarından oluşur. Örneğin, Cahit Sıtkı’nın kelimeleri kendi tarzıyla kullanarak hazırladığı kitaplar sanat konusunda önünüzü açacaktır. Aynı zamanda, özenli kelimelerle güzel şekiller kurularak yazılan sanat eserleri, farklı şair ve yazarların kalemleriyle zevkinize sunulmuştur. 

Özlemi, hasreti, aşkı, ilahi aşkı, üzüntüyü, ayrılığı anlatmakta olan şiir kitapları seçenekler arasında yerini almaktadır. Yetişkinlere özel olarak yazılan şiir kitaplarının yanı sıra, kitap şiiri 1. Sınıf için de farklı kitap türleri bulunmaktadır. Ünlü şairlere gönül veren her yaştaki şiir sever için yazılmış şiir kitabı vardır. 

Nazım Hikmet’in acı ve aşkı anlatmış olduğu “Henüz Vakit Varken Gülüm” her şiir severin zevkini yansıtan özelliktedir. En güzeller listesinde ilk sıralarda olan Ataol Behramoğlu’nun farklı ülkelerde hit olan Okyanusla İlk Karşılaşma isimli kitabı yeni neslin duygularına hitap edecek içeriktedir. Ayrıca yeni dönem şairleri arasında yerini alan Murathan Mungan’ın ayrılığı ve hüznü kaleme aldığı Oyunlar İntihanlar ve Şarkılar adlı eseri en kaliteli şiir kitapları arasındadır. Türk şiir kitapları arasında son zamanların en beğenilen eserleri arasında Cemal Süreya’nın Üstü Kalsın adlı kitabı da bulunur. Özellikle Turgut Uyar’ın mutluluğu anlamlandırıp tanımlamış olduğu Göğe Bakma Durağı isimli eseri en fazla okunun kitaplardan bir tanesidir. Sevilen eserlerden biri de Özdemir Asaf’ın Dokuza Kadar On kitabıdır. Romanlarıyla efsane haline gelen Sabahattin Ali’nin de Bütün Şiirleri olarak derlendiği kitabında mutlaka okunmasını tavsiye ederiz. 

En Beğenilen Şiir Kitabı Yazarları

Şiir kitabı yazarları geçmişe damgasını vuran ve yeni dönemde öne çıkmakta olan seçeneklerdedir. Kaleme alınan eserlerin yanı sıra, yazılan şiir kitabının kim tarafından ele alındığının da büyük bir önemi vardır. Çünkü kaliteli şiirlerin okunabilmesi için eseri ele alan şairlerin de çok iyi tercih edilmesi gerekir. En fazla okunan ve kitapları beğeni toplayan şair sayısı oldukça fazladır. Bu anlamda en fazla okunan ve popüler olan şairler arasında; Ahmed Arif, Cemal Süreya, Didem Madak, Sebahattin Ali, İsmet Özel, Turgut Uyar yer alır. Bu yazarların ele almış olduğu konular, tarzlar ve şiir kitabı kapağı farklılık gösterir. Dolayısıyla her şiir severin rahatlıkla tarzını ve duygularını yansıtacağı eserler bulunmaktadır.

Şiir kitapları, uyanmasını istediğiniz duygularınızın yeniden uyanmasına yardımcı olur. Bu nedenle, her kitabı farklı bir ses tonuyla okumak gerekir. Şiir kitabı nasıl okunur? Aşk, hasret, ayrılık, mutluluk ve benzeri şiirlerin bu duygulara özel bir ses tonuyla okunması gerekir. 

Şiir Okumaya Hangi Kitaptan Başlanmalı?

Şiire başlamak isteyen şiir severler, hangi eserle başlayacaklarını merak etmektedir. Şiir kitabı oku işlemine başlarken, Ben Sana Mecburum, Çiçek Senfonisi, Bütün Şiirler, Yerçekimli Karanfil ve benzeri eserlerle başlanabilir. 

Şiire Nasıl Başlanır?

Şiir dünyasına girerken, okumak isteyeceğiniz konuyu çok iyi belirlemeniz gerekir. Aynı zamanda, tema ve şiirin yazım dilinin de kendi anlayışınıza uyum sağladığından emin olmalısınız. 

Türkçe Şiirler Arasında Hangi Eserler Var?

Türk şiir dünyasına damgasını vuran şiirler arasında; Türk Sazı, Türkçe Şiirler, Zafer Yolunda, Turana Doğru gibi eserler bulunmaktadır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şiir Kitabı Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Cinius Yayınları
Klaros Yayınları
Gece Kitaplığı
Kutlu Yayınevi
İkinci Adam Yayınları
Yapı Kredi Yayınları
Hayal Yayınları
Gülnar Yayınları
Tilki Kitap
Everest Yayınları
Luna Yayınları
Liman Yayınevi
Dorlion Yayınları
Can Yayınları (Ali Adil Atalay)
Kişisel Yayınlar
Sokak Kitapları Yayınları
Tunç Yayıncılık
Şiirden Yayıncılık
Karina Yayınevi
İzan Yayıncılık
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?