Turizm / Gezi

Seyahate çıkmadan önce en önemli kaynaklardan biri de kuşkusuz turizm ve gezi kitapları... Her seyahat öncesi gittiğiniz bölgeyi tanımak ve yeni yerler keşfetmek için turizm kitapları eşsiz kaynaklardır. Size rehberlik edecek ve daha kaliteli bir deneyim edinmenize yardımcı olacak turizm ve gezi kitaplarını hemen inceleyebilirsiniz.

Turizm ve Gezi Kitapları Ne Anlatır?

Bu iki kitap türü aslında içerik olarak bazı ince farklara sahiptir. Turizm kitapları, genellikle bilgisi verilen bölgenin turistik yerleriyle alakalı detaylar içerir. Gidilen bölgenin tarihi yerleri, eğlence ve yiyecek - içecek mekanları hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Gezi kitapları ise biraz daha detaylı kitaplardır. Yolculuk maceraları, konaklama yöntemleri ve seyahat sırasındaki sosyal yaşam hakkında da öğreneceğiniz şeyler bulabilirsiniz. Kısacası eğer kısa dönemli bir tatil yapıp tekrar yaşadığınız yere dönecekseniz, turizm kitapları sizin için faydalı kaynaklar olacaktır. Fakat gideceğiniz yerle ilgili daha fazla şey bilmek ve gezginlikle ilgili detaylara ulaşmak istiyorsanız, gezi kitaplarını tercih edebilirsiniz. Bir yeri ziyaret edecekseniz, turizm kitapları size en kısa zamanda en doğru bilgileri verir. Bir yerle ilgili yazılar okuyup, gitmiş kadar olmak istiyorsanız da gezi kitapları doğru tercihtir. 

Turizm ve Gezi Kitapları Rehber Olabilir mi?

Turizm ve gezi kitapları genelde kişisel görüşlere yer verilerek hazırlanmış eserlerdir. Rehber olarak almaktan ziyade fikir edinmek için okunmalıdır. Okuduğunuz kitaplardan o bölgenin tarihi, yemekleri ile ilgili bilgi alabilir, eğer gerçekten okuduklarınızdan heyecan duyuyorsanız, söz konusu yeri ziyaret edebilirsiniz. Bu tür kitaplar yalnızca oraya gidecek turist veya gezginler tarafından tercih edilmemelidir. Tarihe, mekanlara, yemeklere ilgi duyan biri de turizm ve gezi kitaplarından çok şey öğrenebilir. Tarih, coğrafya, kültür ve gastronomi bilgileriyle donatılmış bu kitaplar, birer genel kültür kaynağı olarak da ifade edilebilir. Kısacası turizm ve gezi kitapları, belki gideceğiniz yere değil, ama ufkunuza rehberlik edebilir.

Turizm ve Gezi Kitaplarını Kimler Okumalı?

Bu sorunun cevabı "herkes" olarak verilebilir. Turizm ve gezi kitapları, aslında gezilip görülecek yerin ötesinde içeriklerle doludur. Gidilen yerin kültürü, dili, dini, insanları, insanların yaşayış biçimi, yemekleri, coğrafyası gibi birçok konuda bizlere ipuçları verir. Birer edebi eser olarak da kabul edilmesi gereken bu yapıtlar, okuyan için bilgi denizi denebilir. Yazılmış bazı kitaplar hakkında yazıldığı yörelerin dönemsel ögelerini taşıması sebebiyle tarih kitabı niteliği de taşır. Tarihin eğlenceli taraflarını öğrenmek isteyenler, coğrafyayla mutfak kültürünü bir arada okumak isteyenler için bu tür kitaplar keyifli birer kaynak olacaktır. Bunun yanı sıra, bir yöre veya mutfakla ilgili araştırma yapmak istiyorsanız da bir gezginin diliyle yazılmış turizm veya gezi kitabından bilgiyi eğlenceli bir şekilde edinebilirsiniz.

İngilizce Turizm ve Gezi Kitapları Okumanın Faydaları Nelerdir?

İngilizceye hakimseniz veya öğrenme aşamasındaysanız, ihtiyacınız olan bilgiyi başka bir dilde yazılmış kaynaktan okumak size büyük avantaj sağlayacaktır. Başka bir dilde okumak size yabancı dilinizi geliştirmenin yanı sıra farklı artılar da katar. Dil, kültürün bir ögesidir. Bu sebeple yabancı kaynaklar size o milletin kültürü ile ilgili de ipuçları verecektir. Turizm ve gezi kitaplarını başka bir dilde okumak da konu alınan bölgeyi değişik bir gözle gezmek anlamına gelmektedir. Aynı yeri anlatan farklı dilde 2 kitap, mutlaka gezilip görülecek yerlerde başka şeyler keşfedecek ve bu keşfettiklerinizi diğer bir anlatımla size sunacaktır. Bu sebeple de yabancı dile hakimseniz, gezmek istediğiniz yerleri farklı dilde okumanız size orayla ilgili bambaşka bir bakış açısı kazandıracaktır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Turizm Kitapları-Gezi Kitapları

99 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 99 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15039802/60003469