Eğitim Yönetimi

Öğretmenlik ya da eğitmenlik yapan kişilerin faydalanabileceği eğitim kitaplarını okuyarak çocuklara ve yetişkinlere karşı nasıl davranmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Eğitim psikolojisini okurlarına başarıyla aktaran bu kitaplar bilimsel çalışmaları baz alan önerileriyle meslek hayatınızda size yardımcı olur. Doğru iletişim kurma teknikleri, öğrenciye güven verme, öğrenci psikolojisini anlama gibi farklı konularda açıklayıcı bilgilere yer veren kitaplar sayesinde daha çok sevilen ve daha çok saygı duyulan bir öğretmen olabilirsiniz. Eğitim bilimleri alanında çalışmış akademisyenlerin kaleme aldığı nitelikli kitapları okuyup meslek hayatınızda yaptığınız yanlışları daha kolay fark edebilirsiniz. Eksiklerinizi görüp daha sonraki derslerinizde bu eksiklerinizi kapatmaya çalışabilirsiniz. Okul yönetimiyle ilgili kitapları okuyarak okulunuzda öğrencilerle nasıl bir ilişki içerisinde olmanız gerektiğini iyi bir şekilde kavrayabilirsiniz. 

Eğitim Yönetimi Kitapları Nelerdir?

Okul öncesi eğitim çağındaki çocukları daha iyi tanımanızı sağlayan eğitim yönetimi kitaplarına ek olarak ilkokul ve lise öğrencilerini eğitmenlere anlatan kitaplar da bulunur. Dilin yanı sıra erken okuryazarlık becerilerinin geliştirilmesini sağlayan eserleri inceleyerek etkileşimli kitap okuma hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğitim yönetimi kitapları sipariş ederek çocukların okuma ve yazmayı öğrenmesini kolaylaştıran uygulamaları görebilirsiniz. Önemli yayınevlerinin eğitim serilerinden çıkan eserler eğitim üzerine farklı bakış açıları kazanıp daha önce dikkat etmediğiniz noktaları görebilmeye başlarsınız. Eğitimde öğrencilere verilmesi gereken fırsat eşitliğinden ücretsiz eğitim gibi farklı konulara da değinen eser sayesinde küresel çapta eğitim sisteminin ne gibi sorunları olduğunu öğrenebilirsiniz. Okulla yeni tanışan çocukları bu ortama adapte edilmek için yapılması gerekenleri farklı taktikler altında öğretmenlerle paylaşan kitaplar da bulunur. Dünya çapında çok sayıda okura ulaşan Etkili öğretmenin nasıl olması gerektiğini anlatan kitaplar öğrenciler üzerinde daha iyi bir izlenim bırakmak için yapmanız gerekenleri anlatır. Okulun ilk günlerini konu alan kitaplara sayesinde okula yeni başlayan çocukları nasıl birbirlerine kaynaştırabileceğinizi, dikkatlerini nasıl toplayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğitim Yönetimi Nedir?

Eğitim yönetimi çocuk ya da yetişkin öğrencilere verilen derslerin daha anlaşılır bir şekilde nasıl verilebileceğini, materyallerden ve etkili öğrenme metotlarından nasıl yararlanılabileceğini eğitimcilere aktaran bir alandır. Bilimsel yöntemleri kullanarak öğrencilerin hafızasını ve öğrenme yetilerini geliştirmek için neler yapabileceğinizi hafızayı geliştirmeye yardımcı teknikleri anlatan kitaplarla öğrenebilirsiniz. Öğrencilerin hafıza yetilerinin gelişmesi sayesinde dersler daha anlaşılır ve daha kalıcı hale gelir. Klasik öğretme metotlarından olan anlatma yönteminin pasifliğini ve başarısızlığını okurlarına aktaran eserlerle kendinizi hangi noktalardan geliştirmeniz gerektiğini kavrayabilirsiniz. Eğitmenlerin başarısızlık nedenlerine açıklamalarıyla beraber değinen kitaplar sıkça yapılan yanlışlar hakkında uyarılarda bulunur. Derse katılanların dikkatini çekmek ve ders saatini daha verimli kullanmak için yapabileceklerinizi Eğitim yönetimi kitapları aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Eğitim Yönetimi Kitapları Hangileridir?

Stres yönetimi konulu kitaplarla öğrenme sürecinde ve sınavlarda stresle başa çıkmanın yolları hakkında bilgi alabilirsiniz. Baskının altında ezilmemek için yapılabilecek olanları okurlarına aktaran yazarlar hem eğitimciler hem de öğrenciler için yararlı eserler sunmaktadır. Ünlü psikologların kaleme aldıkları öğretmen olmanın zorlukları konusundaki kitaplar sayesinde eğitim bilimleri alanında öğrenimini sürdüren adaylar öğretmenlik mesleğini daha iyi tanıma şansı elde eder. Öğretmenlik mesleğinin insanların gelişimi üzerindeki etkisini anlatan yapıtlar bu alanda çalışan ya da çalışacak olan kişiler için başucu kitabı olabilecek niteliktedir. Eğitim psikolojisine ait kitaplarla öğretmen ve öğrenci psikolojisini yakından tanıyıp eğitimlerinizde bunları nasıl yönetebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Her bir öğrencinin farklı olduğunu öğrenmenize yardım eden eğitim psikolojisi kitapları ile sınıfınızı daha doğru bir şekilde yönetebilirsiniz. Eğitmenlerin kendilerini eğitmesini sağlayan yardımcı kaynaklarla işinizde daha başarılı olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eğitim Yönetimi Kitapları

1315 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1315 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/1506725